Zavrieť

Porady

dobropis

Prosím Vás o urýchlenú radu. Môžem vystaviť dobropis ako faktúru a uviesť vo faktúre DOBROPISUJEME VÁM...., alebo musím vystaviť dobropis so samostatným číslom. dakujem za skorú odpoveď
Usporiadat
L-M L-M

L-M je offline (nepripojený) L-M

L-M Pozri príspevok
Veĺmi pekne poprosím súrne o radu. Mám takýto problém. V 12/2009 bola prijatá záloha - k nej vystavená aj vyúčt.faktúra za prijatie platby. Dodanie bolo v 3/2010, kde sa táto záloha mala odrátať, ale stal sa omyl a neodrátala sa celá ,ale iba väčšia časť. Môžem aj v tomto prípade vystaviť dobropis a uviesť, že bola omylom neodrátaná celá záloha? Ak áno, dátum dodania v tomto prípade bude dátum vystavenia a odovzdania "preplatku"? A pôjde mi to do DPH za 7/2010?

Alebo ako postupovať v takomto prípade?


Vopred ďakujem za rady
keby bol niekto taký dobrý a pozrel sa mi na to
Ďakujem
0 0
lenkam68 lenkam68

lenkam68 je offline (nepripojený) lenkam68

Podľa mňa nejde o opravu základu dane v zmysle § 25 ods. 1, preto by mal byť dátum dodania na dobropise z pôvodnej vyúčtovacej faktúry a mala by si podať DDP k tomuto obdobiu.
0 0
L-M L-M

L-M je offline (nepripojený) L-M

lenkam68 Pozri príspevok
Podľa mňa nejde o opravu základu dane v zmysle § 25 ods. 1, preto by mal byť dátum dodania na dobropise z pôvodnej vyúčtovacej faktúry a mala by si podať DDP k tomuto obdobiu.
Ďakujem za názor -ale môže to byť riešené= dobropisom - teda faktúrou-pohľadávkou s mínusovou položkou s dátumom vystavenia -28.7.2010 a dát.dodania 3/2010 ale nebude to oprava ZD a podá sa DDP . DÚ nám vráti peniažky a my vrátime odberateľovi sumu o ktorú viac zaplatil, teda tú časť zálohy, ktorá nebola odrátaná?

L
Naposledy upravil L-M : 28.07.10 at 07:41
0 0
mordechaj mordechaj

mordechaj je offline (nepripojený) mordechaj

Nejde o opravu základu dane. Môžeš to spraviť dobropisom a DDP za pôvodné zdaňovacie obdobie.
0 0
alenad alenad

alenad je offline (nepripojený) alenad

Pekný deň prajem.

Mám došlý dobropis, ktorý došiel dňa 13.1.2010. Dobropis je vystavený 31.12.2010, dátum dodania 31.12.2010. Otázka znie, kedy mne nastáva zdaniteľné plnenie? Dátumom 31.12.2010 alebo keď došiel (13.1.2010)? Ide o dosť vysokú sumu dph, takže sa obávam aby som zvolila správne obdobie.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

alenad Pozri príspevok
Pekný deň prajem.

Mám došlý dobropis, ktorý došiel dňa 13.1.2010. Dobropis je vystavený 31.12.2010, dátum dodania 31.12.2010. Otázka znie, kedy mne nastáva zdaniteľné plnenie? Dátumom 31.12.2010 alebo keď došiel (13.1.2010)? Ide o dosť vysokú sumu dph, takže sa obávam aby som zvolila správne obdobie.
Zaúčtuješ ho do decembra.Kedže si opravila pôv. príspevok, opravím aj ten svoj, bude to január.
Naposledy upravil Tweety : 14.01.11 at 07:57
0 1
alenad alenad

alenad je offline (nepripojený) alenad

Tweety Pozri príspevok
Zaúčtuješ ho do decembra.
Prepáčte uviedla som zlý dátum, kedy došla faktúra - 13.1.2011.

Ja som si našla tento paragraf zákona o dph a bola som v tom, že do dph to pôjde v januári 2011.


§ 53
Oprava odpočítanej dane

(1) Ak bola vykonaná oprava základu dane podľa § 25, ktorá má za následok zníženie základu dane, je platiteľ, ktorý odpočítal daň, povinný opraviť odpočítanú daň. Oprava odpočítanej dane sa vykoná v tom zdaňovacom období, v ktorom platiteľ dostal doklad o oprave základu dane.
0 0
alenad alenad

alenad je offline (nepripojený) alenad

Moc, moc ďakujem za odpoveď.
0 0
maska4 maska4

maska4 je offline (nepripojený) maska4

Teraz sa tak hlúpo spýtam, nebolo by vhodnejšie dať to do decembra? Keďže sa to týka obdobia 12/2010 a je tam 19% DPH?
Mňa také dobropisy ešte čakajú ....a úprimne sa priznám, že som ich chcela dať do 12/2010 ...
0 0
dobsony dobsony

dobsony je offline (nepripojený) dobsony

pracujúca mamička
Dnes som dostala faktúru -dobropis a vystavené a zdaň.plnenie je 05.01.2011 a je tam uvedená sadzba DPH 19%. Je to tak správne?
0 0
maska4 maska4

maska4 je offline (nepripojený) maska4

Dobrý deň , takže poprosím o usmernenie. Došlí dobropis v januári s DPH 19% so zdaniteľným plnením 31.12.2010. Čo s tým?Ďakujem
0 0
maska4 maska4

maska4 je offline (nepripojený) maska4

maska4 Pozri príspevok
Dobrý deň , takže poprosím o usmernenie. Došlí dobropis v januári s DPH 19% so zdaniteľným plnením 31.12.2010. Čo s tým?Ďakujem
Podľa mňa by som to mohla dať ešte za 12/2010 nakoľko ma nepustí ani soft a s prihliadnutím na §.53 odst.6 by to nešlo?
Ďakujem , za akýkoľvek názor
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

maska4 Pozri príspevok
Podľa mňa by som to mohla dať ešte za 12/2010 nakoľko ma nepustí ani soft a s prihliadnutím na §.53 odst.6 by to nešlo?
Ďakujem , za akýkoľvek názor
Zaúčtuj do 2010.
0 0
maska4 maska4

maska4 je offline (nepripojený) maska4

No mňa hlavne mýlil ten §53,odst.1,2.Je to oprava podľa §25. Ale ten odst.6 by to umožnil... no som z toho zmätená . Ale malo by to prejsť s DPh za 12/10 .Dúfam
ďakujem Tweety
0 0
maska4 maska4

maska4 je offline (nepripojený) maska4

maska4 Pozri príspevok
No mňa hlavne mýlil ten §53,odst.1,2.Je to oprava podľa §25. Ale ten odst.6 by to umožnil... no som z toho zmätená . Ale malo by to prejsť s DPh za 12/10 .Dúfam
ďakujem Tweety


A predsa ešte niečo.....Dnes mi prišiel dobropis Dph 19%.
Ale do knihy záväzkov - 2011 to dám s dnešným dátumom????ale zdan.plnenie teda 31.12.2010??!!
0 0
maska4 maska4

maska4 je offline (nepripojený) maska4

maska4 Pozri príspevok
Podľa mňa by som to mohla dať ešte za 12/2010 nakoľko ma nepustí ani soft a s prihliadnutím na §.53 odst.6 by to nešlo?
Ďakujem , za akýkoľvek názor

Dobré ráno.Tak ja poprosím ešte raz.Ak môžte , venujte mi prosím minútu.Uzatváram DPH za 12/2010 a nechcem spraviť chybu.
Dnes mi prišli dobropisy a potrebujem si zo zosúladiť :
1.Dobropis vystavený 21.1.2011 s 19% Dph z 02.12.2010 Dátum dodania neudali. Dám to za 12/2010 ? Podľa mňa áno. Do KZ , ale zapíšem , že prišiel teda toho 21.01.2011.Nebudem ju evidovať ako záväzok roku 2010?!

2.Dobropis vystavený 21.01.2011 s 19% DPH.ALE dátum dodania 14.01.2011.Týka sa vráteného náhr.dielu. No to by malo ísť podľa mňa do 1/2011 ale čo potom ta 19% DPH???????

Tweety prosím , ak ste tam poradte mi.Alebo niekto...

Ďakujem
0 0
kimart kimart

kimart je offline (nepripojený) kimart

tiež mám ten istý problém:došlé dobropisy vystavené v januári 2011, týkajúce sa vyfaktúrovaného tovaru z roku 2010, no dátum dodania na fa je rok 2011 sú s 19% DPH, čo teraz s tým, dať dodatočné DPH????????????
0 0
Adiks Adiks

Adiks je offline (nepripojený) Adiks

účtovník
kimart Pozri príspevok
tiež mám ten istý problém:došlé dobropisy vystavené v januári 2011, týkajúce sa vyfaktúrovaného tovaru z roku 2010, no dátum dodania na fa je rok 2011 sú s 19% DPH, čo teraz s tým, dať dodatočné DPH????????????
Budú súčasťou daňového priznania za január 2011. DDP DPH nepodávaš.
0 0
kimart kimart

kimart je offline (nepripojený) kimart

moc pekne ďakujem, takže ak som dobre porozumela DDP dávajú len tí, ktorí vystavujú opravené faktúru týkajúce sa roka 2010 a tiež ak nám príde tovar z EU, ktorý musíme samozdaniť. Rozmiem tomu správne?
0 0
lenkam68 lenkam68

lenkam68 je offline (nepripojený) lenkam68

kimart Pozri príspevok
moc pekne ďakujem, takže ak som dobre porozumela DDP dávajú len tí, ktorí vystavujú opravené faktúru týkajúce sa roka 2010 a tiež ak nám príde tovar z EU, ktorý musíme samozdaniť. Rozmiem tomu správne?
Nie, skús si prečítať § 25 a 53. DDP z dobropisov podávaš vtedy, ak opravuješ pôvodnú faktúru z dôvodov, ktoré nie sú obsiahnuté v § 25. Ja takéto dobropisy resp. ťarchopisy nazývam nezákonnými. Ak opravuješ pôvodnú faktúru v zmysle § 25, dátum dodania sa spravidla na faktúre ani neuvádza, pretože zo zákona mi vyplýva, že dátumom dodania je dátum vystavenia DD alebo ŤP. Z uvedeného plynie, že ak ti príde DD k pôvodnej faktúre z r. 2010 so sadzbou dane 19 %, nemusíš zákonite podávať DDP k DPH.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať