Zavrieť

Porady

zmena SW v JÚ

Pítam účtovníkov živnostníkov, ako riešiť nasledovnú situáciu? Preberám JÚ od 1.6.2004. Predchádzajúca účtovníčka mala iný SW ako ja. Ako najlepšie urobiť prevod údajov k 1.7.2004. Stačí previesť začiatočné stavy v peňažnom denníku a zadať neuhradené faktúry, alebo je lepšie preúčtovať celý rok. Podotýkam že sa jedná o maloobchod a nie je tam veľa položiek.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ekin je offline (nepripojený) ekin

    ekin
    urcite by som zacala uctovat od 1.1.2004-uz aj preto, aby som verila udajom mojej predchodkyne. Treba zvazit, ci zmena programu je nutna-ak by preuctovanie bolo velmi prácne. Ale neviem si predstavit, zeby som mala udaje z dvoch programov, pretoze v zavere roka by som nebola spokojna s výstupmi,prehladmi a podobne, ak by neboli kompletne, t.j. za cely rok.
    Otazkou je, ci za preuctovanie ti niekto zaplati alebo nie.. čo sa stane, ak objavis chybu, nezrovnalost a podobne. Kazdy veri tomu programu, v ktorom sa uz vyzna, pretoze vie aj logicky objavit chybu..
    Pozor na číslovanie dokumentov, ak uz dochadza k zmene SW

    bea je offline (nepripojený) bea

    bea
    Ja si tiež myslím, že je lepšie preúčtovať všetko na novom SW. Ja som v PÚ musela urobiť to isté u dvoch firiem, síce len od 1.4., ale dalo to zabrať. Nič som navyše nedostala, lebo to dostali zaplatené tí, ktorí účtovali do 31.3. Ale, čo už?

    Beata je offline (nepripojený) Beata

    Beata
    Absolútne súhlasím s ekin. Aj ja by som účtovala od 01.01.2004, ad 1 kvôli sebe, aby som mala istotu, že je všetko košér, ad 2 neviem ako by sa tváril DÚ, asi by bol problém.

    Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

    Zuzka
    Nie je nad čím rozmýšľať. Ak sa mení účtovníčka a ešte aj software, treba začať od januára 2004.

    Heni je offline (nepripojený) Heni

    Heni
    juuuj, z toho mi plynie ponaucenie, ze netreba menit SW (alebo teda zamestnanie spolu so SW) ku koncu roka... a este to "vzruso", ak nieco bolo zauctovane inac... a potom, bude za ten zaciatok roka zodpovedny ten, kto spravil aj rocnu uzavierku+DP, ci ten povodny uctovnik (ktory este vo firme pracuje, len na inej pozicii)?
    aj tu to moze byt niekedy dobre zamotane

    Luckasari je offline (nepripojený) Luckasari

    Luckasari
    plne suhlasim s Bea, Zuzka, Ekin
    urcite hlane kvoli sebe a potom ako by som tlacila prehlady, skumala, co kolko sa kde zauctovalo, keby bola agenda rozdelena ...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.