Zavrieť

Porady

Pomôžte mi prosím v začiatku...

Pekne prosím o radu. Vyrábam rôzne darčekové predmety doma. Chcela by som ich predávať, preto si plánujem založiť živnosť. Bolo by to teda niečo ako výroba darčekových predmetov na objednávku a ich predaj.
Chcela by som predávať aj cez internet, tovar teda budem posielať aj poštou. Platba zákazníkov by bola prevodom na účet, alebo dobierkou.
Ak som to dobre pochopila tu na porade, nemusím mať pokladnicu. Stačí mi teda zákazníkom vypisovať fakúry.K faktúre treba vystavovať aj príjmový pokladničný doklad?
Musím mať na tento účel založený podnikateľský účet?
Ďakujem za každú radu.
Usporiadat
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

Veru, mám pár klientov, čo to z nevedomosti zaplatili a je im to nanič. Zaplatili okrem toho aj Poradcu alebo inú literatúru, aj keď si nič neobjednávali (odtiaľ tiež chodia zálohové faktúry - skúšajú, kto sa chytí a zaplatí). Vysvetlila som im, že nemusia zaplatiť každú faktúru, ktorú nájdu v poštovej schránke. Platím len to, čo som si objednala.
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

Hela, práve som si pozrela link na tvoj obchod. Tie Tvoje výtvory sú nádherné, ešte som nič také nevidela. O mesiac čaká sesternica bábätko, možno už viem, čo jej kúpim... Fakt, je to aj pekné, aj vtipné aj užitočné.
0 0
iriska iriska

iriska je offline (nepripojený) iriska

ahojte, mám len takú teoretickú otázku - dali by sa predávať výrobky robené doma typu - vyšívané veci, štrikované... svetríky napríklad, šité matracíky pre domácich miláčikov, sedáky na stoličky ...
Bolo by na to treba nejaké certifikáty alebo štítky s označením ošetrovania a pod.? Je to len taký predbežný nápad. Aj som si tu v minulosti niečo naštudovala, takže tie štítky na ošetrovanie asi bude treba, ale či aj niečo napr. o nezávadnosti ...
Ďakujem
0 0
hela60 hela60

hela60 je offline (nepripojený) hela60

Ďakujem Jarka za odpoveď. Aj si niečo naštudujem na nete, nie že by som len hneď dávala otázky, nech mi radia. Ale radšej si to tu u vás overím, či som to dobre pochopila. Bojím sa všetkého, aby som sa nedostala v začiatku do problémov.
Ďakujem ti za pochvalu mojich výrobkov. Ak sa rozhodneš pre niektorú tortičku, napíš, hela
0 0
iriska iriska

iriska je offline (nepripojený) iriska

posúvam zo záujmu, či by vyššie popísaný tovar mohol putovať do obehu. Mne sa to nezdá reálne, ale prosím, ak máte nejaký nápad ako by sa to dalo realizovať...
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

iriska Pozri príspevok
posúvam zo záujmu, či by vyššie popísaný tovar mohol putovať do obehu. Mne sa to nezdá reálne, ale prosím, ak máte nejaký nápad ako by sa to dalo realizovať...
možno ako dekorácie alebo darčekové predmety?
0 0
saskia26 saskia26

saskia26 je offline (nepripojený) saskia26

Máte niekto internú smernicu na výrobu darčekových predmetov alebo podobnú?
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

saskia26 Pozri príspevok
Máte niekto internú smernicu na výrobu darčekových predmetov alebo podobnú?
myslíš, že v rámci existujúcej firmy bude spoločnosť sama pre seba vyrábať a potom rozdávať svoje darčekové predmety?

Alebo potrebuješ plán pre firmu na výrobu darčekov za účelom dotácie?
0 0
saskia26 saskia26

saskia26 je offline (nepripojený) saskia26

Dáša_ Pozri príspevok
myslíš, že v rámci existujúcej firmy bude spoločnosť sama pre seba vyrábať a potom rozdávať svoje darčekové predmety?

Alebo potrebuješ plán pre firmu na výrobu darčekov za účelom dotácie?
Firma bude vyrábať darčekové predmety a potom ich predávať do obchodov.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať