Zavrieť

Porady

kandidovanie do strany

Vie niekto ako kandidovať za poslanca do strany trebárs za smer čo na to treba, kde , aké dokumenty a čo potom keď som v strane mám aj nejaký plat ?
Usporiadat
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

misomiso Pozri príspevok
Ja dam bez vahania hlas takej strane, ktora di da do volebneho programu znizenie byrokratickej zataze - predovsetkym pre podnikatelov, ale aj pre obcanov.

Zatial som taku nesmelu zmienku o tom nasiel iba na stranke SDL - teda strany, o ktorej som si myslel, ze uz par rokov nejestvuje. Teda ona de facto ani nejestuje, pokial nema strana 5%, tak akoby neexistovala.

Na stranke http://www.mojasdl.sk/temy/lepsia-praca

sa mozeme docitat:

Súčasné úrady práce len vedú štatistiku nezamestnaných a mrhajú peniaze na zbytočnú byrokraciu.

alebo

Štát musí aktívne v spolupráci so sociálnymi partnermi hľadať spôsoby ako zlepšiť postavenie zamestnancov v práci. Neklásť nezmyselné prekážky zamestnávateľom,ale zároveň podporovať tých, ktorí si svojich zamestnancov vážia (a tvrdo postihovať tých, ktorí ich šikanujú).

Je naozaj smutne a paradoxne, ze ak by som chcel pomoct presadit zasady zdraveho rozumu (ktore uz davno mali byt uplatnovane) a odstranit najvacsiu prekazku rozvoja podnikania aekonomiky, tak by musel volit komunistov. Ziadna ina strana pokial viem nad takym niecim ani neuvazuje...
Jedna vec je zmienka a druhá činy. Aj Fico mal plné ústa činov... a aj tá reklama vyznie dnes veľmi zaujímavo - .
Mal možnosť ukázať nám jeho predstavu o poriadku...

Nakoniec zanechá krajinu v oveľa horšom stave ako bola predtým. Slovensko má už pár rokov zaradenú spiatočku. Ani čo sa týka ekomiky, ani ako vzor tu Smer & company neurobili nič dobré. Keď tak, iba ľuďom natrepali sprostosti do hláv... a oni uverili (a stále čakajú na zázrak ). Tým tu urobili najviac zla. Ešte viac ako tými zlodejinami. Bude to veľmi dlho trvať, kým ľudia na to prídu, že sa musia sami o seba postarať.
Svinské správanie sa tu stalo normou.
Spravodlivosť a moc je v rukách skorumpovaných pokakancov.
Parlament sa mení na krčmu.
Nehľadajú sa riešenia, iba vinníci.
Otázkou už len zostáva kam sa chceme takto dostať?

A ak niekto nevidí ten rozdiel, čo tu teraz visí v lufte a čo tu bolo za býv. vlády, tak musí byť slepý. Misomiso, mám pocit, že aj to ovzdušie pre podnikateľov tu bolo o niečo jednoduchšie a prehľadnejšie. Dnes je v móde kradnutie, nadávanie, ožieranie sa, nachádzanie vinníkov, vyhováranie sa za všetko... Zase sa začína šepkať medzi ľuďmi to, čo dávno. Že ten kto nekradne okráda svoju rodinu. A niet divu...

Táto vláda nezvláda poslanie tvorcu jasných pravidiel hry, vychovávania ľudí k samostatnosti a aj ako vzor tu narobila iba obrovskú škodu. Iba stiahla Slovensko do hlbokého bahna.

Ale to, že tu vyhrávajú takýto politici nie je náhoda. Sami si tu vyberáme takýto druh politiky. Väčšina obyvateľov Slovenska je v takom čudnom stave, že sa jej páčia tí, čo im síce nasľubujú kadečo, no nakoniec ich riadne nakopú do riti... ako keby boli masochisti.
Naposledy upravil Bastian : 06.02.10 at 19:36
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
To Bastian, múdro si to napísal. Aj čitateľne. Ale pri válove krochká každá svinka, a až na jatkách je pokorná. Nielen smerácka. Peknú nedeľu......
0 0
Klimentová Viera Klimentová Viera

Klimentová Viera je offline (nepripojený) Klimentová Viera

Danila Pozri príspevok
To Bastian, múdro si to napísal. Aj čitateľne. Ale pri válove krochká každá svinka, a až na jatkách je pokorná. Nielen smerácka. Peknú nedeľu......
Máš pravdu, len tie "politické" válovky sú akosi stále plné. Politici sa pri nich menia už pekných pár rôčkov a vždy sú plné a je z čoho ich dopĺňať. Žeby tá veľká "čierna jama" mala aspoň trojité dno?
Ľudia sú však nepučiteľní - obdivujú bohatstvo, klaňajú sa veľkým a mocným a veria ich sľubom. A tak to bude aj v "blízkej budúcnosti". Nie som zástancom tejto vlády, ani jeden jej politický subjekt mi nie je blízky, ale k moci sa opäť derie nová finančná oligarchia - sú tí najčistejší, najnepoškvrnenejší..... Strážia vraj naše záujmy. Bude však z capa záhradník. Spojenie dvoch politických subjektov (jedného so škandálmi na krku a skúsenosťami s vládnutím za sebou a druhého s financiami v bankách) bude ďalší podvod na ľuďoch.
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Neviem, či by sme sa nemali v niečom poučiť. Našla som tento zaujímavý článok.

[hore]11.02.2010: Správa o ukrajinských voľbách



Autor: Ján Čarnogurský
Prečítané 1981 krát
Pošli e-mailom

Siedmeho februára som sa zúčastnil ako medzinárodný pozorovateľ na druhom kole ukrajinských prezidentských volieb. Naša skupina navštívila v Kyjeve asi 9-10 volebných miestností. V jednej volebnej miestnosti som sa potom zúčastnil aj na spočítavaní hlasov.

Voľby boli organizačne dobre pripravené. Volebné komisie pozostávali paritne z členov nominovaných jednou a druhou volebnou stranou. Podľa pôvodného volebného zákona volebná komisia bola uznášaniaschopná, len ak boli pri hlasovaní prítomné 2/3 členov komisie. Pri paritnom zastúpení členov komisie za obe strany stačilo, aby jedna strana stiahla svojich členov volebnej komisie a volebná komisia sa tak stala neuznášaniaschopnou. Práve takúto techniku vraj použil Viktor Juščenko pred piatimi rokmi vo viacerých volebných obvodoch, kde hlasovali prevažne proti nemu.

Novela volebného zákona prijatá len štyri dni pred voľbami iba znižovala kvórum pre uznášaniaschopnosť volebnej komisie na obyčajnú väčšinu. Aj tak by jedna strana mohla znemožniť hlasovanie volebnej komisie napr. o schválení zápisníc o počte hlasov v danom volebnom okrsku, ale už sa to stávalo menej pravdepodobným a ťažším.

Demokracia je aj o schopnosti prijímať rozhodnutia. Novela volebného zákona na Ukrajine prijatá tesne pred voľbami prehĺbila schopnosť ukrajinskej demokracie prijímať rozhodnutia.

Samotné hlasovanie na Ukrajine obsahuje viac záruk proti zneužitiu, než napr. hlasovanie na Slovensku alebo v Českej republike. Najskôr dohliadajú na odovzdávanie hlasovacích lístkov členovia volebnej komisie za oboch prezidentských kandidátov, potom musí každý volič dvakrát podpísať prevzatie volebného lístku. Najskôr vo volebnom zozname podpíše svoju účasť na voľbách.

Hlasovací lístok pozostáva z dvoch častí. Na jednej časti volič podpíše prevzatie hlasovacieho lístku. Táto časť je perforáciou oddelená od druhej časti lístku. Po podpise na hornej časti volebná komisia oddelí druhú časť a odovzdá ju voličovi. S touto druhou časťou volič hlasuje tak, že za záclonou lístok označí podľa možností, ktoré pripúšťa zákon, nie je preto možné, aby jedna strana priviedla masovo väčší počet neoprávnených voličov, pretože toto by bolo možné na základe podpisov, alebo naopak chýbajúcich podpisov identifikovať. Po vyznačení hlasovania na lístku za záclonou volič vyjde ku urnám a vhodí do niektorej z nich svoj lístok.

Na priebeh hlasovania dozerajú ešte pozorovatelia za každého kandidáta. Pozorovatelia môžu byť prítomní aj pri sčítaní hlasov a podpisujú zápisnicu o výsledku hlasovania. Čiže zákonnosť hlasovania garantovali na Ukrajine štyri poistky: paritné zloženie volebnej komisie za oboch kandidátov, dva podpisy od každého voliča pri preberaní hlasovacieho lístku a pozorovatelia za každého kandidáta prítomní v hlasovacej miestnosti.

Volebné miestnosti sa uzatvárali o 20:00 hod. večer a začalo sa sčítanie hlasov. V Kyjeve, kde naša skupina navštevovala volebné miestnosti, pripadalo na jeden volebný okrsok približne 2,5 tisíc voličov. Účasť voličov bola asi 65 %, preto vo všetkých volebných okrskoch boli komisie schopné spočítať hlasy najneskôr do polnoci. Potom odvážali zápisnice na vyšší stupeň administratívy volieb a potom ďalej, až do Ústrednej volebnej komisie.

V pondelok predpoludním však ukrajinské média nehlásili žiadny prípad, že by volebná komisia nebola schopná spočítať hlasy a oznámiť výsledok na vyššiu úroveň. Ak by chcela Júlia Tymošenková napadnúť výsledok volieb na súde, bude to mať ťažké s dokazovaním. Musela by dokázať, prečo jej zástupcovia vo volebnej komisii nenamietali priebeh volieb v danom okrsku, ale naopak, podpísali zápisnicu o výsledku hlasovania. Musela by nejakým spôsobom spochybniť podpisy voličov na zozname a na hlasovacích lístkoch. A konečne musela by vysvetliť, prečo jej pozorovatelia vo volebnej miestnosti nehlásili žiadnu nezrovnalosť pri hlasovaní.

Počas volieb bol Kyjev úplne pokojný, aj v pondelok predpoludním bol pokojný, popoludní sa začali zhromažďovať prívrženci Viktora Janukoviča pred budovou Ústrednej volebnej komisie. Asi chceli byť pri tom, ak by Ústredná volebná komisia predsa len odhalila nejaké vady hlasovania. V Kyjeve zvíťazila Júlia Tymošenková. Aj v prvom kole tam zvíťazila. Kyjevčania jej síce vo väčšine odovzdali hlas, ale už neboli ochotní ísť za ňu demonštrovať do ulíc, v ktorých bola teplota -10˚C.

Výsledky všetkých hlasovaní na Ukrajine potvrdzujú, že krajina je politicky rozdelená na východ a západ. Zodpovední politici by si to mali uvedomovať a nerobiť politiku, ktorá rozdelenie krajiny ešte prehlbuje. Východ a západ sú schopní sa dohodnúť na rozvíjaní ukrajinského hospodárstva aj na približovaní sa k Európskej únii, ktorá je na Ukrajine populárna. Nedohodnú sa však na vstupe do NATO alebo na radikálnej nacionalistickej politike, ktorú neprijme ruskojazyčné obyvateľstvo. Tieto témy iba prehlbujú rozpoltenosť Ukrajiny. Každý politik, ktorý vnucuje krajine práve tieto témy, či domáci alebo zahraničný, hrá s Ukrajinou cynickú hru.
0 0
Klimentová Viera Klimentová Viera

Klimentová Viera je offline (nepripojený) Klimentová Viera

Snažila som sa najsť tému, kde by som položila otázku, ktorá nebola zodpovedaná inému členovi Porady, ale všetky vhodné témy už boli pouzatvárané. Možno, že tu mi niekto odpovie. Má Porada platenú inzerciu, alebo propagáciu politickej strany?. Ak áno, potom je moja otázka bezpredmetná, ale ak nie pýtam sa: "Prečo mi pri otvorení Porady udrie do očí SDĽ a jej predseda???"
0 0
drajver drajver

drajver je offline (nepripojený) drajver

skoro každý vie
Klimentová Viera Pozri príspevok
Snažila som sa najsť tému, kde by som položila otázku, ktorá nebola zodpovedaná inému členovi Porady, ale všetky vhodné témy už boli pouzatvárané. Možno, že tu mi niekto odpovie. Má Porada platenú inzerciu, alebo propagáciu politickej strany?. Ak áno, potom je moja otázka bezpredmetná, ale ak nie pýtam sa: "Prečo mi pri otvorení Porady udrie do očí SDĽ a jej predseda???"
Lebo ho Riško "ľúbi" .
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Klimentová Viera Pozri príspevok
Snažila som sa najsť tému, kde by som položila otázku, ktorá nebola zodpovedaná inému členovi Porady, ale všetky vhodné témy už boli pouzatvárané. Možno, že tu mi niekto odpovie. Má Porada platenú inzerciu, alebo propagáciu politickej strany?. Ak áno, potom je moja otázka bezpredmetná, ale ak nie pýtam sa: "Prečo mi pri otvorení Porady udrie do očí SDĽ a jej predseda???"
Kde vidíš na Porade reklamu na nejakú politickú stranu?
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
wagner Pozri príspevok
Neviem, či by sme sa nemali v niečom poučiť. Našla som tento zaujímavý článok.

[hore]11.02.2010: Správa o ukrajinských voľbách



Autor: Ján Čarnogurský
Prečítané 1981 krát
Pošli e-mailom
Si snáď robíš srandu ...???....či....???

Tento autor je pre mňa teda neakceptovateľný ...
Že disident , že KDH , že veriaci , že ......píp , píp ....
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
buchač Pozri príspevok
Si snáď robíš srandu ...???....či....???

Tento autor je pre mňa teda neakceptovateľný ...
Že disident , že KDH , že veriaci , že ......píp , píp ....
Ešte dodám že ten ich New vodca je ochotny sa spojiť aj so Smerom , tak potom o čom to je pravica a ľavica spolu?
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

buchač Pozri príspevok
Si snáď robíš srandu ...???....či....???

Tento autor je pre mňa teda neakceptovateľný ...
Že disident , že KDH , že veriaci , že ......píp , píp ....
Myslím si, že si mal čítať príspevok a nie autora. Ja toho autora tiež nemusím, ale mne išlo o obsah príspevku a autora som musela uviesť, aby som neporušila zákon. Nemusíš ma hádzať do jedného vreca s KDH, to nie je moja krvná skupina.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
wagner Pozri príspevok
Myslím si, že si mal čítať príspevok a nie autora. Ja toho autora tiež nemusím, ale mne išlo o obsah príspevku a autora som musela uviesť, aby som neporušila zákon. Nemusíš ma hádzať do jedného vreca s KDH, to nie je moja krvná skupina.
Jedno s druhým súvisí ....nechcel som celý článok rozoberať , sú tam podľa mňa nejaké nepresnosti , preto som len tak narýchlo ...možnú politickú bitku odvrátiť som chcel ...
0 0
Klimentová Viera Klimentová Viera

Klimentová Viera je offline (nepripojený) Klimentová Viera

Chobot Pozri príspevok
Kde vidíš na Porade reklamu na nejakú politickú stranu?
Už nikde.

P.S. Keď si otvoril našu Poradu, tak na pravej strane stálo: Marek Blaha -predseda SDĽ - Aktivity a pod tým odvolávka na web stránku. Od včera poobedia to tam už nie je.

A teraz už vôbec neviem, čo si mám myslieť. Už chýba tá reklama len vložiť do môjho príspevku. "Aj hore, aj dole". Nuž čo, začala predvolebná kampaň a silnejší, možno bohatší a možno šikovnejší, alebo vplyvnejší sa dostane aj sem.
Naposledy upravil Klimentová Viera : 01.03.10 at 06:08 Dôvod: Aktuálnosť obsahu - reklama opäť v obraze.
0 0
Excise Duty Excise Duty

Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

ten, čo už nemusí do roboty
Dnes v hlavičke témy "Poďme si zaspievať o slovenskom vlastenectve"

Marek Blaha, predseda SDĽ
Sociálne, dobre, ľudsky. Naše témy a aktivity 2010.
www.mojasdl.sk
0 0
plackoo plackoo

plackoo je offline (nepripojený) plackoo

Excise Duty Pozri príspevok
Dnes v hlavičke témy "Poďme si zaspievať o slovenskom vlastenectve"

Marek Blaha, predseda SDĽ
Sociálne, dobre, ľudsky. Naše témy a aktivity 2010.
www.mojasdl.sk
A potom, že nepolitická .
Ako pre koho .
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

Excise Duty Pozri príspevok
Dnes v hlavičke témy "Poďme si zaspievať o slovenskom vlastenectve"

Marek Blaha, predseda SDĽ
Sociálne, dobre, ľudsky. Naše témy a aktivity 2010.
www.mojasdl.sk
Páči sa mi to "nepoľavíme" .
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Excise Duty Pozri príspevok
Dnes v hlavičke témy "Poďme si zaspievať o slovenskom vlastenectve"

Marek Blaha, predseda SDĽ
Sociálne, dobre, ľudsky. Naše témy a aktivity 2010.
www.mojasdl.sk
A to su ktoré.Rozkradneme dalsiu novu Dexia banku?Vytunelujeme nejaký další štátny podnik,ako predtým napri elektrárne?Naučíme sa lepšie tipovat ako Kanis a bude na nové domy?Vychováme dalšieho Roberta?
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

pivko Pozri príspevok
Ešte dodám že ten ich New vodca je ochotny sa spojiť aj so Smerom , tak potom o čom to je pravica a ľavica spolu?
Pouč ma prosím,kto je v tejto dvojke ľavica?Zeby Počjatek s Kalinakom?
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
BXLmiami Pozri príspevok
Pouč ma prosím,kto je v tejto dvojke ľavica?Zeby Počjatek s Kalinakom?
Tu nejde o Počiatka a Kaliňaka ,ale o Smer a KDH KDH už sa vidí vo vláde
0 0
topper1 topper1

topper1 je offline (nepripojený) topper1

Chobot Pozri príspevok
Kde vidíš na Porade reklamu na nejakú politickú stranu?
Ufff, uf...a dnes tu vidno reklamu na KSS,je mi divne na žaludku, to tu musi byť? stoji ta reklama za to? ja radšej pošlem na účet Porady jedno Euro ako kukať na blikajuceho komunistu a jeho logo... isto by sa niekto pridal.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať