Zavrieť

Porady

Návrh na exekúciu

Dobrý deň.
Chcela by som Vás poprosiť o radu. Dnes mi bol doručený návrh na vykonanie exekúcie od spoločnosti EUROINVESTOR s. r. o. Vranou nad Topľou, kde odo mňa požadujú formou exekúcie sumu 216,00.-EUR.
V roku 1997 počas druhej vlny kupónovej privatizácie odo mňa spoločnosť odkúpila kupónovú knižku za 2050.-SK a keďže som medzi tým zmenila bydlisko aj meno nedostala som žiadne upovedomenie,že tá spoločnosť odomňa vymáha tie peniaze späť,aj keď neviem či zákonne ak odo mňa knižku odkúpila.
Do štrnástich dní musím sumu uhradiť preto žiadam o Vašu pomoc, ak by mal niekto podobnú skúsennosť budem mu naozaj veľmi vďačná.
S pozdravom Lucia
SAIVI Ako ste doriešili exekúciu?
Nám prisiel dnes na zamestnanca, ktorý je zamestnaný už roky v našej spoločnosti, prvý krát exekučný príkaz pre oprávneného EUROINVESTOR II sro , na vymoženie pohľadávky+ úroky+trovy.. na základe rozhodnutia súdu z roku 1997! ..16 rokov dozadu. Nie je to už premlčané? ..a je to v poriadku ked spoločnosť EUROINVESTOR II bola založená až v roku 2008?!?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Dostala si návrh na vykonanie exekúcie od firmy? Alebo upovedomenie o začatí exekúcie, alebo platobný rozkaz?
    Na jednej strane mám NÁVRH na vykonanie exekúcie a zriadenie exekúčneho záložného práva o firmy ktorá spravuje pohľadávky na tomto liste už ako tretia v poradí.
    Na strane druhej UPOVEDOMENIE O ZAČATÍ EXEKÚCIE k čomu mi priložili poštovú poukážku ak ju neuhradím exekútor ma vyzíva podať do 14 dní výhlásenie o svojom majetku.
    Tú sumu uhradím len naozaj neviem či tá spoločnosť má právo niečo také od ľudí vymáhať ak od nich niečo odkúpila v súlade so zákonom. Ďakujem

    iriska je offline (nepripojený) iriska

    iriska
    aha, exekútor prikladá k upovedomeniu o začatí exekúcie aj rovnopis návrhu oprávneného. Čiže, vec je u exekútora, ak budeš chcieť zaplatiť, riaď sa údajmi z upovedomenia. Myslím, že keď človek zmení 3x bydlisko a tiež meno, je to stále on, má stále rovnaké číslo... bohužiaľ asi dokazovanie, či to môžu alebo nemôžu vymáhať je na dlhé lakte a exekútor ti zatiaľ aj tak môže všetko zablokovať.
    Ja som nezmenila bydlisko a priezvisko 3x.
    Spoločnosť ktorej údajne dlžím pedala pohľadávku spoločnosti CLASSINVEST SLOVAKIA tá predala pohľadávku EUROINVEST tá zasa predala pohľadávku DRX-INVEST a teraz ju odo mňa vymáha EUROINVESTOR.
    Ja som menila priezvisko a bydlisko iba raz čo asi väčšina z nás.
    Pritom žiadna upomienka nič až toto.Dik

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Nemôžeme posúdiť, ako sa ťa pokúšali upomínať ... ale exekútor asi posúdil oprávnenie pohľadávku exekučne vymáhať. Treba s ním spolupracovať.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.