Zavrieť

Porady

PZP auta

Poradte mi:
PZP auta mi konci 30.10.2009, dna 17.09.2009 som doporucene zaslala ziadost, kde som ziadala vypoved zmluvy..prisla mi odpoved, ze ziadost do poistovne bola dorucena 18.09.2009 a tym nebola dodrzana 6tyzdnova lehota a vypoved nieje mozna..je to spravny postup?ved mam podaci listok..
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Mám pocit, že je to správne. Vždy na toto upozorňujú poisťovne pred koncom roka, že sa tá lehota ráta odo dňa doručenia k nim.
    Trebalo skôr poslať žiadosť alebo ju doručiť v posledný deň osobne do poisťovne.

    svecova je offline (nepripojený) svecova

    svecova
    lenze ziadosti prijimaju len v ba a ja to mam 150km..a na pobocke mi kazali len poslat..

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    svecova Pozri príspevok
    lenze ziadosti prijimaju len v ba a ja to mam 150km..a na pobocke mi kazali len poslat..
    Tak si to mala poslať poštou tak, aby to k nim bolo doručené toho 17.9. 2009 - teda o pár dní skôr. Je to určite aj vo Všeobecných poistných podmienkach v článku o doručovaní.

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    svecova Pozri príspevok
    a co by ste mi radili, ako zrusit tuto zmluvu?
    Už teraz nezrušíš, o rok. A treba skôr zaslať výpoved z poistenia.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    svecova Pozri príspevok
    a co by ste mi radili, ako zrusit tuto zmluvu?
    Jediná možnosť, ako zrušiť poistnú zmluvu je previesť auto na inú osobu (buď napr. predať, alebo previesť na manžela, syna,...). Vtedy ku dňu prepisu auta zaniká poistná zmluva.

    FugAn je offline (nepripojený) FugAn

    FugAn
    svecova Pozri príspevok
    a keby som nezaplatila do mesiaca, tak sa automaticky nezrusi?
    Ako vyplýva z názvu poistenia je to povinné zmluvné poistenie, to znamená, že je povinné a musíš ho platiť. Ak nezaplatíš poistná zmluva akoby zanikla, ale v prípade, že požiadaš o PZP v inej poisťovni tak ťa nepoistia nakoľko PZP máš v inej poisťovni aj napriek tomu, že je akože zrušené. Tak už len počkať na ďalší rok alebo prepísať auto na iného majiteľa.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    svecova Pozri príspevok
    a keby som nezaplatila do mesiaca, tak sa automaticky nezrusi?
    nezruší. Práveže bolo veľa takých špekulantov, čo takto chceli zrušiť poistenie, preto bolo do zákona zakomponované ustanovenie paragrafu 9 ods. 5:

    (5) Ak poistenie zodpovednosti zanikne počas poistného obdobia pre neplatenie poistného, osoba, ktorá má povinnosť uzavrieť poistnú zmluvu podľa § 3 tohto zákona, je povinná uzavrieť poistnú zmluvu na zostávajúcu časť poistného obdobia s doterajším poisťovateľom. Poistná zmluva uzavretá počas tohto poistného obdobia s iným poisťovateľom je neplatná.

    svecova je offline (nepripojený) svecova

    svecova
    ved ja by som chcela v tej istej poistovni uzavriet poistku, lebo maju akciu..da sa to?nie su tam pokuty?

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    svecova Pozri príspevok
    ved ja by som chcela v tej istej poistovni uzavriet poistku, lebo maju akciu..da sa to?nie su tam pokuty?
    Tak potom to je už lne na dobrej vôli poisťovne, či ti zruší poistku dohodou. Ak nie, tak ti zostane táto ešte rok.

    Aké pokuty máš na mysli?

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    svecova Pozri príspevok
    ved ja by som chcela v tej istej poistovni uzavriet poistku, lebo maju akciu..da sa to?nie su tam pokuty?
    No ja som nikdy nerušila poistku v poisťovni, vždy mi maklér hodil dobrú cenu aj ked z poisťovne prišla oveľa vyššia.
    Takže sa to takto môže dať urobiť, využiť akciu keď Ti spraví novú zmluvu. Lebo poisťovňu nezmeníš len vymeníš poistku.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Xanti Pozri príspevok
    No ja som nikdy nerušila poistku v poisťovni, vždy mi maklér hodil dobrú cenu aj ked z poisťovne prišla oveľa vyššia.
    Takže sa to takto môže dať urobiť, využiť akciu keď Ti spraví novú zmluvu. Lebo poisťovňu nezmeníš len vymeníš poistku.
    Ale nemôže uzatvoriť novú zmluvu, ak starú nestihla vypovedať. Aj keď je to v tej istej poisťovni. Jedine, ako uvádzam, že by poisťovňa súhlasila s ukončením poistenia dohodou.

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Chobot Pozri príspevok
    Ale nemôže uzatvoriť novú zmluvu, ak starú nestihla vypovedať. Aj keď je to v tej istej poisťovni. Jedine, ako uvádzam, že by poisťovňa súhlasila s ukončením poistenia dohodou.
    Doteraz som nikdy nevypovedala zmluvu poisťovni, mám ju už 6 rokov tú istú. Z poisťovni mi prišla poistka platiť cca 115 euro, maklér mi v tej istej poisťovni spravil cenu cca 75 euro. Zaplatila som túto akciovú a nemala som problém, fungujem tak už 5 rokov, vždy platím menej ako mi vyráta poisťovňa.
    Takže môže si dohodnúť novú zmluvu s novými podmienkami, ale len v rámci tej istej poisťovni.

    FugAn je offline (nepripojený) FugAn

    FugAn
    svecova Pozri príspevok
    ved ja by som chcela v tej istej poistovni uzavriet poistku, lebo maju akciu..da sa to?nie su tam pokuty?
    V takom prípade len kontaktovať makléra, ale ak je to niekto cudzí tak asiťažko ti uroví dobrú cenu, preto je lepšie mať vlastného finančného poradcu, ktorý sa ti stará o poistky a nie len na auto, ale komplexne ti pokryje finančnú stránku.

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    Mňa tiež keď osloví cudzí klient, tak mu nič nevybavím,keď ho nemám v kmeni tak nemám zaňho ani províziu a tak mu ani nedám zľavu z mojho budgetu-ak je moj klient tak sa dá dohodnúť...

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    svecova Pozri príspevok
    lenze ziadosti prijimaju len v ba a ja to mam 150km..a na pobocke mi kazali len poslat..
    tak toto je zvláštné veľmi-prečo by nebrali výpovede v každej pobočke,filiálke?My berieme žiadanky všade...,tak neviem prečo to berú len v Ba,zvláštné fakt...
    Ahoj, mam skoro rovnaky problem, poistenie mi konci 30.10.2009, vypoved som postou poslal v piatok 11.9.2009 ale zo zilinskej posty to odislo az 16.9. (peciatka na obalke, ako som sa dozvedel od poistovne) kedze bol vikend a v utorok sviatok. Z poistovne mi prisla odpoved, ze som im to bolo dorucene az 21.9.2009 a ze vypoved neakceptuju. Co ma neskutocne nahnevalo.

    Nepotrebujem rady, ze som to mal poslat skorsie, poslal som to 11.9. a lehota 6 tyzdnov (42 dni) bola je 19.9.
    AKO SA BRANIT???

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    martinmintal2 Pozri príspevok
    Ahoj, mam skoro rovnaky problem, poistenie mi konci 30.10.2009, vypoved som postou poslal v piatok 11.9.2009 ale zo zilinskej posty to odislo az 16.9. (peciatka na obalke, ako som sa dozvedel od poistovne) kedze bol vikend a v utorok sviatok. Z poistovne mi prisla odpoved, ze som im to bolo dorucene az 21.9.2009 a ze vypoved neakceptuju. Co ma neskutocne nahnevalo.

    Nepotrebujem rady, ze som to mal poslat skorsie, poslal som to 11.9. a lehota 6 tyzdnov (42 dni) bola je 19.9.
    AKO SA BRANIT???
    Hmhm, poisťovňa je krytá a je v tom nevinne(pokiaľ im to fakt doručili kedy uvádzajú), zostáva možnosť sťažnosti na poštu, aj keď neakceptovanie tej výpovede zo strany poisťovne bude nezvratný fakt a tá výpoveď platná nebude a to aj v tom prípade,že sa dokáže prípadné pochybenie pošty...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.