Zavrieť

Porady

Zam-ec na TPP + starobný dôchodok

Prosím čo mám zadefinovať v karte zamestnanca ktorý má starobný dôchodok?? V karte som zapísala že poberá starobný dôchodok a má sa tam ešte niekde niečo zadefinovať?????????????????????
Pracujem s Prolucom

Dakujem vopred.
Usporiadat
Babulica Babulica

Babulica je offline (nepripojený) Babulica

VERONIKA6 Pozri príspevok
Vo výplate sa nič nevykazuje, akurát musíš upraviť odvody, takýto zamestnanec ani zamestnávateľ neplatia odvody na invalidné ani poistenie v nezamestnanosti.
Tak som mu to zadefinovala v karte, že ani jeden neplatia odvody na invalidné a v nezamestnanosti a už mi to tam vôbec nevykazuje tak asi je to správne snaď
Takže potom to len opraviť pri ročnom zúčtovaní čo som tiež samozrejme nerobila neviete mi poradiť nejaké dobré školenie na ročné zúčtovanie či už dane alebo zdrav.poisťovne??? Nech mám aspon základ a nebudem Vás stále otravovať

Jáááááááj a ešte všetkým veľké DÍKY
0 0
Babulica Babulica

Babulica je offline (nepripojený) Babulica

drobeceva Pozri príspevok
necháp to zle, nič Ti nevytýkam. Mne sa tiež stalo, že som prijala SD a odp.položku som dala. Nasledovala rýchla oprava. To sa stáva.

V pohode , ja som rada, že mi radíte
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

Babulica Pozri príspevok
Tak som mu to zadefinovala v karte, že ani jeden neplatia odvody na invalidné a v nezamestnanosti a už mi to tam vôbec nevykazuje tak asi je to správne snaď
Takže potom to len opraviť pri ročnom zúčtovaní čo som tiež samozrejme nerobila neviete mi poradiť nejaké dobré školenie na ročné zúčtovanie či už dane alebo zdrav.poisťovne??? Nech mám aspon základ a nebudem Vás stále otravovať

Jáááááááj a ešte všetkým veľké DÍKY
no neviem, myslím, že IP a PvN- to rieš hneď - pozri stránku SP a pošli Žiadosť o vrátenie poistného na SP, ktoré bolo zaplatené bez právneho dôvodu
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Babulica Pozri príspevok
Tak som mu to zadefinovala v karte, že ani jeden neplatia odvody na invalidné a v nezamestnanosti a už mi to tam vôbec nevykazuje tak asi je to správne snaď
Takže potom to len opraviť pri ročnom zúčtovaní čo som tiež samozrejme nerobila neviete mi poradiť nejaké dobré školenie na ročné zúčtovanie či už dane alebo zdrav.poisťovne??? Nech mám aspon základ a nebudem Vás stále otravovať

Jáááááááj a ešte všetkým veľké DÍKY
P. Mihál robí výborné školenia po celom Slovensku, sleduj kalendár školení na spodnej lište PORADy. Môžeš si objednať aj videoškolenia k týmto témam a doporučujem zakúpiť prístup do DRAKa na PORADe - budeš mať informácie z prvej ruky
0 0
Babulica Babulica

Babulica je offline (nepripojený) Babulica

drobeceva Pozri príspevok
no neviem, myslím, že IP a PvN- to rieš hneď - pozri stránku SP a pošli Žiadosť o vrátenie poistného na SP, ktoré bolo zaplatené bez právneho dôvodu
Tak si to ručne vyrátam z mesačných výkazov od 1.7.-30.10.09 a pošlem im žiadosť o vrátenie určitej sumy na konkrétny účet zamestnanca?? alebo firmy???
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

V tomto príspevku nájdeš kalendár školení p. Mihála pre rok 2010, týkajúcich sa RZD a RZZP.

http://www.porada.sk/1223894-post361.html
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

Babulica Pozri príspevok
Tak si to ručne vyrátam z mesačných výkazov od 1.7.-30.10.09 a pošlem im žiadosť o vrátenie určitej sumy na konkrétny účet zamestnanca?? alebo firmy???
nemáš to zapracované v softe?
SP poukáže na účet firmy a Ty im to musíš dať cez výplaty.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

drobeceva Pozri príspevok
nemáš to zapracované v softe?
SP poukáže na účet firmy a Ty im to musíš dať cez výplaty.
pridám ešte trošku "povinného čítania" zo stránky sociálnej poisťovne


http://www.socpoist.sk/aktuality-zam...v-/1755s24827c?
0 0
Babulica Babulica

Babulica je offline (nepripojený) Babulica

drobeceva Pozri príspevok
nemáš to zapracované v softe?
SP poukáže na účet firmy a Ty im to musíš dať cez výplaty.

a kde?? pracujem s Prolucom...
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

Babulica Pozri príspevok
a kde?? pracujem s Prolucom...
nepoznám ten program, ja robím v Humane.
Doporučujem naštudovať príspevok SP, ktorý priložila Veronikasad č.29
0 0
Babulica Babulica

Babulica je offline (nepripojený) Babulica

Prosím chcem sa opýtať mám opraviť mzdy spätne??? Mám 3 dôchodcov ktorým sa uplatnovala NEZD. časť a teda ja invalid. a poistné v nezamestn. Mám im ich opraviť od 1.7. mzdy spätne??
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

Babulica Pozri príspevok
Prosím chcem sa opýtať mám opraviť mzdy spätne??? Mám 3 dôchodcov ktorým sa uplatnovala NEZD. časť a teda ja invalid. a poistné v nezamestn. Mám im ich opraviť od 1.7. mzdy spätne??
Mzdy spätne neopravuj. Veď to by si musela opravovať všetky výkazy.
Nezadaniteľnú časť vyrovnáš v ročnom zúčtovaní dani, a odvody tak ako už radili v predchádzajúcich prípevkoch.
0 0
Babulica Babulica

Babulica je offline (nepripojený) Babulica

VERONIKA6 Pozri príspevok
Mzdy spätne neopravuj. Veď to by si musela opravovať všetky výkazy.
Nezadaniteľnú časť vyrovnáš v ročnom zúčtovaní dani, a odvody tak ako už radili v predchádzajúcich prípevkoch.
Super ďakujem veľmi pekne
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať