Zavrieť

Porady

životné minimum, dávky

Chcela by som vedieť, koľko je životné minimum na tri osoby, všetky sú dospelé. Zarába len manžel okolo 300€ mesačne, ja a syn sme nezamestnaní.
Chcela by som vedieť, či neprekračujeme životné minimum a na aké dávky, v akej výške mám nárok?
Usporiadat
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Radka77 Pozri príspevok
Dobry den prosim vas vedel by mi poradit niekto ci mam narok na doplatenie sumy do zivotneho minima??Som slobodna matka so 7r dcerou ktora navsetuje druhy rocnik zakladnej skoly.Poberam davku v hmotnej nudzi 115e plus pridavky na dieta 22e a vyzivne vo vyske 23,24e cize moj mesacny prijem je 160,24e. Kedze som sa docitala ze zivotne minimum na jednotlivca s dietatom je 269,71e a ja mam celkovy mes.prijem len 160,24e z coho nepokryjem ani dcerke skolske vydavky sa pytam ci mam narok na doplatenie do toho zivotneho minima.Byvam u svojej babky ktora uz nieje zdravotne na tom dobre takze zamestnat sa na plny pracovny uvazok nieje mozne tak chodim brigadovat ako len mozem ale skor sa mi nedari ako dari.Uz nevladzem ani psychicky ani fyzicky PROSIM VAS O RADU
Nie, do životného minima nemáš nárok na doplatenie. Ak máš s babkou nájomnú zmluvu , tak požiadaj ešte o príspevok na bývanie http://www.upsvar.sk/rsi/rsi.nsf/0/B...3?OpenDocument je vo výške
Výška príspevku:
89,20 mesačne, ak je viac spoločne posudzovaných osôb.
0 0
matah35 matah35

matah35 je offline (nepripojený) matah35

milá Xanti vieš mi poradiť v otázke ako si mám vyrátať hmotnú nudzu muž mi nedostal už 3mesiac nič zo socialky preto lebo som ešte ja dostavala podporu teraz už mám poslednú mám 3deti do 15r. nevie či to je správne ale ak som dobre pochopila tak to bude len o čosi viac ako mám teraz 258,8€
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Xanti Pozri príspevok
Pre teba platí ten výpočet čo som nakopčila a k tomu ešte + 2x2 € za zdravotnú starostlivosť lebo ste doma piati. Čiže dávka v hmotnej núdzi pre Vašu rodinu by bola 256,80 €. Ak máte byt.
matah35 Pozri príspevok
milá Xanti vieš mi poradiť v otázke ako si mám vyrátať hmotnú nudzu muž mi nedostal už 3mesiac nič zo socialky preto lebo som ešte ja dostavala podporu teraz už mám poslednú mám 3deti do 15r. nevie či to je správne ale ak som dobre pochopila tak to bude len o čosi viac ako mám teraz 258,8€
No čo som rátala pred pár dňami tebe, tak mi vyšla výška dávky v hmotnej núdzi 256,80 €. A plus prídavky na deti, čo si ty písala 65 €.

Nie je to ťažké rátať, čítaj postupne na tejto stránke
http://www.upsvar.sk/rsi/rsi.nsf/0/B...3?OpenDocument

a zapisuj si sumy čo sa Vás týkajú a dopracuješ sa k takej istej výške ako som vyrátala ja.

Dávka v hmotnej núdzi : 157,60pre dvojicu s 1 až 4 deťmi,
Príspevok na zdrav. starostlivosť : 2 € x 5osôb = 10 €
Príspevok na bývanie : 89,20 € ak sú posudzované viaceré osoby
suma sumárum 256,80 €

Premýšľam ale nad týmto
Dávka na účely tohto zákona je za podmienok ustanovených týmto zákonom aj 17,20 € mesačne pre dieťa na účely zabezpečenia jeho základných životných podmienok a pomoci v hmotnej núdzi, ak toto dieťa plní povinnú školskú dochádzku.

Máte tri deti, s týmto nemám skúsenosti ale možno by ste mali nárok ak chodia všetky do školy tak ešte na dávku 3x17,20 €.Ale s týmto nemám skúsenosť. Ale ak áno tak zvýšilo by to dávku v hmotnej núdzi o 51,60 €.

No upozorňujem, dávka v hmotnej núdzi sa vypláca mesiac po zadu, takže minimálne jeden mesiac budete bez akéhokoľvek príjmu.
0 0
matah35 matah35

matah35 je offline (nepripojený) matah35

milá Xanti obraciam sa k vám z otázkou. poskytuje sa mi možnosť sa brigádnicky zamestnať na 20h mesačne nebude mi to nejako zasahovať do hmotnej núdze ak nie, do kolko by som mala nárok si zarobiť tak ako popri podpore?do 120€ ako by som mala postupovať lebo to málo čo mi vyratajú mi stačiť na 5člen.rodinu nestačí
za odpoved dakujem
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Je mi lúto, ale všetko čo zarobíš tak ti odrátajú od dávky v hmotnej núdzi.
Ak máš dávku v hmotnej núdzi 250 eur, a zarobíš 120 eur, tak ti vyplatia dávku len 130 eur.

Neoplatí sa pracovať brigádnicky ak poberáš dávku v hmotnej núdzi. Skôr aktivačnými prácami si vieš navýšiť príjem do rodiny, alebo budem hrubá ale dlhodobou marodkou. Je tam v rámci hmotnej núdzi ochranný príspevok.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

matah35 Pozri príspevok
milá Xanti obraciam sa k vám z otázkou. poskytuje sa mi možnosť sa brigádnicky zamestnať na 20h mesačne nebude mi to nejako zasahovať do hmotnej núdze ak nie, do kolko by som mala nárok si zarobiť tak ako popri podpore?do 120€ ako by som mala postupovať lebo to málo čo mi vyratajú mi stačiť na 5člen.rodinu nestačí
za odpoved dakujem
Ak budeš mať uzatvorenú Dohodu o vykonaní práce, započítajú ti do príjmu len 75 %. Pri dohode o pracovnej činnosti plnú výšku vyplatenej odmeny.
0 0
mojmacik mojmacik

mojmacik je offline (nepripojený) mojmacik

dobry den,chcela by som sa opytat ci sa rataju do prijmu aj rodinne pridavky.Ide o posudenie prijmu,kvoli opatrovatelskej sluzbe,ktora je v nasom pripade do 1,3x ziv.minima zdarma /trojicky/.....dakujem
0 0
Dana 22 Dana 22

Dana 22 je offline (nepripojený) Dana 22

ZŤPO-Sclerosis multiplex
Od 1. júla by mali byť sumy životného minima nasledovné:
• 189,83 eura mesačne, ak ide o jednu plnoletú fyzickú osobu (do 30. 6. 2011 bola táto suma 185,38 eura mesačne),
• 132,42 eura mesačne, ak ide o ďalšiu spoločne posudzovanú plnoletú fyzickú osobu (do 30. 6. 2011 bola táto suma 129,31 eura mesačne),
• 86,65 eura mesačne, ak ide o zaopatrené neplnoleté dieťa alebo o nezaopatrené dieťa (do 30. 6. 2011 bola táto suma 84,61 eura mesačne)
1 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať