Zavrieť

Porady

hrozba exekucie

dobry den, poradte mi prosim.

dlhujem poistovni 15000 eur, ktore si (pokial ich nezaplatim do 1 nov.) zacne vymahat prostrednictvom exekutora. nemam ziadny majetok a som nezamestnany. cital som o moznosti zastavenia exekucie z dovodu neschopnosti zaplatit trovy exe. konania. pokial bude exekucia zastavena a ja zacnem setrit (praca v zahranici) na splatenie dlhu, bude si exekutor vymahat trovy pokial to vyrovnam? obnovi sa exekucia, ked zacnem pracovat? v akom casovom horizonte moze dat poistovna navrh na dalsiu exekuciu aby zistili ci je ten dlh uz vymozitelny?

dakujem za rady kamil
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    kamilko1 Pozri príspevok
    dobry den, poradte mi prosim.

    dlhujem poistovni 15000 eur, ktore si (pokial ich nezaplatim do 1 nov.) zacne vymahat prostrednictvom exekutora. nemam ziadny majetok a som nezamestnany. cital som o moznosti zastavenia exekucie z dovodu neschopnosti zaplatit trovy exe. konania. pokial bude exekucia zastavena a ja zacnem setrit (praca v zahranici) na splatenie dlhu, bude si exekutor vymahat trovy pokial to vyrovnam? obnovi sa exekucia, ked zacnem pracovat? v akom casovom horizonte moze dat poistovna navrh na dalsiu exekuciu aby zistili ci je ten dlh uz vymozitelny?

    dakujem za rady kamil
    Prosím ťa kamilko a kde si nabral dlh 15000eur...?

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    Stanko a čo keď to nie je Kamil ? Ale naozajstný Kamil a potrebuje našu pomoc ????

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    Melnick Pozri príspevok
    Stanko a čo keď to nie je Kamil ? Ale naozajstný Kamil a potrebuje našu pomoc ????
    nie ja viem,že to nieje Kamil,ten píše kone a farebne ale fakt neviem ako može v poistovni vzniknúť dlh 15000eur,hmhm

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    Melnick Pozri príspevok
    Neplatenie odvodov ?
    jáj vidíš to-ja som ani nepomyslel socialnu poisťovňu,ale na nejakú komerčnú-to je tá profesionalna deformácia moja...

    kamilko1 je offline (nepripojený) kamilko1

    kamilko1
    je to komercna poistovna a dlh vzisiel z neopravneneho obohatenia sa... to nie je sranda chlapci..

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    kamilko1 Pozri príspevok
    je to komercna poistovna a dlh vzisiel z neopravneneho obohatenia sa... to nie je sranda chlapci..
    To znamená, že ty si prijal nejaké poistné plnenie neoprávnene. A kam si dal tie peniaze? Kedy si prijal to plnenie?

    Poisťovňa na to nezabudne. To, že teraz ni nevlastníš, neznamená, že ti v budúcnosti nezoberú, čo zarobíš o rok, dva... Trovy exekútora už musíš uhradiť, aj keby si v budúcnosti uhradiť dlžnú sumu, lebo on už exekúciu začal a patrí mu odmena.

    A ver mi, poisťovňa si bude veľmi dlho evidovať tvoj dlh. 15000 EUR nie je suma, ktorú by len tak ľahko odpísali. Odpisujú sa sumy tak okolo 10 EUR a menej, ostatné sa vymáha aj niekoľko rokov.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.