Zavrieť

Porady

zateplenie dlazky

zdravim vsetkych, potrebovala by som poradit so zateplenim dlazky v starom dome. v izbe je tam momentalne betom a na tom stare linoleum. to pojde, samozrejme, prec. chceme ho vymenit za hrubsie, na to pojde koberec. ale medzi ten betom a linoleum by sme radi dali nieco izolacne, aby bolo od noh telplejsie. /inak je v dome ustredne kurenie/ co by malo byt tym materialom? kde sa da zohnat?
Usporiadat
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

Nikde sa nedá nájsť (alebo som slepý),s akou hrúbkou sa dá narábať,čo si myslím,že pri izolovaní všeobecne dosť zaváži...
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

220870 Pozri príspevok
Síce lepšie ako nič ale 4 mm korok je málo.Pokiaľ nechávate staré linoleum tak to bude tvoriť izoláciu proti vode.tepelné izolácie či je to SDK alebo sadrokartón potrebujú izoláciu proti vode.Neviem z ktorého kúta slovenska ste ale podlahový SDK mali v Baumaxe .OSB dosky sú nezmysel nieje to takmer žiadna tepelná izolácia to tam môže zostať aj ten "gumolín".OSB môže ísť do vlhkého prostredia.OSB mu vŕzga preto že ju nesprávne namontoval.Z dverí sa nedá rezať nekonečne moc ,na spodu a po celom obvode majú spevňujúci rám ak to odrežete tak ich zničíte.
Ďakujem za odpoveď.
Rozumiem tomu dobre, že ak necháme lino, potom nemusím dávať pod izoláciu PE fóliu?

Tie OSB dosky majú ísť na izoláciu ako roznášacia vrstva (tuším sa to takto označuje), nie ako izolácia.
Toto som nevedela (nepotešil si ma). Muselo by sa z nich odrezať asi 6 cm.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

marleau Pozri príspevok
Nikde sa nedá nájsť (alebo som slepý),s akou hrúbkou sa dá narábať,čo si myslím,že pri izolovaní všeobecne dosť zaváži...
Toto si smeroval na mňa?
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

Llívia Pozri príspevok
Toto si smeroval na mňa?
Na zadávateľa témy.Dosť často tu vidím prosbu o pomoc s nedostatkom vstupných informácií.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Tá asi svoj problém vyriešila, keďže zakladal túto tému pred rokom.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Llívia Pozri príspevok
Ďakujem za odpoveď.
Rozumiem tomu dobre, že ak necháme lino, potom nemusím dávať pod izoláciu PE fóliu?

Tie OSB dosky majú ísť na izoláciu ako roznášacia vrstva (tuším sa to takto označuje), nie ako izolácia.
Toto som nevedela (nepotešil si ma). Muselo by sa z nich odrezať asi 6 cm.
Áno ak necháte linoleum tak nemusíte dávať fóliu.
To som nepochopil.Ako roznášacia vrstva sú dobré SDK nepotrebuje roznášaciu vrstvu priamo na SDk sa dá aplikovať plávajúca podlaha.
Do toho ťažko radiť 6 cm je tak na hrane ,navyše každé dvere sú inak robené.Ale šikovný domáci majster by si s tým mal poradiť.
Tu sú kontakty na zodpovedných .Väčšinou sú schopný poradiť kde sa dajú kúpiť ich produkty.
http://www.rigips.sk/kontakty.html
Vyrábajú sa aj SDK dosky s už zabudovanou izoláciou.napr tu:
1 0
rr2022 rr2022

rr2022 je offline (nepripojený) rr2022

no môj názor je dať na beton polystyren potom izolaciu ipa a na to beton aj s kari siet inak tam bude pliesen pod plavačkou a smrad v izbe ako v starom dome
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

220870 Pozri príspevok
Áno ak necháte linoleum tak nemusíte dávať fóliu.
To som nepochopil.Ako roznášacia vrstva sú dobré SDK nepotrebuje roznášaciu vrstvu priamo na SDk sa dá aplikovať plávajúca podlaha.
Do toho ťažko radiť 6 cm je tak na hrane ,navyše každé dvere sú inak robené.Ale šikovný domáci majster by si s tým mal poradiť.
Tu sú kontakty na zodpovedných .Väčšinou sú schopný poradiť kde sa dajú kúpiť ich produkty.
http://www.rigips.sk/kontakty.html
Vyrábajú sa aj SDK dosky s už zabudovanou izoláciou.napr tu...
Na izoláciu chcem dať buď sadrokartón, alebo OSB dosky, nie oboje (čiže 3 cm izolácia a 2,5 cm SDK alebo 2,5 cm OSB - spolu 5,5 cm). Na to už len koberec.
SDK s izoláciou má napr. aj Rigips, ale je to buď doska v zložení 1 cm minerálna vlna + 2 cm SDK, alebo potom polystyrén 20 mm + SDK 20 alebo 25 mm. Minerálna vlna 1 cm si myslím, že je málo a v EPS nemá nejakú dôveru a tiež neviem, či 2 cm by stačili.
Ešte som našla http://www.mpl-ostrava.cz/produkty/334-knauf-f-142/ Knauf E 142 - s izoláciou polystyrén 20 mm alebo 30 mm.
PE fólia sa nemusí dávať aj okolo steny (medzi stenu a okrajový (dilatačný) pásik)?
Naposledy upravil Llívia : 26.09.10 at 22:16
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

rr2022 Pozri príspevok
no môj názor je dať na beton polystyren potom izolaciu ipa a na to beton aj s kari siet inak tam bude pliesen pod plavačkou a smrad v izbe ako v starom dome
Izolácia 3 cm + na to betón koľko - minimálne 4 cm? Tento postup je veľmi pracný a zdvihne príliš podlahu (kvôli dverám). A tiež neviem, či sa môžu takto zabetónovať trubka na radiatore.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
http://www.asb.sk/stavebnictvo/mater...ahova-krytina/
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
PE fólia sa nemusí dávať aj okolo steny (medzi stenu a okrajový (dilatačný) pásik)?
Nemusí ale lepšie je ak tam bude.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Oslovila som dnes ešte jedny stavebniny. Tí ponúkajú ako izoláciu Isover N. Teraz som z toho vedľa, lebo na stránke Isoveru sa píše, že táto izolácia je určená do ťažkých plávajúcich podláh http://www.isover.sk/?tepelne_zvukov...il_n&isover=35
a na tejto stránke http://www.isover.sk/?tepelne_zvukov...dlahy&isover=6 zase je aj do ľahkých, aj do ťažkých určený Orsil N (predpokladám, že je to iný názov pre Isover N). To sa môže izolácia určená pre ťažké podlahy použiť aj do ľahkých?
Alebo sa sekol predavač, lebo do ľahkých plávajúcich podláh je určený Isover T-P alebo Isover TDPT?
Naposledy upravil Llívia : 27.09.10 at 17:33
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Predavači sa sekajú podľa toho čo majú na sklade .
Náš tip:

Izolačné dosky ISOVER N sú podlahové izolačné dosky určené na použitie v skladbe ťažkých plávajúcich podláh pod poterovú vrstvu (min. hrúbka poteru v závislosti od druhu poteru). Maximálne úžitkové zaťaženie na vrstve poteru by nemalo prekročiť hodnotu 4 kN.m-2 (400 kg.m-2); celkové zaťaženie – súčet zaťaženia od vrstiev nad izolačnou doskou a úžitkového zaťaženia – by nemalo byť väčšie ako 7 kN.m-2 (700 kg.m-2). V záujme zlepšenia kročajovej nepriezvučnosti podlahovej konštrukcie odporúčame na oddelenie poterovej vrstvy od zvislých a vystupujúcich konštrukcií použiť okrajové dilatačné pásky. Min. hrúbka poteru –50 mm. Izolačné dosky ISOVER N sú vhodné aj pre použitie pod poter s podlahovým vykurovaním.
1 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Takže to znamená, že pod SDK sa to použiť nedá?
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

220870 Pozri príspevok
Predavači sa sekajú podľa toho čo majú na sklade .
Náš tip:

Izolačné dosky ISOVER N sú podlahové izolačné dosky určené na použitie v skladbe ťažkých plávajúcich podláh pod poterovú vrstvu (min. hrúbka poteru v závislosti od druhu poteru). Maximálne úžitkové zaťaženie na vrstve poteru by nemalo prekročiť hodnotu 4 kN.m-2 (400 kg.m-2); celkové zaťaženie – súčet zaťaženia od vrstiev nad izolačnou doskou a úžitkového zaťaženia – by nemalo byť väčšie ako 7 kN.m-2 (700 kg.m-2). V záujme zlepšenia kročajovej nepriezvučnosti podlahovej konštrukcie odporúčame na oddelenie poterovej vrstvy od zvislých a vystupujúcich konštrukcií použiť okrajové dilatačné pásky. Min. hrúbka poteru –50 mm. Izolačné dosky ISOVER N sú vhodné aj pre použitie pod poter s podlahovým vykurovaním.
Volala som s inými stavebninami, že mám záujem kúpiť Rockwooll Steprock HD (do ľahkých plávajúcich podláh). Ich pracovník mi povedal, že priamo v Rockwoolle mu povedali, že ak použijem na to roznášaciu vrstvu v hrúbke aspoň 20 mm (chcem použiť OSB dosky 2 vrstvy x 12,5 mm), tak môžem použiť aj Steprock ND, ktorý je určený do ťažkých plávajúcich podláh. Tak som teraz z toho paf, lebo keď toto už povie aj distribútor

Ešte mám jednu otázku: mamina známa má byt nad pivnicami. Dávali plávajúcu podlahu a pod ňu nejakú 6 mm podložku (fóliu?) - dá sa kúpiť aj v Baumaxe. Mama si myslí, že keby sa dali 2 alebo 3 vrstvy tejto podložky (fólie), tak by to mohlo stačiť. Podľa mňa by to však aj tak nestačilo. Ktorá z nás má pravdu?
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Môže to súvisieť s tým že na to dáte veľkoplošnú OSB dosku .Len môže to mať zopár háčikov napíšem večer.Ak použijete OSB v dvoch vrstvách musíte dávať pozor na to aby nboli spájané v jednom mieste najme v miestach prahov dverí.Ide o to aby nedochádzalo k prenikaniu prachu cez špáry medzi jednotlivými doskami do interiéru.
Naposledy upravil 220870 : 06.10.10 at 18:12
0 0
sar sar

sar je offline (nepripojený) sar

K tej folii, pre maminu priatelku. My sme mali na starom byte foliu pod plavackou, ked sme pre nejaky dovod museli otvorit plavacku, skoro ziadna hrubka tej folie tam nebola , bola tenka ako papier, scvrknuta a rozpadavala sa. Preto sme teraz zvolili inu alternativu a to korkovu rolu (2mm hrubu). Korok sa nescvrkne, nezoslape a ma super izolacne vlastnosti, takze plavacku co mame je naozaj teplejsia nez ta na starom byte.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Ďakujem za info, mám argument proti pre mamu.
Korková rola www.korok.sk. Majú aj podlahové izolačné dosky, ale je to veľmi drahé (14 EUR/m2).
Naposledy upravil Llívia : 07.10.10 at 08:42
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

220870 Pozri príspevok
Môže to súvisieť s tým že na to dáte veľkoplošnú OSB dosku .Len môže to mať zopár háčikov napíšem večer.Ak použijete OSB v dvoch vrstvách musíte dávať pozor na to aby nboli spájané v jednom mieste najme v miestach prahov dverí.Ide o to aby nedochádzalo k prenikaniu prachu cez špáry medzi jednotlivými doskami do interiéru.
Otázka trochu Našla som si nejaké informácie, že OSB dosky (dve vrstvy kladené "na kríž") sa nemusia k sebe zošrobovať. Stačí, ak sa medzi ne dá nejaká podložka (napr. tá z Baumaxu, ktorá tu bola spomínaná), aby tie dve vrstvy do seba nenarážali/nevŕzgali. Je to možné takto spraviť?
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Keď to tvrdia možno to bude prava.Na druhú stranu koľko ušetríte tým ,že tam tie skrutky nedáte?Vzhľadom na povchovú úpravu OSB dosiek a ich extrémnu klzkosť ,nepredpokladám ,že by mohli niekedy v budúcnosti vŕzgať.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať