Zavrieť

Porady

Kúpa, prepis, záhrady

Dobrý deň potreboval by som poradiť chcel by som si kúpiť záhradu nachádzajúcu sa na kraji záhradkárskej oblasti a časom ju možno využiť na výstavbu. (už ju mám aj vyhliadnutú a zajednanú...) Avšak som mladý a zatiaľ vôbec nemám extra skúseností s kúpou a prevodom majetkov. Čo všetko by som si mal overiť, kde a ako...aby som sa zbytočne nestal obeťou podvodu pripadne sa nezamotal. Prosím poraďte mi. Záhrada by mala byť v OV. Môžem kúpnopredajnú zmluvu vyhotoviť aj sám? Poprípade ako by mala vyzerať? Potom mi stačí ísť k notárovi overiť totožnosť predavajúcich a podpísať ju? Viem že treba ísť aj na kataster ale absolútne neviem postupnosť týchto úkonov. Prosím Poraďte mi ako mám postupovať... Ďakujem veľmi pekne všetkým reagujúcim
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mimika36 je offline (nepripojený) mimika36

    mimika36
    V prvom rade zajst na prislusny obecny urad, ci je tam planovany uzemny plan na vystavbu, ak nie je, tazko tam nieco postavis- aj ked nemozne to nie je, ale musis vela vybavovat okolo toho , a nie je iste, ze tam postavis. Su tam vsetky IS? Ak sa ti napriek tomu zahradka paci a chces ju kupit, tak je najlepsie, ak je v OV niekoho, najlepsie jedneho cloveka- toto lahko zistis na katastri ,kde si vypytas list vlastnictva, tak si zistis aj, ci nie je nejaka tarcha na pozemku. Kupno - predajmu zmluvu mozes vyhotovit aj sam- na www.vaza.sk najdes priklad, a potom zajdete len k notarovi, pred ktorym sa podpisete- staci mat overeny len podpis predavajuceho. Nasledne zajdes este raz na kataster a urobis vklad- tam sa plati 66 eurovy kolok a do mesiaca by ti mal prist list vlastnictva, na ktorom bude figurovat tvoje meno.

    wwwirko je offline (nepripojený) wwwirko

    wwwirko
    Nie IS tam nie sú plánuje sa tam vybudovať elektrika. Dnes som bol na mestskom úrade a zistil som že je to extravilán a že tam pravdepodobne bude možno v budúcnosti cestná komunikácia no neviem ešte či v blízkosti pozemku alebo cez. Zajtra skúsim zohnať číslo parcely a mám sa staviť na mestskom úrade kde mi povedia konečný verdikt. Keď by sa tam nedal postaviť normálny dom tak aspoň chatku by som rád v budúcnosti postavil (ak nebude cesta prechádzať cez pozemok a ak by nebol problém ten extravilán). Dala by sa tam teda postaviť aspoň nejaká menšia murovaná chatka aj ak je to teda extravilán? Joooj ďakujem veľmi krásne hneď mi to dáva väčší zmysel...

    sarasara je offline (nepripojený) sarasara

    optimista sarasara
    Chatky sa zvyčajne stavajú v extraviláne. Ty píšeš, že je to okraj záhradkárskej oblasti, teda je to miesto, kde sa chatky stavajú. Ak je vlastník známy, záhradku môžeš kúpiť. Postavíš chatku a nie je vylúčené, že časom aj dom.

    vratnik je offline (nepripojený) vratnik

    vratnik
    Pred 30-timi rokmi sa u nas v zahradk. osade blizko mesta hovorilo, ze su to buduce stavebne pozemky, potiahli elektrinu a tym to zhaslo. Doteraz je to len zahr. kolonia. Su to uzke a male 400m2 pozemky, pre RD by ste museli mat dva pozemky vedla seba. Zahradka je stratova vec, za tie peniaze si zabezpecite potravin do konca zivota a na 400 m2 nedopestujete prakticky nic, mozete mat max. male stromy, rozmnozuje sa tam plesen a choroby - hryzce a zahr. osady sa budovali na pasienkoch - menej urodnych - bonitnych podach. V extaravilane pokial je to mimo chatovu - zahradkovu oblast nemozete postavit ani psiu budu. A stavat priamo v zahrd. osade ? Boli predpisy, ze v zahr. osade ste mohli stavat z 1-2 typov drevenych bud - chatiek, murovane nie. Neviem ci to ma zmysel stavat v zahrd. osade drev. budu - chatku a byt tesnejsie vedla susedov ako v meste.

    sarasara je offline (nepripojený) sarasara

    optimista sarasara
    Dnes nie je limitovaná veľkosť záhradky, ani nie je dovolené stavať iba drevené chatky. Ak máš svoj pozemok a nie je tým niečo ohrozené, ničomu to neprekáža, nie je tam vysoké napätie...môžeš chatku postaviť. Pri chatkách nie sú nutné IS. Jasné, že to nie je ktovieaká investícia, ale nemalo by to byť ani stratové. Ak nemáš dom, je príjemné mať chatku, ani nie tak na zeleninu, ako proste mať možnosť vyjsť niekam von. A stromy musíš striekať všade, aj vo veľkej záhrade. A ak zadávateľ raz postaví dom, chatku určite bude môcť predať.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    mimika36 Pozri príspevok
    V prvom rade zajst na prislusny obecny urad, ci je tam planovany uzemny plan na vystavbu, ak nie je, tazko tam nieco postavis- aj ked nemozne to nie je, ale musis vela vybavovat okolo toho , a nie je iste, ze tam postavis. Su tam vsetky IS? Ak sa ti napriek tomu zahradka paci a chces ju kupit, tak je najlepsie, ak je v OV niekoho, najlepsie jedneho cloveka- toto lahko zistis na katastri ,kde si vypytas list vlastnictva, tak si zistis aj, ci nie je nejaka tarcha na pozemku. Kupno - predajmu zmluvu mozes vyhotovit aj sam- na www.vaza.sk najdes priklad, a potom zajdete len k notarovi, pred ktorym sa podpisete- staci mat overeny len podpis predavajuceho. Nasledne zajdes este raz na kataster a urobis vklad- tam sa plati 66 eurovy kolok a do mesiaca by ti mal prist list vlastnictva, na ktorom bude figurovat tvoje meno.
    V podstate toto všetko viem , ale nie som si istý či pri kúpe nehnuteľnosti a následnom vklade do katastra je ešte potrebné mať aj posudok od súdneho znalca ....?????

    Niekedy tak bolo , ale to sa vyžadovalo z iných dôvodov ...

    Nebol som si istý , už nie je potrebné , našiel som .....
    Naposledy upravil buchač : 21.09.09 at 19:58

    Kúpa, prepis, záhrady

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.