Zavrieť

Porady

Uplatnenie Neplatnosti vypovede v zmysle § 77 Zakonnika prace

Ku dnu 30.9.2009 mi mala uplynut dvojmesacna vypovedna doba (august,september 2009)a mal sa moj pracovný pomer skoncit na zaklade vypovede od zamestnavatela v zmysle § 63 ods. 1, písm. b') ZP danej mi v juli 2009. Mal som pracovny pomer na dobu neurcitu. Podľa mojho nazoru je vypoved neplatna, lebo mi nebola dorucena v sulade so ZP a to do vlastnych ruk. Dňa 20.9. 2009 som ostal PN ktorá trva doposial. V zmysle § 64 ods. 2 ZP moja PN zacala pocas ochrannej doby - teda v case trvania vypovednej doby..Na základe uvedeného moj prac. pomer konci uplynutím ochrannej doby co je de facto ukoncenim PN..
A tu mam problem..
Ustanovenie § 77 ZP hovori:
Neplatnost skoncenia PP vypovedou, okamzitym skoncenim, skoncenim v skusobnej dobe alebo dohodou moze zamestnanec aj zamestnavatel uplatnit na sude najneskôr v lehote dvoch mesiacov odo dna, ked sa mal PP skoncit..

A tu teraz neviem ako si to vykladat..Lebo moj PP mal skoncit k 30.9.09 teda v zmysle toho by som si neplatnost vypovede mal uplatnit na sude do 30.11.2009(co uz treba hned konat)

ale

moj PP v zmysle toho co som písal, ze som na PN stale trva a skonci sa jej ukoncenim..Teda hypoteticky ak by skoncila PN k 31.01.2010 tak 2 mesiace na uplatnenie neplatnosti skoncenia PP je 31.03.2010..

Neviem co mam brat pri tej 2 mesacnej lehote podania na sud za bernu mincu...Ci to kedy moj PP mal skoncit v zmysle vypovede, ktoru mi dal zamestnavatel teda koniec PP k 30.9.09, alebo to kedy moj PP realne skonci a to uplynutim ochrannej doby, teda ukoncenim mojej PN a to napr. 31.01.2010..

Pri podani viem ze som oslobodeny od sudnych poplatkov ale moze byt sudom zaviazany platit trovy konania ak budem v spore neuspesny??

Potrebujem surne poznat co najskor odpovede na tieto moje problemy....

Velmi pekne dakujem za skoru odpoved, a prajem prijemny den vsetkym.
Usporiadat
Meopta Meopta

Meopta je offline (nepripojený) Meopta

nejak my to s tym citovanim nejde, skusala som to prvykrat :-)
0 0
milláčikk milláčikk

milláčikk je offline (nepripojený) milláčikk

Meopta Pozri príspevok
nejak my to s tym citovanim nejde, skusala som to prvykrat :-)
Buď cituješ jedného = dáš "cituj" - a odcituje ti JEHO text (nie jeho citáciu).
Alebo multicituješ = dáš komu chceš "plusko" ("+") čo je vedľa cituj (označí ti to takou stránkou) a pri poslednom , ktorého chceš citovať dáš najprv "+" a potom "cituj" .
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Príslušný súd je podľa sídla firmy....
0 0
Meopta Meopta

Meopta je offline (nepripojený) Meopta

tak to nebude v BA :-)
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať