Zavrieť

Porady

Čo všetko nám príde v mailoch ....

Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Verím,
že mnoho z nás dostáva denno denne maily. Mnohé sa dajú označiť za spamy na mnohých sa pobavíme.
Čo takto to hodiť do jednej témy. Aby sme vedeli čo momentálne letí v mailovej korešpondencii?

Mne dnes prišiel napríklad tento link ..

http://xman.idnes.cz/pet-nejstrasnej..._xman-styl_fro

Musím pripojiť varovanie.
Pozor nie je to vhodné pre slabšie žalúdky
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Dnes ráno.
Blizi sa Den narcisov
To som vedela už veľmi dávno, ale vtedy dali na informovanosť až 75%! Informovanosť vyzerá tak, že príbuzní pracovníkov nadácie "píšu" a ich firmy vydávajú informačné brožúry. Jednu som prečítala a tak som sa rozčúlila, že už neprispievam! Pacientka po odstránení prsníka podľa tej brožúry bola vyradená zo života a nemala by žiť ani v kyslíkovom stane. Žiaľ všetky, naozaj všetky nadácie parazitujú. Jedinou výnimkou je Školička pre hluchoslepé deti v Červeníku.
Prepáčte, že som Vám to musela napísať, ale ešte stále ma to znepokojuje.
Prajem pekný deň.



Pani riaditeľka (nie pani prezidentka) je veľmi šikovná osoba ....



takže bez vetra sa ani lístok nepohne.... na každom šprochu, pravdy trochu...

Okrem toho nenávidím ŽOBRANIE, z ktorého si potom niekto robí imidž, platí celú firmu, tak ako DOBRÝ ANJEL prezidenta ... Liga je na jedno brdo.....

Predmet: Blizi sa den narcisov A DAROVANIE 2% DANI !!!Tak toto som nevedela...ku dňu Narcisov.

Konečne to niekto povedal nahlas...



Riesenie: NEPODPOROVAT TUTO BANDU!!!

*Minulý rok ste určite zachytili v správach, že Liga proti rakovine (ktorej šéfkou je pani dr. Siracká) vyzbierala v našich uliciach spolu 1 mil. EUR. Super, to už je pekná čiastka ktorú môžeme vložiť do výskumu tejto choroby. Obnoviť prístrojové zariadenie na onkologických oddeleniach na Slovensku.*

Potom prišiel dodatok. Liga proti rakovine sa rozhodla, že do výskumu sa investuje len 230 tisíc eur, 270 tisíc do táborov pre onkologicky choré deti a 500 tisíc sa použije na informovanosť . Všimnite si za čo nás majú títo predstavitelia tejto organizácie. Rovno poviem že za debilov, lebo ináč by s takou drzosťou a kľudom nevydali takúto správu. Kto nerozumie čo je to spomínaná investícia do informovanosti tak len trochu im priblížim, že to je odovzdanie peňazí svojim spriateleným reklamným a Pr agentúram a samozrejme financovanie manažmentu / činovníkov na svoj chod. Prenájmy, autá, honoráre a bohvie kde si ešte ulejú peniaze ako oni hovoria v "súlade" so zákonom. Zneužívajú už toľké roky nás všetkých na svoje obohatenie, kým chorí umierajú v strašných podmienkach. Aj ja som na začiatku prispel ale až choroba a smrť mojej mamy pred 6 rokmi mi otvorila oči okolo tohto špinavého obchodu zvaného rakovina. Keby investovali 730 tisíc do výskumu a prístrojov a ostatné na tábory pre choré deti bolo by to prijateľné. Deti, boli ste zneužité a chodili ste po uliciach v dobrej viere že zbierate peniaze na užitočnú vec, takisto sme boli zneužití my všetci, ktorí vložili do pokladničiek čo i jeden cent. Využili na to náš strach z tejto choroby a zneužili náš súcit s chorými, ktorí si nevedia pomôcť. O čom nás chcú informovať? O tom čo už všetci vieme? Že rakovina je smrteľná civilizačná choroba? Osvetu a vzdelanie si platíme vo svojich zderských daniach a vidíme sami, že vzdelávací systém nám upadá. Nemáme vôbec vypracovaný systém prevencie a vzdelanie detí a študentov je na veľmi nízkej úrovni v tomto smere. Spýtajte sa mladého človeka, či vie ako postupovať v prevencii aby si chránil svoje zdravie. Možno 2-ja z desiatich Vám dajú aj nejakú zmysluplnú odpoveď. Je najvyšší čas aby sme sa zamysleli a aj urobili konkrétne kroky k tomu aby sa situácia začala meniť. Cesta z toho von je a je len na nás, ako k tomuto problému pristúpime. Ako sa budeme správať k vlastnému telu, ako sa budeme stravovať, či sa budeme aj hýbať, to je všetko na nás a na našom rozhodnutí. Svoje zdravie má každý v rukách. Naše deti sa to môžu naučiť v škole a doma v rodine, aby neboli tak ľahko manipulované marketingom farmaceutických spoločností a inými skupinami ktoré sa chcú obohacovať. K tomu pomôže len kvalitné vzdelanie a prevencia. To všetko je len vrchol ľadovca s ktorým sa musíme popasovať, keď chceme prežiť.



Mgr. Alena Zaťková

asistentka riaditeľky Ústavu sociálnych vied Pedagogická fakulta

Hrabovská cesta 1

034 01 Ružomberok






1 1
vicktor vicktor

vicktor je offline (nepripojený) vicktor

ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac
Nahodou neplati povinnost zverejnovat ako boli peniaze pouzite?
Polovica na marketing je ozaj prilis vela, nezda sa mi to...
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

vicktor
Nahodou neplati povinnost zverejnovat ako boli peniaze pouzite?
Polovica na marketing je ozaj prilis vela, nezda sa mi to...
https://www.lpr.sk/wp-content/upload...cisov-2016.pdf
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

2 0
vicktor vicktor

vicktor je offline (nepripojený) vicktor

ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac
Oliwa
vicktor
Nahodou neplati povinnost zverejnovat ako boli peniaze pouzite?
Polovica na marketing je ozaj prilis vela, nezda sa mi to...
https://www.lpr.sk/wp-content/upload...cisov-2016.pdf
Na jednej strane naklady na marketing zdaleka nedosahuju polovicu, ale nerozumiem ze na 4. strane hned vedla seba su rozne sumy:
"Náklady, hradené z výnosu zbierky: 52.128,79 EUR
Náklady hradené z výnosu DN 2016 predstavujú - po odpočítaní finančných darov od partnerov vo výške 42.800,- EUR - celkovo čiastku 220.686,19 €."
0 0
Terezia13 Terezia13

Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

medvedí adrenalín v priamom prenose
https://nasekysuce.sme.sk/c/20528208...#axzz4gazntnDK
1 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Mám dobrú kamarátku, ktorá ma zásobuje receptami, tak sa podelím.
unnamed.jpg  
7 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
šak to paradne kurče na dietu
1 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

babka - ježibabka
Mám dobrú kamarátku, ktorá ma zásobuje receptami, tak sa podelím.
podobne sa varí aj guláš chceš návod? Len s tým rozdielom že kastról potom treba aspoň deň odmáčať, ešte že mám taký liatinový, smaltovaný by nezobrali ani do výkupne železného šrotu
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

https://fici.sme.sk/c/20479746/miluj...mo-z-duse.html
Aj keď ja som od dvadsiatky pila kávu aj čaj výlučne bez cukru a keksíkov. Dá sa odvyknúť od cukru a veľmi rýchlo, zo dňa na deň, i keď som mala aj ja obdobia v živote so záchvatmi na sladké. Dnes viem prečo. Pár rokov viem bez neho žiť úplne, čomu by som sama v minulosti neuverila.
Príjem iba v ovocí.
3 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka


ŽIVOT JE PREMIÉRA. Repríza NEBUDE !!!
Kým strácaš svoj čas váhaním a odkladaním život beží!
Nedovoľ, aby tvoj život bol len vyhliadkový let, preži ho naplno a to hneď teraz!
Vždy, keď sa ráno zobudíš, máš o deň menej času , tak s ním neplytvaj!
Nalaď sa dnes do pohody, starosti hoď za hlavu,
život je omnoho krajší, keď máš dobrú náladu!
V živote potrebuješ tri veci:
slnko pre krásny deň,
mesiac pre krásnu noc,
a lásku pre krásny život!
Nedovoľ nikomu, aby s Tebou zle zaobchádzal.
Váž si svoje srdce, svoju myseľ, telo a dušu.

Pošli tieto kvety každému,na kom Ti záleží..
3 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Z dnešných mailov:
Štepka
Povedzme si to prámo. Človek dokáže skoro šecko. Urobyt dýru do sveta aj do ozónu. Urobyt si pekný dom, ale aj peknú hanbu. Vyzýrat jak pekný hrdina, ale nýkedy aj jako pekný idiot. Nýkedy dokáže byt na svete aj sto rokov, ale ani tri minuty pod vodou. Dokáže obstojne hrat na klavíri a na nervy, skákat do reči a aj o tyči. A tuším vácej myslet na budúce generácie počítačov, ako na maturantov.

Ale človek by si nemal toho až tolko namýšlat, lebo je len človek. Ani pri najlepšej vóle nedokáže preletet v petmetrovej výške z Námestia hraničárov na Šancovú ulicu. A to ani za ideálnych poveternostných podmínek. Nedokáže vonat jako lipa a len tak jako topol sa rozmnožúvat po vetre.

To dokáže len božá príroda. A preto by si mal človek celkom skromne povedat - Ešte tak mnoho toho nevím. A preto sa budem na svete radšej vácej čuduvat jako svet menit. Lebo pri čuduvání nekapú stromy, nekapú ryby, ale rastú stromy a padá snah. A šecko je na svojom míste, tak jak má byt. Tak, jako ked je na jar naozaj jar, v lete ked je leto, na jabloni jabĺčko, na človekovi hlava a v človeku SRDCO.

Stanislav Štepka
5 0
vicktor vicktor

vicktor je offline (nepripojený) vicktor

ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac
Ze vraj ludia su na seba zli ... blbost!
Uplne neznamy clovek mi ponuka pomoc, stastie a prosperitu:
"Pozdravujem Vás,
Včera som sa Vám snažil dovolať, no nepodarilo sa mi. Zrejme sviatkujete.
Po prvýkrát som sa rozhodol odtajniť svoj trik ako som prišiel k slušnému balíku. Prezradím vám to zadarmo.
Skutočne nič nechcem, moje číslo účtu nikde nenájdete, peňaženku môžete schovať. Návod platí pre SK aj CZ." atd.

A este dalsi mail: "Je pravda, že kasína musia vrátiť peniaze všetkým ktorých oklamali?
Áno je. Včera som sa Vám snažil dovolať, no nepodarilo sa mi, tak Vám posielam info emailom.
Európsky súd pre ľudské práva akceptoval žalobu nemeckého občianskeho združenia, ktoré bojuje proti kasínam.
Tie teraz musia vrátiť peniaze, ktoré získali nekalými praktikami na online kasínach.
Keďže v mnohých prípadoch ide o veľa ľudí a nemajú na nich žiadny kontakt, rozhodli sa spraviť to formou hry s tým, že hry v kasíne nastavia tak aby boli v 95% výherné."
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Nová choroba?

Nedávno mi bola diagnostikovaná nasledujúca choroba - VPDSP:
Vekom Podmienený Deficit Sústredenia Pozornosti.

Prejavuje sa napríklad takto:

Rozhodnem sa poliať záhradu.
Keď idem k hadici visiacej na stene garáže, všimnem si, že aj auto potrebuje opláchnuť.
Idem si pre kľúč od auta, aby som ho postavil na priestor pred garážou.
Pritom uvidím na stolíku v predsieni neotvorenú poštu.
Asi bude rozumné sa pozrieť, či tam nie sú nejaké zloženky na zaplatenie.
Položím kľúče od auta na stolík a začnem triediť poštu.
Pritom vidím kopu reklamných letákov a idem ich hodiť do odpadkového koša v kuchyni.
Vidím, že je plný, takže letáky položím na linku a idem vyhodiť odpadky z koša do kontejnera na ulici.
Pritom si uvedomím, že vedľa kontejnera je schránka na poštu, takže by bolo dobré hneď vhodiť do schránky i ten list, čo som večer napísal.
Idem pre list do izby.
Na stole pri liste stojí hrnček s kávou, ktorú som pred chvíľou pil.
Vezmem ho do ruky a cítim, že káva už vychladla.
Nevadí, uvarím si nový hrnček kávy. Vezmem hrnček a idem do kuchyne.
Cestou vidím, že kytica vo váze začína vädnúť.
Položím hrnček na parapet, chcem vziať vázu a napustiť do nej čerstvú vodu.
Pritom uvidím na parapete svoje okuliare , ktoré som hľadal ráno.
Musím si ich dať na svoj pracovný stôl, aby som o nich vedel.
Ale najskôr predsa len dolejem vodu do vázy.
Položím okuliare, vezmem vázu do ruky a vidím, že za vázou leží diaľkové ovládanie od televízora.
Preboha, zase ho budeme večer hľadať.
Musím ovládač položiť k televízoru v obývačke.
No, ale to počká, najprv je predsa nutné doliať vodu do vázy.
Idem do kuchyne a napustím vodu do vázy. Pritom mi vyšplechne na kuchynskú linku.
A trochu i na podlahu.
Idem do kúpeľne pre handru, aby som to utrel.
Potom sa vraciam do predsiene a premietam, čo som chcel urobiť.


Večer: záhrada nie je poliata, auto nie je umyté (a nemôžem k nemu nájsť kľúče), na okne je hrnček so studenou kávou, kvety vo váze sú už úplne zvädnuté, list nie je vhodený do schránky (a tiež ho nemôžem nájsť), stratili sa mi okuliare a televízor musíme ovládať ručne, ovládač je bohvie kde.
Divím sa, že nič nie je hotové, aj keď som sa celý deň nezastavil a som dočista uťahaný.

No nič, idem skontrolovať došlé maily.

Urobte mi láskavosť. Prepošlite to všetkým známym, pretože si neviem spomenúť, komu som to poslal a komu nie.


A nesmejte sa, keď takéto stavy nepoznáte! Váš deň sa blíži!!!
7 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Veď aj ja preto mám tričko s týmto nápisom:

4 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Práve čítam_
2 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Pre pekný deň
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Newyorská umělkyně zasvětila celý život zelené
:-)
barvěhttp://www.designvid.cz/udalosti/new...ene-barve.html
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať