Zavrieť

Porady

Pangasius - fámy alebo skutočnosť

celoživotný pedagóg
V poslednej dobe sa objavujú informácie o škodlivosti a nešetrnom chove tejto obľúbenej sladkovodnej ryby. Je naozaj taká nebezpečná pre konzumáciu ?
Usporiadat
Taci Taci

Taci je offline (nepripojený) Taci

A k tej vietnamskej rybe...
konzumujeme ju už dlhší čas a zatiaľ úplne v pohode.
Kupujeme ju väčšinou vo veľkoobchode.
Doteraz žiadny zápach, žiadna pachuť.
Je to vec pohodlnosti, ale nemusím sa hrať s kostičkami... :-)
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

Taci Pozri príspevok
mám z netu stiahnutých pár recetov, ak máš záujem, tak pošlem
Veď ich sem pridaj aj pre nás ostatných.
0 0
mareko mareko

mareko je offline (nepripojený) mareko

pivko Pozri príspevok
Cestujem 2x ročne do Thajska a to by ste mali vidieť ako a čím tie pangasíky kŕmia. Však to nieje ani ryba ,ale taká steroidová sliepka žijúca pod vodou. Zo sladkovodných rýb uznávam zubača a pstruha a tie vykŕmené v rybníkoch podľa mňa niesu ani ryby.
Pivko, je to naozaj tak ako píšeš? Videl si to skutočne na vlastné oči? Prevážna časť príspevkov je typu JPP alebo JPČ (teda jedna pani čítala, vrátane mňa). Môj vnúčik má veľmi rád túto rybu, ale už sme ju prestali kupovať aj ja, aj dcéra. Ak je to úbohé zviera naozaj steroidovo - hormónové, tak nemôže byť zdravé. Viem, že v škôlkach ju deťom dávajú pomerne často. Samozrejme, že toho veľa pojeme o čom ani nevieme, no keď už o škodlivosti vieme, tak by sme mali takú stravu vylúčiť. Osobne si nemyslím, že je to načasované pred Vianocami, lebo som to čítala už možno rok - dva dozadu. Ak si to skutočne videl na vlastné oči, tak ti budem veriť a pangasíka definitívne vylúčim z jedálneho lístka mojej rodiny .
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

ja pangsa nekupujem, ale nie kvôli škodlivinám, ale kvôli chuti. Nemáme ho doma radi, preto kupujeme pstruhy, lososy. O škodlivých látkach, čerstvosti a pod. by sa dalo dllllho polemizovať. Kto vám zaručí, že v reštaurácii dostanete čerstvého pstruha? Kto vám ale zaručí, že dostanete čerstvé kura?

Máme predsudky voči zahraničným surovinám a jedlám, pretože pre nás nie je prirodzené ich jesť, a preto sa ich "bojím". V nadväznosti na to si však treba uvedomiť, že kľudne skonzumujeme bravčové, nech je aj chladené aj mrazené, nech stojí v pulte v predajni aj 2 dni, kde na ne sadajú muchy, sála na ne teplo... A zároveň vieme, že to mäso je tučné, plné antibiotík, ktoré sa podávajú zvieratám, narýchlo vykrmované stravou, ktorá je pre nich úplne neprirodzená (mäsokostná múčka)... Tatko pracoval 22 rokov ako vedúci výrobne kŕmnych zmesí- viem o čom hovorím, keď tvrdím, že ani netušíte, čím sa zvieratá kŕmia. Ale voči týmto jedlám predsudky mať nebudeme, pretože to jedli aj naši predkovia... Je to rovnaké ako s južným ovocím. Prečo by som, preboha, ochudobňovala seba o vitamíny z južného ovocia, o chuť a pôžitok z ich jedenia, keď rovnaké množstvo rôzneho svinstva sa nachádza aj v našich jabĺčkach či slivkách. Akurát že to rastie na našich a nie na cudzích stromoch? Trošku mi to zaváňa rasovou neznášanlivosťou... ale to je už hnané do krajnosti.

Takže mne z toho vyplýva: nezamýšľam sa nad tým, či to je zo zahraničia, Afriky, Vietnamu alebo Brazílie, ak je to dobré, chutné a mám na to, tak si to kúpim a s chuťou zbaštím.
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

mareko Pozri príspevok
Pivko, je to naozaj tak ako píšeš? Videl si to skutočne na vlastné oči? Prevážna časť príspevkov je typu JPP alebo JPČ (teda jedna pani čítala, vrátane mňa). Môj vnúčik má veľmi rád túto rybu, ale už sme ju prestali kupovať aj ja, aj dcéra. Ak je to úbohé zviera naozaj steroidovo - hormónové, tak nemôže byť zdravé. Viem, že v škôlkach ju deťom dávajú pomerne často. Samozrejme, že toho veľa pojeme o čom ani nevieme, no keď už o škodlivosti vieme, tak by sme mali takú stravu vylúčiť. Osobne si nemyslím, že je to načasované pred Vianocami, lebo som to čítala už možno rok - dva dozadu. Ak si to skutočne videl na vlastné oči, tak ti budem veriť a pangasíka definitívne vylúčim z jedálneho lístka mojej rodiny .
vieš, koľko kureniec, ktoré pravidelne dávaš svojej rodine, sú "steroidovo-hormónové"? Všetky kurence na Slovensku sú kŕmené stravou, do ktorých sa pridávajú hormóny. Všetky. Akurát babky na dvore, ktoré ich kŕmia žitom, ich majú "čisté". Len nemôžu kúpiť kŕmne zmesi, lebo majú po zdravých kurencoch.
Takže hor sa na kurence, najlepšie také, ktoré sú v akcii za 49 korún. Ja si ich kúpim, aj keď viem, ako a čím sú kŕmené (inú možnosť vlastne ani nemám), ale neoodsudzujem pangasa a tých, ktorí si ho kúpia, aj keď vedia, čo je v nich - možno. Potom by si mala vylúčiť zo svojho jedálnička bezpodmienečne v prvom rade kura, potom bravčové, potom hovädzinu a zostaneš o zelenine a ovocí, kým si neprečítaš, čo obsahuje za svinstvo...
0 0
mareko mareko

mareko je offline (nepripojený) mareko

[QUOTE=Marianna01;1267898]ja pangsa nekupujem, ale nie kvôli škodlivinám, ale kvôli chuti...... [S]Trošku mi to zaváňa rasovou neznášanlivosťou... ale to je už hnané do krajnosti.

Tak túto vetu si si mohla skutočne odpustiť, lebo je to iba výplod fantázie. Ani v jednom z uvedených príspevkov tu nič také nebolo ani len naznačené. Nesnaž sa tu z pretriasanej ryby vykonštruovať rasizmus a politikárčenie :-)
Naposledy upravil mareko : 23.01.10 at 13:09
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

[QUOTE=mareko;1267926]
Marianna01 Pozri príspevok
ja pangsa nekupujem, ale nie kvôli škodlivinám, ale kvôli chuti...... [S]Trošku mi to zaváňa rasovou neznášanlivosťou... ale to je už hnané do krajnosti.

Tak túto vetu si si mohla skutočne odpustiť, lebo je to iba výplod fantázie. Ani v jednom z uvedených príspevkov tu nič také nebolo ani len naznačené. Nesnaž sa tu z pretriasanej ryby vykonštruovať rasizmus a politikárčenie :-)
Pozor, lebo sa urazím! Keď čítaš, čítaj všetko a pozorne. Ani pol slovom som nenaznačila, že niekto z vás je rasista alebo niečo podobné. Prečítaj ešte raz, snáď tam nájdeš to, čo bolo napísané a nebudeš hľadať dôvod na hádku a vyvolávanie ďalšej kontroverznej témy. Ak som napísala o rasovej neznášanlivosti - hnajúc to do krajnosti (čo si si evidentne nevšimol, lebo zaviala červená zástavka), tak som poukazovala na to, že sa pri potravinách z cudziny správame ako pri cudzincoch. Toť vsjo, treba trošku rozmýšľať v širších súvislostiach, otvoria sa tým obzory.


Opäť raz som sa tu zbytočne naštvala, opäť raz v téme absolútne o ničom. Prepáč, že žijem, budem sa Ti snažiť na porade vyhýbať, aby som Ti zas nepovedala o niečom, že je biele, ale Ty budeš hľadať, kde som povedala, že snáď by to mohlo byť aj ružové.
0 1
Taci Taci

Taci je offline (nepripojený) Taci

JarkaL Pozri príspevok
Veď ich sem pridaj aj pre nás ostatných.
hneď ako dorazím domov, tak ich sem zavesím
0 0
Taci Taci

Taci je offline (nepripojený) Taci

Marianna01 Pozri príspevok
ja pangsa nekupujem, ale nie kvôli škodlivinám, ale kvôli chuti. Nemáme ho doma radi, preto kupujeme pstruhy, lososy. O škodlivých látkach, čerstvosti a pod. by sa dalo dllllho polemizovať. Kto vám zaručí, že v reštaurácii dostanete čerstvého pstruha? Kto vám ale zaručí, že dostanete čerstvé kura?

Máme predsudky voči zahraničným surovinám a jedlám, pretože pre nás nie je prirodzené ich jesť, a preto sa ich "bojím". V nadväznosti na to si však treba uvedomiť, že kľudne skonzumujeme bravčové, nech je aj chladené aj mrazené, nech stojí v pulte v predajni aj 2 dni, kde na ne sadajú muchy, sála na ne teplo... A zároveň vieme, že to mäso je tučné, plné antibiotík, ktoré sa podávajú zvieratám, narýchlo vykrmované stravou, ktorá je pre nich úplne neprirodzená (mäsokostná múčka)... Tatko pracoval 22 rokov ako vedúci výrobne kŕmnych zmesí- viem o čom hovorím, keď tvrdím, že ani netušíte, čím sa zvieratá kŕmia. Ale voči týmto jedlám predsudky mať nebudeme, pretože to jedli aj naši predkovia... Je to rovnaké ako s južným ovocím. Prečo by som, preboha, ochudobňovala seba o vitamíny z južného ovocia, o chuť a pôžitok z ich jedenia, keď rovnaké množstvo rôzneho svinstva sa nachádza aj v našich jabĺčkach či slivkách. Akurát že to rastie na našich a nie na cudzích stromoch? Trošku mi to zaváňa rasovou neznášanlivosťou... ale to je už hnané do krajnosti.

Takže mne z toho vyplýva: nezamýšľam sa nad tým, či to je zo zahraničia, Afriky, Vietnamu alebo Brazílie, ak je to dobré, chutné a mám na to, tak si to kúpim a s chuťou zbaštím.
Aj ja som pracoval priamo vo výrobni kŕmnych zmesí. Viem čo sme dávali do zmesí a predsa som si kupoval mäso v obchodoch. Dnes je to už úplne prirodzené,že sa do zmesí pridávajú látky pre zrýchlenie rastu zvierat. Nemajú, ale škodlivvý vplyv na organizmus človeka.
Takže máš pravdu, jeme čo nám chutí.
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Taci Pozri príspevok
Aj ja som pracoval priamo vo výrobni kŕmnych zmesí. Viem čo sme dávali do zmesí a predsa som si kupoval mäso v obchodoch. Dnes je to už úplne prirodzené,že sa do zmesí pridávajú látky pre zrýchlenie rastu zvierat. Nemajú, ale škodlivvý vplyv na organizmus človeka.
Takže máš pravdu, jeme čo nám chutí.
Taci, ja si myslím, že majú...
Nie v tom zmysle, že ti po konzumácií takéhoto mäsa príde zle, to nie, ale škodlivosť chémie a farmaceutických sajrajtov sa určite na organizme človeka prejaví... časom, ale prejaví.

Ja som napríklad v pohode zjedla hocičo, nikdy mi z ničoho nebolo ťažko alebo zle. Aj vypila... (to boli časy...). Dnes sa mi všetka chémia a stresy prejavili na koži... choroba, ktorá sa jednoducho nedá vyliečiť (psoriáza). Dostala som odporúčanie, že mám jesť to, čo jedli naši dedovia a pradedovia.... strukoviny, zemiaky, ... Naši pradedovia jedli aj slaninu... ale akú slaninu? Poctivú, v normálnej soli naloženú a pomaličky údenú na slivkovom dreve... Dnes takú v obchode nekúpiš... Naši dedovia sa dožívali vyššieho veku, netrpeli takými civilizačnými chorobami... takže keď k tomu čo papáme pridáme dennodenné stresy, nečudujme sa...
Pangasius je inak super!
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
mareko Pozri príspevok
Pivko, je to naozaj tak ako píšeš? Videl si to skutočne na vlastné oči? Prevážna časť príspevkov je typu JPP alebo JPČ (teda jedna pani čítala, vrátane mňa). Môj vnúčik má veľmi rád túto rybu, ale už sme ju prestali kupovať aj ja, aj dcéra. Ak je to úbohé zviera naozaj steroidovo - hormónové, tak nemôže byť zdravé. Viem, že v škôlkach ju deťom dávajú pomerne často. Samozrejme, že toho veľa pojeme o čom ani nevieme, no keď už o škodlivosti vieme, tak by sme mali takú stravu vylúčiť. Osobne si nemyslím, že je to načasované pred Vianocami, lebo som to čítala už možno rok - dva dozadu. Ak si to skutočne videl na vlastné oči, tak ti budem veriť a pangasíka definitívne vylúčim z jedálneho lístka mojej rodiny .
3.2.2010 letim možem nafotiť tie,, rybníčky,, kde to chovajú
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Monika Kováčová Pozri príspevok
Taci, ja si myslím, že majú...
Nie v tom zmysle, že ti po konzumácií takéhoto mäsa príde zle, to nie, ale škodlivosť chémie a farmaceutických sajrajtov sa určite na organizme človeka prejaví... časom, ale prejaví.

Ja som napríklad v pohode zjedla hocičo, nikdy mi z ničoho nebolo ťažko alebo zle. Aj vypila... (to boli časy...). Dnes sa mi všetka chémia a stresy prejavili na koži... choroba, ktorá sa jednoducho nedá vyliečiť (psoriáza). Dostala som odporúčanie, že mám jesť to, čo jedli naši dedovia a pradedovia.... strukoviny, zemiaky, ... Naši pradedovia jedli aj slaninu... ale akú slaninu? Poctivú, v normálnej soli naloženú a pomaličky údenú na slivkovom dreve... Dnes takú v obchode nekúpiš... Naši dedovia sa dožívali vyššieho veku, netrpeli takými civilizačnými chorobami... takže keď k tomu čo papáme pridáme dennodenné stresy, nečudujme sa...
Pangasius je inak super!
A tu fajnovú slaninku zapíjali doma pálenou slivovicou Užaj ja som omedzil konzumáciu salám a šuniek, radšej si dám dobrú domácu slaninku
0 0
Taci Taci

Taci je offline (nepripojený) Taci

Monika Kováčová Pozri príspevok
Taci, ja si myslím, že majú...
Nie v tom zmysle, že ti po konzumácií takéhoto mäsa príde zle, to nie, ale škodlivosť chémie a farmaceutických sajrajtov sa určite na organizme človeka prejaví... časom, ale prejaví.

Ja som napríklad v pohode zjedla hocičo, nikdy mi z ničoho nebolo ťažko alebo zle. Aj vypila... (to boli časy...). Dnes sa mi všetka chémia a stresy prejavili na koži... choroba, ktorá sa jednoducho nedá vyliečiť (psoriáza). Dostala som odporúčanie, že mám jesť to, čo jedli naši dedovia a pradedovia.... strukoviny, zemiaky, ... Naši pradedovia jedli aj slaninu... ale akú slaninu? Poctivú, v normálnej soli naloženú a pomaličky údenú na slivkovom dreve... Dnes takú v obchode nekúpiš... Naši dedovia sa dožívali vyššieho veku, netrpeli takými civilizačnými chorobami... takže keď k tomu čo papáme pridáme dennodenné stresy, nečudujme sa...
Pangasius je inak super!
Jaj, tak ja som to myslel naozaj v tom zmysle, že ti nebude zle po konzumácii. Áno, všetok ten bordel v potravinách škodí s tým môžem len súhlasiť. Môj žlčník by vedel rozprávať, za dva mesiace ide pod nôž.
0 0
Taci Taci

Taci je offline (nepripojený) Taci

JarkaL Pozri príspevok
Veď ich sem pridaj aj pre nás ostatných.
Ako som sľúbil, recepty na pangasa sú "zavesené", dobrú chuť!
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Taci Pozri príspevok
Ako som sľúbil, recepty na pangasa sú "zavesené", dobrú chuť!
kde? už vidím!!!
Naposledy upravil Monika Kováčová : 23.01.10 at 21:31
0 0
motylik7 motylik7

motylik7 je offline (nepripojený) motylik7

telo zrelej ženy a duša mladej dievčinky ...viac
No sem s fotkami, som zvedavá!
0 0
pozlatka pozlatka

pozlatka je offline (nepripojený) pozlatka

Objavila som na trhu novy druh ryby predavanej pod menom Tilapia filet - vie o nej niekto nieco?
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

pozlatka Pozri príspevok
Objavila som na trhu novy druh ryby predavanej pod menom Tilapia filet - vie o nej niekto nieco?
http://www.lidl.sk/cps/rde/xchg/SID-...s.xsl/5279.htm
http://www.lidl.sk/cps/rde/xchg/SID-...s.xsl/5200.htm
Naposledy upravil lujza.j : 19.03.11 at 19:54
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
viď kniha Zradný príliv
0 0
gardenia gardenia

gardenia je offline (nepripojený) gardenia

znamenie Býk, mám rada pokoj, neznášam ľudí, ktorí nevedia, čo so sebou ...viac
pozlatka Pozri príspevok
Objavila som na trhu novy druh ryby predavanej pod menom Tilapia filet - vie o nej niekto nieco?
Práve som sa chcela aj ja opýtať na Tilapiu - moja kamarátka si ju veľmi pochvaľovala, chcela by som si ju kúpiť, len neviem, kde ju dostať. Neviete náhodou?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať