Zavrieť

Porady

Seminár "Odvody komplexne"

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Dovoľte mi informovať Vás o programe seminárov na mesiace september až december 2009.

Na jeseň 2009 organizujem tri rôzne akcie.

Prvou akciou je jednodňový seminár "Odvody komplexne" .

V programe seminára je rozbor podstatných ustanovení zákonov o sociálnom a zdravotnom poistení. Priblížime si zmeny pripravované od 1.1.2010, ktoré vás budú určite zaujímať. V ďalšej časti si ukážeme, aké možnosti má zamestnávateľ, respektíve SZČO, ak chce znížiť v súlade so zákonmi svoje náklady na platenie odvodov. Blíži sa koniec roka a preto sa na seminári budeme zaoberať aj zamestnaneckou prémiou - novo zavedenou úľavou v zákone o dani z príjmov. Záver seminára je vyhradený informáciám o materskej a dobrovoľnom nemocenskom poistení.

Od minulého roka sme začali organizovať viacdenné mzdárske semináre, máme za sebou tri úspešné akcie a preto vám s radosťou ponúkam akciu tohto typu aj teraz. Tentoraz to bude dvojdňový seminár v termíne 10.-11. novembra 2009 v hoteli PATRIA na brehu Štrbského Plesa.

Novinkou na jeseň 2009 však bude trojdňový seminár v hoteli Kaskády (Sielnica pri Sliači) v termíne 27.-29. októbra 2009. Pozor, tentoraz nebude tematicky zameraný na mzdové účtovníctvo ale jeho témou bude podvojné účtovníctvo, daň z príjmu PO a DPH. Lektorom bude skúsená auditorka Jana Acsová, ktorú poznáte aj z publikácií "Poradca" a z www.porada.sk. Ak sa vás účtovníctvo a DPH netýka, prosím informujte o tomto výnimočnom seminári svoje kolegyne, resp. kolegov. Pripravte sa včas na koniec roka 2009, bude to - aj kvôli prechodu na euro - náročnejšie ako po iné roky.

Ku všetkým trom seminárom nájdete v prílohe prihlášky, kde sa dočítate podrobnejšie informácie o programe, miestach a časoch konania, cene atď.

Všetky semináre starostlivo pripravujeme. Tak ako ste zvyknutí, budete zahrnutí množstvom zaujímavých a vysoko aktuálnych informácií, problémy budú vysvetlené na príkladoch, k dispozícií budú rozsiahle materiály. Na seminároch v hoteloch Kaskády a Patria si súčasne dobijete batérie počas krátkeho ale intenzívneho pobytu v krásnom prostredí.

Vaše prípadne otázky k jesennému programu nám prosím napíšte emailom na reliaba(Z)gmail.com, prípadne volajte na číslo 0907 135442.

Pozor, každý účastník seminárov 10.12.2009 a 16.12.2009 v Bratislave dostane dva darčeky:

1. Knižku "Daňové a odvodové tipy"

2. O jeden 45-stranový materiál k semináru naviac pre svojich známych

Knižku ako mikulášsky darček dostanú aj všetci účastníci seminára 3.12.2009 v Košiciach

Program seminára Odvody komplexne

  • Zákon o sociálnom poistení – stručný prehľad
  • Zákon o zdravotnom poistení – stručný prehľad
  • Zmeny pripravované v sociálnom a zdravotnom poistení k 1.1.2010: zmeny v definíciách poistencov, zjednocovanie vymeriavacích základov, nové maximálne vymeriavacie základy, zavedenie odvodovej odpočítateľnej položky.
  • Novela zákona o dani z príjmov k 1.1.2010
  • Tabuľka odvodov pre prvý polrok 2010: Fondy, sadzby, minimálne a maximálne vymeriavacie základy, výnimky
  • Porovnanie nákladov na odvody pri rôznych formách príjmov – zamestnanci, SZČO, spoločníci s.r.o., konatelia a pod.
  • Legálne možnosti ako znížiť náklady zamestnávateľa alebo živnostníka na odvody
  • Zamestnanecká prémia: Kto má nárok, ako sa vypočíta suma zamestnaneckej prémie, tipy a triky
  • Materské: Kedy je nárok na materské, ako sa vypočíta suma materského, spôsoby ako získať čo najvyššie materské v rôznych životných situáciách.
  • Rodičovský príspevok - ako je to teraz, ako to bude od 1.1.2010
TERMÍNY SEMINÁROV

(tučným písmom sú zvýraznené semináre organizované mojou s.r.o.RELIA)


22.9.2009 BA (prihláška v prílohe)
24.9.2009 Prešov, org. VELMAX, www.velmax.sk

29.9.2009 Nitra (prihláška v prílohe)
30.9.2009 Trnava (prihláška v prílohe) + materské

6.10.2009 Košice, org. SOPK, www.sopk.sk + materské

14.10.2009 BA, org. CUS, http://www.cus.sk/main.php?AIDBA=41
16.10.2009 BA, org. TEMPO, www.tempo.sk

20.10.2009 BA (prihláška v prílohe) + materské
21.10.2009 Zvolen, org. AkadémiaPlus, www.akademiaplus.sk
22.10.2009 Piešťany, org. TSÚ, www.tsu.sk + materské
23.10.2009 BA, org. SOPK, www.sopk.sk

26.10.2009 BA (prihláška v prílohe) + materské
28.10.2009 Banská Bystrica (prihláška v prílohe) + materské

27.-29.10.2009 Kaskády - téma "Podvojné účtovníctvo, dane z príjmu právnických osôb a DPH"

10.-11.11.2009 Patria Štrbské pleso (dvojdňový seminár, pozor zľava pri prihlásení sa do 30.9.2009)

12.11.2009 Považská Bystrica, org. p. Mancová, ageinfosa(Z)centrum.sk + materské

16.11.2009 BA, org. KONZEK
18.11.2009 BA (prihláška v prílohe) + materské
19.11.2009 Košice, org. Ing. Kováčik, tic.kovacik(Z)mail.t-com.sk + materské
20.11.2009 Galanta, org. Akadémia Uni, www.akademiauni.sk + materské

23.11.2009 Topoľčany, org. TopAcademy, www.topacademy.sk + materské
24.11.2009 BA, org. TEMPO, www.tempo.sk
25.11.2009 Michalovce, org. Ing. Cupák, www.cupak.sk + materské
26.11.2009 Prešov, org. VELMAX, www.velmax.sk + materské
27.11.2009 BA (prihláška v prílohe) + materské

30.11.2009 Košice, org. TEMPO, www.tempo.sk
ZRUŠENÉ

1.12.2009 Žilina (prihláška v prílohe) - počet miest obmedzený na 30 + materské

2.12.2009 BA (prihláška v prílohe) + materské ZRUŠENÉ

3.12.2009 Košice, org. Compservice, http://www.compservice.sk/i.php?web=...kolenie312.htm + darček knižka "Daňové a odvodové tipy

10.12.2009 BA (prihláška v prílohe) + materské + darček knižka "Daňové a odvodové tipy

15.12.2009 Žilina ...doplňujúci termín (prihláška v prílohe) + materské ZRUŠENÉ
16.12.2009 BA (prihláška v prílohe) + materské + darček knižka "Daňové a odvodové tipy

***
Semináre označené "+ materské" sú približne od 13.00 voľne prístupné pre záujemkyne, ktoré si chcú vypočuť info o tom, ako získať čo najvyššie materské.
Naposledy upravil Jozef Mihál : 29.11.09 at 11:03
Usporiadat
Téma je uzavretá.
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

P. Mihál, splnomocňujem "drobeceva" k prevzatiu knižky ktorú som vyhrala.
Knihu preberie na seminári v Michalovciach 25.11. Ďakujem.
0 0
Tinika Tinika

Tinika je offline (nepripojený) Tinika

Len by som sa chcela opýtať, seminár v PO 26,11 začína o 8,30 alebo o 9? Lebo tu je o 9 a velmax má ze 8,30. Dakujem
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
V Prešove vo štvrtok 26.11. sa začína o 8.30, končí približne o 13.30
0 0
Tinika Tinika

Tinika je offline (nepripojený) Tinika

Jozef Mihál Pozri príspevok
V Prešove vo štvrtok 26.11. sa začína o 8.30, končí približne o 13.30
dakujem, zatial to vyzera ze dojdem 2v1
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
veruska Pozri príspevok
pán Mihál, veľmi pekne ďakujem za knižku. Poprosila som švagra, aby mi ju vyzdvihol v utorok (24.11., Bratislava), len pre upresnenie, lepšie bude pred začiatkom seminára, do 9,OO alebo až po jeho skončení?
Ďakujem a želám všetko dobré.
Stalo sa. Váš švagor Vám práve prevzal knižku,

pekný deň prajem,
JM
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Pripomínam semináre v stredu a štvrtok:

25.11.2009 Michalovce, org. Ing. Cupák, www.cupak.sk + materské (hotel Družba, od 9:00)

26.11.2009 Prešov, org. VELMAX, www.velmax.sk + materské (hotel Lineas, od 8:30)

V Michalovciach bude aj prednáška a diskusia na tému Odvodový bonus:

http://www.strana-sas.sk/11545
0 0
hnedoočka hnedoočka

hnedoočka je offline (nepripojený) hnedoočka

snažím sa brať prácu zodpovedne,ale ináč som veselá kopa ...viac
Jozef Mihál Pozri príspevok
Pripomínam semináre v stredu a štvrtok:

25.11.2009 Michalovce, org. Ing. Cupák, www.cupak.sk + materské (hotel Družba, od 9:00)

26.11.2009 Prešov, org. VELMAX, www.velmax.sk + materské (hotel Lineas, od 8:30)

V Michalovciach bude aj prednáška a diskusia na tému Odvodový bonus:

http://www.strana-sas.sk/11545
Jozef, tešíme sa na tričká, knihu, prednášku a hlavne na teba....

dôvodov až- až !

Dúfam, že si nájdeš minútku i na aperitív, na ktorý ťa pozývame - samozrejme mimo pracovnej doby.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Pripomínam, že na seminári v Prešove dostanú po dohode s organizátorom, spoločnosťou VELMAX, všetci účastníci knihu "Daňové a odvodové tipy" zdarma - kniha je započítaná v cene seminára.
0 0
hnedoočka hnedoočka

hnedoočka je offline (nepripojený) hnedoočka

snažím sa brať prácu zodpovedne,ale ináč som veselá kopa ...viac
hnedoočka Pozri príspevok
Jozef, tešíme sa na tričká, knihu, prednášku a hlavne na teba....

dôvodov až- až !

Dúfam, že si nájdeš minútku i na aperitív, na ktorý ťa pozývame - samozrejme mimo pracovnej doby.

Jozef v ničom nesklamal /ako vždy doteraz/, pribudli mu u nás plusové body - síce ešte netuším , k čomu mu poslúžia!

školenie bolo super odprezentované, kiež by sa našlo viac takých prednášajúcich.

takže v mene zúčastnených ďakujeme za získané vedomosti i za chvíľku času spolu strávenú.
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

hnedoočka Pozri príspevok
Jozef v ničom nesklamal /ako vždy doteraz/, pribudli mu u nás plusové body - síce ešte netuším , k čomu mu poslúžia!

školenie bolo super odprezentované, kiež by sa našlo viac takých prednášajúcich.

takže v mene zúčastnených ďakujeme za získané vedomosti i za chvíľku času spolu strávenú.
Keďže som sa k PC dostala až teraz, súhlasím a iba potvrdzujem to, čo napísala hnedoočka.
Jožko, aj ja by som sa chcela ešte raz poďakovať, školenie bolo super. Už teraz sa teším na ďalšie.
Zuzka, teší nás, že aj v tom dave sme sa našli a mali sme možnosť Ťa spoznať.
Kočky-úloha splnená, pošlite adresy, nech to rozpošlem. Dostanete to aj s malým prekvapkom.
0 0
zsazsula zsazsula

zsazsula je offline (nepripojený) zsazsula

drobeceva Pozri príspevok
Keďže som sa k PC dostala až teraz, súhlasím a iba potvrdzujem to, čo napísala hnedoočka.
Jožko, aj ja by som sa chcela ešte raz poďakovať, školenie bolo super. Už teraz sa teším na ďalšie.
Zuzka, teší nás, že aj v tom dave sme sa našli a mali sme možnosť Ťa spoznať.
Kočky-úloha splnená, pošlite adresy, nech to rozpošlem. Dostanete to aj s malým prekvapkom.
Evička aj mňa teší a pripájam sa k poďakovaniu za školenie bolo super a teším sa na ďalšie školenia
0 0
31Jankal 31Jankal

31Jankal je offline (nepripojený) 31Jankal

Pán Mihál,dakujem taktiež za knižku, prebrala som si ju na seminári v TO a som s nou spokojná ako aj so seminárom kt. som absolvovala. Zas som o niečo múdrejšia. Ešte raz vdaka.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Pozor, seminár 30.11.2009 v Košiciach (org. TEMPO) sa ruší.

Takisto sa ruší aj seminár 2.12.2009 v Bratislave - doteraz prihlásení záujemcovia môžu využiť termíny 10.12. alebo 16.12.

Ruší sa aj seminár 15.12.2009 v Žiline - doteraz prihlásení záujemcovia môžu využiť termín 2.12.2009 v Žiline.

Na seminároch 10.12.2009 a 16.12.2009 v Bratislave dostanú všetci prihlásení ako vianočný darček knihu "Daňové a odvodové tipy".
Naposledy upravil Jozef Mihál : 27.11.09 at 11:06
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Jožko
mne tvoja knižka nie je asi súdená
30.11. mala íst pre ňu Valika, vybavila si v robote voľnú chvíľu. No nič, možno nabudúce sa k nej nejak dopracujem.
Prajem príjemné semináre.
Lenka
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Pozor, seminár 30.11.2009 v Košiciach (org. TEMPO) sa ruší.

Takisto sa ruší aj seminár 2.12.2009 v Bratislave - doteraz prihlásení záujemcovia môžu využiť termíny 10.12. alebo 16.12.

Ruší sa aj seminár 15.12.2009 v Žiline - doteraz prihlásení záujemcovia môžu využiť termín 1.12.2009 v Žiline.

Na seminároch 10.12.2009 a 16.12.2009 v Bratislave dostanú všetci prihlásení ako vianočný darček knihu "Daňové a odvodové tipy".
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Znova si dovolím pripomenúť, že každý účastník seminárov 10.12.2009 a 16.12.2009 v Bratislave dostane dva darčeky:

1. Knižku "Daňové a odvodové tipy"

2. O jeden 45-stranový materiál k semináru naviac pre svojich známych

Prihlášku nájdete v prvom príspevku tejto témy, prípadne si ju vyžiadajte emailom na adrese reliaba(Z)gmail.com

Pozor, počet miest na tieto semináre je obmedzený kapacitou miestnosti na 80 účastníkov.

Knižku získajú ako darček aj všetci návštevníci seminára 3.12.2009 v Košiciach.
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

P. Mihál, veľmi pekne ďakujem za venovanie v knihe. Potešilo ma.
0 0
ecompka ecompka

ecompka je offline (nepripojený) ecompka

Prosim Vás,nenasla by sa zajtra na seminari v Ziline nejaka dobra dusa,co by mi prebrala knihu od p.Mihala? Mám ju u neho slubenu ako vyhru,som z Martina. Ak je niekto ochotny,prosim poslite mi SS,nejak sa dohodneme. Velmi pekne dakujem.
0 0
Aňuška Aňuška

Aňuška je offline (nepripojený) Aňuška

Jožko, chcem sa Ti poďakovať za knižku aj za venovanie. Potešilo ma to.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Dnes bol schválený nový zákon o rodičovskom príspevku - de facto v podobe, ako sme si ho komentovali na doterajších seminároch.

Ministerstvo financií včera zverejnilo nové tlačivá k zdaneniu príjmov zo závislej činnosti - viď téma:

Nové daňové tlačivá v súvislosti s RZD

Na seminároch v Bratislave 10.12. a 16.12. sa preto budeme v stručnosti venovať aj týmto novým tlačivám (žiadosť o vykonanie RZ, RZ).

Komplexné informácie k ročnému zúčtovaniu dane získate na sérií seminárov v roku 2010 - štartujem 15.1.2010 v Galante:

15.1.2010 GA

18.1.2010 BA
19.1.2010 BA
20.1.2010 TN
21.1.2010 KE
22.1.2010 ZV

25.1.2010 BA
26.1.2010 BA
27.1.2010 KE
28.1.2010 BA
29.1.2010 BB

1.2.2010 BA
2.2.2010 NR
3.2.2010 BB
4.2.2010 KE
5.2.2010 PO

8.2.2010 TO
9.2.2010 MI
10.2.2010 PP
11.2.2010 ZA
12.2.2010 PB
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať