Zavrieť

Porady

Seminár "Odvody komplexne"

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Dovoľte mi informovať Vás o programe seminárov na mesiace september až december 2009.

Na jeseň 2009 organizujem tri rôzne akcie.

Prvou akciou je jednodňový seminár "Odvody komplexne" .

V programe seminára je rozbor podstatných ustanovení zákonov o sociálnom a zdravotnom poistení. Priblížime si zmeny pripravované od 1.1.2010, ktoré vás budú určite zaujímať. V ďalšej časti si ukážeme, aké možnosti má zamestnávateľ, respektíve SZČO, ak chce znížiť v súlade so zákonmi svoje náklady na platenie odvodov. Blíži sa koniec roka a preto sa na seminári budeme zaoberať aj zamestnaneckou prémiou - novo zavedenou úľavou v zákone o dani z príjmov. Záver seminára je vyhradený informáciám o materskej a dobrovoľnom nemocenskom poistení.

Od minulého roka sme začali organizovať viacdenné mzdárske semináre, máme za sebou tri úspešné akcie a preto vám s radosťou ponúkam akciu tohto typu aj teraz. Tentoraz to bude dvojdňový seminár v termíne 10.-11. novembra 2009 v hoteli PATRIA na brehu Štrbského Plesa.

Novinkou na jeseň 2009 však bude trojdňový seminár v hoteli Kaskády (Sielnica pri Sliači) v termíne 27.-29. októbra 2009. Pozor, tentoraz nebude tematicky zameraný na mzdové účtovníctvo ale jeho témou bude podvojné účtovníctvo, daň z príjmu PO a DPH. Lektorom bude skúsená auditorka Jana Acsová, ktorú poznáte aj z publikácií "Poradca" a z www.porada.sk. Ak sa vás účtovníctvo a DPH netýka, prosím informujte o tomto výnimočnom seminári svoje kolegyne, resp. kolegov. Pripravte sa včas na koniec roka 2009, bude to - aj kvôli prechodu na euro - náročnejšie ako po iné roky.

Ku všetkým trom seminárom nájdete v prílohe prihlášky, kde sa dočítate podrobnejšie informácie o programe, miestach a časoch konania, cene atď.

Všetky semináre starostlivo pripravujeme. Tak ako ste zvyknutí, budete zahrnutí množstvom zaujímavých a vysoko aktuálnych informácií, problémy budú vysvetlené na príkladoch, k dispozícií budú rozsiahle materiály. Na seminároch v hoteloch Kaskády a Patria si súčasne dobijete batérie počas krátkeho ale intenzívneho pobytu v krásnom prostredí.

Vaše prípadne otázky k jesennému programu nám prosím napíšte emailom na reliaba(Z)gmail.com, prípadne volajte na číslo 0907 135442.

Pozor, každý účastník seminárov 10.12.2009 a 16.12.2009 v Bratislave dostane dva darčeky:

1. Knižku "Daňové a odvodové tipy"

2. O jeden 45-stranový materiál k semináru naviac pre svojich známych

Knižku ako mikulášsky darček dostanú aj všetci účastníci seminára 3.12.2009 v Košiciach

Program seminára Odvody komplexne

  • Zákon o sociálnom poistení – stručný prehľad
  • Zákon o zdravotnom poistení – stručný prehľad
  • Zmeny pripravované v sociálnom a zdravotnom poistení k 1.1.2010: zmeny v definíciách poistencov, zjednocovanie vymeriavacích základov, nové maximálne vymeriavacie základy, zavedenie odvodovej odpočítateľnej položky.
  • Novela zákona o dani z príjmov k 1.1.2010
  • Tabuľka odvodov pre prvý polrok 2010: Fondy, sadzby, minimálne a maximálne vymeriavacie základy, výnimky
  • Porovnanie nákladov na odvody pri rôznych formách príjmov – zamestnanci, SZČO, spoločníci s.r.o., konatelia a pod.
  • Legálne možnosti ako znížiť náklady zamestnávateľa alebo živnostníka na odvody
  • Zamestnanecká prémia: Kto má nárok, ako sa vypočíta suma zamestnaneckej prémie, tipy a triky
  • Materské: Kedy je nárok na materské, ako sa vypočíta suma materského, spôsoby ako získať čo najvyššie materské v rôznych životných situáciách.
  • Rodičovský príspevok - ako je to teraz, ako to bude od 1.1.2010
TERMÍNY SEMINÁROV

(tučným písmom sú zvýraznené semináre organizované mojou s.r.o.RELIA)


22.9.2009 BA (prihláška v prílohe)
24.9.2009 Prešov, org. VELMAX, www.velmax.sk

29.9.2009 Nitra (prihláška v prílohe)
30.9.2009 Trnava (prihláška v prílohe) + materské

6.10.2009 Košice, org. SOPK, www.sopk.sk + materské

14.10.2009 BA, org. CUS, http://www.cus.sk/main.php?AIDBA=41
16.10.2009 BA, org. TEMPO, www.tempo.sk

20.10.2009 BA (prihláška v prílohe) + materské
21.10.2009 Zvolen, org. AkadémiaPlus, www.akademiaplus.sk
22.10.2009 Piešťany, org. TSÚ, www.tsu.sk + materské
23.10.2009 BA, org. SOPK, www.sopk.sk

26.10.2009 BA (prihláška v prílohe) + materské
28.10.2009 Banská Bystrica (prihláška v prílohe) + materské

27.-29.10.2009 Kaskády - téma "Podvojné účtovníctvo, dane z príjmu právnických osôb a DPH"

10.-11.11.2009 Patria Štrbské pleso (dvojdňový seminár, pozor zľava pri prihlásení sa do 30.9.2009)

12.11.2009 Považská Bystrica, org. p. Mancová, ageinfosa(Z)centrum.sk + materské

16.11.2009 BA, org. KONZEK
18.11.2009 BA (prihláška v prílohe) + materské
19.11.2009 Košice, org. Ing. Kováčik, tic.kovacik(Z)mail.t-com.sk + materské
20.11.2009 Galanta, org. Akadémia Uni, www.akademiauni.sk + materské

23.11.2009 Topoľčany, org. TopAcademy, www.topacademy.sk + materské
24.11.2009 BA, org. TEMPO, www.tempo.sk
25.11.2009 Michalovce, org. Ing. Cupák, www.cupak.sk + materské
26.11.2009 Prešov, org. VELMAX, www.velmax.sk + materské
27.11.2009 BA (prihláška v prílohe) + materské

30.11.2009 Košice, org. TEMPO, www.tempo.sk
ZRUŠENÉ

1.12.2009 Žilina (prihláška v prílohe) - počet miest obmedzený na 30 + materské

2.12.2009 BA (prihláška v prílohe) + materské ZRUŠENÉ

3.12.2009 Košice, org. Compservice, http://www.compservice.sk/i.php?web=...kolenie312.htm + darček knižka "Daňové a odvodové tipy

10.12.2009 BA (prihláška v prílohe) + materské + darček knižka "Daňové a odvodové tipy

15.12.2009 Žilina ...doplňujúci termín (prihláška v prílohe) + materské ZRUŠENÉ
16.12.2009 BA (prihláška v prílohe) + materské + darček knižka "Daňové a odvodové tipy

***
Semináre označené "+ materské" sú približne od 13.00 voľne prístupné pre záujemkyne, ktoré si chcú vypočuť info o tom, ako získať čo najvyššie materské.
Naposledy upravil Jozef Mihál : 29.11.09 at 11:03
Usporiadat
Téma je uzavretá.
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

p. Mihál, ďakujem za knižku. Ak nebudem mať zdr.problémy, stretneme sa na seminári v Žiline 1.12.
0 0
Tinika Tinika

Tinika je offline (nepripojený) Tinika

jacekova Pozri príspevok
Pán Mihál,
mooooooc ďakujem za knižku. Veľmi sa na ňu teším.Toto školenie už mám absolvované v TT (bolo to super). Takže 20.11.09 (piatok) pošlem na seminár do GA Anju111,nakoľko mám každú chvíľku už porodiť. Ďakujeeeem.
takže dalsia pracovita maminka? tak držim palce, mna to tiez čaka v najblizsich dnoch, ja dufam ze este stihnem seminar 26,11
0 0
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
tak tak :-) ale môj malinký je veľmi poslušný, ešte je stále v brušku (vysvetlila som mu,že potrebujem dokončiť DPH a potom už môže prísť na svet :-))) držím palce a prajem čo najľahší pôrod...
0 0
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
... kto sa nebude môcť zúčastniť školenia? Kniha prepadá?
0 0
Tinika Tinika

Tinika je offline (nepripojený) Tinika

jacekova Pozri príspevok
tak tak :-) ale môj malinký je veľmi poslušný, ešte je stále v brušku (vysvetlila som mu,že potrebujem dokončiť DPH a potom už môže prísť na svet :-))) držím palce a prajem čo najľahší pôrod...
Podobne, nech je to rychle a bezbolestne a potom uz len radost z maleho drobca. Môj maly zatial tiez chapal, ze terbalo dokoncit bytik tak snad ma pusti aj na seminar a ked nie, videoskolenie to isti
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

Pán Mihál, ďakujem za knižku ktorá mi určite pomôže v mojej práci. No taktiež neviem kde a kedy si ju vyzdvihnem, nakoľko som už školenie absolvovala v Nitre. Ešte ma napadlo, keby mi ju nejaká dobrá duša prevzala v Košiciach na školení a poslala poštou. Poštovné preplatím.
Naposledy upravil VERONIKA6 : 19.11.09 at 06:31
0 0
tuta tuta

tuta je offline (nepripojený) tuta

Lenka1979 Pozri príspevok
... kto sa nebude môcť zúčastniť školenia? Kniha prepadá?
Pán Miháľ, prosím aj mňa to zaujíma .
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Mám presne taký istý problém ako Veronika6, Jožko ďakujem za knižku, snáď sa k nej nejako dopracujem.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Lenka1979 Pozri príspevok
... kto sa nebude môcť zúčastniť školenia? Kniha prepadá?
Knihu si treba prevziať osobne alebo si ju nechať prevziať od známeho a pod., alebo si ma nájsť mimo školenia.
0 0
Antonia1 Antonia1

Antonia1 je offline (nepripojený) Antonia1

Ďakujem pekne za knižku. Ale nám tiež problém ako si ju prevziať.
0 0
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
Jozef Mihál Pozri príspevok
Knihu si treba prevziať osobne alebo si ju nechať prevziať od známeho a pod., alebo si ma nájsť mimo školenia.
V pohode, zariadim si to. Ďakujem.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Jozef Mihál Pozri príspevok
Knihu si treba prevziať osobne alebo si ju nechať prevziať od známeho a pod., alebo si ma nájsť mimo školenia.
Jožko,
30.11.2009 Košice, Átrium klub, Zuzkin park 4
o koľkej ráno už budeš v Atriume?
Valika priateľka z Košíc by sa vedela tam zastaviť a prevzala by knižku a doručila by mi ju, len nevie kedy sa môže zastaviť, či skôr ráno, alebo poobede, ale až po tretej.
Ďakujem, Lenka
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
V Átriume v Košiciach budem cca od 8.30. Seminár skončí o 14.00
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Rád by som upozornil nastávajúce mamičky, aby využili príležitosť a prišli si na semináre vypočuť čo je to materská, ako ju získať a ako ju získať čo najvyššiu. V prvom príspevku témy sú vyznačené semináre, na ktorých môžete získať tieto informácie - stačí prísť na takýto seminár cca o 13:00 - nemusíte nič platiť, nemusíte sa vopred prihlasovať.
0 0
tolka tolka

tolka je offline (nepripojený) tolka

Pán Mihál, ďakujem veľmi pekne za knižku. Prajem všetko dobré!
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Dovolím si pripomenúť posledné semináre v tomto roku (využite príležitosť, viac ich nebude):

23.11.2009 Topoľčany, org. TopAcademy, www.topacademy.sk + materské
24.11.2009 BA, org. TEMPO, www.tempo.sk
25.11.2009 Michalovce, org. Ing. Cupák, www.cupak.sk + materské
26.11.2009 Prešov, org. VELMAX, www.velmax.sk + materské
27.11.2009 BA (prihláška v prílohe prvého príspevku témy) + materské

30.11.2009 Košice, org. TEMPO, www.tempo.sk
1.12.2009 Žilina (prihláška v prílohe prvého príspevku témy) - počet miest obmedzený na 30 + materské
2.12.2009 BA (prihláška v prílohe prvého príspevku témy) + materské
3.12.2009 Košice, org. Compservice, http://www.compservice.sk/i.php?web=...kolenie312.htm

10.12.2009 BA (prihláška v prílohe prvého príspevku témy) + materské

15.12.2009 Žilina ...doplňujúci termín (prihláška v prílohe prvého príspevku témy) + materské

16.12.2009 BA (prihláška v prílohe prvého príspevku témy) + materské

Na semináre označené "+ materské" môžu o 13:00 prísť záujemcovia o informácie o materské a rodičovský príspevok - nemusia sa prihlasovať, nemusia nič platiť.
0 0
veruska veruska

veruska je offline (nepripojený) veruska

pán Mihál, veľmi pekne ďakujem za knižku. Poprosila som švagra, aby mi ju vyzdvihol v utorok (24.11., Bratislava), len pre upresnenie, lepšie bude pred začiatkom seminára, do 9,OO alebo až po jeho skončení?
Ďakujem a želám všetko dobré.
0 0
Lianka Lianka

Lianka je offline (nepripojený) Lianka

žena, matka, samoživiteľka... ...viac
veruska Pozri príspevok
pán Mihál, veľmi pekne ďakujem za knižku. Poprosila som švagra, aby mi ju vyzdvihol v utorok (24.11., Bratislava), len pre upresnenie, lepšie bude pred začiatkom seminára, do 9,OO alebo až po jeho skončení?
Ďakujem a želám všetko dobré.
Jozef, ja by som sa tiez rada zastavila pre knizku v utorok na skoleni v BA. Tiez sa pytam to iste, co veruska.
Naposledy upravil Lianka : 22.11.09 at 16:49 Dôvod: preklep
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
veruska Pozri príspevok
pán Mihál, veľmi pekne ďakujem za knižku. Poprosila som švagra, aby mi ju vyzdvihol v utorok (24.11., Bratislava), len pre upresnenie, lepšie bude pred začiatkom seminára, do 9,OO alebo až po jeho skončení?
Ďakujem a želám všetko dobré.
Vhodnejšie pred začiatkom, čiže medzi 8.30 až 9.00.
0 0
veruska veruska

veruska je offline (nepripojený) veruska

Ďakujem, zariadime sa podľa toho.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať