Zavrieť

Porady

Pomôžte mi prosím v začiatku...

Pekne prosím o radu. Vyrábam rôzne darčekové predmety doma. Chcela by som ich predávať, preto si plánujem založiť živnosť. Bolo by to teda niečo ako výroba darčekových predmetov na objednávku a ich predaj.
Chcela by som predávať aj cez internet, tovar teda budem posielať aj poštou. Platba zákazníkov by bola prevodom na účet, alebo dobierkou.
Ak som to dobre pochopila tu na porade, nemusím mať pokladnicu. Stačí mi teda zákazníkom vypisovať fakúry.K faktúre treba vystavovať aj príjmový pokladničný doklad?
Musím mať na tento účel založený podnikateľský účet?
Ďakujem za každú radu.
Usporiadat
camozzi camozzi

camozzi je offline (nepripojený) camozzi

Dáša_ Pozri príspevok
len malá praktická pripomienka, dobierka na účet (zelena poukážka Poštový peňažný poukaz U) je lacnejšia ako modrá poukážka (Poštový peňažný poukaz H do vlastných rúk). T.J. zaplatíš menšie poštovné, zákazníkovi to je jedno.
Ak budes posielat prvy krat poukazom U, tak dostanes od posty referencne cislo. Ak ho budes na poukazkach uvadzat, posta tvoje peniaze spracuje skor. Zoznam transakcii, ktore boli postou pripisane na tvoj ucet ti pride pisomne-postou. Je to dobre na sledovanie balikov a v pripade, ze ti peniaze za balik nechodia, zavolas zakaznikovi ci balik prevzal alebo ho na to upozornis. Transakcie budes mat samozrejme aj na vypise z uctu baky.
0 0
padro padro

padro je offline (nepripojený) padro

majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac
este dodam k tym poukazom, ked dostanes ref. cislo, mozes si ich nechat natlacit so svojimi udajmi takze uz budes len dopisovat adresu Adresata a sumu.
0 0
camozzi camozzi

camozzi je offline (nepripojený) camozzi

padro Pozri príspevok
este dodam k tym poukazom, ked dostanes ref. cislo, mozes si ich nechat natlacit so svojimi udajmi takze uz budes len dopisovat adresu Adresata a sumu.
Mozes si aj zakupit program Posta a kancelar a tlacit si akekolvek poukazky, podacie listky, rozne seky... doma. Staci sa s tym trosku pohrat a nastavit.
0 0
JankaO JankaO

JankaO je offline (nepripojený) JankaO

JarkaL Pozri príspevok
Kontrola neuzná odfotené bločky, nedá sa dokázať, že sú to tie isté. To by sme museli mať každý jeden notársky overený z čias, keď sa ešte dal prečítať. Neviem, kedy sa dočkáme toho, že postihovaný bude ten,kto nemá poriadnu reg. pokladňu alebo ten, kto uzná jej certifikát, keď tlačí nanič bločky. Ale už tu o tom boli témy:
http://www.porada.sk/t12207-p13-ofotene-blocky.html

http://www.porada.sk/t89004-vyblednute-doklady.html
V takom prípade treba ako argument použiť ich vlastnú odpoveď

http://www.drsr.sk/wps/portal/!ut/p/...ia=1#7_0_1L7G7
0 0
padro padro

padro je offline (nepripojený) padro

majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac
camozzi nevidim tam nikde slovenske poukazky
0 0
camozzi camozzi

camozzi je offline (nepripojený) camozzi

padro Pozri príspevok
camozzi nevidim tam nikde slovenske poukazky
Slovenske poukazky sa daju naskenovat a pridat do programu ako nova sablona. Ako sablonu mozno pouzit prakticky cokolvek.
posta_a_kancelar.jpg  
0 0
ivanho ivanho

ivanho je offline (nepripojený) ivanho

dam to aj sem, lebo tem je vela. Poprosim oradu ci pri zacinani podnikania musim kupit pokladnu alebo mi staci stara po predchodcovi a staci len novu servisnu knihu a evidenciu na danovom. Jedna sa hotelierstvo. Dakujem
0 0
hela60 hela60

hela60 je offline (nepripojený) hela60

Prosím.....Aj počas prvého roku živnosti som automaticky platca DPH? Nebola by som len vtedy ak by som o to požiadala? Ako to mám uvádzať na faktúrach? Ďakujem......
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

Platcom DPH sa nestaneš automaticky, musíš prekročiť určitý obrat, alebo o to požiadať, ak chceš byť dobrovoľným platcom DPH. Na faktúrach uvádzaš Nie som platcom DPH. (Ten obrat je 49 790 € za 12 po sebe idúcich mesiacov). Ale v Tvojom prípade nepovažujem za vhodné byť platcom DPH.
Naposledy upravil JarkaL : 01.09.09 at 07:46
0 0
hela60 hela60

hela60 je offline (nepripojený) hela60

Díky za odpoveď...takže keď ja nakupujem tovar len s DPH, je to pre mňa nevýhodné byť neplatca DPH, že?
0 0
camozzi camozzi

camozzi je offline (nepripojený) camozzi

JarkaL Pozri príspevok
Platcom DPH sa nestaneš automaticky, musíš prekročiť určitý obrat, alebo o to požiadať, ak chceš byť dobrovošným platcom DPH. Na faktúrach uvádzaš Nie som platcom DPH. (Ten obrat je 49 790 € za 12 po sebe idúcich mesiacov).
Aktualna hranica pre povinnu registraciu ako platitela DPH je 49 790€. Tato hranica bola zvysena z povodnych 35 tisicok Eur. Viac info je na etrend.
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

Ako neplatca DPH nemáš nárok na odpočítanie DPH z nakúpených tovarov a služieb, dávaš celú ich cenu do nákladov a na druhej strane fakturuješ bez DPH. Keby si bola platcom, máš nárok na odpočítanie DPH a pri fakturácii svojich výrobkov fakturuješ s DPH.
0 0
hela60 hela60

hela60 je offline (nepripojený) hela60

Aha, už chápem...chcem si to všetko dať od vás odsúhlasiť, aby som si to zle nevysvetlila. Ste milí,
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

Ešte si pozri napr. prísp. 9 a 10 pre lepšie pochopenie fungovania DPH:
http://www.porada.sk/t117303-kto-je-...atcom-dph.html
0 0
hela60 hela60

hela60 je offline (nepripojený) hela60

♥
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

hela60 Pozri príspevok
Díky za odpoveď...takže keď ja nakupujem tovar len s DPH, je to pre mňa nevýhodné byť neplatca DPH, že?
ak budeš predávať len koncovým spotrebiteľom a k vyrobku pridávaš aj svoju prácu, tak dph by ti predražovalo koncovú cenu.
0 0
hela60 hela60

hela60 je offline (nepripojený) hela60

Pekný deň, prosím vás o ďalšiu radu. Dnes som dostala list z Registra obchodu a živnosti o návrhu na zverejnenie v tomto registri. Je to povinné, alebo je to nejaká výhoda? Ďakujem.

http://plienkovetorty.wbl.sk/Uvod.html
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

hela60 Pozri príspevok
Pekný deň, prosím vás o ďalšiu radu. Dnes som dostala list z Registra obchodu a živnosti o návrhu na zverejnenie v tomto registri. Je to povinné, alebo je to nejaká výhoda? Ďakujem.

http://plienkovetorty.wbl.sk/Uvod.html
ako súvisí priložený link s listom z registra obchodu ?
0 0
hela60 hela60

hela60 je offline (nepripojený) hela60

Priložený link je môj obchod o ktorý ma žiadali niektorí poraďáci. A chcela som tým aj povedať, že predmet mojej živnosti je výroba plienkových tort a ich následný predaj. A tiež nákup a predaj tovaru, čiže maloobchod.
A či v takom prípade mi je nutné sa registrovať do registra obchodu.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

hela60 Pozri príspevok
Pekný deň, prosím vás o ďalšiu radu. Dnes som dostala list z Registra obchodu a živnosti o návrhu na zverejnenie v tomto registri. Je to povinné, alebo je to nejaká výhoda?
rovno to vyhoď do koša
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať