Zavrieť

Porady

polovicny uvazok a narok na RP

dobry den , potrebovala by som poradit, v oktobry 2008 sa mi narodil syn dovtedy som riadne pracovala a bola poistena, od marca 2009 poberam RP a od januara 2010 sa vraciam spat do prace na polovicny uvazok, podla mojich informacii tym pridem o RP avsak maleho nachcem dat ani do jasli ani do skolky kedze manzel je smenar a budeme sa pri malom striedat, chceli by sme teda aby si niekto z rodiny zalozil zivnost na opatrovanie...moze si napr bud moja mama alebo moja babka zalozit zivnost na opatrovanie? co je ku tomu potrebne?napriklad ked moja mama je zamestnana moze aj tak mat zivnost na opatrovanie a poberat akoby odomna za to poplatok, ako je to potom ked si vo firme podava danove priznanie ? musia mi vystavovat nejaky pokladnicny blok kde ho mam ist potom ukazat a kde ziadat prispevok na opatrovanie?ak by si zalozila zivnost moja babka a ona je na dochodku nestraca nejako narok na dochodok moze to mat popri dochodku? ak si chceme zalozit zivnost len na rok 2010 mozeme si potom len tak zivnost zrusit? a este sa chcem opytat ake su poplatky za vybavenie zivnosti a co je ku tomu potrebne?a kde sa vybavuje?dakujem vam za vycerpavajuce odpovede je toho vela ale neviem kde sa mam ohladom tohto informovatdaaakujem velmi pekne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    polovicny uvazok a narok na RP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.