Zavrieť

Porady

Faktura s DPH

mam otázku ked som není platcom DPH a vystavil som faktúru s DPH aká pokuta mi hrozí do akej výšky suma bola fakturovaná okolo 140 000 SK bolo to za službu a bolo to pred asi rokom ĎAKUJEM
Usporiadat
Silkov Silkov

Silkov je offline (nepripojený) Silkov

Prosím nikto nevie poradiť?
0 0
emma01 emma01

emma01 je offline (nepripojený) emma01

Vy ste tuzemský platiteľ a prepravu si objednal tiež tuzemský platiteľ do Nemecka? Ak áno, miestom dodania je tuzemsko, faktúra mala byť s DPH, ktorú mal zaplatiť poskytovateľ služby, podľa § 69 ods. 1. Vy ste nedodávali tovar, len ste poskytli službu, teda ak som správne pochopila zadanie otázky.
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Silkov Pozri príspevok
Sme autodoprava, ktorá prepravuje pre slovenské firmy na základe objednávky. Mali sme objednávku na prepravu tovaru do Nemecka, ale Slovenský objednávateľ nám nariadil, aby FA bola bez DPH. Na CMR som videla pri Nemeckej firme - CHILE. Na DÚ mi potvrdili, že takúto sumu mám uviesť do r. 11 tlačiva DPH. V programe Alfa sa mi táto suma nechce pripísať do r. 11 vypisuje to do riadku 15. Ja by som to napísala do riadku 15 a 17. Prosím, kde patrí táto suma????
emma01 Pozri príspevok
Vy ste tuzemský platiteľ a prepravu si objednal tiež tuzemský platiteľ do Nemecka? Ak áno, miestom dodania je tuzemsko, faktúra mala byť s DPH, ktorú mal zaplatiť poskytovateľ služby, podľa § 69 ods. 1. Vy ste nedodávali tovar, len ste poskytli službu, teda ak som správne pochopila zadanie otázky.
Ale nejde v tomto pripade o prepravu tovaru na vyvoz §47? Samozrejme to musi byt dolozene dokladmi z colnice. V tomto pripade by to malo byt v riadku 15 a 17. Ak by vsak neslo o vyvoz, cize by k tomu neboli doklady z colnice, ze ide o vyvoz, tak si myslim, ze ak je slovensky objednavatel (odberatel) a slovensky dodavatel, tak by mala byt faktura s DPH (tak ako odpovedala emma).
0 0
Silkov Silkov

Silkov je offline (nepripojený) Silkov

Fakt neviem do ktorého riadka patrí táto suma!!!!! DÚ tvrdí, že r.11 a mne to v Alfe skáče do r.15.... Hrúza des.
Mali sme od SK odberateľa objednávku na prepravu tovaru do Nemecka (na CMR sa vyskytla firma "CHILE"). Odberateľ služby nám nariadil, aby FA bola bez DPH.
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Silkov Pozri príspevok
Fakt neviem do ktorého riadka patrí táto suma!!!!! DÚ tvrdí, že r.11 a mne to v Alfe skáče do r.15.... Hrúza des.
Mali sme od SK odberateľa objednávku na prepravu tovaru do Nemecka (na CMR sa vyskytla firma "CHILE"). Odberateľ služby nám nariadil, aby FA bola bez DPH.
Du tvrdi...ale ma DU spravne informacie resp. pochopil DU spravne na co ste sa pytali. Riadok 11 predsa su sluzby pri ktorych prijemca plati dan §69 odst.3. - takze to je podla mna blbost. Odberatel Vam nariadil! On Vas moze upozornit, ak ide o vyvoz, ze faktura ma byt bez DPH lebo ide o §47, to vsak musite mat zdokladovane, ze ide o vyvoz a neviem ci staci len to, ze sa vyskytla na CMR firma CHILE. Musi byt jasne, ze miesto dodania je mimo EU. Skuste si tu na tejto stranke co som vam pripla zistit (su tam naozaj odbornici, co radili, na spediciu a aj dopravu) ake doklady potrebujete na zdokladovanie vyvozu, aby ste mohli fakturovat bez DPH a potom (ak to budete mat zdokladovane) Vam to podla mna hadze program dobre r.15 a 17.

http://www.porada.sk/t71574-spedicia-v-kocke.html
Naposledy upravil nika.sum : 03.11.11 at 12:36
0 0
Silkov Silkov

Silkov je offline (nepripojený) Silkov

Ďakujem za radu "nika.sum". Volala som na špedíciu a potvrdili mi r. 15 a r. 17, pretože som jeden prepravný článok do tretej krajiny... Akurát musím si k Fa zdokladovať colné vyhlásenie....
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať