Zavrieť

Porady

Predvolanie za rušenie nočného kľudu

Máme výbor zaujať postoj a písať správcovi v takomto prípade?
Na prízemí máme v garzonke pána (je po porážke). Už pár rokov v noci búcha v rôznych hod. intervaloch (3-4x cez noc)na steny, strop, na balkóne roluje tyčou po zábradlí, vulgárne hlasno vrieska čím ruší a zobúdza ľudí nielen v bloku, ale aj v okolitých domoch. Vyhráža sa súsedom nad ním aj vedľa, že ich pozabíja.Tvrdí, že mu chodia po hlave a naschváľ používajú záchod či kúpelku vtedy, keď on spí. Dokonca udajne mu naschvál fúkajú cez zásuvky do bytu dym. Vchodové dvere svojej garónky niekedy otvorí a zabuchne nadávajúc že pozabíja niekoho lebo mu nedajú spať a on je chorý. Že je invalid a na srdce mu nik nezávidí a uzná ale určite trpí aj stihomamom. Vysvetliť si nič nedá, to on je poškodený a hotovo. Jeho výborom ohlásené priestupky už riešil dávnejšie aj MÚ, udelil mu pokutu, mesiac bol kľud a opäť začal. Teraz nedávno sa bol sťažovať na MÚ on (na nič netušiacich a spiacich susedov). Prišla kompetentná osoba, prešetrila, vypočula každého okolo zistil, že opak je pravdou, spísal zápis a ten sme ako výbor tiež potvrdili. Opať bol, ale u správcu(SBD). Správcu výbor viac krát žiadal o pomoc a riešenie (naše osobne prosby sused ignoruje),ale správca neprejevil žiadnu vôľu riešiť, povedal dajte ho na súd. Ale dnes bol za mnou sused, ktorého dcéra dostala predvolanie na kontr. komisiu správcu. List má a nielen podľa mňa veľa nedostatkov. Je adresovaný osobe bez mena, pritom máme v bloku až dve osoby s rovnakým priezviskom. Ju(ale ktorú) vyzývajú ako podnájomníčku garzonky, ani jedna z nich nie je. Pán koho manželke alebo dcere bol list do schránky doručený je z takého omylu a jednania správcu nahnevaný ma požiadal sme to ako výbor Č.S. riešila. Nepovedala som mu, že nech si to vyrieši sám iba z dôvodu, že mi stúpol adrenalín, z takého postupu správcu, že na naše písomné vyžiadania pomoci nebol ochotný zaujať ani stanovisko(a vie kto je sťažovateľ), tak na jediný podnet osoby ktorá porušuje § 11 ods.5 zákona 182/1993 Z.z. zaujme stanovisko. Mám na to všetko písomne reagovať prosím poraďte. A ešte niečo pri liste...predvolanie nemá sa uvádzať kto podal sťažosť na to rušenie a keď správca nejakú vec rieši, nemáme výbor dostať na vedomie? poprípade byť prítomní ...čiže aj pozvaní. A nemal by sa prísť presvedčiť o tom, či sa sťažnosť zakladá na pravde?
Ďakujem za každú radu.
Usporiadat
najag najag

najag je offline (nepripojený) najag

A k comu je potom vlastne statna a mestska policia? Ak date navrh na zrusenienie vlastnictva bytu,najmu, tak musite predsa sudu dolozit jeho spravanie, ktore je v rozpore s verejnym poriadkom, domovym poriadkam, zasadami obcianskeho spolunazivania..........notoricky volat policiu, nech ho pravidelne riesia a ak nepovoli, tak sudne.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Zitulda Zitulda

Zitulda je offline (nepripojený) Zitulda

Už pár krát bola mestská polícia zavolaná, ale keď v noci došli bolo už ticho. ale asi po hodine zabúchal znova. Už som doporučovala nahrať ho na magnetofón, ale nemá kto presedieť noc aby ho zachytil. Aj od mestskej polície už dostal napomenutie aj pokutu a nie pár krát aj srandu sme si robili, že prídu ku mne na celú noc budeme hrať karty aby bol usvedčený. Pokutu vždy zaplatí, zdrží sa a potom opäť búcha. Osobné prosby a vysvetľovanie vypočuje a naďalej si tvrdí svoje...on nebúcha. Pred pár týždňami, keď som (ja z 2.posch. a z opačnej strany) počula buchot zišla som už bolo ticho. Zburcovať barák okolo 3. hoine som som nechcela,lebo viem, že na klopkanie neotvorí. Potom ráno som prebrala k životu ľudí až na č.posch.konečne otvoril po argumentoch a presviedčania už kričal a nakoiec mi odvetil že klamem a veru že búchať bude, lebo ak on bude zobudený, tak nech nik nespí (nezáleží mu nai na malých deťoch). Keď som oslovila najbližších susedov(už požadovali, aby som to vyriešila jeho zbytím niekym) prečo nevyšli z bytu aj keď moje trieskanie a naťahovanie sa s ním počuli, odpoveď bola... báli sme sa. Na môj návrh , že ho dajme na súd, veľa z tých osôb ktorí to najviac pociťujú a sťažujú sa mi povedali, že žiadosť podpíšu, ale na súd a vypovedať pred súdom nepôjdu. Ale mám to riešiť a vyriešiť. Ako? ak správca (terajšia forma, obsah jeho listu a aj to, že výboru ani na vedomie nedal a neprešetroval to,on vie kto kde je pravda) nasvedčuje tomu, že chce urobiť mu po vôli, aby stíchol,a nemal s tým poťahovačky. Je mi nanič z takého postoja ako správcu, tak aj ľudí (podvraťákov či krtkov).
0 0
Zitulda Zitulda

Zitulda je offline (nepripojený) Zitulda

najag Pozri príspevok
A k comu je potom vlastne statna a mestska policia? Ak date navrh na zrusenienie vlastnictva bytu,najmu, tak musite predsa sudu dolozit jeho spravanie, ktore je v rozpore s verejnym poriadkom, domovym poriadkam, zasadami obcianskeho spolunazivania..........notoricky volat policiu, nech ho pravidelne riesia a ak nepovoli, tak sudne.
Ako môžme dať návrh na zrušenie vlastníctva??? keď (ani neviem ako to mÚ ukončil...to on dal podnet, prešetril, policajt od nich zápis spisoval u nás,ten som aj podpísala, ale kópiu zápisu a ich stanovisko nemáme? A obdobne aj MP. Keď tu boli, bol už ticho...porozprávali sme sa a pri odchode povedali, zavolajte, keď bude búchať. A z predošlého obdobia bývalý predseda žiadne také dokumenty nearchívoval, ale zahadzoval. On platí pravideľne nájom a ja nemám srdce ho urobiť bezdomovcom.
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

vitamin_r Pozri príspevok
ak je vlastnikom tak ho nikdy odtial nedostanete.
Nikdy nehovor nikdy.
0 0
gabikao gabikao

gabikao je offline (nepripojený) gabikao

u nas na podobneho "pacienta" zabera tiez len pokuta. a mestskej policii staci len svedectvo dalsich osob, ze urobil to a to, aby ho riesila. ked dostal z Mestkeho uradu pokutu, rychlo skrotol a bol chvilu klud.
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

vitamin_r Pozri príspevok
ak je vlastnikom tak ho nikdy odtial nedostanete.
Zákon 182/1993 § 11 je jednoznačný:
(5) Ak vlastník bytu alebo nebytového priestoru v dome svojím konaním zasahuje do výkonu vlastníckeho práva ostatných vlastníkov bytov alebo nebytových priestorov v tomto dome takým spôsobom, že obmedzuje alebo znemožňuje výkon vlastníckeho práva tým, že hrubo poškodzuje byt alebo nebytový priestor, spoločné časti domu, spoločné zariadenia domu, spoločné nebytové priestory, príslušenstvo alebo sústavne narušuje pokojné bývanie ostatných vlastníkov bytov, ohrozuje bezpečnosť alebo porušuje dobré mravy v dome, alebo neplní povinnosti uložené rozhodnutím súdu, môže súd na návrh spoločenstva alebo niektorého vlastníka bytu alebo nebytového priestoru v dome nariadiť predaj bytu alebo nebytového priestoru.
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

vitamin_r Pozri príspevok
moze nemusi.

podla mojho nazoru je to protiustavne.

A toto je podľa Teba v súlade s Ústavou?


"Na prízemí máme v garzonke pána (je po porážke). Už pár rokov v noci búcha v rôznych hod. intervaloch (3-4x cez noc)na steny, strop, na balkóne roluje tyčou po zábradlí, vulgárne hlasno vrieska čím ruší a zobúdza ľudí nielen v bloku, ale aj v okolitých domoch. Vyhráža sa súsedom nad ním aj vedľa, že ich pozabíja."

Niekto by už za to sedel. Spravodlivosť?
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

vitamin_r Pozri príspevok
moze nemusi.

podla mojho nazoru je to protiustavne.
Podľa môjho názoru je choré zabávať sa na úkor druhých tak hlasnou hudbou ako aj znepríjemňovaním života susedov. Neviem a ani som ešte nepočula o tom že by SVB alebo správca pristúpil v praxi k uplatneniu znenia §11 bod 5 voči takémuto znepríjemňovateľovi. Ale bohužiaľ bezohľadných susedov poznám dosť aj v mojom okolí. Takže ak máš skúsenosť z praxe o protiústavnosti tohto § podeľ sa o tom s nami.
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

vitamin_r Pozri príspevok
nech podaju trestne oznamenie.



ustavu som uz citoval. bohuzial predat niekomu byt len preto ze par ludom sa zda excentricky je podla mna jasne proti-ustavne.
Jéj vieš čo všetko sa mne zdá?
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

vitamin_r Pozri príspevok
ved im to porad. nech idu na sud, nech sud nariadi predaj bytu. som VELMI zvedavy.
Ja im to nemám prečo radiť... komu niet rady tomu niet pomoci. Takže z mojej strany Ti neodpomôžem do Tvojej zvedavosti. Život je jeden veľký kompromis. Bytový dom tiež. Je smutné že tolerancia býva len jednostranná.
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

vitamin_r Pozri príspevok
takze najprv tu odcitujes nejaky zabudnuty nepouzitelny paragraf aby si ukazala ze nemam pravdu a ked ti dam otazku ci by si im poradila tento § pouzit, tak odrazu cuvas?

ako hovorim: vlastnictva ho nezbavite.
Keď to nazývaš cúvaním... je to Tvoj názor a ja nevidím dôvod Ti ho vyvracať alebo potvrdzovať. Takže Ty to tiež nemáš čím potvrdiť ani vyvrátiť.
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

vitamin_r Pozri príspevok
takze najprv tu odcitujes nejaky zabudnuty nepouzitelny paragraf aby si ukazala ze nemam pravdu a ked ti dam otazku ci by si im poradila tento § pouzit, tak odrazu cuvas?

ako hovorim: vlastnictva ho nezbavite.
Ale susedom nejde o to, aby mu byt nepatril. Im stačí, ak sa zbaví svojho neprispôsobivého správania v dome. Alebo sa oni zbavia, suseda. Byt mu môže patriť, ale on v ňom bývať nemusí. Budú mať kľud.
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

vitamin_r Pozri príspevok
nepodari sa im to. myslis si ze mozes niekoho vystahovat z jeho bytu len preto ze je hlucny a agresivny?
Teória: áno podarí... stačí predložiť lekársky posudok, hlásenia od polície, ... neverím že by sa súd k tom staval laxne. Ale ako som vyššie uviedla praktické skúsenosti nemám. Keď je niekto výbušný, nekontrolovateľný prejaví sa aj na súde. Možno mu doporučia nejaké psychologické liečenie.
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

vitamin_r Pozri príspevok
nepodari sa im to. myslis si ze mozes niekoho vystahovat z jeho bytu len preto ze je hlucny a agresivny?
Asi čakáš na to, až splní svoj sľub, že ich pozabíja, jedného, viac a bude bývať ďalej. Ale kde?

V tom prípade by so ti doprial byť jeho susedom.
0 0
Tara1 Tara1

Tara1 je offline (nepripojený) Tara1

Ten človek je po porážke a býva sám. Určite má plno problémov, bolestí, nemá sa s kým porozprávať, poradiť. Toto vidím ako jeho výkrik o pomoc. Čo tak zblížiť sa s ním, pomáhať mu. Možno vám všetkým závidí, že vy nemáte také problémy ako on a takto si to čiastočne kompenzuje. Je určite nešťastný.
0 0
majkii majkii

majkii je offline (nepripojený) majkii

vitamin_r Pozri príspevok
takze najprv tu odcitujes nejaky zabudnuty nepouzitelny paragraf aby si ukazala ze nemam pravdu a ked ti dam otazku ci by si im poradila tento § pouzit, tak odrazu cuvas?

ako hovorim: vlastnictva ho nezbavite.
v cit. čl. 20 ods. 1 druhá veta "Vlastnícke právo všetkých vlastníkov má rovnaký zákonný obsah a ochranu" teda ústavou zaručené práva majú aj ostatní vlastníci, v č. 20 ods. 3) v prvej a druhej vete hovorí "Vlastníctvo zaväzuje. Nemožno ho zneužiť na ujmu práv iných alebo v rozpore so všeobecnými záujmami chránenými zákonom." z toho vyplýva, že s vlastníctvom sú spojené nielen práva ale aj povinnosti. Mylne poukazuješ na odsek 4., pretože nejde o vyvlastnenie a nejde ani o zbavenie vlastníctva.

V súvislosti s vlastníctvom bytu v bytovom dome vznikajú okrem práv aj povinnosti voči ostatným vlastníkom, preto aj v vzniká voči ostatným vlastníkom záložné právo, ktoré si voči vlastníkovi možu vlastíci bytov uplatniť v prípade neplnenia si povinností.

Občiansky zákonník v §142 umožňuje súdu zrušenie (vyporiadanie) spoluvlastníctva niekoľkými formami, napríklad prikázaním veci jednému alebo viacerím spoluvlastníkom, alebo odpredajom veci a rozdelením výťažku medzi spoluvlastníkov podľa svojich podielov.

Rovnako ani ustanovenie §142 obč. zákonníka ani ustanovenie §11 ods.(5) o vlastníctve bytov nevidím ako protiústavné, pretože ak ide o neprimeraný zásah do práv ostatných vlastníkov musí byť zabezpečená ochrana práv aj ostatných vlastníkov. Vlastníci nezbavujú vlastníckych práv iného vlastníka, len sa dožadujú ochrany svojich práv a o tom rozhoduje súd. V konečnom dôsledku vlastník ani nepríde o vlastníctvo, pretože dostane výťažok z odpredaja.

Na záver si treba uvedomiť, že toto riešenie by mal byť až posledná možnosť riešenia sporu
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Tara1 Pozri príspevok
Ten človek je po porážke a býva sám. Určite má plno problémov, bolestí, nemá sa s kým porozprávať, poradiť. Toto vidím ako jeho výkrik o pomoc. Čo tak zblížiť sa s ním, pomáhať mu. Možno vám všetkým závidí, že vy nemáte také problémy ako on a takto si to čiastočne kompenzuje. Je určite nešťastný.
A prečo je asi tak sám? Nebude to jeho povahou? Vieš žijeme medzi ľuďmi a s ľuďmi. Prečo si život nespríjemňujeme ale naopak? Znepríjemňujeme. Myslíš že keby sa on správal ako človek k človeku tak by sa iní k nemu nesprávali ako k človeku? Myslím že je na mieste že človek sa vráti to čo on robí iným. Hmm ... Už vidím aká si milá, usmiata, ústretová k človeku ktorý Ti v noci nedá spať lebo on je chorý. V konečnom dôsledku... niekedy sú oveľa zdravotne postihnutí ľudia ktorí o tom nehovoria ako Tí čo kričia, že sú chorí. V konečnom dôsledku keď už je niekto tak veľmi chorí nezvykne bývať ani sám v byte. Práve zo zdravotných dôvodov. A takí chorí ľudia sú radi že môžu spať a ani ich nenapadne robiť susedom zbytočné problémy.
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

vitamin_r Pozri príspevok
ziadne riesenie si neponukol.
vitamin_r Pozri príspevok
nemozes niekoho nasilu vystahovat z jeho bytu len preto ze nezapada do tvojej predstavy idealneho suseda.
Prajem Ti veľa teórie v Tvojom pôsobení. Ty vieš o mojich predstavách o ideálnom susedovi?
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

vitamin_r Pozri príspevok
ziadne riesenie si neponukol.
Ty, áno?
0 0
Zitulda Zitulda

Zitulda je offline (nepripojený) Zitulda

Pre Pána Boha čo sa deje s nami ľudia akákoľvek téma sa otvorí , že niekto si pýta poradiť poniektorí z nás poraďákov, majú podľa mňa svojské akoby nepriamo útočné príspevky. To som nechcela naozaj, skôr som chcela vedieť či mám reagovať na list...predvolanie. To čo ma hlavne zaujímalo a zaujíma Vám na konci tohto príspevku vyznačím v citácii zadavacej témy. Zároveň sa pokúsim reagovať priamo v citátoch aj s príp.ich úpravou...ža čo sa prosím nehnevajte.

vitamin_r Pozri príspevok
takze najprv tu odcitujes nejaky zabudnuty nepouzitelny paragraf aby si ukazala ze nemam pravdu a ked ti dam otazku ci by si im poradila tento § pouzit, tak odrazu cuvas?
Prečo takto odpovedáš???... a prečo si myslíš že je v zákone 182/1996 nejaký zabudnutý paragraf??? Je mi ľúto ale nechápem význam ostatných Tvojich viet...iba znova sa mi natíska otázka Prečo a takto reaguješ?
ako hovorim: vlastnictva ho nezbavite.
Ak sa nemýlim, to bolo mnou vyslovené. že nechceme, aby sa stal bezdomovcom. K tomu viac na konci.
vitamin_r Pozri príspevok
ved im to porad. nech idu na sud, nech sud nariadi predaj bytu. som VELMI zvedavy.
vitamin_r Pozri príspevok
nech podaju trestne oznamenie.
To súdne jednanie nepripadá v úvahu, lebo sú u nás ľudia podvraťáci a ktrkovia...kričia urob niečo, ale keby mali ísť na súd, či aspoň predo dvereˇ(aj o tom som písala...zalezú a sú medzi nimi aj takí ako Ramboo. Takže iba si myslím, že je zlý Tvoj návrh. Tvoju zvedavosť by som vedela uspokojiť...ibaže neviem, na čo si tak veľmi zvedavý??? a dokonca cítim zlosť? či výsmech? v Tvojich slovách.
ustavu som uz citoval.... to vieme bohuzial predat niekomu byt len preto ze par ludom sa zda excentricky - to si vážne myslíš, že je taký on je? je podla mna jasne proti-ustavne.
iba možná ale nie v tomto prípade. A možná, že ešte niečo napíšen neskôr a skoro som si istá, že budeš aspoň rozmýšľať, a zmeníš názor.
Zitulda Pozri príspevok
Už pár krát bola mestská polícia zavolaná, ale keď v noci došli bolo už ticho. ale asi po hodine zabúchal znova. Už som doporučovala nahrať ho na magnetofón, ale nemá kto presedieť noc aby ho zachytil. Aj od mestskej polície už dostal napomenutie aj pokutu a nie pár krát aj srandu sme si robili, že prídu ku mne na celú noc budeme hrať karty aby bol usvedčený. Pokutu vždy zaplatí, zdrží sa a potom opäť búcha. Osobné prosby a vysvetľovanie vypočuje a naďalej si tvrdí svoje...on nebúcha. Pred pár týždňami, keď som (ja z 2.posch. a z opačnej strany) počula buchot zišla som už bolo ticho. Zburcovať barák okolo 3. hoine som som nechcela,lebo viem, že na klopkanie neotvorí. Potom ráno som prebrala k životu ľudí až na č.posch.konečne otvoril po argumentoch a presviedčania už kričal a nakoiec mi odvetil že klamem a veru že búchať bude, lebo ak on bude zobudený, tak nech nik nespí (nezáleží mu nai na malých deťoch). Keď som oslovila najbližších susedov(už požadovali, aby som to vyriešila jeho zbytím niekym) prečo nevyšli z bytu aj keď moje trieskanie a naťahovanie sa s ním počuli, odpoveď bola... báli sme sa.
Zitulda Pozri príspevok
Na môj návrh , že ho dajme na súd, veľa z tých osôb ktorí to najviac pociťujú a sťažujú sa mi povedali, že žiadosť podpíšu, ale na súd a vypovedať pred súdom nepôjdu. Ale mám to riešiť a vyriešiť.
Ako? ak správca (terajšia forma, obsah jeho listu a aj to, že výboru ani na vedomie nedal a neprešetroval to,on vie kto kde je pravda) nasvedčuje tomu, že chce urobiť mu po vôli, aby stíchol,a nemal s tým poťahovačky. Je mi nanič z takého postoja ako správcu, tak aj ľudí (podvraťákov či krtkov).
Čo iba pre info, som zmenšila a čo má pôvodnú veľkosť na to som myslela že mi niekto zareaguje.
Zitulda Pozri príspevok
Máme výbor zaujať postoj a písať správcovi v takomto prípade?
Zitulda Pozri príspevok
Na prízemí máme v garzonke pána (je po porážke). Už pár rokov v noci búcha v rôznych hod. intervaloch (3-4x cez noc)na steny, strop, na balkóne roluje tyčou po zábradlí, vulgárne hlasno vrieska čím ruší a zobúdza ľudí nielen v bloku, ale aj v okolitých domoch. Vyhráža sa súsedom nad ním aj vedľa, že ich pozabíja.Tvrdí, že mu chodia po hlave a naschváľ používajú záchod či kúpelku vtedy, keď on spí. Dokonca udajne mu naschvál fúkajú cez zásuvky do bytu dym. Vchodové dvere svojej garónky niekedy otvorí a zabuchne nadávajúc že pozabíja niekoho lebo mu nedajú spať a on je chorý. Že je invalid a na srdce mu nik nezávidí a uzná ale určite trpí aj stihomamom. Vysvetliť si nič nedá, to on je poškodený a hotovo. Jeho výborom ohlásené priestupky už riešil dávnejšie aj MÚ, udelil mu pokutu, mesiac bol kľud a opäť začal. Teraz nedávno sa bol sťažovať na MÚ on (na nič netušiacich a spiacich susedov). Prišla kompetentná osoba, prešetrila, vypočula každého okolo zistil, že opak je pravdou, spísal zápis a ten sme ako výbor tiež potvrdili. Opať bol, ale u správcu(SBD). Správcu výbor viac krát žiadal o pomoc a riešenie (naše osobne prosby sused ignoruje),
ale správca neprejevil žiadnu vôľu riešiť, povedal dajte ho na súd...
vidíš? vitamin r...aj oni nám odporúčali to a dokonca pred štyrma rokmi

Keď som zadávala tému šlo mi o radu ako postupovať v tomto prípade a či budem postupovať správne ak napíšem list správcovi a vytknem mu chyby v liste jeho terajšie konanie, keď na naše podnety nereagoval.
A očakávala som že niekto bude reagovať na hrubo označené nasledujúcich vetách
Ale dnes bol za mnou sused, ktorého dcéra dostala predvolanie na kontr. komisiu správcu. List má a nielen podľa mňa veľa nedostatkov. Je adresovaný osobe bez mena, pritom máme v bloku až dve osoby s rovnakým priezviskom. Ju(ale ktorú) vyzývajú ako podnájomníčku garzonky, ani jedna z nich nie je. Pán koho manželke alebo dcere bol list do schránky doručený je z takého omylu a jednania správcu nahnevaný ma požiadal sme to ako výbor Č.S. riešila. Nepovedala som mu, že nech si to vyrieši sám iba z dôvodu, že mi stúpol adrenalín, z takého postupu správcu, že na naše písomné vyžiadania pomoci nebol ochotný zaujať ani stanovisko(a vie kto je sťažovateľ), tak na jediný podnet osoby ktorá porušuje § 11 ods.5 zákona 182/1993 Z.z. zaujme stanovisko. Mám na to všetko písomne reagovať prosím poraďte. A ešte niečo pri liste...predvolanie nemá sa uvádzať kto podal sťažosť na to rušenie a keď správca nejakú vec rieši, nemáme výbor dostať na vedomie? poprípade byť prítomní ...čiže aj pozvaní. A nemal by sa prísť presvedčiť o tom, či sa sťažnosť zakladá na pravde?
Ďakujem za každú radu.
Naposledy upravil Zitulda : 13.09.09 at 17:00
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať