Zavrieť

Porady

Medzinárodná preprava

Ahojte, vediem klientke JÚ, je mesačný plátca DPH. Chcela by som nájsť z Vás niekoho, kto účtuje v takomto obore. Mám otázky, ktoré by som si chcela overiť.
Je tu niekto takí?? určite nájdem, ozvite sa mi, prosííííím. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Janette je offline (nepripojený) Janette

    veselá, priateľská.. Janette
    Dobré ránko Alex, napr. : mám taký prípad: nemcovi sa posielajú fa za prepravu, on dáva nejaké zálohy šoférom, sťahuje si 5% zľavu-podľa ústnej dohody, a nejaké ústne dohodnuté platby,/lebo tam platil, za nejakú opravu kamióna/, a nakoniec pošle rekapituláciu čo všetko stiahol a rozdiel pošle na účet. Ako mám tieto transakcie účtovať? robíš s takým niečím? Ďakujem za rady. Aj od všetkých, kto sa pridá.

    alex1 je offline (nepripojený) alex1

    alex1
    Janette
    Dobré ránko Alex, napr. : mám taký prípad: nemcovi sa posielajú fa za prepravu, on dáva nejaké zálohy šoférom, sťahuje si 5% zľavu-podľa ústnej dohody, a nejaké ústne dohodnuté platby,/lebo tam platil, za nejakú opravu kamióna/, a nakoniec pošle rekapituláciu čo všetko stiahol a rozdiel pošle na účet. Ako mám tieto transakcie účtovať? robíš s takým niečím? Ďakujem za rady. Aj od všetkých, kto sa pridá.
    No s takýmito praktikami som sa nestretla. Nemec vám neposiela žiadnu faktúru? (tie nejaké opravy?) Že by ste si to potom započítavali. Nie je mi jasné aké zálohy on dáva vaším zamestnancom. A keď máte ústnu dohodu na zľavu, tak prečo mu ju nedávate vy vo faktúre? Veď ty nemáš zdokladovaný rozdiel čo si on nechá? Skús mi to nejako objasniť.

    Janette je offline (nepripojený) Janette

    veselá, priateľská.. Janette
    Ahojky, chodievam sem väčšinou len večer. No, mám viacej klientov, ale s takouto som sa ešte nestretla.. je neporiadna, robia tam kadejaké ,,somariny,,, do ktorých sa nechcem starať. Som len účtovníčka, a chcem to mať dobre. Napíš mi, ako to máte v podstate Vy-fo firme. AKo to funguje. Lebo tu to funguje tak, že má zamestnaných 2 ľudí, ktorí chodia na kamiónoch robiť prepravu nejakému nemcovi-majú na to zmluvu. Nemec povie kde majú ísť, a oni spĺňajú požiadavky nemcove. Potom sa nemcovi vystaví fa, v eur, bez DPH, a pošle sa mu s určitou splatnosťou. Medzi tým nemec dáva zálohy-to sú naše vystavené fa šoférom, /na naftu.../, a potom raz za dva týždne robí rekapituláciu -písomnú, kde vyčísli naše fa, a odmínusuje zálohy-ktoré dal šoférom, 5%zľavu, a poprípade ešte nejaké dohodnuté sumy-na ktoré sú doklady, .. to je len fakturácia,... ďalej šoféri nakupujú aj zo záloh od nemca, ale aj majiteľka im posiela nejaké zálohy zo Slovenska na ich účty/zamestnancove/, potom prídu a urobí sa ,,vysporiadanie,, peňazí -dokladov a diét. Som z toho poriadne dopletená.. nehovoriac o nejakých nákupoch pre osobnú spotrebu za firemné peniaze... a t ď... stretol si sa s niečím takým? alebo to aj u Vás takto funguje? neviem, ako to mám všetko správne zaúčtovať.. idem na to len logikou..

    Janette je offline (nepripojený) Janette

    veselá, priateľská.. Janette
    Ahojte, ale je Vás tu veľa. Želám pekný dníček. Je tu niekto, kto účtuje medzinárodnú prepravu??, a dokonca je aj z BB? ozvete sa mi?

    alex1 je offline (nepripojený) alex1

    alex1
    No u nás to teda takto nefunguje. My sme čisto dopravná firma. Čo si kto objedná to sa mu vyfaktúruje a to nám aj zaplatí. Vy asi v podstate prenajímate zamestnancov nemcovi, ak sa to dá tak špecifikovať. Najlepšie by bolo, keby vám on faktúroval všetky výdavky, ktoré zaplatil on a vy si to potom len započítate s faktúrou pre neho. No neviem, počkaj na iné reakcie.

    Janette je offline (nepripojený) Janette

    veselá, priateľská.. Janette
    Presne Alex.. a to nie je všétko, čo tam robia. Krúti sa mi z toho hlava. Dúfam, že keď príde kontrola, tak to ,,logicky,, bude správne. Dávam si pozor na príjmy, a skutočné výdavky spojené s podnikaním. To je podstata. Len, keď aj tie príjmy chodia čudne na účet.. ale čo už, nak si to zdôvodňuje majiteľka sama. Ale dík za ohlas, možno, že Ťa ešte niekedy oslovím. Ahojky.

    Medzinárodná preprava

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.