Zavrieť

Porady

Sankčný poriadok

Ahojte, chceme si odsúhlasiť sankčný poriadok (pokuty za nedodržanie domového poriadku), ale správca povedal, že to nemá oporu v zákone a nemá to ako vymáhať. Navrhli sme nech to vyberá raz za rok pri ročnom vyúčtovaní - odpoveď bola, ak dotyčný nezaplatí nemá to ako vymôcť.
Dá sa s tým niečo robiť?
Ďakujem.
Usporiadat
vierka541 vierka541

vierka541 je offline (nepripojený) vierka541

goceliak Pozri príspevok
Budú sa robiť DEK kľúče ako aj kamerový systém. Sankcie napr. za stratu a zneužitie kľúča, vpustenie neoprávnenej osoby, nezatvorenie dverí... Nechceme riešiť porušovanie nočného pokoja aťď
Goceliak, myslím, že by ste museli mať človeka, ktorý by to všetko sledoval, čiže nejakého vrátnika, samozrejme by ste ho museli platiť. A z čoho? Ako by ste zistili, že kto nechal otvorené dvere, alebo kto nepovolaného pustil dnu? Mám dojem, že to s tými sankciami preháňate.
0 0
vierka541 vierka541

vierka541 je offline (nepripojený) vierka541

Zitulda Pozri príspevok
Nemôžem celkom súhlasiť a ver mi, že nebývam na Lunníku IX. Mám neblahé skúsenosti práve že s ľudmi inteligentnými, jeden podnikateľ, iní s titulmi až dvomi a to som ich videla nielen ja.
Nakoľko na porade mi zamŕza klávesnica aj myš, píšem to do wordu a okopírované prikladám.
Tak si predstav príklad: Pán o ktorom by nik nepredpokladal, že je schopný lebo je inteligent s titulmi aj pôstom dosť vysoko (toto je len jeden z viacerých). Príde domov pod obraz, bránu si otvorí kľúčom, ale už nezatvorí...po upozornení povie...tak ju zatvorte ja neviem trafiť do zámku. Ide výťahom, ale už nestačí otvoriť byt vráti sa na schodisko a na medzipodeste (si myslí, že je vo WC a urobí si potrebu do zrkadla schodiska a to z 8. poschodia). Ešte dobre, že som ostala stáť na druhej strane schodiska. Zo slušnosti, aby som nerušila nočný kľud krikom, šla som výťahom hore. Vieš si predstaviť aký bol prekvapený?...,že čo tu hľadáte na pánskom WC. Aj takí sa nájdu. Alebo predstav si blok, 90 bytov.. kde 2-3 garzónky sú v prenájme ale sú ako hodinový hotel. Podnájomník má kľúče, tiež nezatvorí..načo, veď ešte príde partner...ten s partiou, ani oni nezatvoria...pokračujú v zábave, hlučná hudba aj z balkóna krik vyhadzovanie smetí ohorkov a nakoniec hádka s bitkou. Majiteľ je upozornený, ale nebýva tu a neverí, lebo je to jeho kolega, lekár a priateľ. Neverí ani vtedy, keď mu to povedia susedia z okolitých šiestich bytov na poschodí. O mnoho ďaľších prípadov za svojej pôsobnosti v samospráve by som mohla už písať skúsenosti, že niekedy rozum sa Ti zastaví . A nehovorím o naschvál pokazenom zámku, či výťahu, lebo je im sveta žiť. Však opravy pôjdu z FO, zaplatia to všetci či dôchodcovia, alebo slušní vlastníci znalí svojich povinností...nielen práv, lebo ja mám peniaze, tak môžem všetko.
Zitulda, no myslím, že niektorí občania ani na LUNIKU IX sú nie toho schopní čo dotyčný sused. Ono sa hovorí, že inteligenciu Ti nedá ani 5 vysokých škôl.Načo máme Políciu? Asi by si to druhý krát uvedomil ak by zaplatil nie malú sumu za znečistenie, alebo ešte lepšie donútiť ho po sebe poriadiť. Samozrejme v triezvom stave.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať