Zavrieť

Porady

Mazanie súkromných správ na Porade

admin
Niektorí na Porade uverili mýtu, že tu niekto sleduje ich súkromné správy.

Rád by som k tomu zaujal stanovisko, keďže už viacerý sadli na lep provokatérom, ktorí tieto fámy rozširujú. Hlavne to chcem vysvetliť kvôli tomu, že sa môže zdať logické že ich správy niekto číta, keď ich aj niekto maže.

Ako všetci aktívny na Porade vieme, máme tu dočinenia s jedným človekom, ktorý neustále robí na Porade chaos, útočí na členov atď.

Tento človek má na Porade zákaz pôsobenia, bol stovky krát vylúčený a je tu persona non grata ktorú majú právo vylúčiť viacerí členovia ktorých som o to poprosil.

Týmto členom ktorí pomáhajú pri vylučovaní som spravil takú funkciou pomocou ktorej sú naraz odstránené všetky príspevky a súkromné správy dotyčného nežiadúceho člena.

Toto je celá záhada okolo vymazaných súkromných správ. Deje sa to automaticky, nikto nie je zvedavý na jeho výplody.

Na Porade sa súkromné správy nečítajú. Ak by som však potreboval zistiť či daná osoba sa tu skrýva v utajení a provokuje len cez súkromné správy, vedzte že k čítaniu správ v takom prípade pristúpim, aby som delikventa odhalil a vylúčil.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
Tak ono to tu už máme niekoľko rokov že sa nadáva aj na to že sa tu robí poriadok aj na to že je tu neporiadok.
Dlhú dobu tu máme aj možnosť aby každý prispel k sprehľadneniu a moderovaniu tém, pritom stačí tak málo dať príspevku palec dole a bude prehľadným.
Toto nie je o Porade, to je o ľuďoch. Neustále unášanie témy mimo témy, invektívne príspevky atď.
Či to je tu alebo niekde inde, proste ľudia začnú mať narážky, nepochopia sa a už je po dobrých vzťahoch a začnú útoky.
Je to tak vo všetkých vzťahoch na všetkých úrovniach. Je to zasa o ľuďoch či si dokážu vytvoriť dobré prostredie alebo nie.

Netreba však zasa zveličovať, na to koľko tu je tém a ľudí, Porada má stále dobrú úroveň. Drvivá väčšina tém tu rieši problém. Samozrejme kričia tie problémové, lebo tam sú tí najhlasnejší...
1 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Richard Pozri príspevok
Niektorí na Porade uverili mýtu, že tu niekto sleduje ich súkromné správy.

Rád by som k tomu zaujal stanovisko, keďže už viacerý sadli na lep provokatérom, ktorí tieto fámy rozširujú. Hlavne to chcem vysvetliť kvôli tomu, že sa môže zdať logické že ich správy niekto číta, keď ich aj niekto maže.

Ako všetci aktívny na Porade vieme, máme tu dočinenia s jedným človekom, ktorý neustále robí na Porade chaos, útočí na členov atď.

Tento človek má na Porade zákaz pôsobenia, bol stovky krát vylúčený a je tu persona non grata ktorú majú právo vylúčiť viacerí členovia ktorých som o to poprosil.

Týmto členom ktorí pomáhajú pri vylučovaní som spravil takú funkciou pomocou ktorej sú naraz odstránené všetky príspevky a súkromné správy dotyčného nežiadúceho člena.

Toto je celá záhada okolo vymazaných súkromných správ. Deje sa to automaticky, nikto nie je zvedavý na jeho výplody.

Na Porade sa súkromné správy nečítajú. Ak by som však potreboval zistiť či daná osoba sa tu skrýva v utajení a provokuje len cez súkromné správy, vedzte že k čítaniu správ v takom prípade pristúpim, aby som delikventa odhalil a vylúčil.
Ja si tiež myslím,že tu nikto nečíta nikoho ss-ky, však koho by aj zaujímali nejaké pletky a vážne veci určite nepíšeme cez ss-ky...
0 0
bv_alexandra bv_alexandra

bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

Richard prepáč iba sa chcem opýtať a nedá za niečo urobiť aby sa niečo také vôbec nestávalo? Teda myslím tým aby sme také ss, od dotyčného vôbec nedostávali. ?
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

ďakujem Richard, raz a navždy môže byť téma čítania SSiek uzavretá.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

bv_alexandra Pozri príspevok
Richard prepáč iba sa chcem opýtať a nedá za niečo urobiť aby sa niečo také vôbec nestávalo? Teda myslím tým aby sme také ss, od dotyčného vôbec nedostávali. ?
to sa nedá spraviť dopredu ako prevencia...-lebo nikto nikdy nevie z akej presne ip-čky sa zaregistruje...-dalo by sa to urobiť celoplošne,ale to by sa už na poradu nikto nový nemohol prihlásiť...
0 0
bv_alexandra bv_alexandra

bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

Stanislav 1975 Pozri príspevok
to sa nedá spraviť dopredu ako prevencia...-lebo nikto nikdy nevie z akej presne ip-čky sa zaregistruje...-dalo by sa to urobiť celoplošne,ale to by sa už na poradu nikto nový nemohol prihlásiť...
Achá, ďakujem za vysvetlenie. Škoda je to čo už.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
bv_alexandra Pozri príspevok
Richard prepáč iba sa chcem opýtať a nedá za niečo urobiť aby sa niečo také vôbec nestávalo? Teda myslím tým aby sme také ss, od dotyčného vôbec nedostávali. ?
Vo svojom profile Nastavenia si zruš prijímanie SS a máš to bez problémov.
Alebo si ich vymaž sama.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

marjankaj Pozri príspevok
Vo svojom profile Nastavenia si zruš prijímanie SS a máš to bez problémov.
Alebo si ich vymaž sama.
Ale to potom nebude dostávať ss od nikoho a ona chcela len Kamila obmedziť-nie komplet všetkých...
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Stanislav 1975 Pozri príspevok
Ale to potom nebude dostávať ss od nikoho a ona chcela len Kamila obmedziť-nie komplet všetkých...
Aj ja chcem aby mi do poštovej schránky nechodili všelijaké reklamné materiály. Aj tam mám napísané na schránkach, že si to neželám a stále mi to tam chodí. Musím to vyhadzovať sám. Nepoznáš nejaký spôsob, aby mi chodila iba želaná pošta?

P.S. Samozrejme nechcem aby si mi ty alebo niekto iný otváral schránku. Iba chcem zabrániť, aby sa mi to tam dostalo.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

marjankaj Pozri príspevok
Aj ja chcem aby mi do poštovej schránky nechodili všelijaké reklamné materiály. Aj tam mám napísané na schránkach, že si to neželám a stále mi to tam chodí. Musím to vyhadzovať sám. Nepoznáš nejaký spôsob aby mi chodila iba želaná pošta?
Neviem veru neviem...
0 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
vitamin_r Pozri príspevok
takze SS sa necitaju ale obcas sa predsa citaju.
veľmi zle si si to prečítal a zanalyzoval, hovoril som v budúcom čase ty hovoríš o minulom a súčasnom....

zatiaľ sme vždy zistili kto je karas tým že sa prejavil v príspevkoch, alebo nickom, alebo IP adresou...

ak by som mal čítať Ssku tak len ak by som bol na pochybách či je to táto nežiadúca osoba a šiel by som po jeho správach....
Hádam nebudem čítať tony súkromných správ, nepodceňujte ma

-------

Môj pokus o analýzu tvojho príspevku, ktorý som citoval: prekrúcaš so snahou provokovať....
Rozmysli si či tu chceš chodiť kvôli tomu aby si si tu vzájomne radil a pomáhal s inými členmi, alebo sa nudíš a chodíš tu kvôli adrenalínu. V tom druhom prípade tu prosím prestaň chodiť. Už mám na teba viaceré sťažnosti...

-----
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

vitamin_r Pozri príspevok
takze SS sa necitaju ale obcas sa predsa citaju.
To uz kolko ludi by musel Richard zamestnavat, aby stihali citat este aj SS na Porade? Ale jedno treba pripomenut.

Asi je naivny kazdy, kto dava akykolvek obsah niekde na net (navyse na cudzi server), nech uz je to text, fotky alebo cokolvek ine a pritom sa dominieva, ze mu niekto bude schopny zabezpecit bezpecnost a ochranu tychto dat. K tomu sa naozaj moze dostat ktokolvek, napriklad aj nejaky sikovny hacker bez Richardovho pricinenia a moze to potom sirit kde uzna za vhodne.

Firmy spolu komunikuju sifrovanym sposobom, to sifrovanie sa neustale meni a vylepsuje a to este nedovazok aj tak tie nejtajnejsie dokumenty sa dodnes rozvazaju specialnymi lietadlami po celom svete v tlacenej podobe, pripadne na CD, ale nikdy nie cez internet.

Takze budte v klude, odpoved je ano, aj k tomu, co poviete do telefonu sa mozu ini dostat, aj k tomu, co poslete cez net.
0 0
atka4 atka4

atka4 je offline (nepripojený) atka4

vitamin_r Pozri príspevok
neprekrucam. bud sa citaju SS alebo sa necitaju. co vam brani citat SS s tvrdenim ze hladate nejakeho karasa ci koho?

moj pokus o analyzu vasho prispevku:

snazite sa vytvorit dojem korektnosti a nadvlady "etikety". v skutocnosti moze moderator mazat co chce - kde chce - kedy chce. etiketa je tak siroko koncipovana ze kazdy jeden prispevok porusuje aspon jeden bod. snaha vynucovat si dodrziavanie etikety mi pripada ako socialne inzinierstvo marxisticko-leninistickeho typu - vieme ako to dopadlo. zaujimave debaty sa mazu lebo vybocuju z temy ale prispevky ktore davaju uplne nespravne rady su ponechavane lebo diskuter je oCHlubeny.

PS: staznosti od skrachovancov netreba brat vazne.
Myslím, že na porade sú ľudia na základe svojho slobodného rozhodnutia a v celom našom živote obyčajne kde sa "grupuje" nejaká skupina ľudí, utvoria sa pravidlá /niekedy až po čase, nakoľko to prinesie potreba/, ako budeme v určitom spolku vystupovať.....k sebe navzájom vo vnútri skupiny/spolku možno i navonok.
Nik nikoho nenúti v tomto prípade byť členom porady, ale ak je, načo špekulovať o tom či onom, aké pravidlá sú.
cit. "snaha vynucovat si dodrziavanie etikety mi pripada ako socialne inzinierstvo marxisticko-leninistickeho typu - vieme ako to dopadlo."
Niekto to vymyslel, niekto tu pravidlá zaviedol . . . . tak ber alebo neber...
Môžeš si založiť vlastný portál, tam komunikuj podľa vlastných predstáv, podľa tvojich pravidiel.....
0 0
atka4 atka4

atka4 je offline (nepripojený) atka4

vitamin_r Pozri príspevok
ak ti nevadi ze sa citaju sukromne spravy tak nevidim problem.
Mazanie súkromných správ na Porade Včera
02:42 PM


Richard
Administrator


Členom od: 21-04-04
Miesto: Bratislava
Príspevky: 3,194

Niektorí na Porade uverili mýtu, že tu niekto sleduje ich súkromné správy.

Rád by som k tomu zaujal stanovisko, keďže už viacerý sadli na lep provokatérom, ktorí tieto fámy rozširujú. Hlavne to chcem vysvetliť kvôli tomu, že sa môže zdať logické že ich správy niekto číta, keď ich aj niekto maže.

Ako všetci aktívny na Porade vieme, máme tu dočinenia s jedným človekom, ktorý neustále robí na Porade chaos, útočí na členov atď.

Tento človek má na Porade zákaz pôsobenia, bol stovky krát vylúčený a je tu persona non grata ktorú majú právo vylúčiť viacerí členovia ktorých som o to poprosil.

Týmto členom ktorí pomáhajú pri vylučovaní som spravil takú funkciou pomocou ktorej sú naraz odstránené všetky príspevky a súkromné správy dotyčného nežiadúceho člena.

Toto je celá záhada okolo vymazaných súkromných správ. Deje sa to automaticky, nikto nie je zvedavý na jeho výplody.

Na Porade sa súkromné správy nečítajú. Ak by som však potreboval zistiť či daná osoba sa tu skrýva v utajení a provokuje len cez súkromné správy, vedzte že k čítaniu správ v takom prípade pristúpim, aby som delikventa odhalil a vylúčil.

...... Takže to viac nekomentujem.....
okrem toho, tvoj prispevok porusuje etiketu porady, konkretne bod 18. navrhujem moderatorovi aby ho zmazal. pravidla treba dodrziavat, ak sa ti to nepaci, mozes odist. ber alebo neber.
Je pravda, že som si etiketu doposiaľ neprečítala, len mi táto (áno moja) veta rozvitá príde tebou vytrhnutá z kontextu, ale ak som hriešnik, treba ma potrestať.....

To je inak všetko, čo chcem na tvoju adresu uviesť. Akákoľvek reakcia na tvoje príspevky je pre teba len ďalšou živnou pôdou na obvinenia všetkého a všetkých - podľa mňa. Sorry, ale ja sa až tak nenudím, aby som tu vysedávala...a oponovala .......a.......aj tak ti prajem pekný víkend
0 0
Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

myslím, že fáma o mazaní SS vznikla na základe tejto témy:
http://www.porada.sk/t115593-a-to-je...a-chripka.html
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

Vôbec nezávidím Richardovi.

Byť adminom takejto stránky tak neviem neviem... asi by lietali triesky. Provokatérov a intrigánov by som bez pardónu vylučoval. Prípadne osobne navštívil...

Každý nech sa zamyslí nad tým, ako by sa asi cítil, keby mu nejaký idiot cielene ničil dlhoročnú prácu. Obdivujem Richarda, že to zatiaľ rieši tak pokojne.
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

Heni Pozri príspevok
myslím, že fáma o mazaní SS vznikla na základe tejto témy:
http://www.porada.sk/t115593-a-to-je...a-chripka.html
Fámy vznikajú vďaka špinavcom... a šíria sa vďaka hlupákom .
0 0
Zitulda Zitulda

Zitulda je offline (nepripojený) Zitulda

Bastian Pozri príspevok
Fámy vznikajú vďaka špinavcom... a šíria sa vďaka hlupákom .
Bastián za ten citát som Ti chcela prideliť bod, ale nedá sa...je to neodborná téma. Tak aspon Ti musím vysloviť úprimnú vďaku a obdiv, za vtipné citáty.
0 0
sondaw sondaw

sondaw je offline (nepripojený) sondaw

Zdravím všechny a jen předesílám, že jsem si nemyslela, že někdy něco podobného sem napíšu.
Nechci polemizovat s tím, jestli jde o fámu nebo jak vznikla, jestli někdo čte SS nebo jsou některé mazány jen zablokováním nicku odesilatele.
Jsem zde už nějakou dobu a chodila jsem sem ráda, snad jsem za tu dobu i několika lidem pomohla vyřešit jejich problém, ale těch, kteří sem chodí za stejným účelem - pomáhat a radit, těch je spousta. A když někdo z nás z Porady odejde, nic se nestane, poradí prostě někdo jiný. Dnes tedy se přidávám k těm, kteří sem chodí už jen sporadicky a z nostalgie.
Důvod je prostý - ráno mi přišla SS, je jedno od koho, ani není důležité, co v ní přesně bylo, jen proto, aby si každý mohl udělat obrázek, ve zprávě se objevovala dvě jména: Karas a Richard. Zprávu jsem si v té chvíli neměla čas pořádně přečíst, bohužel jsem neměla už příležitost to napravit ani o několik minut později, protože mi zpráva z SS prostě zmizela. Je mi jedno, jestli byla smazaná přímo z mých SS nebo zablokováním nicku odesilatele, vytočilo mne to, že se to vůbec stalo, protože to byla SS a takovou měla i zůstat. Nesouhlasím s mazáním SS, ať už se to děje jakýmkoliv způsobem, nepředpokládám ani, že by byl Richard nebo některý z pověřených moderátorů zvědavý na to, co si ve zprávách píšeme. Ale fakt, že SS není soukromá a může být smazána z profilu kohokoliv z nás, je pro mne naprosto nepřijatelná, soukromá zpráva by neměla být soukromou jen podle názvu.
Považuji se za natolik svéprávného člověka, že si o svých záležitostech umím rozhodnout sama, tedy i o SS na Poradě. Pokud mi budou chodit nevyžádané zprávy, osobně se nikterak nepředřu a nečiní mi sebemenší potíže je označit, smazat nebo zablokovat. Dělám to tak v mailech, nedělá mi to potíž ani na fóru a určitě to není důvod, abych se běžela vyplakat na rameno adminovi a žádala o nápravu. O své soukromé poště si chci rozhodovat sama a vadí mi, pokud to dělá někdo v pozadí místo mne aniž se zeptá, jestli s tím souhlasím.
Máte pravdu všichni ti, kteří se mnou nyní nesouhlasí a napsali by, že jsou zde nějaká daná pravidla a buď ber, smiř se s tím, i když je to proti tvému přesvědčení nebo odejdi. Smířit se s tím neumím a ani nechci, bylo by to v rozporu s mou povahou i mými názory.
Mazání SS nepovažuji za nic, co by řešilo problém, diskuzí na toto téma už zde bylo dost, smazaných SS také a co se vyřešilo? Tím, že je dotyčnému zakázán přístup na Poradu, blokovaná IP nebo nick, mazané jeho zprávy - najde si jinou cestičku, jak se na Poradu dostane, napíše z jiné IP, pod jiným nickem a situace se opakuje. Možná s tím rozdílem, že jen přitvrdí, zpráv bude víc, jeho obtěžování bude horší a dovedené téměř k dokonalosti.
Pokud se spor nebo problém týká Richarda a některého z návštěvníků, nechť si to vyřeší spolu a nezatahují do toho ostatní, pokud dotyčný nesouhlasí s některým z postupů Richarda, ať to napíše přímo jemu a neprezentuje to veřejně, neobtěžuje s tím ostatní. A pokud budou dál chodit podobné zprávy, osobně je ignoruji, ale určitě si neběžím stěžovat adminovi a nežádám nápravu. Výsledkem je potom nekončící spor a nic neřešící diskuze, narůstající nedůvěra v Poradu jako takovou, spory a hádky a končí to odchodem lidí, kteří na Poradu rádi chodili a jen s nostalgií vzpomínají, jaké to bylo dřív.
Porada v očích mnohých ztrácí pověst demokratického, korektního fóra, na kterém jsou respektovány názory všech, tedy i ty, které by někdo slyšet třeba nechtěl.
Neznám se ani s Karasem, nikdy jsem nebyla ani v písemném styku s Richardem, zpráva mne proto nechala klidnou, protože nehodnotím ani nedělám soudy nad někým, koho neznám, jenom mne udivilo, že jsem zprávu vůbec dostala.
Důležité pro mne není obsah té zprávy, ale to, že to byla zpráva soukromá a měla jí tedy zůstat, rozhodnutí co s ní udělám mělo zůstat na mně.
Jenom na okraj, je opravdu tak zatěžující pro ostatní podobné zprávy označit a jedním kliknutím je smazat, je to natolik zatěžující, že je potřeba žádat admina o sjednání nápravy?
S mazáním SS (ať už z jakéhokoliv důvodu) prostě nesouhlasím a důrazně se proti tomu ohrazuji, nesetkala jsem se s tím na žádném fóru, na kterém působím a kde je i pro admina soukromá zpráva opravdu soukromá.
Oponentům, kteří se chtějí teď zeptat, jestli jsem si jistá, že je admin jinde nečte odpovím jednoduše - nevím. Ale nikdy by si nedovolil je smazat.
O tomto problému zde bylo založeno již několik diskuzí a co se vyřešilo? Jenom možná to, že se pomalu odtud ztrácejí lidé, kteří jsou otrávení, znechuceni a ztratili v Poradu důvěru.
Na závěr jenom otázka: myslíte si, kdyby se objevil podobný problém např. Karas vs Sondaw, že by bylo postupováno stejným způsobem, stejně důrazně a striktně? Dovolím si o tom pochybovat.
Promiňte, že jsem zdržovala tak dlouho
sondaw
0 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
Správu ti písal človek, ktorý škodí Porade už niekoľko mesiacov a nemá tu čo hľadať. Má zakázaný vstup na tento web, napriek tomu porušuje naše pravidlá a obťažuje tu členov.

Akonáhle mu zmažeme konto, automaticky sa zmažú aj jeho správy.
Navyše správa ktorú si dostala dostalo niekoľko desiatok ďalších členov, čiže to bol jasný spam, nebolo to písané len tebe.

Ako spam bola tá správa nahlásená a rovnako zmazaná (hromadne).
Denne sa mažú milióny takýchto správ, aby si mohla čítať správy ktoré sú pre teba dôležité. To tu máme tolerovať takéto správanie niekomu?

Ako by vyzeral internet, keby sme si na ňom mohol robiť kto chce čo chce?
Bol by som zvedavý ako by si to tolerovala na svojej stránke...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať