Zavrieť

Porady

Bankové výpisy

Začínam účtovať v MRP, prosím, môžete mi povedať, ako účtujete bankové výpisy? Mám jeden výpis za mesiac, je na ňom teda viac položiek s rôznymi dátumami. Účtovala som priamo do denníka, každú položku z výpisu zvlášť do skupiny zápisov, keďže každá je s iným dátumom. Ale keď si pozriem výstupy -banková kniha, tak mi to vypisuje každú položku z bank. výpisu na novú stranu, ako keby to bol vždy nový bank. výpis. Je možné to robiť tak, aby sa celý výpis dal vytlačiť na jednej strane?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Vlasta je offline (nepripojený) Vlasta

    Vlasta
    Účtujem tiež jeden bankový výpis mesačne a robím to tak, že zdroj si dám vždy rovnaký pre daný mesiac, napr. január BT0105. Potom keď chcem vytlačiť bankový výpis tak cez výstupy, banková kniha, banková kniha - podľa výpisu, ukážka a vyberiem účet, keďže mám viac bankových účtov.

    dom je offline (nepripojený) dom

    dom
    lenkak
    Iba s rovnakým dátumom.
    Lenka, potom v peňažnom denníku máš celý bankový výpis z jedným dátumom, napr. keď dostaneš výpis napr. 2.9.2005 a je za obdobie august 2005 tak naúčtuješ všetky položky s dátumom 31.8.2005, aj napr. uhradu fa do záväzkov dáš 31.8.05, alebo tam uvedieš dátum, kedy bola uhradená a len do peňažného denníka dáš 31.8.2005?
    Ja dostávam výpisy dekádne, ale výpis účtujem podľa dátumov odpísania /úhrady/ . Problém mám vtedy, keď je na výpise výber do pokladne,
    /ja sa o tom dozviem až keď účtujem výpis, pretože som len spracovateľom účtovníctva/ a potom medzi účtovanie bankového výpisu musím účtovať príjem do pokladne.
    Uvedené sa týka jednoduchého účtovníctva.

    amelia je offline (nepripojený) amelia

    amelia
    sara
    Prosím, ako účtujete bankové výpisy v MRP?
    Ja neúčtujem do bankovej knihy, výpisy účtujem len cez denník.prípadne ak by som ho chcela vytlačiť, tak si to spravím z denníka.(mám DOS)

    Vlasta je offline (nepripojený) Vlasta

    Vlasta
    amelia
    Ja neúčtujem do bankovej knihy, výpisy účtujem len cez denník.prípadne ak by som ho chcela vytlačiť, tak si to spravím z denníka.(mám DOS)
    V poriadku, ale v denníku máš ponuku výstupov aj bankovú knihu, nie?

    Jankaaa je offline (nepripojený) Jankaaa

    Jankaaa
    Ja tiež neúčtujem do bank.výpisov, ale cez denník. V jednej firme mi chodia denné výpisy, tak účtujem denne. V inej mi zase chodia mesačné a tam účtujem s týmto dátumom všetky pohyby. Tiež som sa nad tým zamýšlala, či je to správne, ale mala som kontrolu z DU a nebolo mi to vytknuté.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.