Zavrieť

Porady

Nedoručený list z DÚ

Jednej mojej známej nastal nasledujúci neuveriteľný šok: z DÚ dostala doporučený list, v ktorom sa oznamuje, že jej bola vyrubená pokuta vo výške 1 660,00 EUR (50 000,00 SKK) a to preto, lebo zhruba pred mesiacom neprebrala ich doporučený list a nebola splnená v liste popísaná povinnosť - výzva na odstránenie nejakého nedostatku - v stanovenej lehote. Ale problém je v tom, že mojej známej ten prvý list nebol ani doručený (v jej poštovej schránke nebolo ponechané ani potvrdenie od pošty, že má doručený list na vyzdvihnutie). Išla samozrejme hneď na poštu reklamovať, ale pošta to jednoducho neuznáva a odmieta, citujem: "také osočovanie". A teraz ona jednoducho nemôže dokázať, že ten prvý list z DÚ nedostala a že zo strany pošty nebola ani informovaná o jeho "existencii".
Čo sa dá spraviť v takom prípade?
Usporiadat
Timcsi Timcsi

Timcsi je offline (nepripojený) Timcsi

gogina Pozri príspevok
Je to začarovaný kruh ale ja by som chcela dôkaz od pošty, že mi dva krát doručili poštu, raz ako za nezastihnuteľnú a druhý krát ako výzvu o doručení. Všek by som to žiadala písomne, auviedla by som v liste, o čo sa jedná , že to bol list z DU a ak sa nevyjadria budete si sankciu vymáhať od nich. Myslím, že by mali fofry. Skúste to za to nič nedáte ,podajte osobne u vedúcej/ceho/ pošty a dajte si list podpísať. Ale určite podajte odvolanie na DU a ako prílohu list, Pošte. DRžíM PALCE
Ďakujem za odporúčanie - je skvelé - a za povzbudzovanie!
0 0
alenki alenki

alenki je offline (nepripojený) alenki

Ja by som požiadala v zmysle zákona o správe daní a poplatkov o odpustenie sankcie.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať