Zavrieť

Porady

Nárok na rodičovský príspevok v r. 2010 a založenie občianskeho združenia

Dobrý deň,
Mám dve deti (3mesačné a trojročné) a momentálne poberám materskú na mladšie. V januári 2010 ju dostanem poslednýkrát a potom mám nárok na rodičovský príspevok (neviem či aj na zvýšený). Manžel je tiež doma - najprv bol rok so synom, ja som pracovala a poberala rodičák a teraz si už trištvrte roka nevie nájsť prácu (mne v práci samozrejme nepredĺžili zmluvu keď zistili že som tehotná)Keďže sme v takejto situácii rozhodli sme sa zobrať príspevok na zač. živnosti a rozbehnúť opatrovateľské centrum na manželovu živnosť. Ja som popritom chcela založiť aj občianske združenie aby sme mohli prijímať dary a pod. Moja hlavná otázka znie, či ak založím toto OZ a budem v ňom figurovať, stratím nárok na rodičák?

Mimochodom ak nám vie niekto poradiť ako z tejto debilnej situácie von, prosím tipy, keďže už sme žili traja z necelých 5000 Sk a nebola to teda vôbec sranda a teraz nám oznámili, že aj keď sme štyria, nemáme nárok na nič navyše, že nám musí stačiť rodičák (manžel už poberal polroka podporu) Nemáme na seba nehnuteľnosť a len splátka úveru z dobrých čias je 5000, takže ani nemôžem spávať a nechcem si predstaviť keď niečo v zač. podnikania nevyjde čo bude s nami. Nemusím ani spomínať, ako sa asi v takýchto podmienkach dobre začína Ďakujem za každú radu... Janula
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Nárok na rodičovský príspevok v r. 2010 a založenie občianskeho združenia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.