Zavrieť

Porady

Zateplenie stien zvnútra bytu.

...originál...
Prosím vás o radu, mám v pláne nové okná,no ale naše panelákové steny sú tenké, teplo cez ne uteká a keďže zateplenia odvonku sa nedožijem, chcela by som to nejako zatepliť odvnútra, na múroch, kde sú okná a balkonové dvere..tak vás prosím, ako sa to dá a čo je najlepšie, aby mi to časom nezačalo plesnieť a čojaviemčo robiť a aký materiál použiť..priestor za radiatormi je asi 8 cm,a kúrenárov nemám,teda radiatory nemám ako dať preč, keby sa tam dal nejaký hrubší materiál..ďakujem za nápady a pomoc..
Usporiadat
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

sito Pozri príspevok
Kyblík, takže je to v kybli, alebo v prdeli!!! Keby si sa nebol priznal, tak to má na krku arizona. Jej sa omlúvam. A ty, ti si kyblik. - Kyblik je aj nádoba na odpad.

Žeby môj príspevok bol, je nesúvislý??? Alebo nesúvisí s príspevkom Lívie???
A chcel si mi tým príspevkom niečo naznačiť, alebo povedať, lebo ak áno, tak ti nerozumiem ani mäkké "f".
0 0
lapejko lapejko

lapejko je offline (nepripojený) lapejko

živnostník remeselník
chandler Pozri príspevok
z vnutra nezatepluj.
A ke´d tak MULTIPOROM!
0 0
sfinks sfinks

sfinks je offline (nepripojený) sfinks

Rosny bod sa ti posunie dovnutra bytu a je moznost plesnenia stien ... viac skody si spravis ako osohu, budes potom musiet viac vetrat .. takze to je jedno
0 0
evula0 evula0

evula0 je offline (nepripojený) evula0

Filozofie o zlom vnútornom zateplení sú postavené na poverách a na nesprávnom vyhotovení. Mali by sa k tomu vyjadriť tí, čo s tým majú skúsenosť a nie len o tom niečo počuli.
Ja mám v paneláku všetky okrajové steny zateplené už 17rokov.V jednej izbe EPS 6 cm,sieťka,omietka, v druhej izbe drevené laty, medzi nimi EPS 4cm, parozábrana a drevený obklad. Základom je nepustiť na studenú stenu za izoláciou teplý vzduch, lebo potom sa môže kondenzovať voda a následne vzniknú plesne.Dobré je predĺžiť izolovanie na strope a na vnútorné priečky o cca 15cm (tepelné mosty).Bolo to núdzové riešenie pre severný byt. V súčasnosti je už dom 3 roky zateplený aj zvonku, zateplenie som nelikvidoval a byt má najnižšiu spotrebu tepla v dome (okrem "eskimákov") pri udržovanej teplote okolo 21 stupňov. Kúrenie za rok 2008 bolo pri 56 m2 6500 Sk.
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

evula0 Pozri príspevok
Filozofie o zlom vnútornom zateplení sú postavené na poverách a na nesprávnom vyhotovení. Mali by sa k tomu vyjadriť tí, čo s tým majú skúsenosť a nie len o tom niečo počuli.
Ja mám v paneláku všetky okrajové steny zateplené už 17rokov.V jednej izbe EPS 6 cm,sieťka,omietka, v druhej izbe drevené laty, medzi nimi EPS 4cm, parozábrana a drevený obklad. Základom je nepustiť na studenú stenu za izoláciou teplý vzduch, lebo potom sa môže kondenzovať voda a následne vzniknú plesne.Dobré je predĺžiť izolovanie na strope a na vnútorné priečky o cca 15cm (tepelné mosty).Bolo to núdzové riešenie pre severný byt. V súčasnosti je už dom 3 roky zateplený aj zvonku, zateplenie som nelikvidoval a byt má najnižšiu spotrebu tepla v dome (okrem "eskimákov") pri udržovanej teplote okolo 21 stupňov. Kúrenie za rok 2008 bolo pri 56 m2 6500 Sk.
Myslím, že som to už v tejto téme písala. Mám zvnútra zateplený v RD 3 miestnosti - materiál je stará kocka z porobetónu, postavené v roku 1974. Takže tí, čo sa pamätajú na kvalitu materiálu a na spôsob murovania, ten vie, ako cez tú maltu prefukovalo. Keďže je to prístavba orientovaná na severozápad, tak tam poriadne fúkalo. Preto som sa rozhodla to zatepliť z vnútra v roku 1997. Robila som to začiatkom novembra - najprv izbu na poschodí z povala a potom postupne z vnútra. Teda v zime, keď vonku mrzlo. Na stene mám nosné drevené rošty, medzitým je polystyrén, na tom paronepriepustná fólia a tatranský obklad. Doteraz sa neprejavili žiadne známky plesne a to som menila staré okná za euro v roku 2006. Jednoducho treba vedieť správne vetrať a primerane kúriť. Pokiaľ dodrží tieto základné veci, plieseň nemá šancu.
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

Tam je kamen uspechu v tej parozabrane, spravna skladba a nie je problem.
0 0
pica pica

pica je offline (nepripojený) pica

zvnútra zateplenie?Hovorí ti niečo rosný bod?V hre je viacero okolnosti a to treba prezrieť.Vypočuj si teda viacero názorov.Ja doporučujem túto teoretickú formu,ešte ju nemám odskúšanú.Dať vrstvu povedzme 5 cm ovčiu vlnu-teraz existuje izolácia z ovčej vlny,ak budeš mať záujem dám ti kontakt,na stenu najskôr urobiť vodiacvu konštkukciu na hmoždinky,medzi dať vlnu,zakryť fóliou,dať 1 cm lišty,teda bude centimetrová vzduchova medzera a na to 12 mm tatranský profil,ktorý ti tiež doporučim ako natrieť.Ziskaš nádrernú zateplenú stenu,maximálne funkčnú.lenže nemám to preverené.Ak chceš viacej pokecať napíš
Naposledy upravil arizona : 14.06.10 at 13:08 Dôvod: zmena farby
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

pica Pozri príspevok
zvnútra zateplenie?Hovorí ti niečo rosný bod?V hre je viacero okolnosti a to treba prezrieť.Vypočuj si teda viacero názorov.Ja doporučujem túto teoretickú formu,ešte ju nemám odskúšanú.Dať vrstvu povedzme 5 cm ovčiu vlnu-teraz existuje izolácia z ovčej vlny,ak budeš mať záujem dám ti kontakt,na stenu najskôr urobiť vodiacvu konštkukciu na hmoždinky,medzi dať vlnu,zakryť fóliou,dať 1 cm lišty,teda bude centimetrová vzduchova medzera a na to 12 mm tatranský profil,ktorý ti tiež doporučim ako natrieť.Ziskaš nádrernú zateplenú stenu,maximálne funkčnú.lenže nemám to preverené.Ak chceš viacej pokecať napíš magnum
Skús nabudúce písať napr. takou farbou, ako je podklad, aby to bolo ešte "lepšie" čitateľné.
2 0
pozlatka pozlatka

pozlatka je offline (nepripojený) pozlatka

skús zateplenie zvnútra termoizolačným náterom
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
pozlatka Pozri príspevok
skús zateplenie zvnútra termoizolačným náterom
alebo pozlátkom.
0 0
paul paul

paul je offline (nepripojený) paul

pozlatka Pozri príspevok
skús zateplenie zvnútra termoizolačným náterom
Asi mate na mysli Q-therm (tk therm cz)
ak vam nezateka voda, alebo nemate problem so vzlinavou vodou v muroch mam riesenie na odstranenie existujucej pliesne (borowood profi) a riesenie na nasledne odstranenie priciny tvorby pliesne na stenach posunutím rosneho bodu a zaroven zeteplite obvodove mury z vnutra. naklady co sa týka materialu bez prác je cca 7-8€/m2. na nakladoch na vykurovanie usetrite 25% a viac.Je to ceský výrobok s certifikatom o zhode,protokolom o klasifikacii reakcie na ohen, posudkom o zdravotnej nezávadnosti a boli vykonane merania certifikovanou termokamerou. gpstorm.mt@gmail.com
0 0
paul paul

paul je offline (nepripojený) paul

malyklaun Pozri príspevok
zateplenie z vnutra je vzdy problem, pretoze vonkajsia konstrukcia nebude ohrievana interierom a preto vznikne ovela vacsi teplotny rozdiel na styku konstrukcie a vnutorneho zateplenia a zvysuje sa riziko plesni. Takze ak nie je mozne zateplenie z vonku, tak jednoznacne teplotechnicky prepocet... a aj tak nikto nebude garantovat ze sa nevyskytnu plesne...
Pozrite sa na obycajný pohar s pivom. preco sa z vonku orosí? Pretoze pohar je chladnejsí ako okolie vzduchu a zraza sa voda na chladnom povrchu. ked na ten pohar aplikujete priedusný q-therm posuniete rosný bod, pohar je na povrchu teplejsí ako samotný pohar a zrazaniu zabranite.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať