Zavrieť

Porady

pomoc-vybavenie domova dôchodcov

Dobry vecer neviem ci som na dobrej stranke ale chcel by som sa opytat mojho otca vcera pustili z protialkoholickeho liecenia z Hronoviec a tam mu pani primarka stanovila diagnozu demencia.Povedali my ze mu da papiere na 100% invaôidny dochodok cize papiere na to,lebo ma taky zdravotny stav,prepil si rozum bohuzial.Moja matka sa s nim pred rokom rozviedla,ale on si na to nepameta,kvoli zdravotnemu stavu a nechala byt na seba prepisat co mali.On teraz byva u mna inac by bol na ulici,chcem poradit chcem mu vybavit nejaky domov dochodcov alebo nejaky ustav kde by mohol byt lebo mne to praca moc nedovali starat sa o neho 24 hodin lebo on starostlivost potrebuje.neviete my poradit nejaky ustav alebo domov dochodcov kde nemusim dat 100000sk dopredu a platit 20000sk mesacne lebo tolko ani invalidny nebude mat a ja to nebudem vladzat mesacne doplacat.Prosim pomozte my,som bezradny.
Usporiadat
kaco11 kaco11

kaco11 je offline (nepripojený) kaco11

Otazka je,kde je aj volne. Ja bych podla miesta bydliska spravila 50 km kruh a cez net si najst a nasledne obvolat. Kde je lacnejsie su aj celkom pekne poradovniky. Kusok od bratislavy smer ds za báčom je v peknom prostredi takyto domov. Ceny neviem,ale stavali tam teraz samostatne bytove jednotky
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Skús pozrieť nielen domovy dôchodcov, ale aj domovy sociálnych služieb. Na nete ,alebo v zlatých stránkach je toho veľa.

Škoda, že nepíšeš odkiaľ si, ľudia by Ti vedeli konkrétnejšie poradiť.

napr. http://www.zlatestranky.sk/firmy/abe...drobne/D/67/1/
1 0
Robert.Kovacs.sk Robert.Kovacs.sk

Robert.Kovacs.sk je offline (nepripojený) Robert.Kovacs.sk

dakujem a som z komarna takze by som chcel v okoli alebo v komarne
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

Pozri tu :
http://www.unsk.sk/showdoc.do?docid=66
0 0
krater krater

krater je offline (nepripojený) krater

Chcela by som poradit ako vybavit domov dochodcov pripadne opatrovatelske centrum. V okoli SC. Aky je postup treba nejake papiere od lekara? Za kazdu radu dakujem!
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

krater Pozri príspevok
Chcela by som poradit ako vybavit domov dochodcov pripadne opatrovatelske centrum. V okoli SC. Aky je postup treba nejake papiere od lekara? Za kazdu radu dakujem!
Podmienky prijatia do domovov su vsade takmer rovnake/mozu sa vsak prisposobovat konkretnemu zariadeniu/.
Najlepsie je ak sa s danym DD skontaktujes,zvacsa vsade maju socialnu pracovnicku, ktora vsetko vysvetli a poskytne potrebne tlaciva na vyplnenie.
O vhodnych zariadeniach v okoli vie casto poradit aj obvodny lekar.

/toto prikladam iba orientacne,ako pomocku,ale v zasade sa to moc nelisi v roznych domovoch/
Poskytovanie starostlivosti v Domove sociálnych služieb § 38
Poskytuje sa sociálna služba fyzickej osobe, ktorá je odkázaná na pomoc inej fyzickej osoby a jej stupeň odkázanosti je najmenej V. podľa prílohy č. 3 zákona č. 448/2008 Z. z. o sociálnych službách a o zmene a doplnení zákona č. 455/1991 Zb. o živnostenskom podnikaní (živnostenský zákon) v znení neskorších predpisov, alebo fyzickej osobe, ktorá je nevidiaca alebo prakticky nevidiaca a jej stupeň odkázanosti je najmenej III. podľa prílohy č. 3 tohto zákona.
Postup pri prijímaní klientov do Domova dôchodcov- Zariadenia pre seniorov
* záujemca si musí podať Žiadosť o posúdenie odkázanosti na sociálnu službu na príslušnom obecom alebo mestskom úrade v mieste trvalého bydliska
* podľa potreby skompletizuje žiadosti a tlačivá
* u záujemcu prebehne sociálne šetrenie, na základe ktorého mu bude stanovený stupeň sociálnej odkázanosti
* vypracovnaý posudok a rozhodnutie o odkázanosti na sociálnu službu doručí žiadateľ do zariadenia, kde má záujem byť umiestnený a kde sa podpíše Zmluva o poskytovaní sociálnej služby a podľa možností zariadenia bude prijatý alebo zaradený do poradovníka čakateľov na sociálnu službu
* následne zariadenie podpíše Zmluvu o ekonomicky oprávnených nákladoch s príslušnou obcou alebo mestom kde má žiadateľ trvalý pobyt
Postup pri prijímaní klientov do Domova sociálnych služieb
* záujemca si musí podať Žiadosť o posúdenie odkázanosti na sociálnu službu na VÚC BBSK
* podľa potreby skompletizuje žiadosti a tlačivá
* u záujemcu prebehne sociálne šetrenie, na základe ktorého mu bude stanovený stupeň sociálnej odkázanosti
* vypracovnaý posudok a rozhodnutie o odkázanosti na sociálnu službu doručí do zariadenia, kde má záujem byť umiestnený a kde sa podpíše Zmluva o poskytovaní sociálnej služby a podľa možností zariadenia bude prijatý alebo zaradený do poradovníka čakateľov na sociálnu službu.

Pri prijatí do Domova dôchodcov a DSS je nevyhnutné priniesť
-osobné ošatenie (označené priezviskom a menom)
-lieky na jeden týždeň
-občiansky preukaz
-zdravotný záznam
-preukaz poistenca
-preukaz ZŤP (ak je vlastníkom)
- rozhodnutie zo sociálnej poisťovne o výške poberaného dôchdoku alebo dávok
-rozhodnutie súdu o určení opatrovníka (ak je občan pozbavený spôsobilosti pre právne úkony)
-rozhodnutie sociálnej poisťovne o určení osobitného príjemcu (ak je klientovi určený)
http://ddadss.sk/podmienky-prijatia
5 0
ladyrs ladyrs

ladyrs je offline (nepripojený) ladyrs

prosím,nepracuje niekto v DSS alebo na príslušnom odbore VUC kde sa vydávajú rozhodnutia o odkázanosti? Ide mi o to,že s pomermi v DSS kde je mama umiestnená,nie som spokojná a chcela by som ju umiestniť do iného DSS. Rozhodnutie o odkázanosti je odovzdané v DSS,kde je teraz a z toho druhého DSS tiež pýtajú rozhodnutie - aby bola žiadosť kompletná. Lenže z toho prvého mi rozhodnutie nechcú dať, že im to treba do spisu a z VUC mi vedia vydať len kópiu..... neviem sa s týmto pohnúť, potrebujem radu,ako to vyriešiť...
ďakujem
0 0
zalobaba zalobaba

zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

baba
ladyrs Pozri príspevok
prosím,nepracuje niekto v DSS alebo na príslušnom odbore VUC kde sa vydávajú rozhodnutia o odkázanosti? Ide mi o to,že s pomermi v DSS kde je mama umiestnená,nie som spokojná a chcela by som ju umiestniť do iného DSS. Rozhodnutie o odkázanosti je odovzdané v DSS,kde je teraz a z toho druhého DSS tiež pýtajú rozhodnutie - aby bola žiadosť kompletná. Lenže z toho prvého mi rozhodnutie nechcú dať, že im to treba do spisu a z VUC mi vedia vydať len kópiu..... neviem sa s týmto pohnúť, potrebujem radu,ako to vyriešiť...
ďakujem

Originál Rozhodnutia o odkázanosti patrí tomu, koho sa to týka, príp. jeho zákonnému zástupcovi alebo splnomocnencovi, DSS má nárok iba na fotokópiu. Aktuálne som niečo podobné vybavovala v súvislosti so svokrou, takže viem, kde aký doklad patrí, trvaj na vydaní originálu rozhodnutia. Zriaďovateľom DSS je príslušný VÚC, ak ti nebude vyhovené, skús ich kontaktovať s týmto tvojim problémom.
4 0
ladyrs ladyrs

ladyrs je offline (nepripojený) ladyrs

ďakujem, veľmi si mi pomohla..... lebo v prvom momente nás napadlo aj to,že odznova začať vybavovať,ale som to zavrhla,však už jedno /celkom čerstvé/ rozhodnutie už má.... takže pôjdem za pánom riaditeľom,nech mi vydá to rozhodnutie.... nevieš mi náhodou povedať,kde by som našla odvolávku na to,že origoš rozhodnutia má mať oprávnená osoba?
0 0
zalobaba zalobaba

zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

baba
ladyrs Pozri príspevok
ďakujem, veľmi si mi pomohla..... lebo v prvom momente nás napadlo aj to,že odznova začať vybavovať,ale som to zavrhla,však už jedno /celkom čerstvé/ rozhodnutie už má.... takže pôjdem za pánom riaditeľom,nech mi vydá to rozhodnutie.... nevieš mi náhodou povedať,kde by som našla odvolávku na to,že origoš rozhodnutia má mať oprávnená osoba?

...to neviem, ale je to logické. Alebo to skús z opačného konca a opýtaj sa riaditeľa DSS, kde je uvedené, že majú mať v spise klienta založený originál....
3 0
krater krater

krater je offline (nepripojený) krater

Mohol by sa mi ozvat niekto kto vidi a rozumie sa do platenia za sluzby DSS? Mam par otazok a neviem na koho sa obratit?
DAKUJEM!
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

posuniem ..
0 0
krater krater

krater je offline (nepripojený) krater

Vedel by mi niekto povedat aku ma skusenost s doplacanim za lieky pre seniorov umiestnenych v DS. Lieky vybera DS a nedoplatky hradi rodina ako sa to vycisluje a plati?
DAKUJEM!
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
krater Pozri príspevok
Vedel by mi niekto povedat aku ma skusenost s doplacanim za lieky pre seniorov umiestnenych v DS. Lieky vybera DS a nedoplatky hradi rodina ako sa to vycisluje a plati?
DAKUJEM!
...nedoplatky ???
Skôr doplatky za lieky ...

Nuž platí všetko v plnej pálke ...čo sa liekov týka ...

DSS poskytuje :

1. pomoc pri odkázanosti na pomoc inej fyzickej osoby,
2. sociálne poradenstvo,
3. sociálna rehabilitácia,
4. ošetrovateľská starostlivosť,
5. ubytovanie,
6. stravovanie,
7. upratovanie, pranie, žehlenie a údržba bielizne a šatstva

Výšku úhrad za poskytované sociálne služby v zariadení upravuje Všeobecne záväzné nariadenie obce , ak je zriaďovateľ obec ...
Ak je to súkromné zariadenie , to je potom iná vec ...zvyčajne vyššie platby ...
V oboch prípadoch sa ale jednoznačne dopláca ...

Výška úhrady za upratovanie, pranie, žehlenie a údržbu bielizne a šatstva v DSS pri starostlivosti, ktorá sa poskytuje celoročne, na deň a občana je stanovená sadzbou podľa stupňa odkázanosti fyzickej osoby na pomoc inej fyzickej osoby podľa prílohy č. 3 zákona č. 448/2008 o sociálnych službách .


P.S.:
...je to ale všetko kua drahé ......
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

krater Pozri príspevok
Vedel by mi niekto povedat aku ma skusenost s doplacanim za lieky pre seniorov umiestnenych v DS. Lieky vybera DS a nedoplatky hradi rodina ako sa to vycisluje a plati?
DAKUJEM!
Lieky,ktore klient pravidelne uziva,dava predpisovat a prinasa rodina. Niektore Domovy ponukaju moznost, ze lieky zabezpecia oni a platia ich z penazi "depozitu" ktory rodina vlozila na klientove meno v pokladni domova.
3 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
buchač Pozri príspevok
...nedoplatky ???
Skôr doplatky za lieky ...

Nuž platí všetko v plnej pálke ...čo sa liekov týka ...
Doplním :

Iné je to v hospicoch .... samozrejme , aj tu záleží od zriaďovateľa...
Svokra bola v štátnom...lieky boli hradené poisťovňou ...
Ale všetky ostatné náležitosti ohľadom poskytovania služieb boli už o tom doplácaní ...
1 0
krater krater

krater je offline (nepripojený) krater

ano myslim doplatky...ja viem ze to hradi rodina ale akou formou lebo som sa rozpravala s inou babkou a ta mi zavalila ze od jej dcery chceli 200€ na lieky? To ma sokovalo z coho vychadza ta suma ja presne viem kolko sme za lieky doplacali...ja som myslela ze oni mi budu davat recepty a ja budem vyberat a nosit im lieky ale pri prijati nam zobrali obciansky preukaz a karticku poistenca...
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
krater Pozri príspevok
ano myslim doplatky...ja viem ze to hradi rodina ale akou formou lebo som sa rozpravala s inou babkou a ta mi zavalila ze od jej dcery chceli 200€ na lieky? To ma sokovalo z coho vychadza ta suma ja presne viem kolko sme za lieky doplacali...ja som myslela ze oni mi budu davat recepty a ja budem vyberat a nosit im lieky ale pri prijati nam zobrali obciansky preukaz a karticku poistenca...
.....jééééžiškové husličky .....a si Ty normál ?????????

Jedna babka povedala ...


Nemysli , ale pýtaj sa .....lež nie na Porade , ale v príslušnom DSS...

Zvyšok je nepodstatný ( teda , pre mňa ) ... aj keby sa dalo polemizovať .....


....a ozaj OP a KP vám nevzali , ale ste odovzdali z patričných dôvodov...
Naposledy upravil buchač : 09.11.12 at 03:29
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

krater
ale pri prijati nam zobrali obciansky preukaz a karticku poistenca...
.....a ty si to dovolil? Veď to nie je majetok DSS. OP je dokladom totožnosti a nesmie sa dávať ako záloh, alebo niekam do úschovy, preukaz poistenca je majetkom poisťovne prepožičaný poistencovi a musí ho mať pri sebe.
Už si mal tam vyvolať "občiansku vojnu" - hlásiť všade, kde sa dá, ako oni s dokladmi nakladajú. A čo na to zákon na ochranu osobných údajov? Veď oni takto môžu rôzne machinácie robiť.
1 0
krater krater

krater je offline (nepripojený) krater

bolo mi povedane ze standardne beru doklady do svojej uschovy viacere DS
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať