Zavrieť

Porady

Hádanie sa na Porade

Richard Pozri príspevok
Neviem čo ti je smiešne, mne to pripadá na zaplakanie...

Dve minúty pre obidve strany. Či už niekto provokuje, alebo sa nechal vyprovokovať.
Vidis Richard, toto je presne to, o com sme sa pred casom bavili cez SS. Ty si ma ziadal, aby som nezakladal "kontroverzne" temy, ja som Ti pisal, ze O.K., ale nic to nebude riesit, pretoze ludia proste maju vo svojej podstate, ze a musia cas od casu pohadat - ventilovat si nejake nizke pudy. Teraz to tu (to hadanie) vobec nekritizujem, iba to sucho konstatujem.

Teda - ak tu nebudu temy o potratoch a politike, ludia sa budu hadat hoci aj v odbornych temach. Je to tu uplne zretelne viditelne - casto vznikne hadka ako medzi malymi detmi a to bez akehokolvek vecneho dovodu.

Samozrejme - Ty mozes povedat - Porada je na poskytovanie rad, tu iba slusne diskutujte, hadat sa chodte inde. Lenze tym toto miesto strati pre ludi akekolvek caro. Je to, ako keby si otvoril restauraciu bez tealety. Povedal by si: Toto je restauracia, je tu na to, aby sa tu jedlo, na toaletu si chodte inde. No potom ti ludia by skutocne chodili inde, no chodili by inde aj jest.

Tymto samozrejme nijako neobhajujem ani nepropagujem "hadanie". Iba sucho konstatujem, ze asi v podobnom pomere ako je napr. 5 x denne konzumacia stravy na jedno vylucovanie je tiez potreba "pohadat sa" alebo "niekomu vynadat, a to aj u ludi, ktori inak na Porade nezistne pomahaju inym. Jednoducho clovek 10 x nezistne poradi a potom je z toho tak unaveny, ze dostane chut niektoho podpichnut. Podla mna je to normanla sucast zivota.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

ALDA Pozri príspevok
Stanko, ale nebyť tých starých by Porada nefungovala, viď zrovna dnes obnovená téma Porada.cz. Pretože sa neprihlásilo a nepracovalo dosť poraďákov, zanikla. To iba pre vysvetlenie.
Ale nechápem tvoju reakciu, prečo si to vôbec napísal. Neviem, kto sa tu delí na starých a mladých a Teba to bolí, dovoľ, ved tu máme všetci sedemnásť.
Už som tu niekoľko krát napísala, že sa Porada veľmi zmenila, čo zasa mňa bolí. Nebolo toľko invektív ani osočovaní, ako písala Evina vážili sme si jeden druhého, ale keď teraz ide o kvantitu, veľmi sa zhoršila kvalita. Môj názor.
Prajem všetkým, aby sa tu cítili dobre a našli čo potrebujú hlavne k svojej práci a ak môžu aj pomáhali.
Aldi,nemyslím si,že by sa nejako zhoršila kvalita porady...-to určite nie...
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

[QUOTE=Petra Nová;1147093]
evina Pozri príspevok
So slovami o sebareflexii a ignorácii súhlasím, a tiež s tým, že netreba nikdy prilievať olej do ohňa. Lenže ... to by malo platiť bez výnimky pre každého.
Máš pravdu v tom, že za ten čas si každý na každého vytvoril vlastný názor. A každý má vlastný štýl svojho prejavu a vyjadrovania myšlienok. To, čo sa jednému zdá ako hádanie, druhý môže brať ako normálnu diskusiu. Hranica. V tej je problém, pretože ju každý vníma inak. Je tu priveľa animozity. A to je tiež problém. Myslím si , že ak by z Porady zmizli všetci terajší hádači, prídu noví, a ešte kvalitnejší. A nemyslím si, žeby mentorovanie na tom niečo zmenilo.
Júúúj Peti,nepíš také odborné výrazy ako napr. animozita- aby sme pochopili aj my len s mešťankou
Teraz musím ísť googlovať,čo to je tá animozita...
0 0
ALDA ALDA

ALDA je offline (nepripojený) ALDA

stará mama, matka, manželka
[QUOTE=Stanislav 1975;1147113]
Petra Nová Pozri príspevok

Júúúj Peti,nepíš také odborné výrazy ako napr. animozita- aby sme pochopili aj my len s mešťankou
Teraz musím ísť googlovať,čo to je tá animozita...
Stanko to je to, čo som písala o zhoršení kvality.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

ALDA Pozri príspevok
Stanko, ale nebyť tých starých by Porada nefungovala, viď zrovna dnes obnovená téma Porada.cz. Pretože sa neprihlásilo a nepracovalo dosť poraďákov, zanikla. To iba pre vysvetlenie.
Ale nechápem tvoju reakciu, prečo si to vôbec napísal. Neviem, kto sa tu delí na starých a mladých a Teba to bolí, dovoľ, ved tu máme všetci sedemnásť.
Už som tu niekoľko krát napísala, že sa Porada veľmi zmenila, čo zasa mňa bolí. Nebolo toľko invektív ani osočovaní, ako písala Evina vážili sme si jeden druhého, ale keď teraz ide o kvantitu, veľmi sa zhoršila kvalita. Môj názor.
Prajem všetkým, aby sa tu cítili dobre a našli čo potrebujú hlavne k svojej práci a ak môžu aj pomáhali.
Ale Aldi, nevadia sa len tí "noví"poraďáci -vadia sa aj starí,aj noví-a aj ženy,aj muži...
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

evina;1147108
Podarilo sa Ti odcitovať môj príspevok ako Tvoj :):)

Samozrejme, že súhlasím s Tebou, že to platí pre všetkých. Vzhľadom k tomu, že tá hranica je u každého iná....t.j. sebareflexia je iná...tak by mala nastúpiť tá ignorácia....ak vidím, že niekto stále a stále pokračuje napríklad v diskusii so mnou tónom a spôsobom, ktorý sa mi nepozdáva, tak viac nereagujem...Nie je potrebné mať pocit posledného slova.... /mimochodom to ma odučila moja dcéra :D:D/
[B
Určitým kritériom[/B] môže byť pri sebareflexii napríklad i to, že ak ma napadnú jeden dvaja, že moju konverzáciu považujú za neprimeranú....prosím, ak my to naznačia už napríklad piati a viac, tak je asi sa potrebné zamyslieť ako je to s tým štýlom mojej konverzácie.

To, že sa tu vyskytuje i mentorovanie - aj to považujem za prirodzené... nie vždy však ide o mentorovanie, ale o vyjadrenie názoru na určité prejavy správania...tie ľudia môžu akceptovať a nemusia....

Vždy jedni prídu a oddídu, ale ak budú mať čo najmenej protivníkov, tak tým i menej príležitostí ...
Neviem, či sa nám tie citácie nebudú miešať úspešne ďalej.
K tomu určitému kritériu by som chcela poznamenať. Ak môj názor napadnú dvaja, piati, desiati, pri slobode vyjadrovania, by nemal byť problém s vyjadrením svojho osobného názoru. Lebo pri takomto sposobe sebareflexie by sa mohlo ľahko stať, že väčšina vždy preválcuje menšinu. A to ani v histórii nič dobré neprinieslo. Takže znovu hranica.
Mentorovanie - áno? Tak potom by sa malo rovnako s pochopením príjmať od každého.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Petra Nová Pozri príspevok
Neviem, či sa nám tie citácie nebudú miešať úspešne ďalej.
K tomu určitému kritériu by som chcela poznamenať. Ak môj názor napadnú dvaja, piati, desiati, pri slobode vyjadrovania, by nemal byť problém s vyjadrením svojho osobného názoru. Lebo pri takomto sposobe sebareflexie by sa mohlo ľahko stať, že väčšina vždy preválcuje menšinu. A to ani v histórii nič dobré neprinieslo. Takže znovu hranica.
Mentorovanie - áno? Tak potom by sa malo rovnako s pochopením príjmať od každého.
S týmto nesúhlasím... Nejde predsa o napadanie názoru - ale spôsobu, resp. formu vyjadrovania. Sloboda vyjadrovania neznamená, že komunikujem tak ako mi všetko slina prinesie na jazyk. Ak má 5 ľudí pocit, že ich urážam pri vyslovovaní svojho názoru, tak asi nie je všetko o.k. Názor môžem povedať na všetko na svete a nahlas, ak chcem, ale nemám právo pri tom nikoho urážať, ponižovať a pod. Ani demokracia neznamená, že si môžem robiť čo chcem..... A prevalcovanie väčšiny menšinou a naopak je relatívne, lebo napríklad ja som mala často na Porade pocit, že Tí, ktorí si mysleli , že sú vo väčšine z môjho pohľadu boli v menšine a naopak ...

Mentorovanie sa nepríjme s pochopením od toho, kto to mentorovanie prezentuje formou nadávania, to určite nie.
Ja mám takú jednu prupovidku- môžeme povedať všetko len to musí mať svoju formu.....
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

evina Pozri príspevok
S týmto nesúhlasím... Nejde predsa o napadanie názoru - ale spôsobu, resp. formu vyjadrovania. Sloboda vyjadrovania neznamená, že komunikujem tak ako mi všetko slina prinesie na jazyk. Ak má 5 ľudí pocit, že ich urážam pri vyslovovaní svojho názoru, tak asi nie je všetko o.k. Názor môžem povedať na všetko na svete a nahlas, ak chcem, ale nemám právo pri tom nikoho urážať, ponižovať a pod. Ani demokracia neznamená, že si môžem robiť čo chcem..... A prevalcovanie väčšiny menšinou a naopak je relatívne, lebo napríklad ja som mala často na Porade pocit, že Tí, ktorí si mysleli , že sú vo väčšine z môjho pohľadu boli v menšine a naopak ...

Mentorovanie sa nepríjme s pochopením od toho, kto to mentorovanie prezentuje formou nadávania, to určite nie.
Ja mám takú jednu prupovidku- môžeme povedať všetko len to musí mať svoju formu.....
Asi som už v téme povedala všetko, čo som chcela. S viacerými Tvojími názormi súhlasím, s viacerými nesúhlasim. Vďaka za normálnu diskusiu.
Tá prupovídka ... super, súhlasím, len to chce hrošiu trpezlivosť
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Asi som tu dlho nebol, ked som si vsimol tuto temu az dnes.

Kazdopadne je to dieta zo skumavky, nevznikla prirodzenou cestou. Nieco sa implantovalo inde, a som mal zrovna ja tu smolu, ze to nieco bol moj prispevok. Tak to terez vyzera, ze ja az tak nemozem spavat kvoli hadaniu sa na Porade, ze som k tomu zalozil este aj tuto temu...
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

skóre 1:1
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Misomiso a nemohol by si túto tému uzavrieť, poprípade zabezpečiť jej celoplošné vymazanie??????? A prečo by tu mala byť?????j To je môj názor, hoci....veď asi vieš.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

jozka56 Pozri príspevok
Misomiso a nemohol by si túto tému uzavrieť, poprípade zabezpečiť jej celoplošné vymazanie??????? A prečo by tu mala byť?????j To je môj názor, hoci....veď asi vieš.
Ja si tiez myslim, ze by to nemusela byt zvlastne tema, preto som sa aj ozval, ze som ju nezakladal. Ale s tym uzavretim vam nepomozem. Ako som uz povedal, nevznikla proridzene asi aj preto to nie je plnohodnotny jedinec. Napriklad ja tam sice svietim ako zakladatel temy, no moznost uzavriet ju napriek tomu nemam - nemam tam dole tlacidlo.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Inak vzdy ked zazriem "Hadanie sa..." , tak si spomeniem na:

Hadali se matka s dcerou, jak ten zivot povedou,
koupili si automobil...

viete kto to zlozil?
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

misomiso Pozri príspevok
Inak vzdy ked zazriem "Hadanie sa..." , tak si spomeniem na:

Hadali se matka s dcerou, jak ten zivot povedou,
koupili si automobil...

viete kto to zlozil?
http://www.supermusic.sk/skupina.php...ne=103618&sid=
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

misomiso Pozri príspevok
Inak vzdy ked zazriem "Hadanie sa..." , tak si spomeniem na:

Hadali se matka s dcerou, jak ten zivot povedou,
koupili si automobil...

viete kto to zlozil?


možno by sme to mohli premenovať na Hádanie a hľadanie na porade
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať