Zavrieť

Porady

Rozvedený priateľ - platenie výživného a iné povinnosti voči deťom

Ahoj.Chcela by som Vas poprosit o radu.Mam priatela ktori je rozvedeny jeho ex je riadna zmykacka penazi!!!Ked sa zoberieme ma nejaky narok na jeho majetok???napr- aj v pripade nejakeho nestastia.Maju spolu 2 deti.Vopred Dakujem.A aj čo sa tyka vyzivneho ktore plati.
Usporiadat
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Monnyka Pozri príspevok
byvala ex, mojho terajsieho priatela, ziadala vyssie vyzivne od neho lebo ona je na materskej dovolenke ---podotykam ze na materskej nie je kvoli jeho synovi, ten už má 5 rokov.----vraj nemoze ist do roboty a z materskej nevyžije. No povedzte mi co ma spoločné moj priatel s jej druhym synom????? pýtam sa 66.38 teda 2000,sk je tak malo na 5 ročneho maleho chlapca?????
no nechcem napisat slova s ktorými by som ju najradsej opisala
No tvoj priateľ by mal v tom zmysle napísať vyjadrenie k požiadavkam ex. Súd to zvyčajne vezme do úvahy.
Niečo v zmysle, že nie je otcom druhého dieťaťa a preto nevidí dôvod na zvýšenie výživného, z dôvodu materskej dovolenky z druhým dieťaťom, ktoré má svojho vlastného otca.

Niečo podobné sa odohralo aj v mojom okolí a súd nezvýšil výživné, nakoľko dotyčná mala svojho partnera, a súd skonštatoval že povinný nemá podiel na jej horšej finančnej situácii. A tak výživné súd nezvýšil.

Ak sa druhý krát nevydala, nech žiada o príspevok na výživu na seba otca svojho druhého dieťaťa.
0 0
Monnyka Monnyka

Monnyka je offline (nepripojený) Monnyka

uz sa stalo zvysil sud aj tak vyzivne. Jeho ex sa nevydala znova,je s chalpikom ktorý v okrese má hadám 5 dalsich deti. z rotoby prepustili pre alkohol.

Najhorsie je ze priatelova ex vzdy volaco vymysli, preco k nam neda maleho. vacsinou je chory. Maly za 5 rokov zivota zjedol viac liekov ako ja za 33 rokov -a som alergicka ---.
Byvaju od nas na 30 + km, dopredu nikdy neda vedieť že malý je chorý, tak zbytočne meriame cestu. V auguste sme sa dohodli, že si vymeníme víkend, lebo sme chceli ist na svadbu,spolu ako rodina. No samozrejme nadala maleho.

Leto presiel a maleho sme mali asi dva krat. v septembri sme jej nevyplatilli celu sumu, samozrejme hned dala na exekuciu.

nekonečný príbeh .....
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Tak asi len sa odvolať voči rozsudku,
a naozaj má jeho ex nárok na peniaze od svojho terajšieho partnera. Príspevok na výživu slobodnej matky, max. dva roky.

Ja by som sa odvolala, za pokus to stojí.
0 0
Monnyka Monnyka

Monnyka je offline (nepripojený) Monnyka

na sude povedala ze jej terajsi ex prispieva na domacnost. tak s tym nic nerobili.
moj priatel robi v statnej sfere, a hrozimu mu ze este viac zvysia vyzivne.
Uz sme riesili doma temu manzelstva, no ale ako dnes som citala clanky na vyzivne este nam hrozi ze zarataju aj moj prijem??????!!!!!!
on bude sluzit 12h den aj noc,vikend sviatok. ani ja nechodim relaxovat do roboty, aa ona bude zit ako princezna. Tusim o rok porodi dalsie dieta, lebo robota jej smrdi .......a zas bude ziadat zvysie vyzivneho na 165 euro.

Teraz ma napadlo, neexistuje zakon -sposob- ktory by prikazal matke vydokladovať peniaze co dostava od byvalaho partnera na spoločne dieta, za na čo vlastne minula peniaze????
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Naozaj blbá situácia. A je pravda, že v prípade manželstva by sa zarátal aj tvoj príjem. To na koľko teraz zvýšili?

Požiadajte ho do opatery, malého. A ináč súd nezaujíma koľko prispieva terajší ex , exmng. tvojho priateľa? Že vlastne kvôli nemu a jeho dieťaťu si exmng. tvojho priateľa nemôže nájsť prácu, lebo je na materskej. Stále mi to príde ako využívanie.

Nie je zákon na to aby matka musela vydokladovať na čo minie výživné, ale výšku výživného by si mala vedieť obhájiť na súde. A tam vyčísliť sumy, na čo a koľko potrebuje pre dieťa. Urobila to ex tvojho priateľa? Vyčíslila sumy? Skúste si to prerátať. Máte iste v okolí známych čo majú 5 ročné dieťa, koľko stojí také dieťa ( strava , ošatenie, hračky, bývanie, kozmetika ). A potom skúste zabojovať.
0 0
anitram anitram

anitram je offline (nepripojený) anitram

Monnyka Pozri príspevok
byvala ex, mojho terajsieho priatela, ziadala vyssie vyzivne od neho lebo ona je na materskej dovolenke ---podotykam ze na materskej nie je kvoli jeho synovi, ten už má 5 rokov.----vraj nemoze ist do roboty a z materskej nevyžije. No povedzte mi co ma spoločné moj priatel s jej druhym synom????? pýtam sa 66.38 teda 2000,sk je tak malo na 5 ročneho maleho chlapca?????
no nechcem napisat slova s ktorými by som ju najradsej opisala

ps.od tr.aprila vyzivne je zvvysene na 85,-
Monnyka, tak to si mozme ruky podat, sme na tom rovnako. Az na to, ze priatel ex prenechal cely byt, tak sme mali 8 rokov pokoj, ale byt predala a na hypoteku s novym amantom si kupila vacsi a porodila mu syna, kedze ma nedostatok prijmu, tak sa obratila na nas so ziadostou o zvysenie vyzivneho, doteraz sme platili tak ako ty 2000 Sk, ale jej poziadavka co isla na sud je 7.500 Sk a so spatnou platnostou od 1.1.2009 (vycislila naklady na dceru 15.000 Sk mesacne a podla nej sme malej nikdy nic nedali, pritom pravidelne sme jej kupovali oblecenie, kredity do telefonu, darceky). Ak nam toto zdvihnu mozme ist byvat pod most, lebo mame tiez hypoteku, ale na garsonku nie ako ona na 3-izbak. O vlastnom dietati ani nerozmyslam, kym sa neskonci vyzivne a svadba je tiez pase. Tak ti drzim palce, aby to dopadlo k tvojej spokojnosti, je to ako loteria, z prispevkov co som citala, vela zalezi ake je vonku pocasie, ako sa sudca vyspi, ako si mu sympaticka-nesympaticka, my mame pojednavanie 27.10.09,
0 0
jana987 jana987

jana987 je offline (nepripojený) jana987

ked citam niektore pripady,nechapem!teda presnejsie povedane nechapem obidve strany!akoby ste ludia docista zabudli,ze stale ide o deti!myslim,ze 2000 sk na 5 rocne dieta je na smiech!kolko davate mesacne na svoje dieta?nedavat dieta otcovi,ked na to nieje pricina?tak to je podla mna sebecke a nefer voci dietatu!
0 0
books books

books je offline (nepripojený) books

jana987 Pozri príspevok
ked citam niektore pripady,nechapem!teda presnejsie povedane nechapem obidve strany!akoby ste ludia docista zabudli,ze stale ide o deti!myslim,ze 2000 sk na 5 rocne dieta je na smiech!kolko davate mesacne na svoje dieta?nedavat dieta otcovi,ked na to nieje pricina?tak to je podla mna sebecke a nefer voci dietatu!
Mne ex platil na syna 1600,00 Sk (53,11 EUR). Minulý týždeň som bola na súde ohľadne zvýšenia výživného na syna (14 rokov) a chcela som zvýšiť na 100,00 EUR a ex nechcel, tak sa mi to zvýšilo na 85,00 EUR (aj to sa mu zdalo veľa). Ja neobmedzujem styk syna s otcom, tak sme sa dohodli pri rozvode.
0 0
Monnyka Monnyka

Monnyka je offline (nepripojený) Monnyka

anitram Pozri príspevok
Monnyka, tak to si mozme ruky podat, sme na tom rovnako. Az na to, ze priatel ex prenechal cely byt, tak sme mali 8 rokov pokoj, ale byt predala a na hypoteku s novym amantom si kupila vacsi a porodila mu syna, kedze ma nedostatok prijmu, tak sa obratila na nas so ziadostou o zvysenie vyzivneho, doteraz sme platili tak ako ty 2000 Sk, ale jej poziadavka co isla na sud je 7.500 Sk a so spatnou platnostou od 1.1.2009 (vycislila naklady na dceru 15.000 Sk mesacne a podla nej sme malej nikdy nic nedali, pritom pravidelne sme jej kupovali oblecenie, kredity do telefonu, darceky). Ak nam toto zdvihnu mozme ist byvat pod most, lebo mame tiez hypoteku, ale na garsonku nie ako ona na 3-izbak. O vlastnom dietati ani nerozmyslam, kym sa neskonci vyzivne a svadba je tiez pase. Tak ti drzim palce, aby to dopadlo k tvojej spokojnosti, je to ako loteria, z prispevkov co som citala, vela zalezi ake je vonku pocasie, ako sa sudca vyspi, ako si mu sympaticka-nesympaticka, my mame pojednavanie 27.10.09,
No fajn.si aj ty v peknej kasi. Svoj život si musis zariadit podla inej. Ziadna svadba, ziadne dieta.
A este pikoska kym moj priatel bol sam, vzdy platil o 300,skk viac ako mu sud urcil. A ma oci pytat viac. No ja viem ze na plienky a na susene mlieka treba vela penazi.

Cakame jej dalsi tah, ze pred skoncenim materskej znova otehotnie, ----uz s tretim chlapom, znova nemoze nastupit do roboty, a my mozne sa pripravit platit zas viac viac viac a viac.

Aj tato ex vykricala ze maly nic nedostava. No uz sme sa poucili, ze odkladame blocky na vsetko co dostane. A hlavne co u nas dostane nemoze zobrat k mame. Kupili sme mu oblecenie,a maly vsetko tahal domov, u nas mu nic nezostalo. Mater ho samozrejme na dalsi tyzden poslala s prádznymi rukami.
0 0
jana987 jana987

jana987 je offline (nepripojený) jana987

monnyka.neviem aky je nazor inych slobodnych mam,ale ja ti to uz poviem takto.2000 na 5 rocne dieta je zalostne malo!ze vraj este nemas svoje dieta,tak to asi bude vtom,ze nemas ponatia o vydajoch na dieta.
neviem co maju plienky s 5 rocnym dietatom,ale ozaj stoja dost,a o susenom mlieku ani nehovorim.dalsia vec je,ze dietatu ked kupite veci,tak ich musi nechat u vas,a k vam chodi sporadicky.tak to ta matka ma ozaj pravdu,ze mu nic nekupujete,ved tie veci nemoze pouzivat.nechcem ta odsudzovat,ale v zaujme toho ,aby si zistila,co stoji vychova dietata,mala by si sa opytat nejakej svojej rozvedenej priatelky,aby si si urobila obraz ako sa veci,hlavne tie financne maju.pretoze tie vztahove su na svedomi dotycnych osob.
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

[QUOTE=Monnyka;1180608]No fajn.si aj ty v peknej kasi. Svoj život si musis zariadit podla inej. Ziadna svadba, ziadne dieta.
A este pikoska kym moj priatel bol sam, vzdy platil o 300,skk viac ako mu sud urcil. A ma oci pytat viac. No ja viem ze na plienky a na susene mlieka treba vela penazi.
...veru treba, to vedia len tie, čo už rodili a odchovali svoje dietky, tie čo to neprežili, môžu iba dúfať, koľko to asi vyjde

Cakame jej dalsi tah, ze pred skoncenim materskej znova otehotnie, ----uz s tretim chlapom, znova nemoze nastupit do roboty, a my mozne sa pripravit platit zas viac viac viac a viac.
[COLOR="rgb(85, 107, 47)"]...asi sa chudera popálila druhý raz vo svojom živote a my ľudia sme už raz takí, stále hľadáme šťastie a dúfame a dúfame...[/COLOR]

Aj tato ex vykricala ze maly nic nedostava. No uz sme sa poucili, ze odkladame blocky na vsetko co dostane. A hlavne co u nas dostane nemoze zobrat k mame. Kupili sme mu oblecenie,a maly vsetko tahal domov, u nas mu nic nezostalo. Mater ho samozrejme na dalsi tyzden poslala s prádznymi rukami....vraj mater..., nuž Ty moja nič iné, ako zlá macocha !!!

Z takejto reakcie mi naskakuje husia koža a cítim neskutočnú zaujatosť voči druhej strane.
Akí ste Vy len opatrní, keď už čakáte ťah matky dieťaťa Tvojho priateľa a dopredu rátate s tým, že neskončí jedna materská - bude ďaľšia
A to je fakt pikoška, dať svojmu dieťaťu 300 SKK viac mimo výživné, že to tu ešte vyťahuješ.
A čo by akože matka dieťaťa mala robiť, keď pošle svoje dieťa k otcovi na víkend? To mu má navariť, naložiť do obedárika na dva dni a dať mu vreckové na zmrzlinu???

Milé slečny, slobodné dámy. Ak sa raz rozhodnete začať si vzťah s rozvedeným mužom, alebo mužom, ktorý má záväzky - rátajte, že tieto záväzky sú doživotné. Nekončia ani plnoletosťou ich detí, ani ukončením štúdií. A dobre si všimnite, ako sa tí chlapi správajú k svojim deťom a exmanželkám po rozvode, lebo raz sa môžete ocitnúť v koži rovnakej aj Vy s Vašimi deťmi!!!
Naposledy upravil danushka : 17.10.09 at 14:55
0 0
flower1 flower1

flower1 je offline (nepripojený) flower1

MOJE zlate poradkyne!!!Zožrali ste vsetku mudrost sveta.Mam vlastnu skusenost Matka nikdy nikde nepracovala a žmykala a žmykala pen.Ked sme si prišli po detičky vždy boli spinave vstarich deravich veciach.Ked sme ich niekam chceli zobrat museli sme nakupit oblečenie a až tak sme niekde mohli vyrazit .Na dalši vykend to dopadlo tak isto .A takto je to stale obuv a oblečenie platime jej 6500sk.Takže tu nejde o nejaky obedarik ako tam nejaka mudra pise že.
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

flower1 Pozri príspevok
MOJE zlate poradkyne!!!Zožrali ste vsetku mudrost sveta.Mam vlastnu skusenost Matka nikdy nikde nepracovala a žmykala a žmykala pen.Ked sme si prišli po detičky vždy boli spinave vstarich deravich veciach.Ked sme ich niekam chceli zobrat museli sme nakupit oblečenie a až tak sme niekde mohli vyrazit .Na dalši vykend to dopadlo tak isto .A takto je to stale obuv a oblečenie platime jej 6500sk.Takže tu nejde o nejaky obedarik ako tam nejaka mudra pise že.
Nie flower1, nezožrali sme múdrosť sveta...len hovoríme o právach dieťaťa.
Apropos, ak sa Tvoj priateľ rozhodol splodiť deti so ženou, ktorá je márnotratná, neporiadna a prefíkaná, tak vybral zlú matku svojim deťom...
Nik tu netvrdí, že všetky ženy sú poriadne a dobré matky, ale štatistika nepustí. Je málo prípadov, keď súd zverí do opatery otcom ich deti a na to musia byť naozaj vážne dôvody.
Faktom je, že väčšina chlapov, keď sa rozvedie, tak považuje rozchod so svojou ženou aj za rozchod so svojimi deťmi, čo je smutné a tým deťom naozaj veľa chýba.
Dosiahnuť po rozvode kompromis, dohodu je skôr výnimočné a chce to, aby obe strany boli rozumné, nielen ex-partneri, ale aj ich noví partneri.
A že sa to dá, môžem potvrdiť, ale to už je o inej debate.
Právo dieťaťa je na prvom mieste. A nielen dieťaťa, ktoré je malé, ale aj takého čo chodí na základnú, strednú, či vysokú školu.
Takže sa flower nerozčuľuj. Ak matka dieťaťa Tvojho priateľa je neschopná, jeho výživné nepoužíva na zabezpečenie dieťaťa - je na Vás, aby ste to dokázali a urobili všetko preto, aby sa dieťa zdravo a normálne vyvíjalo.

Reaguješ subjektívne, pokiaľ my tu prezentujeme objektívny názor. Ak Tvoj priateľ dáva svojmu dieťaťu výživné 6500 Skk, tak to už je veľmi slušné výživné. Nepoburuj sa nad mojim príspevkom vyššie, nebol mienený Tebe, ale inej prispievateľke. Nie je matka ako matka, a nie je nová partnerka ako nová partnerka...Možno Ty by si bola lepšou matkou priateľovmu dieťaťu.
Môj druhý manžel je určite lepším manželom a lepším vzorom mojim deťom, ale otca majú len jedného a tento fakt rešpektujem, svoje deti neštvem proti nemu a dosiahli sme báječný kompromis, ktorý vyhovuje všetkým .
Naposledy upravil danushka : 17.10.09 at 17:13
0 0
ALDA ALDA

ALDA je offline (nepripojený) ALDA

stará mama, matka, manželka
flower1 Pozri príspevok
MOJE zlate poradkyne!!!Zožrali ste vsetku mudrost sveta.Mam vlastnu skusenost Matka nikdy nikde nepracovala a žmykala a žmykala pen.Ked sme si prišli po detičky vždy boli spinave vstarich deravich veciach.Ked sme ich niekam chceli zobrat museli sme nakupit oblečenie a až tak sme niekde mohli vyrazit .Na dalši vykend to dopadlo tak isto .A takto je to stale obuv a oblečenie platime jej 6500sk.Takže tu nejde o nejaky obedarik ako tam nejaka mudra pise že.

Prepáč, ale toľko zloby k poradkyniam Moja zlatá mala si si to rozmyslieť, ked si si začala s otcom dvoch detí. Svoj názor som už napísala, kto nevychoval ani jedno jediné dieťa, nevie čo to odnáša. A tí otcovia by si to mali tiež uvedomovať.
Naposledy upravil ALDA : 17.10.09 at 17:15
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

danushka Pozri príspevok
Nie flower1, nezožrali sme múdrosť sveta...len hovoríme o právach dieťaťa.
Apropos, ak sa Tvoj priateľ rozhodol splodiť deti so ženou, ktorá je márnotratná, neporiadna a prefíkaná, tak vybral zlú matku svojim deťom...
Nik tu netvrdí, že všetky ženy sú poriadne a dobré matky, ale štatistika nepustí. Je málo prípadov, keď súd zverí do opatery otcom ich deti a na to musia byť naozaj vážne dôvody. No poznám aj prípady, kedy je matka liečená na psychiatrii, o dieťa sa dlhodobo stará otec, zabezpečuje všetko čo dieťa potrebuje a súd nie je schopný zveriť dieťa do opatery otcovi. Lebo podľa vnímania súdu, dieťa patrí k matke. Ale tiež poznám pár chlapov, ktorým boli deti zverené do opateri.

Faktom je, že väčšina chlapov, keď sa rozvedie, tak považuje rozchod zo svojou ženou aj za rozchod so svojimi deťmi, čo je smutné a tým deťom naozaj veľa chýba. Ano to sa stáva, a tiež veľmi často sa stáva, že matka je tá ktorá bráni stretávať sa deťom s otcom. Nepoznám len jeden taký prípad, kde otec platí ako najatý výživné ( nie málo na dva deti 300 eur ), a matka tak poštvala deti proti nemu lebo mu nevie odpustiť, že sa znova oženil. A pritom svoje deti lúbi, len nemá šancu im to dokázať. Lebo vecami sa láska neprejavuje, vecami sa možno kupuje zájem . On chce s nimi tráviť čas a matka mu to nedovolí.

Dosiahnuť po rozvode kompromis, dohodu je skôr výnimočné a chce to, aby obe strany boli rozumné, nielen ex-partneri, ale aj ich noví partneri. Pravda, ak sú obaja rozumní.

A že sa to dá, môžem potvrdiť, ale to už je o inej debate.
Právo dieťaťa je na prvom mieste. A nielen dieťaťa, ktoré je malé, ale aj takého čo chodí na základnú, strednú, či vysokú školu. Ano pravda, právo dieťaťa je na prvom mieste , a prečo matky práva detí porušujú? Prečo nedovolia sa stretávať s otcom. Prečo tomu bránia?

Samozrejme poznám aj opačné prípady, nie raz som pomáhala písať na súdy žiadosti o zvýšenie výživného, a odvolávania a hore dole, lebo sú aj nezodpovedný otcovia.

Takže sa flower nerozčuľuj. Ak matka dieťaťa Tvojho priateľa je neschopná, jeho výživné nepoužíva na zabezpečenie dieťaťa - je na Vás, aby ste to dokázali a urobili všetko preto, aby sa dieťa zdravo a normálne vyvíjalo. Ano treba požiadať o zverenie do výchovy, aj ked je len minimálna šanca, že sa to podarí.

Reaguješ subjektívne, pokiaľ my tu prezentujeme objektívny názor. Názor druhej strany nikdy nie je objektívny. Ty Danushka si sa tiež sama trápila s deťmi ( ako som pochopila z porady ), takže máš svoj názor. Ale nie je objektívny.
Dovolím si nesúhlasiť, vysvetlenie v texte. Pekný večer prajem.
0 0
ALDA ALDA

ALDA je offline (nepripojený) ALDA

stará mama, matka, manželka
Xanti Pozri príspevok
Dovolím si nesúhlasiť, vysvetlenie v texte. Pekný večer prajem.
Ano život píše rôzne príbehy, ale moje odpovede som sa snažila písať ku konkrétnej otázke v téme. Rozoberať tých spústu príbehov by nebolo objektívne ani možné.

Zhrnutie: Ako môže niekto mať rád, rada deti svojho partnera /píše, že ich miluje a chce aby žili s nimi/, keď tu zadá otázku týkajúcu sa dedenia?
A ďalej by som si dobre rozmyslela kritizovať matku, ktorá sama vychováva 2 deti a chce, aby slušne žili.
A aj keď nechodí do práce je to pre ne lepšie, môže sa im venovať a nemusia byť s kľúčikom na ulici.
A nemohla mať odrobené roky, pretože bola na 2 materských.
Aj ja prajem pekný večer všetkým.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

ALDA Pozri príspevok
Ano život píše rôzne príbehy, ale moje odpovede som sa snažila písať ku konkrétnej otázke v téme. Rozoberať tých spústu príbehov by nebolo objektívne ani možné.

Zhrnutie: Ako môže niekto mať rád, rada deti svojho partnera /píše, že ich miluje a chce aby žili s nimi/, keď tu zadá otázku týkajúcu sa dedenia?
A ďalej by som si dobre rozmyslela kritizovať matku, ktorá sama vychováva 2 deti a chce, aby slušne žili.
A aj keď nechodí do práce je to pre ne lepšie, môže sa im venovať a nemusia byť s kľúčikom na ulici.
A nemohla mať odrobené roky, pretože bola na 2 materských.
Aj ja prajem pekný večer všetkým.
Samozrejme,
život píše rôzne príbehy. My ale nie sme aktermi v týchto konkretnych prípadoch.
A obviňovať slobodné baby, čo si našli partnerov zo záväzkami tiež nie je správne.
Lebo občas sa mi to javí, ako rozviedol si sa nemáš právo na šťastie, nemáš právo na druhý začiatok, nemáš právo na nič. Len platiť, nemáš právo sa stretnúť s dieťaťom ked si to matka neželá, aj ked súd mu to právo dal.

Vieš ked sa tu píše o výživnom 500 € alebo aj 100 €, ako sa majú cítiť ženy, ktorých partneri sú tak nešikovný ( chorí, neschopný nájsť si prácu ... atd ) a platia svojim ex na deti úplne smiešne peniaze, to minimum necelých 26 eur. Vari ich deti nemajú právo na lepší život?

Čo sa týka dedenia, nie je hádam lepšie vedieť čo koho čaká. Mám známych majú 4 druhy detí. On má svoje z prvého mng., ona má svoje z prvého mng. , potom majú spoločné. A to 4-te dieťa je z prvého manželstva ženy, dieťa sa rozhodlo že nechce žiť s biologickým otcom ale chce žiť z nevlastnou mamou. A napríklad aj ich zaujímala otázka dedenia, kto čo prečo ako a začo. Už len z toho dôvodu, že všetky 4 deti považujú za svoje. A chcú aby všetci dedili. Pritom to 4te dieťa, nemá nárok na žiadne dedičstvo. Tak tiež hladali info.
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Xanti, odkiaľ vieš, či môj názor je subjektívny alebo objektívny?
Mne napríklad môj manžel odkedy sme sa rozviedli nedáva ani korunu výživného...Dokonca sú chvíle, kedy by mi to výživné naozaj pomohlo a v poslednom čase čím ďalej viac. Ale na druhej strane sú moje deti uň celé leto. Exmanžel nemá stálu prácu a vážim si, že pri príložitostnom príjme dokáže počas roka našetriť toľko peňazí, aby našim deťom počas prázdnin pri ňom nič nechýbalo. Vážim si, že alkohol nechal, hoci ho nechcel nechať počas manželstva. A keďže som sa znovu vydala, výživné mi určite nechýba tak, ako chýba ženám samoživiteľkám.
Viete ľudkovia, my ľudia nie sme zlí. Len tie životné okolnosti nás dovedú do situácií, keď jednoducho nemáme inú možnosť ako riešiť vec tak, že vyzeráme byť zlými a chamtivými. Len tí múdri sa snažia o objektívnosť a povýšia ju nad svoju subjektívnosť.

Preto moja Xanti ja chápem slovo OBJEKTÍVNY a SUBJEKTÍVNY asi inak ako Ty.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

danushka Pozri príspevok
Xanti, odkiaľ vieš, či môj názor je subjektívny alebo objektívny?
Mne napríklad môj manžel odkedy sme sa rozviedli nedáva ani korunu výživného...Dokonca sú chvíle, kedy by mi to výživné naozaj pomohlo a v poslednom čase čím ďalej viac. Ale na druhej strane sú moje deti uň celé leto. Exmanžel nemá stálu prácu a vážim si, že pri príložitostnom príjme dokáže počas roka našetriť toľko peňazí, aby našim deťom počas prázdnin pri ňom nič nechýbalo. Vážim si, že alkohol nechal, hoci ho nechcel nechať počas manželstva. A keďže som sa znovu vydala, výživné mi určite nechýba tak, ako chýba ženám samoživiteľkám.
Viete ľudkovia, my ľudia nie sme zlí. Len tie životné okolnosti nás dovedú do situácií, keď jednoducho nemáme inú možnosť ako riešiť vec tak, že vyzeráme byť zlými a chamtivými. Len tí múdri sa snažia o objektívnosť a povýšia ju nad svoju subjektívnosť.

Preto moja Xanti ja chápem slovo OBJEKTÍVNY a SUBJEKTÍVNY asi inak ako Ty.
Danushka neprešla som v živote toľkým ako ty, nemám také skúsenosti ako ty.

Ale dovolím si tvrdiť, že ani môj názor nie je objektívny.

Ako ty vieš, že si objektívna? Že nekrivdíš zadávateľke, že nekrivdíš jej partnerovi, a že nenadŕžaš rozvedenej matke. Ved sama vieš aké je to ťažké, ako sa ťažko žije. Bohužial dva príjmy do rodiny je vždy viac ako jeden.
Bez ohľadu na výšku výživného. Ak žije rodina spolu má dva príjmy, jeden byt a tým pádom menej výdavkov.
No ak sa partneri rozvedú, tak každý žije sám zo svojho príjmu ale už sa z tých dvoch príjmoch čo boli predtým jedným celkom platia dva byty, a náklady sa zvyšujú. Ani ten druhý možno nie vždy má a nie vždy si môže dovoliť dať deťom to čo potrebujú.
Lebo sám potrebuje z niečoho žiť.

Samozrejme z tejto skupiny vynímam ludí, čo sa podfukmi snažia znížiť výživné na minimum, a neplatiť na deti, nenavštevujú ich lebo nemajú zájem a nadávajú, že musia platiť výživné. Týchto sa nezastávam, proti takým bojujem aj ja ak ma požiada niekto o pomoc.

Ale zastávam sa ludí, žien a chlapov, ktorý prispievajú deťom, ktorý sa starajú o ne, platia výživné. Aj ked nie z pohľadu matky dostatočne, lebo výživné nie je a nikdy nebude druhý príjem do rodiny.

Je fajn, že ty si našla svoje šťastie, a že si chápavá a máš dobrý vzťah aj zo svojím prvým manželom, mnoho ludí takých nie je.
0 0
skrecok233 skrecok233

skrecok233 je offline (nepripojený) skrecok233

som niekto, kto si nedal pozor a popálilsa. No som niekto kto teraz našiel zmysel života a vodítko v ťažkých situáciách. ...viac
No dámy! Ak dovolíte, tak sa ku tomuto tu vyjadrím. Ten rozvedený a platiaci na deti 6500sk mesačne som ja. Flower je moja priatelka. nejdem ju obhajovať a ani zastávať. No aby ste sa trochu dostali na koreň veci. moja EX, vlastne matka mojich detí po svadbe nikdy nepracovala. A to myslím doslovne. Pretože ráno o 6.00h som vstával do práce a o 18.00h som sa vracal domov. Bývali sme u jej rodičov, ktorý nám pomáhali ako sa len dalo. Ke´d som bol doma svokra mi navarila a odovzdala deti na opateru. Ona si počas dňa odsala mlieko a naflaškovala a dala do chladničky. cez noc išla spať do spálne svojich rodičov, ktorý tím pádom spali v obyvačke a ja som sa staral o deti aj cez noc. Potom som o 6.00h vstal a išiel do práce. A takto dookola dava roky. Potom sme sa presťahovali a ja som začal prerábať starší dom po jej rodičoch. Tam to také ružové nebolo. Tu som si našiel novú prácu, a ked som sa vrátil domov, musel som navariť, oprať, priadiť a postarať sa o deti. A potom som ráno vstával do práce. Ked sa pani rozhodla pre krajší život tak sme sa odsťahovali z dediny do mesta kde som mal celkom dobrý flek. Cca 20000sk mesačne. Bolo to málo. Šiel som do zahraničia kde som zarábal 30000sk a potom až 60000sk mesačne. NESTAČILO!!!! Dámy, viete si predstaviť aké to je keď vám 9 ročný synček a 7 ročná dcérka rozprávajú ako im ich mama zakazovala rozprávať o tom ako v našom jedno izbovom byte prespávali cudzí ujovia! Viete si aspoň z časti predstaviť to čo tie deti prežívali keď museli klamať svojmu ocovi? Tu máte príčinu toho, prečo som sa rozviedol. Stále sa snažím bojovať o to aby som dostal deti k sebe. Vždy keď sa mali vrátiť k matke tak plakali, že chcú ostať s nami. Teraz sú niekde v Škótsku, a nestretávam sa s nimi ani tak, ako je to súdom stanovené. Čiže zatial je to raz v roku na dva týždne. A čo sa týka toho dedictva na ktoré sa pýtala moja priatelka, tak si skúste spočítať to, že keď spoločne niečo nadobudneme a mne sa niečo stane tak bude s toho ťažiť zasa len moja EX. Nie deti, ale ju chcem odstaviť od môjho majetku. Takže dámy, nie vždy je muž ten, kto nechce.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať