Zavrieť

Porady

zateplenie dlazky

zdravim vsetkych, potrebovala by som poradit so zateplenim dlazky v starom dome. v izbe je tam momentalne betom a na tom stare linoleum. to pojde, samozrejme, prec. chceme ho vymenit za hrubsie, na to pojde koberec. ale medzi ten betom a linoleum by sme radi dali nieco izolacne, aby bolo od noh telplejsie. /inak je v dome ustredne kurenie/ co by malo byt tym materialom? kde sa da zohnat?
Usporiadat
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

220870 Pozri príspevok
Keď to tvrdia možno to bude prava.Na druhú stranu koľko ušetríte tým ,že tam tie skrutky nedáte?Vzhľadom na povchovú úpravu OSB dosiek a ich extrémnu klzkosť ,nepredpokladám ,že by mohli niekedy v budúcnosti vŕzgať.
Mne nejde o šetrenie. Ide o to, že sama si tú podlahu nespravím, takže to asi bude robiť niekto z rodiny, tak aby s tým nemal veľa roboty, ak sa to dá urobiť jednoduchšie, rýchlejšie a rovnako kvalitne ako pri použití skrutiek.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Naskrutokať tam tých pár skrutiek je otázka pol hodiny.To nieje vec s ktorou či už z finančného alebo z časového dôvodu oplatí špekulovať.jednoducho na každý meter spoju cca jedna skrutka.
1 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

OK, budú aj skrutky. Ďakujem za radu.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Hurá, konečne mám ten Steprock doma. Ale nemám PE fóliu a dilatačný pásik. V stavebninách poznajú len PE fóliu, ktorá sa dáva pod betón. Je to ono? A dilatačný pásik do podlahy nemajú, ale že ľudia používajú 1 cm polystyrén. Je ho možné použiť ako náhradu dil. pásika?
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

220870 Pozri príspevok
PE fólia sa nemusí dávať aj okolo steny (medzi stenu a okrajový (dilatačný) pásik)?
Nemusí ale lepšie je ak tam bude.
Čo je to PE fólia? V jednom návode na montáž izolácie som našla, že sa má dať PE fólia 0,2 mm, v druhom že stavebná fólia 0,2 mm, v treťom že hydroizolačná stavebná fólia 0,2 mm. Volala som asi do 5 stavebnín, že chcem tú hydroizolačnú, ale nikde ju nemajú. Majú iba nejakú obyčajnú fóliu(niekde to nazvali "igelit na skleníky"), príp. fóliu, čo sa dáva pod betón. Je to to, čo potrebujem? Alebo je to niečo úplne iné? V stavebninách mi nevedia poradiť, či to, čo ponúkajú, je pod izoláciu vhodné.
Na zemi je síce linoleum, ktoré tam zostane, ale chcem dať aj tú fóliu, lebo keď tam bol koberec, tak sa pod ním na line zrážala voda. Tomuto chcem zabrániť.
0 0
val007 val007

val007 je offline (nepripojený) val007

Dobrý deň, mala by som jednu otázku. Robíme rekonštrukciu stropu v staršom RD, kde teda vrchné poschodie bude obytné. Strop ostal z pôvodných trámov + sa doplnili nové atď... To sme si vyriešili so statikom. Na tie trámy šli OSB dosky 25 mm a na to podkladáme Isover T-P 3 cm. Na to opäť pôjdu OSB. No a moja otázka, či treba dať po okrajoch k tomu Isoveru N/PP podlahové pásiky alebo sa to môže dať až k okraju múru?
0 0
lapejko lapejko

lapejko je offline (nepripojený) lapejko

živnostník remeselník
obvodovú dilatáciu dať treba, dosky OSB majú určitú rozťažnosť pri zmene vlhkosti a teploty...
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať