Zavrieť

Porady

ľanový olej

Chcem sa spýtať nemá niekto skúsenosti s ľanovým olejom? Ako sa používa ?
Usporiadat
deane7 deane7

deane7 je offline (nepripojený) deane7

milo2 Pozri príspevok
Tak si ho kupuite, ja tvrdim ze sa chod tam pozriet ci naozaj maju lis a garantujem ti ze ta do zavodu ani nevpustia, lebo lis nemaju oej objadnavaju zo zahranicia. Ten link co ste tu dali nic nedokazuje tak asi vas to štve lebo ste si od nich objednali opej.
Je to pobočka rakúskej firmy. Ja som už od nich olej mal, teda ešte trochu mám a je dobrý. Ak by ho aj lisovali v rakúsku, však to majú za chrbtom. Alebo nám tu chceš dať lepšiu ponuku?
Neviem si predstaviť ako by som robil tvaroh z pasterizovaného mlieka. Načo by ho pasterizovali?
Naposledy upravil deane7 : 06.09.12 at 12:37
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
http://www.porada.sk/t125759-p2-lano...ml#post1503618
0 0
milo2 milo2

milo2 je offline (nepripojený) milo2

Man
deane7 Pozri príspevok
Je to pobočka rakúskej firmy. Ja som už od nich olej mal, teda ešte trochu mám a je dobrý. Ak by ho aj lisovali v rakúsku, však to majú za chrbtom. Alebo nám tu chceš dať lepšiu ponuku?
Neviem si predstaviť ako by som robil tvaroh z pasterizovaného mlieka. Načo by ho pasterizovali?
Tvaroch sa robi s kysleho mleka.
No vidis prisiel si na to kde ho lusuju.
0 0
milo2 milo2

milo2 je offline (nepripojený) milo2

Man
Ano je tu vsetko okolo doterajsieho vyskumu. Takže predtym ako začne obyvatelstvo slovenska použivat olej s lanu, precitajte si neziaduce ucinky.
Dolezite podčiarknut, že existuje viac druhov lanoveho semena pestovaneho aj na technicke uceli. a takisto obsah 3 omega kyselin nie je vsade rovnaky moze kolisat aj 50 % hore dole.
Preto je dolezite vediet o aku odrodu ide.
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

v rakuskych obchodoch je bezne dostat lanovy olej,dokonca v bio kvalite a maju ho vylozeny normalne v regaloch-a mna ide porazit.to bude urcite ten technicky...
ale v bio obchodikoch ho najdetet jedine v chladnickach a je aj trochu drahsi.treba kupovat tam a iste sa netreba bat,ze to bude daco nekvalitne.certifikaty nepustia.
0 0
milo2 milo2

milo2 je offline (nepripojený) milo2

Man
osky Pozri príspevok
v rakuskych obchodoch je bezne dostat lanovy olej,dokonca v bio kvalite a maju ho vylozeny normalne v regaloch-a mna ide porazit.to bude urcite ten technicky...
ale v bio obchodikoch ho najdetet jedine v chladnickach a je aj trochu drahsi.treba kupovat tam a iste sa netreba bat,ze to bude daco nekvalitne.certifikaty nepustia.
hmm. lenže ako zistíte kedy ho tam do chladničky dali ? a pôvod ?
verte neverte ked si ho budete lisovať ako ja a ochutnate ako vam kvapká ešte teplý do misky a vokol všede vôna a oriešková chuť už nikdy nebutete kupovať v obchodoch.
nerobim reklamu najlacnejší lis ručný pohon tu video: http://bit.ly/OZL5QH
tu ho kupite: http://bit.ly/OZLeDE
mne došla zasielka do 2 tyždnov z holandska do košic.
1 0
deane7 deane7

deane7 je offline (nepripojený) deane7

A načo Ti je tá Piteba keď je ten ľanový olej taký škodlivý? A kde zoberieš ľanové semeno zaručene to správne? Myslím že tá firma vie kde vziať ten pravý ľan.
A ten lis je len taká nepodarená výroba ako na kolene, jeden človek sa ním potrápil než mu to aspoň trochu dobre lisovalo. A výťažnosť z neho je tiež slabá.
0 0
milo2 milo2

milo2 je offline (nepripojený) milo2

Man
deane7 Pozri príspevok
A načo Ti je tá Piteba keď je ten ľanový olej taký škodlivý? A kde zoberieš ľanové semeno zaručene to správne? Myslím že tá firma vie kde vziať ten pravý ľan.
A ten lis je len taká nepodarená výroba ako na kolene, jeden človek sa ním potrápil než mu to aspoň trochu dobre lisovalo. A výťažnosť z neho je tiež slabá.
je vela druhov lanu žlty, hnedy, a vela odrod ja teraz sa tu nebudem rozpisovať všetko je mna nete.
ja doverujem tomu lanu v DM ku.
0 0
deane7 deane7

deane7 je offline (nepripojený) deane7

ale ja som sa pýtal načo Ti je Piteba keď píšeš toľko o škodlivosti ľanového oleja. Ja viem že je veľa druhov ľanu, agro-el má olej zo žltého. DM-ko má aj nejaký certifikát?
0 0
milo2 milo2

milo2 je offline (nepripojený) milo2

Man
deane7 Pozri príspevok
ale ja som sa pýtal načo Ti je Piteba keď píšeš toľko o škodlivosti ľanového oleja. Ja viem že je veľa druhov ľanu, agro-el má olej zo žltého. DM-ko má aj nejaký certifikát?
pane asi ste ma zle pochopili. pisal som o vyskume ktorý prebieha a takisto o tom ako vie škodit olej..... ak cete mat istotu tak si ho lisujte doma akonzumujte čerstvy. ja neviem ako vam to mam už vysvetliť.
DM ko odroda ktora je uvedena na etikete má certifikát a pestuje sa stale ta ista ak neverite tak už fakt neviem, kupte si podu a začnite pestovať ľan.
tot vsjo.
0 0
deane7 deane7

deane7 je offline (nepripojený) deane7

Ja nemusím pôdu kupovať, mám jej dosť, PD slušne platí za jej užívanie.
Aj agro-el má certifikát.
A vôbec mi nejde o to, robiť niekomu reklamu. Len som od nich kúpil a bol som spokojný. Žiadna pachuť ani zlá vôňa. A s tou chuťou to bude asi aj podľa odrody. Tiež som myslel že by som kúpil Pitebu, možno aj kúpim a upravím podľa návodu jedného kolegu z iného fóra. Len aby sa vyplatilo ho robiť, kto mi zaručí že kúpim správne semeno.
Naposledy upravil deane7 : 08.09.12 at 12:34
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

pre milo2

ja viem len podla chute,vzdy ked kupim v bio obchodiku,je dobry,presne ako to popisujes.a lisuju ho kazdy tyzden cerstvy,takze neverim ze by nebol kvalitny.
iba raz som si kupila naradostena v markete-to som vtedy este nevedela ze lanovy olej musi byt chladeny a ked som ho doma okostovala,vykrutilo mi hubu na pol metra do strany,taky horky a stiplavy bol!!!!!!!!

inac-pises o teplom oleji ako kvapka.ja vsak kupujem jedine oleje lisovane za studena.nielen lanovy ale aj ine.
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

1 0
deane7 deane7

deane7 je offline (nepripojený) deane7

jeden kolega na inom fóre píše že olej hneď po vylisovaní uzatvorí pomocou vývevy čím z oleja odstráni vzduch, teda kyslík ho nemôže poškodzovať. Potom ho dá do mrazničky.
0 0
alternativ alternativ

alternativ je offline (nepripojený) alternativ

ten PITEBA lis sa da kupit teraz už aj tu: http://ponuka.alter-nativa.sk/produc...oducts_id=1204
0 0
deane7 deane7

deane7 je offline (nepripojený) deane7

Jeden pán z iného fóra vyrobil prototyp lisu ako nadstavec k odšťavovaču Omega a pracuje aj na lise na ručný pohon. Je to z antikory, takže životnosť bude ok, chce to robiť sériovo a predávať cez Eujuicers. Lenn treba nájsť spoľahlivý zdroj ľanového semena ktoré bude mať vysoký podiel omega3.
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705


.... zaujímavé, citujem:

Ľanový alebo prírodný rybí olej?
Aj keď ľanový olej je najbohatším zdrojom omega-3 (až 55%), nevýhodou je že obsahuje len omega-3 s krátkym reťazcom - kyselinu alfa-linolénovú - ALA.Na to aby kyselina alfa-linolénová mohla priaznivo pôsobiť, zabudovať sa do bunkových membrán celého tela a následne aby sa z nej mohli vytvárať prospešné prostaglandíny, musí sa najskôr premeniť - predĺžiť na omega-3 s dlhým reťazcom EPA a DHA. Práve omega-3 s dlhým reťazcom potrebuje mozog a imunita pre správnu funkciu. Telo dokáže za ideálnych podmienok premeniť a teda aj prospešne využiť maximálne 15 % prijatej ALA. Potencionálne riziko konzumácie ľanového oleja vyplýva z dôvodu, že nepremenená ALA (85% prijatého množstva a viac) sa použije len ako zdroj energie.Použitie akýchkoľvek nenasýtených mastných kyselín ako zdrojov energie, vrátane ALA je potencionálne rizikové. Pri ich metabolizme vznikajú vedľajšie produkty - voľné radikály.
Schopnosť metabolickej premeny ALA sa navyše vekom znižuje, odhaduje sa že po 50. roku života telo dokáže premieňať a prospešne využiť menej ako 10% omega-3 kyseliny alfa-linolénovej (ALA).
Odporúčanie: uprednostnite kombináciu ľanových semienok a prírodného čistého rybieho olejaPrečo semienka?
Pred ľanovým olejom uprednostnite konzumáciu čerstvo zomletých ľanových semienok, pretože obsahujú nielen ALA ale v šupkách sú aj lignány = slizy ktoré priaznivo ovplyvňujú slizničnú imunitu a flavonoidy, ktoré pôsobia antioxidačne. Zároveň Vám aj poskytnú istú dávku omega-3 podobne ako ľanový olej ale sprevádzanú prirodzenými antioxidantami.Ak užívate ľanový olej ako zdroj omega-3, nahraďte ho prospešnejším vysoko čisteným rybím olejom úplne zbaveným zápachu.
Jednoducho pridajte polievkovú lyžicu rybieho oleja .............. do zeleninového šalátu alebo do dresingu, zmiešajte spolu s lyžicou panenského olivového oleja, bylinkami a budete prekvapení nielen príjemnou chuťou ale aj blahodárnymi účinkami na Vaše zdravie!



...... zo stránky
http://www.nutraceutica.sk/sk/nutaceutika_vo_vyzive/omega3/lanovy_alebo_prirodny_rybi_olej_.aspx
Naposledy upravil Zdenka 0705 : 14.03.13 at 06:30
2 0
deane7 deane7

deane7 je offline (nepripojený) deane7

Zdenka 0705 Pozri príspevok
Pred ľanovým olejom uprednostnite konzumáciu čerstvo zomletých ľanových semienok, pretože obsahujú nielen ALA ale v šupkách sú aj lignány = slizy ktoré priaznivo ovplyvňujú slizničnú imunitu a flavonoidy, ktoré pôsobia antioxidačne. Zároveň Vám aj poskytnú istú dávku omega-3 podobne ako ľanový olej ale sprevádzanú prirodzenými antioxidantami.Ak užívate ľanový olej ako zdroj omega-3, nahraďte ho prospešnejším vysoko čisteným rybím olejom úplne zbaveným zápachu.
Jednoducho pridajte polievkovú lyžicu rybieho oleja .............. do zeleninového šalátu alebo do dresingu, zmiešajte spolu s lyžicou panenského olivového oleja, bylinkami a budete prekvapení nielen príjemnou chuťou ale aj blahodárnymi účinkami na Vaše zdravie!

Síce pekná rada ale asi ste nič nepočula o Budwigovej diéte, kde sa ľanový olej mixuje s tvarohom.
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

To máte pravdu, o diéty sa nezaujímam, ani o tú Budwigovú, ale o zdravú výživu áno.
Preto skoro každé ráno raňajkujem čerstvo zomleté ľanové semiačka, tvaroh, 2 PL vody, kajenské korenie, cesnak, to všetko rozmixujem a natriem na chlebík. S čerstvou paprikou je to moja najobľúbenejšia nátierka.
Druhý viariant použitia čerstvo zomletých ľanových semiačok na raňajky je pridanie do jogurtu.
Naposledy upravil Zdenka 0705 : 14.03.13 at 14:37
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Zdenka 0705 Pozri príspevok
To máte pravdu, o diéty sa nezaujímam, ani o tú Budwigovú, ale o zdravú výživu áno.
Zato skoro každé ráno raňajkujem čerstvo zomleté ľanové semiačka, tvaroh, 2 PL vody, kajenské korenie, cesnak, to všetko rozmixujem a natriem na chlebík. S čerstvou paprikou je to moja najobľúbenejšia nátierka.
Zdenka, vieš čím bola dr. Budwig a čo dosiahla? Možno vieš, ale aby ľudí nezvádzalo práve to slovné spojenie s diétou. Pretože rôzne diéty sa okolo nás len tak mihajú. Väčšinou na úpravu hmotnosti.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať