Zavrieť

Porady

vlasy, koruna krásy.....

Ahojte, obraciam sa na vas s problemom, ktorý ma už dlhšie trápi a to sú mastné vlasy.Vyskúsala som uz vsetky mozne sampony ktoré existuju, ale vysledok bol nijaky, v sobotu si ich umyjem a v pondelok rano uz pri korienkoch mastneju a vecer by som uz s nimi nemohla ist medzi ludi...a ako by to nestacilo, v poslednej dobe aj nadmerne vypadavaju....verim, ze nemam sama takyto problem a ze sa so mnou podelite o svoje skusenosti.....
Usporiadat
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
Ja by som nemohla asi medzi ľudí... keby som musela čakať minimálne mesiac. Nielen vyrastený vlas, ale samotná /ne/ kvalita ma núti siahnuť po farbe už po 2 týždňoch. Radšej siaham po kvalitnejších farbách /ale hlbšie do vrecka/ Osvedčila sa mi od Welly Safira. Priamo v balení je aj osviežovač farby, ktorý doporučujú použiť po 2 týždňoch od farbenia. Výsledok ... pre mňa ... je úžasný. A umývam si vlasy už celé desaťročia najneskôr tretí deň a zásadne v rámci rannej sprchy...
0 0
sklenkova sklenkova

sklenkova je offline (nepripojený) sklenkova

mňa mladá farbí tak,že mi namieša farbu a ešte mi nikdy nevybledla.samozrejme mi vlasy vyrástli,ale je to lepšie,skúste ísť kaderníčke a žiadajte ju nech vám namieša odtieň,nemusíte sa tak často farbiť
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
sklenkova
mňa mladá farbí tak,že mi namieša farbu a ešte mi nikdy nevybledla.samozrejme mi vlasy vyrástli,ale je to lepšie,skúste ísť kaderníčke a žiadajte ju nech vám namieša odtieň,nemusíte sa tak často farbiť
ako namieša?
mne dcéra kúpi farbu, potom nafarbí a potom vydržím cca mesiac a zasa ma nafarbí. Ak mi odrastú vlasy a potrebujem aj ostrihať idem ku kaderníčke.
0 0
sklenkova sklenkova

sklenkova je offline (nepripojený) sklenkova

sú kaderníčky,ktoré farbia farbami z obchodu,ale keď sa rozumie tomu existuje tuším 10 zákl. odtieňov s tými mieša ďalšie farby+peroxid(neviem to detailne vysvetliť)a namieša farbu akú chce, ale nie všetky vedia miešať farby,či na farbenie melírovanie...
0 0
tamara tamara

tamara je offline (nepripojený) tamara

durisovad
Medzicasom som volala tej mojej znamej na overenie a upresnenie receptu - do 1 dcl oleja treba vmiesat jeden zltok a tuto speciu potom naniest na hlavu. Ale musi sa to nechat aspon 10-12 hodin.
jeden cas som si robievala tiez zabal z ricínového oleja, zltka a medu, ale ten zabal som si nechala nanajvýš tak pol hodinu na hlave, lebo som nemohla vydrzat ten vajcový smrad :-) ale dakujem za radu, vyskusam, snad to prezijem :-)
0 0
JanaF JanaF

JanaF je offline (nepripojený) JanaF

Zajtra bude lepsie...:)
Ja som mavala tiez taketo problemy, po odporucani, aby som pila zihlavovy caj to nakoniec nabralo spravny spad a problemy ustali, este aj vlasy zhlustli. dobre je tiez vyplachnutie vlasov odvarom zo zihlavy.
Mozno to nezaberie hned na prvykrat, ale po mesiaci vidno vysledky a mozno aj skor.
0 0
SERVIS SERVIS

SERVIS je offline (nepripojený) SERVIS

Ženy a čo robíte so šedinami? Mám tmavé vlasy a dosť mi presvitajú šediny - a čo je najhoršie z farieb mi na ne ešte nič nechytilo, ani u kaderníčky. Aká značka farby je ozaj dobrá?
0 0
Zuzana210 Zuzana210

Zuzana210 je offline (nepripojený) Zuzana210

Možno trochu od veci, ale viete že údajne spolu súvisia vlasy s chorobami očí? Možno by nebolo od veci aj navštíviť očného lekára ak ešte nenosíš okuliare.
0 0
SERVIS SERVIS

SERVIS je offline (nepripojený) SERVIS

Okuliare nosim už od cca 27-roku života. Mne sa to zdá prehnané farbiť si vlasy každý mesiac, ako píše ktorási poraďáčka. A keby - čím ?
0 0
Tanicka Tanicka

Tanicka je offline (nepripojený) Tanicka

Lida
dcéra študuje medicínu, umýva si vlasy každý deň, minimálne obdeň, dlhšie by to nezniesla. Tvrdí, že to je povera, že to škodí. Dnes sú kvalitné šamponya iné prípravky, netreba ľutovať peniaze.
áno, ja to tiez neznesiem..ono clovek sa uz niekedy nevie zorientovať v tom, čo je dobré a čo nie..každý deň hovoria niečo iné...
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

SERVIS
Ženy a čo robíte so šedinami? Mám tmavé vlasy a dosť mi presvitajú šediny - a čo je najhoršie z farieb mi na ne ešte nič nechytilo, ani u kaderníčky. Aká značka farby je ozaj dobrá?
Neviem koľko je tých šedín, ale ak ich je iba tak aby sa nepovedalo, Ja skúšam už dlhší čas melír a je to super, dobre zvolená kombinácia dvoch farieb vydrží aj 4 mesiace.Samozrejme od kaderníčky.
príjemný deň
Mária M
0 0
sklenkova sklenkova

sklenkova je offline (nepripojený) sklenkova

Osobne si myslím, že ak kaderníčka nedokáže namiešať farbu tak aby prekryla šediny,treba zmeniť kaderníčku
0 0
Zuzana Boháčová Zuzana Boháčová

Zuzana Boháčová je offline (nepripojený) Zuzana Boháčová

ahojte
prosím Vás viete mi poradiť-keď som si farbila vlasy včera-tj v stredu na hnedo,trvalou farbou,v piatok chcem ísť na plaváreň-môžem-nezničí mi ten silný chlór čerstvo zafarbené vlasy?
vraví sa že blond vlasy čerstvo po zafarbení po návšteve plavárne zozelenejú..
no tak niečo také podobné nepotrebujem /aj keď hnedé asi nezozelenejú,ale nechcem ich moc ničiť,aj tak sú dosť jemné a nič moc../
farbila som si NATEOu od garnier a postupovala som presne podľa návodu-v ktorom však nie je nič spomenuté o umytí vlasov šampónom.. bolo mi to divné,ale neumyla som si ich šampónom
len riadne riadne vymývala a potom tam je záverečná výživná starostlivosť,tak v tom mohlo byť niečo čo ich ošetrí po farbení a tak
0 0
Zuzana Boháčová Zuzana Boháčová

Zuzana Boháčová je offline (nepripojený) Zuzana Boháčová

Zuzana Boháčová Pozri príspevok
ahojte
prosím Vás viete mi poradiť-keď som si farbila vlasy včera-tj v stredu na hnedo,trvalou farbou,v piatok chcem ísť na plaváreň-môžem-nezničí mi ten silný chlór čerstvo zafarbené vlasy?
vraví sa že blond vlasy čerstvo po zafarbení po návšteve plavárne zozelenejú..
no tak niečo také podobné nepotrebujem /aj keď hnedé asi nezozelenejú,ale nechcem ich moc ničiť,aj tak sú dosť jemné a nič moc../
farbila som si NATEOu od garnier a postupovala som presne podľa návodu-v ktorom však nie je nič spomenuté o umytí vlasov šampónom.. bolo mi to divné,ale neumyla som si ich šampónom
len riadne riadne vymývala a potom tam je záverečná výživná starostlivosť,tak v tom mohlo byť niečo čo ich ošetrí po farbení a tak
no len ak by to niekoho zaujimalo ako to dopadlo-všetko ok
čerstvo zafarbene hnede vlasy farbu po chlore na plavoške nezmenili super
0 0
Tanče Tanče

Tanče je offline (nepripojený) Tanče

Zuzana Boháčová Pozri príspevok
no len ak by to niekoho zaujimalo ako to dopadlo-všetko ok
čerstvo zafarbene hnede vlasy farbu po chlore na plavoške nezmenili super
a co voda v bazéne?
0 0
misolga misolga

misolga je offline (nepripojený) misolga

Zuzana210 Pozri príspevok
Možno trochu od veci, ale viete že údajne spolu súvisia vlasy s chorobami očí? Možno by nebolo od veci aj navštíviť očného lekára ak ešte nenosíš okuliare.
Zuzana má pravdu, mám podobný problém s vypadávaním vlasov ale len na vrchnej časti hlavy nie celoplošne, našťastie to nie je veľmi vidno a moja doktorka mi odporučila v prvom rade navštíviť očného lekára - vlasy môžu vypadávať už aj pri nesprávnom používaní okuliarov-zmena dioptriií alebo sa nepoužívajú pri práci s pc, čítaní. Ak je očné vyšetrenie v poriadku, treba navštíviť zubára a gynekológa.Zubár ma poslal na rtg vyšetrenie chrupu nakoľko vypadávanie môže spôsobiť aj skrytý zápal chrupu a ku gynekológovi sa ešte len chystám.Po týchto vyšetreniach ak budú v poriadku moja dr určí ďalší postup, ale čítala som že dermatológ takisto z rozboru krvi dokáže určiť príčinu vypadávania vlasov, odporúča sa zinok a žihľavový šampón. A prvá otázka mojej dr bola či som neprekonala stresové obdobie, stres-ďalšia možná príčina.
0 0
Lion Topoľčany Lion Topoľčany

Lion Topoľčany je offline (nepripojený) Lion Topoľčany

Ozaj, čo si dievčatá myslíte o farbení vlasov počas tehotenstva, hlavne, keď sa jedná o blonďatý odtieň. Počula som, že peroxid cez pokožku /za tú 1/2 hod.farbenia/ môže preniknúť do krv.obehu a následne k bábätku. Ak je to pravda ako to urobiť, aby budúca mamička nevyzerala s odrastenými korienkami ako strašidlo ?
0 0
Zuzana Boháčová Zuzana Boháčová

Zuzana Boháčová je offline (nepripojený) Zuzana Boháčová

Tanče Pozri príspevok
a co voda v bazéne?
no naštastie ostala priezračná
žiadne hnedkasté odtiene sa za mnou neplavili

len o mesiac si chcem dať zmývateľnú farbu,tak sa obávam,ako to bude vyzerať.. snáď nenápadne
0 0
evka.ba evka.ba

evka.ba je offline (nepripojený) evka.ba

Bionda Pozri príspevok
Dobrý spôsob, ale musí byť vykonávaný dlhšie obdobie je, po umytí vlasov (mám skúsenosti dobré s Timotejom pre jemné vlasy , alebo ten čo je pre korienky mastné a končeky súché..(to neviem aká značka).. a po zmytí šampónom posledné opláchnutie vykonanať s vodou s citrónovou šťavou ale studenšou vodou, nie teplou, sušenie nie fénom. Dobré je oplachovanie aj žihľavovým odvarom, alebo inými odvarmi z byliniek.
Ja len doplním :
Toto je naozaj dobrý a vyskúšaný spôsob. Ešte pomáha po umytí opláchnuť vlasy vlažnou vodou s trochou octu. Vlas budú dokonca lesklejšie - a nie od mazu
Bylinkové odvary na hnedé vlasy napr. : gaštanová kôra, orechové listy, žihľava, silný čierny čaj - nie z vrecúška
Na svetlé napr. lipa, harmanček,biely čaj
...hm len neviem čo zo šedinami :-)))))))))
0 0
judita1971 judita1971

judita1971 je offline (nepripojený) judita1971

Má niekto skúsenosti s farbou Safira, kúpila som si ju a teraz chcem použiť pribalený osviežovač farby. Len neviem či ho použiť na mokré alebo suché vlasy a koľko ho nechať pôsobiť, ďakujem vopred.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať