Zavrieť

Porady

Postup do 11 platovej triedy

Prosím Vás o radu
Učím na strednej odbornej škole kde som kvalifikovaná mám ukončené vysokoškolské štúdium s titulom Ing. zároven spravené pedagogické minimum, čakala som na 5 rokov praxe. (do zamestnanie som nastúpila 1.9 2003, 27.7 2005- 31.8 2006 MD)od januára 20010 som mala mať priznanú 11 platovú triedu, ak by mi to počítali k 1.11.2009 mám odpracovaných 1827 dní (5 rokov- je 1825 dní) dá sa s tým niečo robiť alebo som diskriminovaná za šikovnosť, že DPŠ som robila popri vysokoškolskom štúdiu, alebo som diskriminovaná za to že som sa stala matkou. Pretože moji kolegovia, ktorý nastupovali so mnou 1. 9. 2009 a neboli na materskej sú už za vodou v 11ke. Dakujem za radu
Usporiadat
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
Ekrika Pozri príspevok
Prosím Vás o radu
Učím na strednej odbornej škole kde som kvalifikovaná mám ukončené vysokoškolské štúdium s titulom Ing. zároven spravené pedagogické minimum, čakala som na 5 rokov praxe. (do zamestnanie som nastúpila 1.9 2003, 27.7 2005- 31.8 2006 MD)od januára 20010 som mala mať priznanú 11 platovú triedu, ak by mi to počítali k 1.11.2009 mám odpracovaných 1827 dní (5 rokov- je 1825 dní) dá sa s tým niečo robiť alebo som diskriminovaná za šikovnosť, že DPŠ som robila popri vysokoškolskom štúdiu, alebo som diskriminovaná za to že som sa stala matkou. Pretože moji kolegovia, ktorý nastupovali so mnou 1. 9. 2009 a neboli na materskej sú už za vodou v 11ke. Dakujem za radu
Ak si mala splnenú podmienku odpracované 5 rokov a splnené kvalifikačné požiadavky na I. kvalifikačnú skúšku alebo jej náhradu podľa predpisov platných pred 1.11. 2009 tak ťa mali zaradiť do 11 PT. Keby od 1.1.. 2009 nezačal platiť zákon 317/2009 a ako píšeš k 1. 11.2009 si splnila podmienku 5 rokov do vyššej platovej triedy by ťa mali dať od 1.11.2009 so zachovaním započítanej praxe do 31.12.2008, roky by ti dorovnali od 1.1.2010, ale na vyššiu platovú triedu si mala nárok od 1.11.2009A podľa nového zákona ťa mali tiež zaradiť do 11 PT - pedagogický zamestnanec s I. atestáciou. Zákon 317/2009 § 61 ods. 7 Pedagogický zamestnanec, ktorý ma najmenej 5 rokov pedagogickej praxe a vykonal I. kvalifikačnú skúšku alebo jej náhradu podľa doterajších predpisov, sa od 1. novembra 2009 sa považuje za pedagogického zamestnanca s I. atestáciou v súlade s §49 ods. 7. Takže v skratke k 1.11.2009 si mala 5 rokov pedagogickej praxe, vykonanú I. kvalifikačnú patrí ti 11 PT.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Ekrika Ekrika

Ekrika je offline (nepripojený) Ekrika

No ale valorizácia platov je vždy k januáru teda k 1.1. 2010, na tú materskú som nastúpila 22.7. 2005, ja mám s toho všetkého len oči pre plač.
0 0
Vebi34 Vebi34

Vebi34 je offline (nepripojený) Vebi34

Ekrika Pozri príspevok
No ale valorizácia platov je vždy k januáru teda k 1.1. 2010, na tú materskú som nastúpila 22.7. 2005, ja mám s toho všetkého len oči pre plač.
Valorizácia áno, ale tá nemá nič spoločné s postupom do 11 triedy. Pri valorizácii ide o percentuálne zvýšenie platov, ktoré sa schvaľuje vo vláde pre všetkých pedagógov. Pri 11 ide len o teba, tvoju kvalifikáciu a odpracovaných 5 rokov v školstve.Samozrejme, materská sa započíta do odpracovaných rokov, ale nie pedagogickej praxe.
0 0
Ekrika Ekrika

Ekrika je offline (nepripojený) Ekrika

Takže mám to chápať tak, že k 1.11 2009 musím mať odpracované 1825 dní? a pôjdem do 11tky?
Dakujem Vám všetkým za radu
0 0
Vebi34 Vebi34

Vebi34 je offline (nepripojený) Vebi34

Ekrika Pozri príspevok
Takže mám to chápať tak, že k 1.11 2009 musím mať odpracované 1825 dní? a pôjdem do 11tky?
Dakujem Vám všetkým za radu
Na dekréte ešte nebudeš mať započítané roky, lebo tie sa rátajú vždy k 31.12. Ale ak spĺňaš ostatné podmienky, máš mať 11. platovku.
0 0
Ekrika Ekrika

Ekrika je offline (nepripojený) Ekrika

Dievčatá ja som v zákonoch úplne antitalent, takže ešte raz ked mám VŠ a DPŠ a k 1.11.2009 odpracovaných 1825 dní tak mám 11tku? A ak mi k 1.11. 2009 chýba napríklad 5 dní do 5 ročnej praxe tak čo potom? Ste zlaté a dakujem všetkým za radu.
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
Ekrika Pozri príspevok
Takže mám to chápať tak, že k 1.11 2009 musím mať odpracované 1825 dní? a pôjdem do 11tky?
Dakujem Vám všetkým za radu
ano.
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
Ekrika Pozri príspevok
Dievčatá ja som v zákonoch úplne antitalent, takže ešte raz ked mám VŠ a DPŠ a k 1.11.2009 odpracovaných 1825 dní tak mám 11tku? A ak mi k 1.11. 2009 chýba napríklad 5 dní do 5 ročnej praxe tak čo potom? Ste zlaté a dakujem všetkým za radu.
Tak v tomto prípade ťa musím sklamať, ale ak ti chýba čo i len jeden deň k 1.11.2009 tak do tej 11 PT sa dostaneš ať potom ak si spravíš I. atestáciu, pretože už budeš postupovať podľa nového zákona.
0 0
Ekrika Ekrika

Ekrika je offline (nepripojený) Ekrika

Sabadka ďakujem, ale ten zákon je postavený na hlavu, pretože tý čo spravili kvalifikačnú skúšku alebo jej náhradu nepostúpia vyššie, ale tý čo ešte dokončujú štúdium a skončia ho po 1.11 2009 idú do vyššej PT. Tak tam mohli dať ešte dodatok, ktorý tam podla mna chýba že sa to netýka tých ktorý čakajú na 5 ročnú prax z dôvodu čerpania MD, vieš mám kolegine ktoré majú titul PaeDr a je im na nič, pretože do 11tky neposúpia len preto že štúdium skončili teraz v juni a tiež čakali na 5 ročnú prax (tam väčšinou chýba len 2 mesiace alebo pár dní) Hrôza to naše školstvo. Dakujem ešte raz Sabadka
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
Ekrika Pozri príspevok
Sabadka ďakujem, ale ten zákon je postavený na hlavu, pretože tý čo spravili kvalifikačnú skúšku alebo jej náhradu nepostúpia vyššie, ale tý čo ešte dokončujú štúdium a skončia ho po 1.11 2009 idú do vyššej PT. Tak tam mohli dať ešte dodatok, ktorý tam podla mna chýba že sa to netýka tých ktorý čakajú na 5 ročnú prax z dôvodu čerpania MD, vieš mám kolegine ktoré majú titul PaeDr a je im na nič, pretože do 11tky neposúpia len preto že štúdium skončili teraz v juni a tiež čakali na 5 ročnú prax (tam väčšinou chýba len 2 mesiace alebo pár dní) Hrôza to naše školstvo. Dakujem ešte raz Sabadka
Plne s tebou súhlasím, ale žiaľ zákony tvoria tí hore a málokedy zákon korešponduje z praxou. Ano je to nespravodlivé, ale ak ťa to len trošku ukľudní aj tí čo si ešte dokončujú štúdium a skončia ho po 1.11.2009 ale nemajú 5 rokov praxe, tak sa im to neuzná. Bude sa to považovať "len" za doplnenie kvalifikácie.
0 0
Ekrika Ekrika

Ekrika je offline (nepripojený) Ekrika

No ja som to už rozdýchala, ale organizujeme proti tomu viacej vecí. Tak dúfam, že sa niečo podarí. Ďakujem ti ešte raz za radu Sabadka
0 0
tímea19 tímea19

tímea19 je offline (nepripojený) tímea19

Sabadka Pozri príspevok
Tak v tomto prípade ťa musím sklamať, ale ak ti chýba čo i len jeden deň k 1.11.2009 tak do tej 11 PT sa dostaneš ať potom ak si spravíš I. atestáciu, pretože už budeš postupovať podľa nového zákona.
Ale po 1.11 aj tak sa prehodnocuje každý, nie? Ja si to vysvetlujem tak, že keď napr. doteraz som bola plne kvalifikovaná v 12PT, ale nemám druhú atestáciu, tzn.,že pôjdem do 11PT od 1.11,alebo sa mýlim?
0 0
Vebi34 Vebi34

Vebi34 je offline (nepripojený) Vebi34

tímea19 Pozri príspevok
Ale po 1.11 aj tak sa prehodnocuje každý, nie? Ja si to vysvetlujem tak, že keď napr. doteraz som bola plne kvalifikovaná v 12PT, ale nemám druhú atestáciu, tzn.,že pôjdem do 11PT od 1.11,alebo sa mýlim?
A na základe čoho si bola v 12. PT? Podľa toho.
0 0
tímea19 tímea19

tímea19 je offline (nepripojený) tímea19

som špeciálny pedagóg na ŠZŠ, mení to na skutočnosti? Ak sa nemýlim na štandardných ZŠ najvyššia PT je , vlastne za mojich čias bola, 11ka.Teda ako je to v skutočnosti, už som z toho zmätená?...
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
tímea19 Pozri príspevok
Ale po 1.11 aj tak sa prehodnocuje každý, nie? Ja si to vysvetlujem tak, že keď napr. doteraz som bola plne kvalifikovaná v 12PT, ale nemám druhú atestáciu, tzn.,že pôjdem do 11PT od 1.11,alebo sa mýlim?
Nie nemýliš sa, ak si plne kvalifikovaná, teda máš aj špecpedko a I. kvalifikačnú, pôjdeš do 11 PT a 2 pracovnej skupiny.
0 0
drpaolo drpaolo

drpaolo je offline (nepripojený) drpaolo

Sabadka Pozri príspevok
Nie nemýliš sa, ak si plne kvalifikovaná, teda máš aj špecpedko a I. kvalifikačnú, pôjdeš do 11 PT a 2 pracovnej skupiny.
Zdravím...toto je aj môj prípad, ja mám tiež, klasika výška-učiteľstvo, doplňujúce štúdium - špeciálnu pedagogiku, učím v ŠZŠ(reedukačné centrum) doteraz som bol v 12 PT, teraz som v 11 PT a 2ps....

ale chcem sa opýtať...mám kolegyňu, ktorá v lete skončila rigoróznu prácu a má titul PaedDr...5 rokov praxe má...aj špeciálnu pedagogiku
Má právo byť v 12 PT 2 ps...??????
Ďakujem....
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
drpaolo Pozri príspevok
Zdravím...toto je aj môj prípad, ja mám tiež, klasika výška-učiteľstvo, doplňujúce štúdium - špeciálnu pedagogiku, učím v ŠZŠ(reedukačné centrum) doteraz som bol v 12 PT, teraz som v 11 PT a 2ps....

ale chcem sa opýtať...mám kolegyňu, ktorá v lete skončila rigoróznu prácu a má titul PaedDr...5 rokov praxe má...aj špeciálnu pedagogiku
Má právo byť v 12 PT 2 ps...??????
Ďakujem....
Žiaľ nie, chýba je pedagogická prax, rigorózna skúška sa síce uznáva ako náhrada II. kvalifikačnej skúšky ale pedagogická prax musí byť 10 rokov. § 61 ods. 8 zákona 317/2009. Patrí jej 11PT a 2ps
0 0
drpaolo drpaolo

drpaolo je offline (nepripojený) drpaolo

Sabadka Pozri príspevok
Žiaľ nie, chýba je pedagogická prax, rigorózna skúška sa síce uznáva ako náhrada II. kvalifikačnej skúšky ale pedagogická prax musí byť 10 rokov. § 61 ods. 8 zákona 317/2009. Patrí jej 11PT a 2ps
O.K. a po tých 10 rokoch jej to uznajú....síce momentálne už má nejakých 7, tak jej chýbajú cca 3...Potom bude mať nárok na 12 PT???

A ešte niečo,,,dá sa titul PaedDr získať aj bez rigoróznej skúšky???alebo som toto riadnu blbosť napísal..
0 0
Wobler Wobler

Wobler je offline (nepripojený) Wobler

Sabadka Pozri príspevok
Žiaľ nie, chýba je pedagogická prax, rigorózna skúška sa síce uznáva ako náhrada II. kvalifikačnej skúšky ale pedagogická prax musí byť 10 rokov. § 61 ods. 8 zákona 317/2009. Patrí jej 11PT a 2ps
Sabadka, prosím Ťa, rigorózna skuška (PaedDr) vykonaná do 1.11.2009 sa uznáva ako náhrada II. kvalifikačnej skúšky ak tomu predchádzalo uznanie náhrady I. kvalifikačnej skúšky napísaním/schválením učebnice? ( odstup medzi I.KS a rigoróznou je viac ako 7 rokov).
Existujú náhrady II.kvalifikačnej skúšky? Ďakujem za odpovede.
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
Wobler Pozri príspevok
Sabadka, prosím Ťa, rigorózna skuška (PaedDr) vykonaná do 1.11.2009 sa uznáva ako náhrada II. kvalifikačnej skúšky ak tomu predchádzalo uznanie náhrady I. kvalifikačnej skúškytu by som dala bodku za tvojou vetou, zmenila slovosled na uznanie I. kv. skúšky alebo jej náhrady a otázkou si si zároveň aj odpovedala. napísaním/schválením učebnice? ( odstup medzi I.KS a rigoróznou je viac ako 7 rokov). aj takto to môžeš pochopiť ale na I. kvalifikačnú potrebuje 5 rokov pedagogickej praxe a na II. 10 rokov pedagogickej praxe.
Existujú náhrady II.kvalifikačnej skúšky? Ďakujem za odpovede.
Samozrejme že II. kvalifikačnú skúšku mohol vykonať ten kto mal VŠ vzdelanie II. stupňa, I. kvalifikačnú skúšku a minimálne 10 rokov pedagogickej praxe. Čo presne sa uznávalo ako II. kvalifikačná podľa predpisov platných do 1.11.2009 nájdeš vo vyhláške 41/1996 § 9 ods. 2

Náhrady kvalifikačnej skúšky tak I. ako aj II. existovali, nájdeš to v citovanej vyhláške. Od 1.11.2009 už náhrady žiadne nebudú, bude len I. a II. atestácia, nej máš podrobne písané v zákone 317/2009, cez ktoré inštitúcie sa budú vykonávať tieto atestácie sa dozvieme najskôr začiatkom budúceho roka.
Naposledy upravil Sabadka : 10.12.09 at 17:51
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať