Zavrieť

Porady

skúsite poradiť? Neprepísanie auta pri predaji

revi revi

revi je offline (nepripojený) revi

chcela by som vás poprosiť o radu možno mi poradíte čo s tým...
môj manžel v júni 2003 kúpil auto ktoré bolo zapísané na jeho firmu. V novembri 2003 auto predal kúpno-predajnou zmluvou ďalšiemu majiteľovi ktorý bol v tom čase tiež živnostníkom s tým že v kúpnej zmluve sa zaväzuje že kupujúci si prepis vozidla urobí sám do 31.12.2003..na matričnom úrade spísali splnomocnenie k prepisu vozidla na dopravnom inšpektoráte ktoré dostal kupujúci .Manžel sa viac o to nezaujímal nakoľko si myslel že kupujúci si vozidlo dal prepísať na seba..až teraz zistil že auto je stále na neho.S kupujúcim sa nedá spojiť nakoľko jeho firma tento rok tiež zanikla a on sa stratil a nikto ho nevie nájsť takže dohoda nie je možná že si majiteľ dá auto prepísať na seba a v zmluve je tiež uvedené že žiadna zo strán si nebude nárokovať na vrátenie peňazí alebo auta. Na polícii to tiež neriešia lebo že si tento spor má doriešiť manžel lenže ako keď o kupujúcom nevie nik a o aute tak isto?
Naposledy upravil Dav : 21.11.09 at 18:25
Usporiadat
kaco11 kaco11

kaco11 je offline (nepripojený) kaco11

Pre buducnost. Auto vzdy odhlasit sam. Prihlasi nech uz kto chce co chce. Poistka je odhlasena? Inac je 6 rokov po,doteraz nic? Ako ste prisli na to,ze nie je prehlasene?
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
HEBA HEBA

HEBA je offline (nepripojený) HEBA

mám ekonomické vzdelanie, momentálne účtujem v JU ...viac
1. Malo predmetné vozidlo v roku 2003 ešte ŠPZ? Ak áno táto bola platná len do 31. decembra 2004. Do tohto termínu bolo potrebné vykonať výmenu ŠPZ za EČV. Ak sa tak nestalo vozidlo so starou ŠPZ po tomto termíne príslušný okresný dopravný inšpektorát mal automaticky vyradiť z evidencie motorových vozidiel.
2. Upozornili Vás na to z príslušného obvodného úradu (z dôvodu nepoistenia MV) alebo z Úradu práce......
Pekný deň
Elena
0 0
revi revi

revi je offline (nepripojený) revi

kaco11 Pozri príspevok
Pre buducnost. Auto vzdy odhlasit sam. Prihlasi nech uz kto chce co chce. Poistka je odhlasena? Inac je 6 rokov po,doteraz nic? Ako ste prisli na to,ze nie je prehlasene?

poistka je odhlasená a voči poisťovni nemáme žiadne podlžnosti...nedávno dávali reportáž o neplatných STK že majitelia dostávali pokuty tak sa manžel bol pre istotu informovať na dopr.inšpektoráte či prepis prebehol v poriadku a vtedy zistil že auto je stále na neho...
0 0
revi revi

revi je offline (nepripojený) revi

HEBA Pozri príspevok
1. Malo predmetné vozidlo v roku 2003 ešte ŠPZ? Ak áno táto bola platná len do 31. decembra 2004. Do tohto termínu bolo potrebné vykonať výmenu ŠPZ za EČV. Ak sa tak nestalo vozidlo so starou ŠPZ po tomto termíne príslušný okresný dopravný inšpektorát mal automaticky vyradiť z evidencie motorových vozidiel.
2. Upozornili Vás na to z príslušného obvodného úradu (z dôvodu nepoistenia MV) alebo z Úradu práce......
Pekný deň
Elena
auto malo už EČV...nikto nás neupozornil za tých 6r.prišli sme na to náhodou..neviete ako to doriešiť keď ten majiteľ je nedosiahnuteľný?z právneho hladiska manžel už majiteľom auta nie je ale podľa policajtov áno.ako dosiahnúť aby bol po 6r.vymazaný z registra evidencie ako súčasný majiteľ...
za odpoveď ďakujem
0 0
doktor01 doktor01

doktor01 je offline (nepripojený) doktor01

Zájdite na políciu požiadajte o odhlásenie z dôvodu predaja (doložte kúpnopredajnú zmluvu). A je to vyriešené.
Nový majiteľ nech si to už potom rieši sám na polícii.
0 0
revi revi

revi je offline (nepripojený) revi

doktor01 Pozri príspevok
Zájdite na políciu požiadajte o odhlásenie z dôvodu predaja (doložte kúpnopredajnú zmluvu). A je to vyriešené.
Nový majiteľ nech si to už potom rieši sám na polícii.
no tak sme to chceli riešiť aj my ale polícia to nechce akceptovať chce aby sme si kupujúceho našli my a aby prišli spoločne na políciu a prepísali to na neho len kde ho my teraz máme hľadať to nám povedať nevedia...
0 0
HEBA HEBA

HEBA je offline (nepripojený) HEBA

mám ekonomické vzdelanie, momentálne účtujem v JU ...viac
Bohužiaľ nie je to také jednoduché....., dnes platia iné podmienky ako pred šiestimi rokmi a to nasledovné:

Pri zmene držiteľa (prepise) vozidla v okrese, musia byť prítomní obaja, teda pôvodný aj nový držiteľ, aj s dokladmi totožnosti a pristaviť vozidlo ku kontrole.
Pri zmene držiteľa (prepis) v okrese je potrebné predložiť:
• pôvodný držiteľ - žiadosť o odhlásenie,
• nový držiteľ - žiadosť o prihlásenie,
• splnomocnenie, ak je držiteľ alebo vlastník vozidla zastupovaný, s úradne overeným podpisom splnomocniteľa,
• osvedčenie o evidencii alebo technický preukaz a osvedčenie o evidencii vozidla,
• pôvodný držiteľ predloží doklad o zaplatení povinného zmluvného poistenia zodpovednosti za škodu spôsobenú prevádzkou motorového vozidla,
• nový držiteľ predloží doklad o predbežnom poistení zodpovednosti za škodu spôsobenú prevádzkou motorového vozidla (povinné zmluvné poistenie).
Zmenu držiteľa vykoná príslušný okresný dopravný inšpektorát.
Správne poplatky
Pridelenie evidenčného čísla a vydanie tabuľky s evidenčným číslom pri zápise vozidla do evidencie alebo pridelenie evidenčného čísla a vydanie tabuľky s evidenčným číslom za stratenú, zničenú, poškodenú, odcudzenú alebo neupotrebiteľnú tabuľku - 16,50 € za jednu tabuľku,
Zápis ďalšieho držiteľa motorového vozidla alebo prípojného vozidla do evidencie, aj s vykonaním úprav v dokladoch, vrátane vydania týchto dokladov - 33 €,
Pridelenie evidenčného čísla a vydanie tabuľky s evidenčným číslom vytvoreným na základe požiadavky držiteľa vozidla pri zápise vozidla do evidencie - 165,50 €.
minv.sk
Pri odhlásení vozidla do iného okresu [/U]je držiteľ vozidla povinný predložiť (pristaviť vozidlo ku kontrole evidenčných čísiel je povinný len pri prihlásení vozidla z iného okresu):
• vyplnená žiadosť s údajmi nového držiteľa,
• technický preukaz a osvedčenie o evidencii vozidla alebo osvedčenie o evidencii,
• platný doklad totožnosti, ak ide o vozidlo fyzickej osoby, ak ide o podnikateľa - výpis z obchodného registra alebo živnostenský list,
• splnomocnenie, ak je držiteľ alebo vlastník vozidla zastupovaný, s úradne overeným podpisom splnomocniteľa,
• v prípade, že o zmenu žiada držiteľ vozidla, ktorý nie je vlastníkom, je potrebný úradne overený súhlas vlastníka vozidla alebo úradné rozhodnutie,
• doklad o zaplatení povinného zmluvného poistenia zodpovenosti za škodu spôsobenú prevádzkou motorového vozidla.
Správny poplatok sa platí až pri prihlasovaní vozidla z iného okresu, odhlásenie vozidla je bez poplatku. V tomto prípade ostávajú na vozidle pripevnené tabuľky s evidenčným číslom.
zdroj: minv.sk
Predpokladám, že príslušný zákon podobnú situáciu ako je Vaša konkrétne nerieši, preto by som doporučila spýtať sa predovšetkým na dopravnom inšpektoráte ako riešiť tento problém.
Elena
1 0
revi revi

revi je offline (nepripojený) revi

HEBA Pozri príspevok
Bohužiaľ nie je to také jednoduché....., dnes platia iné podmienky ako pred šiestimi rokmi a to nasledovné:

Pri zmene držiteľa (prepise) vozidla v okrese, musia byť prítomní obaja, teda pôvodný aj nový držiteľ, aj s dokladmi totožnosti a pristaviť vozidlo ku kontrole.
Pri zmene držiteľa (prepis) v okrese je potrebné predložiť:
• pôvodný držiteľ - žiadosť o odhlásenie,
• nový držiteľ - žiadosť o prihlásenie,
• splnomocnenie, ak je držiteľ alebo vlastník vozidla zastupovaný, s úradne overeným podpisom splnomocniteľa,
• osvedčenie o evidencii alebo technický preukaz a osvedčenie o evidencii vozidla,
• pôvodný držiteľ predloží doklad o zaplatení povinného zmluvného poistenia zodpovednosti za škodu spôsobenú prevádzkou motorového vozidla,
• nový držiteľ predloží doklad o predbežnom poistení zodpovednosti za škodu spôsobenú prevádzkou motorového vozidla (povinné zmluvné poistenie).
Zmenu držiteľa vykoná príslušný okresný dopravný inšpektorát.
Správne poplatky
Pridelenie evidenčného čísla a vydanie tabuľky s evidenčným číslom pri zápise vozidla do evidencie alebo pridelenie evidenčného čísla a vydanie tabuľky s evidenčným číslom za stratenú, zničenú, poškodenú, odcudzenú alebo neupotrebiteľnú tabuľku - 16,50 € za jednu tabuľku,
Zápis ďalšieho držiteľa motorového vozidla alebo prípojného vozidla do evidencie, aj s vykonaním úprav v dokladoch, vrátane vydania týchto dokladov - 33 €,
Pridelenie evidenčného čísla a vydanie tabuľky s evidenčným číslom vytvoreným na základe požiadavky držiteľa vozidla pri zápise vozidla do evidencie - 165,50 €.
minv.sk
Pri odhlásení vozidla do iného okresu [/U]je držiteľ vozidla povinný predložiť (pristaviť vozidlo ku kontrole evidenčných čísiel je povinný len pri prihlásení vozidla z iného okresu):
• vyplnená žiadosť s údajmi nového držiteľa,
• technický preukaz a osvedčenie o evidencii vozidla alebo osvedčenie o evidencii,
• platný doklad totožnosti, ak ide o vozidlo fyzickej osoby, ak ide o podnikateľa - výpis z obchodného registra alebo živnostenský list,
• splnomocnenie, ak je držiteľ alebo vlastník vozidla zastupovaný, s úradne overeným podpisom splnomocniteľa,
• v prípade, že o zmenu žiada držiteľ vozidla, ktorý nie je vlastníkom, je potrebný úradne overený súhlas vlastníka vozidla alebo úradné rozhodnutie,
• doklad o zaplatení povinného zmluvného poistenia zodpovenosti za škodu spôsobenú prevádzkou motorového vozidla.
Správny poplatok sa platí až pri prihlasovaní vozidla z iného okresu, odhlásenie vozidla je bez poplatku. V tomto prípade ostávajú na vozidle pripevnené tabuľky s evidenčným číslom.
zdroj: minv.sk
Predpokladám, že príslušný zákon podobnú situáciu ako je Vaša konkrétne nerieši, preto by som doporučila spýtať sa predovšetkým na dopravnom inšpektoráte ako riešiť tento problém.
Elena
Ďakujeme za odpoveď
my sme to práveže riešili cez dopravný inšpektorát a oni na to že máme zohnať kupujúceho a prinútiť ho aby to išiel prepísať lenže to sme my ešte nevedeli že on zmizol a nikto o ňom nič nevie...
0 0
HEBA HEBA

HEBA je offline (nepripojený) HEBA

mám ekonomické vzdelanie, momentálne účtujem v JU ...viac
revi,
predbehla si ma.
Skutočne neštastná situácia. Skús hladať v obchodnom alebo živnostenskom registri, či predsa len nepodniká. V telefonnom zozname, hádam má telefon. Ak nie tak Vám už len súkromný detektív pomôže. (to mal byť vtip). Na základe čoho dávajú pokuty za neplatné STK ? Vám by to nemalo hroziť, keď to auto už nevlastníte, teda ani nepoužívate v cestnej premávke.
Určite by bolo dobré vybaviť si to aj z hľadiska povinného zmluvného poistenia. Ak to vozidlo ešte existuje malo by byť aj poistené. Môže sa niekedy objaviť medzi nepoistenými MV na príslušnom obvodnom úrade. Skús pozrieť na stránke Slovenskej kancelárie poisťovateľov Bratislava www.skp.sk
Pekný večer
Elena
1 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Podobne som sa trápil aj ja .Kupujúci mi slúbil že do mesiaca si tom prepíše len aby som počkal mesiac.Tak som čakal pol roka .Potom mi prestal dvíhať tel.tiež som sa to snažil riešiť na dopravnom inšpektoráte kde mi policajt povedal že oni s tým nemôžu nič .Chybu som urobil ja a postihovaný budem ja preto ,že som mal do 8 -dní nahlásiť predaj auta.Mal som štastie že viem kde ten oné býval a vyriešil som to ....Neviem ako to je keď by ste auto nahlásili ako kradnuté .Zrejme dotyčný auto už dávno predal na Ukrajinu alebo rozobral na súčiastky .V tomto prípade vy nemôžete auto ani odhlásiť lebo musíte odovzdať doklad o ekologickej likvidácii.
0 0
revi revi

revi je offline (nepripojený) revi

HEBA Pozri príspevok
revi,
predbehla si ma.
Skutočne neštastná situácia. Skús hladať v obchodnom alebo živnostenskom registri, či predsa len nepodniká. V telefonnom zozname, hádam má telefon. Ak nie tak Vám už len súkromný detektív pomôže. (to mal byť vtip). Na základe čoho dávajú pokuty za neplatné STK ? Vám by to nemalo hroziť, keď to auto už nevlastníte, teda ani nepoužívate v cestnej premávke.

Pekný večer
Elena
určite nepodniká to mám zistené na 100% a starosta chodí za neho na súdy pretože sa vyparil aj s manželkou lebo mal nejaké kšefty...lenže problém je ten že mi vlastne nevieme kde je to auto a či ešte vôbec existuje..no neviem kto nám z tohto pomôže...
0 0
revi revi

revi je offline (nepripojený) revi

220870 Pozri príspevok
Podobne som sa trápil aj ja .Kupujúci mi slúbil že do mesiaca si tom prepíše len aby som počkal mesiac.Tak som čakal pol roka .Potom mi prestal dvíhať tel.tiež som sa to snažil riešiť na dopravnom inšpektoráte kde mi policajt povedal že oni s tým nemôžu nič .Chybu som urobil ja a postihovaný budem ja preto ,že som mal do 8 -dní nahlásiť predaj auta.Mal som štastie že viem kde ten oné býval a vyriešil som to ....Neviem ako to je keď by ste auto nahlásili ako kradnuté .Zrejme dotyčný auto už dávno predal na Ukrajinu alebo rozobral na súčiastky .V tomto prípade vy nemôžete auto ani odhlásiť lebo musíte odovzdať doklad o ekologickej likvidácii.
veď aj my vieme kde býva lenže to nám nepomôže keďže sa vyparil aj s manželkou a to ho naháňajú viacerí...a my vlastne nevieme čo je s tým autom a nemôžeme ho nahlásiť ani ako kradnuté..
0 0
kaco11 kaco11

kaco11 je offline (nepripojený) kaco11

Co sa tyka neplatnosti stk a ek je to zatial pri novych autach. Ja bych to skusila inac. Zaplatite viac,ale vidim to ako jedinu moznost. Zabudnut na zmluvu a zaistit likvidaciu auta. Ukradnute ecv a zosrotovane auto. Nemyslim,ze auto a aj pana este uvidite,tak ho treba papierovo zlikvidovat z vasho mena.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Pokiaľ viem tak sa pripravuje register áut,podľa platnosti STK a emisnej.Vraj ak vám uplinie STK a emisná,môžu policajti zisťiť z počítača a prísť priamo k vám domov zisťovať skutočný stav.Tj pýtať overovať či ste tie kontroly mali.A to aj v tom prípade ak je auto nepojazdné alebo zničené havarované alebo ho už dávno nemáte.Jednoducho sa asi chce administratíva zbaviť áut čo síce sú v evidencii ale nejazdia.Vraj ak máte doma aj nepojazdné auto dočasne odhlásené budete musieť na ňom mať platnú emisnú a STK .Inak vás budú pokutovať tak ako keby vás chytili na ceste .Som to len takto počul( jedna baba povedala). Snáď sa vyjadrí niekto, kto o tom vie viac.
Ak vám môžem poradiť tak chodte na dopravný inšpektorát a nahláste zmenu majiteľa auta( je to vaša ohlasovacia povinnosť) .Možno vám dajú pokutu alebo vás ,,sprdnú", ale budete to mať vybavené.
Naposledy upravil 220870 : 23.11.09 at 10:59
0 0
revi revi

revi je offline (nepripojený) revi

kaco11 Pozri príspevok
Co sa tyka neplatnosti stk a ek je to zatial pri novych autach. Ja bych to skusila inac. Zaplatite viac,ale vidim to ako jedinu moznost. Zabudnut na zmluvu a zaistit likvidaciu auta. Ukradnute ecv a zosrotovane auto. Nemyslim,ze auto a aj pana este uvidite,tak ho treba papierovo zlikvidovat z vasho mena.

tá likvidácia sa myslím dala len do 31.októbra..a čo keby sme ho dali odpísať ako píšeš a potom by sa náhodou našla časť z neho?
0 0
revi revi

revi je offline (nepripojený) revi

220870 Pozri príspevok
Pokiaľ viem tak sa pripravuje register áut,podľa platnosti STK a emisnej.Vraj ak vám uplinie STK a emisná,môžu policajti zisťiť z počítača a prísť priamo k vám domov zisťovať skutočný stav.Tj pýtať overovať či ste tie kontroly mali.A to aj v tom prípade ak je auto nepojazdné alebo zničené havarované alebo ho už dávno nemáte.Jednoducho sa asi chce administratíva zbaviť áut čo síce sú v evidencii ale nejazdia.Vraj ak máte doma aj nepojazdné auto dočasne odhlásené budete musieť na ňom mať platnú emisnú a STK .Inak vás budú pokutovať tak ako keby vás chytili na ceste .Som to len takto počul( jedna baba povedala). Snáď sa vyjadrí niekto, kto o tom vie viac.
Ak vám môžem poradiť tak chodte na dopravný inšpektorát a nahláste zmenu majiteľa auta( je to vaša ohlasovacia povinnosť) .Možno vám dajú pokutu alebo vás ,,sprdnú", ale budete to mať vybavené.
zmena sa nedá nahlásiť keď nemáme papiere od auta stále je to kolotoč o tom že musíme zohnať kupujúceho
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Technický preukaz sa dá vystaviť nový na dopr. inšpektoráte na základe čestného prehlásenia o strate, odcudzení. Platí sa za to kolok, myslím 16,50€ alebo 16,60€ (v Sk to bolo 500). Tlačivo má dopr. inšpektorát. Už len získať nazad auto.
0 0
Falcon666 Falcon666

Falcon666 je offline (nepripojený) Falcon666

Ešte by bola jedna možnosť - ísť na DI, požiadať o vystavenie duplikátu TP auta ( keďže je podľa policajtov stále písané auto na manžela - firmu ) a potom ho riadne vyradiť z evidencie na základe čestného prehlásenia, že auto už neexistuje alebo bolo predané na súčiastky.
Ak DI eviduje auto na pôvodného majiteľa, duplikát vystaviť MUSÍ.
0 0
tutiola tutiola

tutiola je offline (nepripojený) tutiola

obyčajná pracujúca žena - už dôchodkyňa ...viac
Každý špás niečo stojí - to na úvod. A teraz pozorne si prečítaj to čo píšem.

31.oktobrom uplynul čas, keď sa to dalo legálne odhlasiť bez dokladovania o likvidácií auta. Majiteľ auta si stále ty a ak ho chceš odhlasiť z evidencie tak potrebuješ:
- doklady od vodzidla - neexistujú t.z. napíšeš čestné vyhlásenie o ich strate
- ŠPZ - neexistujú t.z. čestné prrehlásenie o ich strate
- potvrdenie o zaplatení PZP minimálne do dňa, kedy dôjde k odhláseniu vozidla t.z. poistenie sa dá platiť ročne, polročne, štvrťročne, mesačne
- platný doklad totožnosti
- poplatok 5,-€
- doklad o likvidácií vozidla

Viac vysvetľovať nemôžem, aby ma niekto neobvinil z navádzania na nie práve najčistejší spôsob. V tejto podobe je to ešte stále legálne a jedine možný spôssob.
Naposledy upravil tutiola : 26.11.09 at 07:14 Dôvod: medzičasom došlo k zmene poplatku za odhlásenie z evidencie z 1,5 na 5,-€
1 0
kaco11 kaco11

kaco11 je offline (nepripojený) kaco11

revi Pozri príspevok
tá likvidácia sa myslím dala len do 31.októbra..a čo keby sme ho dali odpísať ako píšeš a potom by sa náhodou našla časť z neho?

keby sa z neho našla nejaká časť tak je celkom problém, pretože malo byť zošrotované. Pokiaľ navediete nejaké šrotovisko, aby vám ten papier načierno vydali tak majú problém oni, že nevykonali to čo mali. A budem hnusná to je ich problém
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať