Zavrieť

Porady

Daň z motorových vozidiel 2009

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Ako vyplniť priznanie k DMV za rok 2009?
Aktualizované vo Finančnom spravodajcovi 12/2009, str. 478-484
Usporiadat
grammatika grammatika

grammatika je offline (nepripojený) grammatika

azla Pozri príspevok
http://www.porada.sk/t101201-dan-z-m...tky-kraje.html


- napr. aj Prešov ostáva to isté, len pozerám, že výmer je stále iba v Sk.


Daň z motorových vozidiel v PSK

08.01.2009
Sadzba dane z motorových vozidiel v Prešovskom kraji sa v roku 2009 nemení.
Ďakujem Anka, ale bolo tu spomenuté, že výška predpokladanej dane sa v niektorých krajoch mení-teda sadzby, a to som zatiaľ nenašla a preto som ju uviedla ako ročnú sadzbu platnú za rok 2009. Mňa tu len zmiatol ten príspevok nad mojím
0 0
grammatika grammatika

grammatika je offline (nepripojený) grammatika

Reročka Pozri príspevok
Ahojte poradaci,

neviem, ci som jedina, ale pri vypocte pomernej casti dane, konkretne vypocet: 164,30 / 12 * 6 mi kalkulacka vypocitala hodnotu 82,14999996 EUR, co po zaokruhleni na eurocenty nadol je 82,14 EUR zaplatit dan. Avsak vypocet som skusila aj na kalkulacke v mobile alebo v pocitaci a tam mi vysla podivuhodna hodnota: 82,1500002 EUR po zaokruhleni 82,15 (rozdiel je v 1 eurocente). Zaujimave, ze?

Nestretli ste sa niekto s tym? Co mam brat ako relevantny udaj? Kalkulacku?

dakujem za pomoc
v príspevku č.34 máš napísané ako sa to ráta:
164,30/12 =13,6917 * 6mesiacov =82,15 €
0 0
Reročka Reročka

Reročka je offline (nepripojený) Reročka

grammatika Pozri príspevok
v príspevku č.34 máš napísané ako sa to ráta:
164,30/12 =13,6917 * 6mesiacov =82,15 €
V poriadku na 4 desatinne miesta, ale kde je to napisane? A kde je pisane, ze ten prvy vypocet - sucin jednej 12-tiny, na zaokruhli na 4 desat.miesta nahor?

dakujem
0 0
grammatika grammatika

grammatika je offline (nepripojený) grammatika

Reročka Pozri príspevok
V poriadku na 4 desatinne miesta, ale kde je to napisane? A kde je pisane, ze ten prvy vypocet - sucin jednej 12-tiny, na zaokruhli na 4 desat.miesta nahor?

dakujem
prečítaj si túto tému a nie je to nahor, ale matematicky
0 0
Reročka Reročka

Reročka je offline (nepripojený) Reročka

grammatika Pozri príspevok
prečítaj si túto tému a nie je to nahor, ale matematicky
Aha, jasne, matematicky a aku temu? Myslis ten prispevok 34?
A co by sa stalo, keby sa beru do uvahy vsetky desat.miesta? Pretoze tak by to vyslo na kalkulacke tych 82,14 - ide mi o ten princip
0 0
31Jankal 31Jankal

31Jankal je offline (nepripojený) 31Jankal

Chcela som urobiť DP z motorových vozidiel a nejde mi otvoriť drsr. Ako ste na tom?
0 0
verca2 verca2

verca2 je offline (nepripojený) verca2

človek ktorého baví jeho práca. Len keby bolo viacej času na štúdium :-( ...viac
31Jankal Pozri príspevok
Chcela som urobiť DP z motorových vozidiel a nejde mi otvoriť drsr. Ako ste na tom?
mám rovnaký problém
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

asi majú najlepší softvér ale kto im to povie.tiež sa mi nedá pripojiť
0 0
nela07 nela07

nela07 je offline (nepripojený) nela07

už sa dajú niekde nájsť sadzby na rok 2010? Do DP treba uviesť do predpokladanej dane na účely preddavkov nové sadzby, nie?
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Daň, preddavky na daň z motorových vozidiel ako aj pomerná časť dane sa zaokrúhľujú na eurocenty nadol.
(r.18 § 101 ods.2 zákona)
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Skúste pozrieť aj tu / akurát neviem či som to dala dobre, neviem ako dať odkaz na stránku/
www.podnikam.sk/spravodajstvo.php?id Nie je to úplne ono, ja som tam mala sadzby pre všetky kraje, čo už snaha bola :-)) možno takto:Sadzby dane z motorových vozidiel v roku 2010 (za rok 2009 ...
ani tak nie tak ja už neviem:-((((http://www.podnikam.sk/spravodajstvo...E1lne%20odvody
Konečne:-)))
Naposledy upravil truch : 08.01.10 at 08:46
0 0
mirhu mirhu

mirhu je offline (nepripojený) mirhu

Mirka
nika.sum Pozri príspevok
Takze, teraz treba podavat DP kazdy rok, aj ked sa oproti predchadzajucemu nic nemenilo? Niekedy bolo treba len zaplatit, tak preto sa pytam.
Platí sa dokedy?tiež do 31.1.2010?
vďaka
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

mirhu Pozri príspevok
Platí sa dokedy?tiež do 31.1.2010?
vďaka
Áno, toto je termín splatnosti dane, ale kedže pripadá na víkend, posledný možný dátum je 1.2.2010.
0 0
mirhu mirhu

mirhu je offline (nepripojený) mirhu

Mirka
Tweety Pozri príspevok
Áno, toto je termín splatnosti dane, ale kedže pripadá na víkend, posledný možný dátum je 1.2.2010.
Ďakujem
0 0
saskia26 saskia26

saskia26 je offline (nepripojený) saskia26

Prosím vás, môžem zrušiť oznámenie k DzMV? V októbri firma podala oznámenie a teraz nechce platiť DzMV. Môže to zrušiť, alebo musí podať DP a daň zaplatiť? Ďakujem
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

saskia26 Pozri príspevok
Prosím vás, môžem zrušiť oznámenie k DzMV? V októbri firma podala oznámenie a teraz nechce platiť DzMV. Môže to zrušiť, alebo musí podať DP a daň zaplatiť? Ďakujem
Ak MV na podnikanie používala, DP podať musí, a rovnako aj zaplatiť daň.
0 0
Mirka.V Mirka.V

Mirka.V je offline (nepripojený) Mirka.V

používam na vypĺňanie tlačiva - drsr.sk - pri iných nemám problém (DPH, DP A, DP B, súvaha, výkaz ZaS ... a všetky proste) ... jedine pri dani z motorových vozidiel (už aj minulý rok) ... buď niečo zle robím, ale neviem si vyplnené priznanie uložiť v PC. mám všetko vytlačené, ale ... neviete mi poradiť čo pri tomto type DP robím asi zle? (s ostatnými nemám problém) Ďakujem pekne
0 0
saskia26 saskia26

saskia26 je offline (nepripojený) saskia26

Tweety Pozri príspevok
Ak MV na podnikanie používala, DP podať musí, a rovnako aj zaplatiť daň.
Práveže vozidlo na podnikanie nepoužívala. Plánovala používať automobil manžela, ktorý nemá zahrnutý do majetku, ale nepoužívala. Takže môžem poslať zrušenie oznámenia na daňový? stačí listom oznámiť? Ďakujem veľmi pekne!
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

saskia26 Pozri príspevok
Práveže vozidlo na podnikanie nepoužívala. Plánovala používať automobil manžela, ktorý nemá zahrnutý do majetku, ale nepoužívala. Takže môžem poslať zrušenie oznámenia na daňový? stačí listom oznámiť? Ďakujem veľmi pekne!
Obrátila by som sa na správkyňu dane, ale určite by som im to oznámila.
0 0
Natalyk Natalyk

Natalyk je offline (nepripojený) Natalyk

m.hladka Pozri príspevok
Daň, preddavky na daň z motorových vozidiel ako aj pomerná časť dane sa zaokrúhľujú na eurocenty nadol.
(r.18 § 101 ods.2 zákona)
Podľa jednej správkyne na DU, ale iba jedinej sa zaokrúhľuje nahor. Minulý rok mi poslala doporučenú 1,-eurovú výzvu o doplatenie 1,- Sk na dani z mot. vozidiel za rok 2008. Takto šetria naše daňové úradníčky.
Ale už tam nerobí, takže tento rok to môžem zaokrúhliť s kľudným svedomím nadol.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať