Zavrieť

Porady

Modlitba pre chorých

Ahojte, nedávno som v modlitebnej knižke mojej mamky našla rukou písané modlitbičky, ktoré sa zrejme modlievala počas svojej choroby. Podľa mňa sú krásne a možno niekomu pomôžu.
Usporiadat
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
Cecilia Pozri príspevok
Veľmi pekné modlitby sú v Liturgii hodín pre laikov - kniha, vhodná ako vianočný darček.

Alebo http://www.breviar.sk/cgi-bin/l.cgi?
sú tam krásne básne, chválospevy, ranné chvály a modlitby na celý deň. Niekedy stačí len otvoriť a trošku si počítať.

Ešte jedno Vás prosím, nechajte už to dievča na pokoji. Rešpektujte ju. Cítiť tu nedemokraciu, netolerantnosť.
niekto tu nevie tolerovať iné názory... a bude tu poučovať...ale nič v zlom.pekný príspevok...
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Pasuliatko mne sa na Tebe páči, že stojíš za svojim názorom, a dokonca ho vieš aj povedať v dosť háklivej téme. Určite sú a budú aj iné povzbudivé slová mimo modlitdieb pre chorých ľudí, ale len ich treba vedieť podať a vhodne predať, aby sme dokázali povzbudiť a potešiť chorého človeka.
0 0
susann2 susann2

susann2 je offline (nepripojený) susann2

pasuliatko Pozri príspevok
niekto tu nevie tolerovať iné názory... a bude tu poučovať...ale nič v zlom.pekný príspevok...
Ja si to nemyslím, zadávateľka príspevku to určite myslela v dobrom, keď tú motlitbu tu priložila. Ty si vyjadrila svoj názor, väčšina má iný názor, ale to je v poriadku, nepostrehla som, že by ťa niekto preto osočoval alebo urážal alebo netoleroval tvoje názory. Je to proste iný názor, než väčšiny, ale je mi sympatické, že si za nim stojíš. Možno raz zmeníš svoj názor, ale je možné že aj nie, kto vie. Hovorí sa , že nikdy nehovor nikdy ...
0 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

[QUOTE=bonita;1225686]Vzhladom k necitlivemu vyjadrovaniu sa pasuliatka je velmi smutne, ze sa uci za zdr. sestru. Ja len dufam v zaujme pacientov, ze nikdy nebude robit na oddeleni, kde su aj tazko ci smrtelne chori ludia. Neviem ci sa to v skole neucia, ale zdr. sestra je najblizsie k pacientovi a najcastejsie, tak snad by mala mat dost empatie a nadej davat, nie ju brat. Tu vetu tak povedat nejakej modliacej sa pacientke na onkologii - no viem si predstavit jej naslednu psychiku.
QUOTE]

Prepáč Bonita, v žiadnom príspevku od pasuliatka som nenašla necitlivé vyjadrovanie čo sa týka súvislosti viery a pacientov, nikde neuviedla, že bude niekomu zakazovať, aby sa modlil, že sa bude z niekoho vysmievať, že bude ľudí o ktorých sa bude starať škatuľkovať na veriacich a neveriacich. Ona povedala len svoj názor a to je všetko. Mne skôr príde necitlivé tvoje vyjadrenie o jej práci. Uvedom si, že môže byť ďaleko lepšou zdravotnou sestrou ako veriaca sestra. Ona určite nikomu jeho vieru brať nebude.
Vieš som veriaca, ale s rovnakou láskou a presvedčením sa starám o pacientov bez viery, alebo pacientov s iným vyznaním viery. Rešpektujem moslimky, keď čítajú "korán". Všetko je o tolerancii, nie o viere či ne-viere.

Veď hlavne u chorých ľudí je dokázané, že viera a je jedno v čo viera, skracuje pobyt v nemocnici.

Stalo sa mi pred mesiacom u ťažkochorej starej pani Marty, ktorá u nás ležala dlhšiu dobu a bola bez viery, ako susedu mala pacientku po operácii veriacu, rozprávali sa spolu, tá veriaca sa modlila, ale neodsudzovala tú neveriacu. Pacientku po operácii prepustili. Mala som v ten deň službu a našla som pani Martu sedieť na posteli plakať. Sadla som si k nej a len tak bez slov som ju objala, tu neboli potrebné slová, jej prognóza bola veľmi zlá. Ona zrazu zadúšajúc sa plačom mi povedala:" Sestrička jedinú chybu, ktorú som v živote urobila, nedala som vieru svojim trom deťom a ako roky ubiehali, chcela som začať chodiť do kostola, ale bála som sa im to povedať, tak to ľutujem!! - v jej očiach bol hlboký nepokoj a strach. Ona však pokračovala ďalej a jej slová boli hlboké a pravdivé, povedala, že Boh nás hľadá, čaká trpezlivo na nás až pokým sa mu úplne zveríme do jeho rúk. Hovorila, že vždy keď bolo najhoršie na Boha myslela. Chytila som ju za ruku a spýtala som sa jej prečo to tým svojim deťom aspoň nepovie?!
V závere sme sa spolu pomodlili za ňu a jej deti - i keď bola neveriaca. Slzy uvoľnenia úplne rozpustili jej strach. Pani Marta s deťmi nakoniec rozprávala o svojich pocitoch, mňa milo prekvapili, že ju pochopili. Keď potom o dva týždne zomrela, cítila som aj ja sama pokoj v duši.

Chcela som tým len povedať, že viera sa nedá nanútiť, vzniká výchovou a skúsenosťami, najlepšie to však povedal František Saleský:

"Čas hľadať Boha je tento život.
Čas nájsť ho je naša smrť.
Čas mať ho je večnosť."
0 0
hnedoočka hnedoočka

hnedoočka je offline (nepripojený) hnedoočka

snažím sa brať prácu zodpovedne,ale ináč som veselá kopa ...viac

ludmilka, nepoznám ťa, ale si mi veľmi sympatická.
tvoje príspevky, ako aj články v blogu sú tak ľudské a citovo založené, že mi skoro vždy vženú slzy do očí.
som presvedčená, že si veľkou oporou chorým pri svojom povolaní.
podľa príspevkov viem, že nemôžeš mať veľa rokov, ale skúsenosťami a postojmi k životu mi pripadá, ako keby si už prežila dva životy.

držím ti palce na ďalšej tvojej životnej púti a dúfam, že raz sa aj stretneme!
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
[QUOTE=ludmilla;1226726]
bonita Pozri príspevok
Vzhladom k necitlivemu vyjadrovaniu sa pasuliatka je velmi smutne, ze sa uci za zdr. sestru. Ja len dufam v zaujme pacientov, ze nikdy nebude robit na oddeleni, kde su aj tazko ci smrtelne chori ludia. Neviem ci sa to v skole neucia, ale zdr. sestra je najblizsie k pacientovi a najcastejsie, tak snad by mala mat dost empatie a nadej davat, nie ju brat. Tu vetu tak povedat nejakej modliacej sa pacientke na onkologii - no viem si predstavit jej naslednu psychiku.
QUOTE]

Prepáč Bonita, v žiadnom príspevku od pasuliatka som nenašla necitlivé vyjadrovanie čo sa týka súvislosti viery a pacientov, nikde neuviedla, že bude niekomu zakazovať, aby sa modlil, že sa bude z niekoho vysmievať, že bude ľudí o ktorých sa bude starať škatuľkovať na veriacich a neveriacich. Ona povedala len svoj názor a to je všetko. Mne skôr príde necitlivé tvoje vyjadrenie o jej práci. Uvedom si, že môže byť ďaleko lepšou zdravotnou sestrou ako veriaca sestra. Ona určite nikomu jeho vieru brať nebude.
Vieš som veriaca, ale s rovnakou láskou a presvedčením sa starám o pacientov bez viery, alebo pacientov s iným vyznaním viery. Rešpektujem moslimky, keď čítajú "korán". Všetko je o tolerancii, nie o viere či ne-viere.

Veď hlavne u chorých ľudí je dokázané, že viera a je jedno v čo viera, skracuje pobyt v nemocnici.

Stalo sa mi pred mesiacom u ťažkochorej starej pani Marty, ktorá u nás ležala dlhšiu dobu a bola bez viery, ako susedu mala pacientku po operácii veriacu, rozprávali sa spolu, tá veriaca sa modlila, ale neodsudzovala tú neveriacu. Pacientku po operácii prepustili. Mala som v ten deň službu a našla som pani Martu sedieť na posteli plakať. Sadla som si k nej a len tak bez slov som ju objala, tu neboli potrebné slová, jej prognóza bola veľmi zlá. Ona zrazu zadúšajúc sa plačom mi povedala:" Sestrička jedinú chybu, ktorú som v živote urobila, nedala som vieru svojim trom deťom a ako roky ubiehali, chcela som začať chodiť do kostola, ale bála som sa im to povedať, tak to ľutujem!! - v jej očiach bol hlboký nepokoj a strach. Ona však pokračovala ďalej a jej slová boli hlboké a pravdivé, povedala, že Boh nás hľadá, čaká trpezlivo na nás až pokým sa mu úplne zveríme do jeho rúk. Hovorila, že vždy keď bolo najhoršie na Boha myslela. Chytila som ju za ruku a spýtala som sa jej prečo to tým svojim deťom aspoň nepovie?!
V závere sme sa spolu pomodlili za ňu a jej deti - i keď bola neveriaca. Slzy uvoľnenia úplne rozpustili jej strach. Pani Marta s deťmi nakoniec rozprávala o svojich pocitoch, mňa milo prekvapili, že ju pochopili. Keď potom o dva týždne zomrela, cítila som aj ja sama pokoj v duši.

Chcela som tým len povedať, že viera sa nedá nanútiť, vzniká výchovou a skúsenosťami, najlepšie to však povedal František Saleský:

"Čas hľadať Boha je tento život.
Čas nájsť ho je naša smrť.
Čas mať ho je večnosť."
dakujem máš pravdu o tom čo si napísala...ja si svoju prácu vážim a preto som ti ju vybrala.neodsudzujem ľudí čo veria v niečo alebo niekoho ako je Boh a podobne,nech vyznávajú hoci akú vieru to neznamená,že sa nemám o nich postarať alebo mať na nich iný názor.poviem úprimne veľmi sa ma dotklo čo napísala bonita o mne,vôbec ma nepozná asi ani nevie čo je to vyť zdravotnou sestrou,že to je poslanie nie práca.ked sa niekto v nemocnici modlí nemám nič proti nech, usmejem sa a idem preč nevyrušujem ich pri tom. nejde o to v čo človek verí ale ide o to,že či si vie /nevie povedať svoj názor a stáť pri nich, ja som pokrstená aj do kostola som chodila (iba zo sesternicou) ale časom som si uvedomila,že mi to do života nič nedalo preto som si povedala,že proste ked v niečo neverím zbytočne sa budem do toho vnucovať a vypestujem si k tomu odpor. ja proste v také veci neverím a neodsudzujem niekoho kto áno to je každého slobodné rozhodnutie. veľa zdaru a šťastia
0 0
mazanova mazanova

mazanova je offline (nepripojený) mazanova

Jarka, ďakujem za modlitbu, vo štvrtok nastupujem na operáciu, beriem si ju so sebou
0 0
cipo13 cipo13

cipo13 je offline (nepripojený) cipo13

mazanova Pozri príspevok
Jarka, ďakujem za modlitbu, vo štvrtok nastupujem na operáciu, beriem si ju so sebou
To je zaujímavé aj ja vo štvrtok a tiež si ju zoberiem, nech nám to dobre dopadne. Ľuboš
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

Držím Vám obidvom palce, držte sa a prajem skoré uzdravenie.
0 0
mazanova mazanova

mazanova je offline (nepripojený) mazanova

cipo13 Pozri príspevok
To je zaujímavé aj ja vo štvrtok a tiež si ju zoberiem, nech nám to dobre dopadne. Ľuboš
Luboš vďaka, ozvem sa po...
budem myslieť aj na Teba
marta
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať