Zavrieť

Porady

"Krámová versus Kramár"

drak ktorý lieta v oblakoch - ryba ktorá pláva proti prúdu - piraňa jedna !!!:o) ...viac
Ahojte babenky,
táto téma by mohla byť prednostne pre nás
Aj keď ... díky, za každého vnímavého mužského, ktorý si ju prečíta a možno sa i zapojí.
Bude o menštruácii. A prepáčte mi ten názov, takto voláme s mojím manželom týždeň, keď som besná ako pes - práve z toho, že sa blíži menštruácia.
(Kramár preto, lebo moj manžel nosí práve podobný účes , nič viac).

A preto - môžeme si radiť, ako zvládnuť tieto náročnejšie a permanentne sa opakujúce dni, ako neroztrhať okolie na franforce, ale i - čo pomáha, aby hormóny neboli tak divoké, možno vitamíny, pohyb, teplo ...
Skrátka taká babská poradňa. myslím, že by sa to mohlo hodiť mnohým z nás, nakoľko môj muž tvrdí, keď sa obhajujem, že som "nervná" preto, že mám menzes, že ho vraj mám stáááále
A vy ?
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Lilly34 Lilly34

Lilly34 je offline (nepripojený) Lilly34

Ahoj Danila.1. Ak máš voľno tak si to užívaj. Odpovedaj na veci niekomu, kto potrebuje teda tvoje urgentné vyjadrenie a nie tomu, kto ho nepotrebuje. Strácaš čas. 2. To s tým mužíčkom nechápem, neviem o čom je reč??? To mi môžeš vysvetliť ak chceš. 3. Ďakujem za pokoj v duši aj tebe. A tebe tiež čo najmenej bolesti. Mimochodom ja bolesti nemávam, ja som len nervozna jak fras!
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Lilly34 Pozri príspevok
Ahoj Danila.1. Ak máš voľno tak si to užívaj. Odpovedaj na veci niekomu, kto potrebuje teda tvoje urgentné vyjadrenie a nie tomu, kto ho nepotrebuje. Strácaš čas. 2. To s tým mužíčkom nechápem, neviem o čom je reč??? To mi môžeš vysvetliť ak chceš. 3. Ďakujem za pokoj v duši aj tebe. A tebe tiež čo najmenej bolesti. Mimochodom ja bolesti nemávam, ja som len nervozna jak fras!
1. Užívam si!
2. Ty si nikto?
3. Strácam. Chválabohu. Na kilách.
4. Rada. Aj mužičkovia sú vtedy nervózni, ako Ty dnes. Po krčmu to rozchodia!
5. Ja som bývala vždy rada. Vždy dobrá správa.
0 0
Lilly34 Lilly34

Lilly34 je offline (nepripojený) Lilly34

Danila uzavrime prímerie, čo ty na to? Ja si len myslím, že ak má niekto problém, mal by sa poradiť. Veď na to je PORADA a my poraďáci.
0 0
cabada cabada

cabada je offline (nepripojený) cabada

drak ktorý lieta v oblakoch - ryba ktorá pláva proti prúdu - piraňa jedna !!!:o) ...viac
[QUOTE=Danila;1194375]Keby som sa tak mohla dozvedieť, čo mi ten červený palec chcel povedať. Veď som len slušne a pravdivo odpovedala cabadke. Neprezradíš mi to, palček? Do témy zdravie som zablúdila náhodou, lebo ja keď tu začnem čítať tie rôzne príznaky zisťujem, že mám všetky popísané choroby. Tak si len riešte ten Váš vážny problém, lebo to je fakt svetový objav a asi zasadne konzílum, ak má niekto menštruačné bolesti.
Pohoda, klídek, tabáček, ja už sem čestné slovo nevleziem. Ja vlastne ani nemusím, ja som bezbolestná, len som si myslela, že my baby by sme si čosi občas mohli nechať aj pre seba..... Ale kľudne menštruujte ďalej.

Ahojte,
keď som začala túto tému, mala som na mysli, že si poradíme. Chcela by som poprosiť tých, ktorí sa už vyjadrili k téme, že ich nebaví a že sa nechcú zapájať, aby nechali nás ostatných, ktorí by sme chceli na stranách čítať diskusiu o téme.
O téme, nie do kolečka dokola o Danile.
Môžeš byť, prosím, užitočnejšia v iných témach ? Toto nemala byť téma o Danile, ale o menštruácii a už je to niekoľká strana o Tebe. Nechaj nám priestor. Už sme zistili, že sa máš rada, že máš rada aj chlapcov, ááále chceme sa baviť o menštruácii.

Ďakujem.
Budúci môj vstup už bude o téme, sľubujem
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Lilly34 Pozri príspevok
Ahoj Danila.1. Ak máš voľno tak si to užívaj. Odpovedaj na veci niekomu, kto potrebuje teda tvoje urgentné vyjadrenie a nie tomu, kto ho nepotrebuje. Strácaš čas. 2. To s tým mužíčkom nechápem, neviem o čom je reč??? To mi môžeš vysvetliť ak chceš. 3. Ďakujem za pokoj v duši aj tebe. A tebe tiež čo najmenej bolesti. Mimochodom ja bolesti nemávam, ja som len nervozna jak fras!
Keď si nervozna ako moja manželka tak s pánom bohom-u nás je vtedy dosť dusno...
Ale zasa keby nebolo menštruácie, tak by sme tu ( s najvačšou pravdepodonosťou)neboli...
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Danillka,ja si tiež myslím,že téma je OK-však keď už máme tú demokraciu a slobodu slova,tak prečo nie...
0 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Danillka,ja si tiež myslím,že téma je OK-však keď už máme tú demokraciu a slobodu slova,tak prečo nie...
Stankovi sa táto téma páči, aspoň sa čo to o nás dozvie.
Ja túto tému nemusím, mám zrejme viacero dôvodov, žiadne problémy nepociťujem, bola som aktívna športovkyňa a musela som zabojovať či som mala nálady také alebo onaké, nikoho to jednoducho nezaujímalo. Druhá možnosť prečo túto tému nemusím, chcem mať od menštruácie pokoj aspoň vo voľnom čase, pracujem totiž na pooperačnej gynekológii a tam to mám na dennom poriadku, aj sa mi o tom sníva,
ale to neznamená, že vašu tému odsudzujem.
0 0
cabada cabada

cabada je offline (nepripojený) cabada

drak ktorý lieta v oblakoch - ryba ktorá pláva proti prúdu - piraňa jedna !!!:o) ...viac
137Cs Pozri príspevok
Možno nájdete nejakú inšpiráciu napr. tu: http://primar.sme.sk/c/4116952/predm...ndrom-pms.html

Alebo si zadajte jednoducho do googlu "predmenštruačný syndróm"
Dík,
celkom fajn článok. To ma ale na tých článkoch vždy zaujme, že v niektorých dôležitých bodoch sa dosť líšia. Včera som čítala v jednom časopise, že zvýšený príjem vápnika môže počas menštruácie pomôcť a tu píšu, že naopak, je potrebné nedopriať si ho viac ... tým chcem len povedať, že táto debata môže byť o vlastných skúsenostiach, overených.. aj keď, každému pomôže niečo iné.

Menštruácia je dôležitou súčasťou života každej ženy, nie zriedkavou, ale opakovanou a preto ťažkosti pri nej nám môžu veľmi ovplyvňovať život.
Niekedy v tom, že je príliš častá, a tak aj 2x do mesiaca sme totálne bledé, unavené, boľavé, vyčerpané, a to len z "tohoto problému".
U mňa je to napríklad aj totálne maškrtenie, i keď zápasím s nadváhou a inak sa snažím zdravo jesť ( aj mi to chutí ) a chudnúť, počas krízového týždňa sa neviem domaškrtiť a celkovo viac jem. Potom sa na seba hnevám. A neviem to nejako ovplyvniť.

Hľadám pomoc v športe. Inak totiž športujem, snažím sa bojovať s kilami, ale počas menštruačného týždňa to vždy zavesím na klinec. A to bude možno problém. Naruším rovnováhu v mojom tele, ktoré je na niečo zvyknuté a potom to má možno horšie následky.
Napadlo mi, pozná niekto aj nejaké cielené cvičenia, ktoré stlmia trochu bolesť ?
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

ludmilla Pozri príspevok
Stankovi sa táto téma páči, aspoň sa čo to o nás dozvie.
Ja túto tému nemusím, mám zrejme viacero dôvodov, žiadne problémy nepociťujem, bola som aktívna športovkyňa a musela som zabojovať či som mala nálady také alebo onaké, nikoho to jednoducho nezaujímalo. Druhá možnosť prečo túto tému nemusím, chcem mať od menštruácie pokoj aspoň vo voľnom čase, pracujem totiž na pooperačnej gynekológii a tam to mám na dennom poriadku, aj sa mi o tom sníva,
ale to neznamená, že vašu tému odsudzujem.
Aaale ľudka, ja sa nepotrebujem nič dozvedieť-ja viem všetko...
No nič,prenechávam tému nežnejšiemu pohlaviu našej populácie...
0 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Aaale ľudka, ja sa nepotrebujem nič dozvedieť-ja viem všetko...
No nič,prenechávam tému nežnejšiemu pohlaviu našej populácie...
Dôvod???
Žeby ešte nevedeli všetko?????
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Stanislav 1975 Pozri príspevok
Danillka,ja si tiež myslím,že téma je OK-však keď už máme tú demokraciu a slobodu slova,tak prečo nie...
Stanko, prečo mi toto robíš? Ja považujem za slušnosť, ak ma niekto osloví, reagovať. Mnohým sa to zdá neprirodzené, v tom prípade je vhodná citácia príspevku bez oslovenia. Ja som síce sľúbila, že nevleziem, ale slušnosť je slušnosť, tak som vliezla. Demokraciu ja môžem, aj anarchiu zvládam, ja som mala názor iný, moderátor uznal, že téma je korektná, ja to rešpektujem. Len pokračujte, je to zábava, ja nič proti tomu už fakt nemám. Všetko, čo je OK občas vyzerá ako KO, a ak tu nenájdem moje oslovenie, tak tiež Ok, ak nájdem, tak odkazujem, že o menštruácii učím teraz moju vnučku a dúfam, že si to raz a prevždy zapamätá na celý život bez zvláštnych pozoruhodností...ak chceš, môžeš byť v mojej neprítomnosti aj môj hovorca. Ja so všetkým vopred súhlasím.
0 0
mpca mpca

mpca je offline (nepripojený) mpca

bla bla.. koho to zaujíma?
ludmilla Pozri príspevok
Dôvod???
Žeby ešte nevedeli všetko?????
A kto vie "všetko"?
0 0
daria29 daria29

daria29 je offline (nepripojený) daria29

neda mi nereagovať,niektoré príspevky,katastrofa!ked ma niečo nezaujíma,nereagujem,poviem si trebars katastrofa ,a je to vybavené. k tej bolavej menštuácii, v rodine je to už aj odskúšané,ono to funguje!stretla som sa s vinikajucim produktom-Anionové vložky,pre osobnu hygienu.su komfortné,eliminuju pocit zápachu,posiln.imun.systém,čistia krv,znižuju bolesti,prfiš po pôrode,operácii,po sexe,kupaní v bazene,,denne sa minie pri velkom krvac , 2-3 ks. no a teraz sa nahrnú príspevky,že robím reklamu ??!!kto chce nech píše....hlavne že to pomáha,nielen na menzes,ale aj na lepšiu náladu,proti únave,dam si to do topánok,nebolia ma nohy,a komu smrdia ,ešte to aj eliminuje pach.veď viete čo su to ANIONY.dobru noc,
0 0
mpca mpca

mpca je offline (nepripojený) mpca

bla bla.. koho to zaujíma?
daria29 Pozri príspevok
neda mi nereagovať,niektoré príspevky,katastrofa!ked ma niečo nezaujíma,nereagujem,poviem si trebars katastrofa ,a je to vybavené. k tej bolavej menštuácii, v rodine je to už aj odskúšané,ono to funguje!stretla som sa s vinikajucim produktom-Anionové vložky,pre osobnu hygienu.su komfortné,eliminuju pocit zápachu,posiln.imun.systém,čistia krv,znižuju bolesti,prfiš po pôrode,operácii,po sexe,kupaní v bazene,,denne sa minie pri velkom krvac , 2-3 ks. no a teraz sa nahrnú príspevky,že robím reklamu ??!!kto chce nech píše....hlavne že to pomáha,nielen na menzes,ale aj na lepšiu náladu,proti únave,dam si to do topánok,nebolia ma nohy,a komu smrdia ,ešte to aj eliminuje pach.veď viete čo su to ANIONY.dobru noc,
dobra rada pre moj "problem"
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Danila Pozri príspevok
Stanko, prečo mi toto robíš? Ja považujem za slušnosť, ak ma niekto osloví, reagovať. Mnohým sa to zdá neprirodzené, v tom prípade je vhodná citácia príspevku bez oslovenia. Ja som síce sľúbila, že nevleziem, ale slušnosť je slušnosť, tak som vliezla. Demokraciu ja môžem, aj anarchiu zvládam, ja som mala názor iný, moderátor uznal, že téma je korektná, ja to rešpektujem. Len pokračujte, je to zábava, ja nič proti tomu už fakt nemám. Všetko, čo je OK občas vyzerá ako KO, a ak tu nenájdem moje oslovenie, tak tiež Ok, ak nájdem, tak odkazujem, že o menštruácii učím teraz moju vnučku a dúfam, že si to raz a prevždy zapamätá na celý život bez zvláštnych pozoruhodností...ak chceš, môžeš byť v mojej neprítomnosti aj môj hovorca. Ja so všetkým vopred súhlasím.
Aj ja mám podobný názor na takéto témy, ale čo už, máme demokraciu. A keď je naviac vhodná na stránky Porady aj podľa moderátorov a admina, tak mi ozaj zavadzať nebude. V samotnej téme asi demokracia neplatí, tak chcem len dodať, že keby (akože) bola aj ďalej o Tebe, možno by bola aspoň prijateľná.
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
Lilly34 Pozri príspevok
Ja si myslím, že táto téma tu určite patrí. Kto potrebuje radu, napíše s tým, že sa nájde niekto kto mu poradí. A nie že sa niekto bude nad tým pohoršovať. To čo je pre jedného veľmi dôležité pre iného je len banalita. Takže Sabada som s tebou. Ja si myslím, že by sme to mohli ovplivniť nejakou aktivitou, športom, zábavou, aby tie naše pred dni prišli po nejakej príjemnej činnosti. Nie vždy sa to dá.
Ja len toľko, že tému založila "Cabada" a nie " Sabada", ale čo sa týka toho menštuačného syndrómu tak mi to máme doma podedlené, ja mám krámy a starý pošahané nervy, ja to mám týždeň každý mesiac a on len 2x do roka od jari do jesene a od jesene do jari. Ale ináč téma je fajn
Naposledy upravil Sabadka : 02.11.09 at 18:53
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
ludmilla Pozri príspevok
Stankovi sa táto téma páči, aspoň sa čo to o nás dozvie.
Ja túto tému nemusím, mám zrejme viacero dôvodov, žiadne problémy nepociťujem, bola som aktívna športovkyňa a musela som zabojovať či som mala nálady také alebo onaké, nikoho to jednoducho nezaujímalo. Druhá možnosť prečo túto tému nemusím, chcem mať od menštruácie pokoj aspoň vo voľnom čase, pracujem totiž na pooperačnej gynekológii a tam to mám na dennom poriadku, aj sa mi o tom sníva,
ale to neznamená, že vašu tému odsudzujem.
Na súde :

" Obžalovaný , prečo ste zabili tú prostitútku ? "

" To bolo takto , pán sudca ...som gynekológ ...
Ráno vstanem , pozerám , čo vidím - roztiahnuté nohy ....
V robote celý deň pozerám tiež len do ....
Tak som si išiel sadnúť do parku , trochu si oddýchnuť .
Zrazu sa odkiaľsi vynorila prostitútka , či nechcem ....

No nezabijete ????? "
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
[QUOTE=buchač;1194928]
silviaz Pozri príspevok



Ja som krémeša dnes chytil .....
Joj Juro, ale som sa dobre teraz pobavila...., tuším aj monitor bude treba poutierať...
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Dav Pozri príspevok
Pripájam link , kde sú oveľa vhodnejšie fóra na riešenie problému.
http://www.google.sk/search?q=probl%...ient=firefox-a
Moderátorský postreh : Upozornila som na vhodnejšie internetové fóra a nič. Téma veselo pokračuje . Mám dilemu -zamknem, nezamknem, zmažem, nezmažem? Moje osobné presvedčenie je, že témy tohto typu, nielen táto, nepatria na Poradu. Na druhej strane, je to o zdraví, čiže zaradená je správne, a keď niekomu nevadí, že svoje intímne zdravotné problémy rieši verejne, na fóre zameranom predovšetkým na účtovníctvo a dane...
Zmažem, budem zlá , že netolerujem slobodu prejavu a demokraciu, nezmažem, budem zlá, že dovolím, aby sa nám premiešali účtovné programy , zákony a účtovné doklady s hygienickými potrebami ( a to, mimochodom, máme aj doma oddelené)
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Dav Pozri príspevok
Moderátorský postreh : Upozornila som na vhodnejšie internetové fóra a nič. Téma veselo pokračuje . Mám dilemu -zamknem, nezamknem, zmažem, nezmažem? Moje osobné presvedčenie je, že témy tohto typu, nielen táto, nepatria na Poradu. Na druhej strane, je to o zdraví, čiže zaradená je správne, a keď niekomu nevadí, že svoje intímne zdravotné problémy rieši verejne, na fóre zameranom predovšetkým na účtovníctvo a dane...
Zmažem, budem zlá , že netolerujem slobodu prejavu a demokraciu, nezmažem, budem zlá, že dovolím, aby sa nám premiešali účtovné programy , zákony a účtovné doklady s hygienickými potrebami ( a to, mimochodom, máme aj doma oddelené)
Olinka,nič nemaž-však nerobia nič zlého ,vulgárného a je to súčasť zdravia...-a hlavne kde sa inde poradia ak nie na Porade?
P.S.- a navyše majú celkom dobrú sledovanosť(skoro 2000 videní) ,aj podla toho sa rozhoduj,ako čo ľudia čítajú-práveže to je najdoležitejšie kritérium, pri dileme,či niečo stiahnuť,alebo nechať...
Naposledy upravil Stanislav 1975 : 02.11.09 at 20:06
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať