Zavrieť

Porady

CASH FLOW

Odpoveď na moju otázku som nikde nenašla, preto začínam novú tému.
Viem, že už nikto ručne nerobí cash flow a robí to Váš systém, ale mňa by zaujímalo či by mi vedel niekto poradiť čo sa priraďuje (aké čísla účtov) na:
- zmena pohľadávok z PČ
- zmena zásob
- zmena záväzkvo z PČ

Veľmi pekne Vám všetkým vopred ďakujem
Usporiadat
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

Bianka, pozri môj cash flow modifikovaná priama metóda v časti Tlačivá.
0 0
Bianka Bianka

Bianka je offline (nepripojený) Bianka

Ja som tam našla 3 tlačivá po kope, myslíš tú súvahu, výsledovku a cash flow?
0 0
Palino Palino

Palino je offline (nepripojený) Palino

Bianka
Odpoveď na moju otázku som nikde nenašla, preto začínam novú tému.
Viem, že už nikto ručne nerobí cash flow a robí to Váš systém, ale mňa by zaujímalo či by mi vedel niekto poradiť čo sa priraďuje (aké čísla účtov) na:
- zmena pohľadávok z PČ
- zmena zásob
- zmena záväzkvo z PČ

Veľmi pekne Vám všetkým vopred ďakujem
No neviem, myslím si, že väčšina robí CF ručne, lebo tam predsa treba zohľadňovať aj také veci, ktoré v účtovníctve nie sú.
0 0
Bianka Bianka

Bianka je offline (nepripojený) Bianka

Niekto má šikovný softvér a urobí to, takže vie mi niekto prosim Vás poradiť?
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
Bianka
Odpoveď na moju otázku som nikde nenašla, preto začínam novú tému.
Viem, že už nikto ručne nerobí cash flow a robí to Váš systém, ale mňa by zaujímalo či by mi vedel niekto poradiť čo sa priraďuje (aké čísla účtov) na:
- zmena pohľadávok z PČ 31xBO-31xMO bez pohľadávok z investičnej č.
- zmena zásob 1xxBO-1xxMO
- zmena záväzkvo z PČ 32xBO-32xMO bez závňzkov z investičnej č.
0 0
Bianka Bianka

Bianka je offline (nepripojený) Bianka

Prosím ťa a čo myslíš tým BO a MO?
0 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

Nie Bianka myslím CASH flow modifikovaná priama metóda.
0 0
Evelynka Evelynka

Evelynka je offline (nepripojený) Evelynka

BO by malo byť bežné účtovné obdobie a MO predchádzajúce (minulé) účtovné obdobie.
0 0
Bianka Bianka

Bianka je offline (nepripojený) Bianka

Lenže ja nepotrebujem pomôcť s modifikovanou metódou ale s nepriamou. Nikto tu nezostavuje cash flow?
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
Bianka
Lenže ja nepotrebujem pomôcť s modifikovanou metódou ale s nepriamou. Nikto tu nezostavuje cash flow?
ja som sa vyjadrovala o nepriamej metóde. Ale aj v nej je časť ktorá sa vyjadruje priamo - investičné činnosti.
vychádza sa zo zisku pred zdanení z bežnej činnopsti a modifikacia spočíva v úprave o zmeny stavov bežne obdobie a minulé obdobie.
0 0
Bianka Bianka

Bianka je offline (nepripojený) Bianka

Lida a si si istá?
Pretože čo potom s otatnými účtami keď potrebujem napr. zmena stavu pohľadávok. Podľa teba tam patria - 31BO-31MO (takže 311,312,313,314,315). Lenže ja som podľa jedného pokynu našla, že tam má patriť tot + 335,336,342,343,345,351,355,358,371,373,378,391,39 5,398,481. Niektoré účty uznám podľa mňa sem neptatria, ale teraz som z toho trochu mimo. Čo tam teda patrí? Ty sama zostavuješ cash flow?
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
zostavujem, ale viaceré tam nemám, DPH sa má odrátať teda pohľadávky bez daní - ja si to dosť zjednodušujem. Najskôr to urobím nahrubo podľa výkazov, aby mi to sadlo a potom idem podľa Pokynu a spresňujem plusmínus aby som si nepokazila bilanciu. Šijem to na mieru firme, ktorú poznám a nevýznamné položky ignorujem.
Takže ako príklad vzorového CF nemôžem slúžiť.
0 0
Bianka Bianka

Bianka je offline (nepripojený) Bianka

Aha, tak ty si iná šikulka keď si to preispôsobuješ :-)
A nevieš v čom by som mohla získať takéto info?
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
Bianka
Aha, tak ty si iná šikulka keď si to preispôsobuješ :-)
A nevieš v čom by som mohla získať takéto info?
v 123/2003 je postup-návod na zostavenie CF. Ide o popis položiek RUZ poznámok včítane CF. Ale firma si môže prisposobit prehľad svojim potrebám vzhľadom na významnosť jednotlivých položiek. O to sa ja opieram pri tom prispôsobovaní sa. V poznámkach k RUZ napíšem k tomu vysvetlivku a je to.
určite si nedovolím nejaké samoúčelné prisposobenie len pre uľahčenie. V zásade a významných položkách je moje CF akceptovateľné pre externých užívateľov.
0 0
Bianka Bianka

Bianka je offline (nepripojený) Bianka

Počkaj ja som to asi trochu nepochopila, v čom 123/2003 ? Poradíš mi ešte toto prosím ťa. ďakujem
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
Bližšie podrobnosti k zostaveniu cash flow sú uvedené v prílohe č. 3 k opatreniu MF SR č. 4455/2003-92 v platnom znení týkajúceho sa účtovnej závierky (usporiadanie, označovanie, obsah rozsah položiek ...)
0 0
Bianka Bianka

Bianka je offline (nepripojený) Bianka

Skúsim si to prezrieť, ďakujem
0 0
Bianka Bianka

Bianka je offline (nepripojený) Bianka

Môžem sa ešte opýtať? Keď mi nesedí Stav PP a PE ku koncu mesiaca oproti súčtu ostatných ukazovateľov a včítane stavu k 1.1. aká na to existuje finta, aby sa dalo na to rýchlo prísť?
Účtovníčky to vraj poznajú, poradí mi niekto?
0 0
Bianka Bianka

Bianka je offline (nepripojený) Bianka

TAK TERAZ TOMU NEROZUMIEM, TOLKO VELA LUDI SA TU STRIEDA A NA VSETKO MA ODPOVED A NIE RAZ KRITIZUJE, NO NIK NEVIE UROBIT JEDEN CASH FLOW???
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
Bianka
Môžem sa ešte opýtať? Keď mi nesedí Stav PP a PE ku koncu mesiaca oproti súčtu ostatných ukazovateľov a včítane stavu k 1.1. aká na to existuje finta, aby sa dalo na to rýchlo prísť?
Účtovníčky to vraj poznajú, poradí mi niekto?
Finta neexistuje. Cash flow je chybne zostavený. Pomôže intuícia (a znalosť položiek, ktoré tam boli zahrnuté), v čom to asi tak môže byť.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať