Zavrieť

Porady

Preprava osob od 01.01.2010

prosim vas o radu preprava osob po novom roku ako to bude fungovat ktory § ??????
robime prepravu osob z SR do ČR doteraz to bolo oslobodene od DPH par. 46 ods. 2 a po novom roku treba sa registrovat v ČR alebo co treba nevie mi niekto poradit prosim
Usporiadat
ludex ludex

ludex je offline (nepripojený) ludex

človek,čo si užíva život.
kkllc Pozri príspevok
Rakúsky zákon : Doprava osôb v Rakúsku sa zdaňuje 10% sadzbou dane. Nie je rozdiel medzi tým, či je služba poskytovaná rakúskym alebo zahraničným dopravcom. Vo všeobecnosti, zahraničný dopravca sa registruje pre účely DPH. Pritom sa berie do úvahy zdaniteľný základ. Zahraniční dopravcovia osôb, ktorých ročný obrat v Rakúsku dosiahne sumu nižšiu ako 22.000 EUR môžu použiť odpočet paušálnej sumy dane na vstupe (t.j. 10% z dodávky služieb/daňová povinnosť by bola v rovnakej výške) – v tomto prípade nie je potrebné sa registrovať.
Toto platí pokial robíš prepravu vo vnútri jedného štátu. Nie keď ideš zo štátu do štátu. Alebo sa mýlim? Ak ano opravte ma.
0 0
ludex ludex

ludex je offline (nepripojený) ludex

človek,čo si užíva život.
Dav Pozri príspevok
Pomerom podľa km na území štátov. Sk bez DPH, A s rakúskou DPH, I podľa ich zákonov.

To znamená,že keď tranzitujem cez 10 štátov,tak cez každý štát fa. zvlášť km z ich DPH? To je čo?
0 0
kkllc kkllc

kkllc je offline (nepripojený) kkllc

ludex Pozri príspevok
Tak teraz mi vysvetlite,ako by ste fakturovali toto. Ja SK prepravca spravím cestu SK-A-I-A-SK ako nepravidelnú prepravu osôb. Fakturujem to slovenskej firme. Ako to vyfakturujem?

(4) Miestom dodania dopravy osôb je miesto, kde sa doprava vykonáva, a ak sa vykonáva vo viac ako jednom štáte, považuje sa za vykonanú v týchto štátoch pomerne k prekonaným vzdialenostiam v týchto štátoch.

Takže na SR je bez DPH, v A a I si musíš zistiť a buď je tiež oslobodená (často), alebo sa registruješ a zaplatíš (napr. Nemecko).
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

mysimis Pozri príspevok
Takže z tohto vyplýva, že slovenská firma sa musí prihlásiť v rakúsku za platiteľa DPH a odvádzať tam 10% DPH?
Áno.
0 0
kkllc kkllc

kkllc je offline (nepripojený) kkllc

ludex Pozri príspevok
To znamená,že keď tranzitujem cez 10 štátov,tak cez každý štát fa. zvlášť km z ich DPH? To je čo?

Bohužial je to tak
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Tak potom ak prepravca vozí tovar napr. do Maďarska, tak sa musí prihlásiť za platcu dph aj v Maďarsku aj na Slovensku?
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
kkllc Pozri príspevok
(4) Miestom dodania dopravy osôb je miesto, kde sa doprava vykonáva, a ak sa vykonáva vo viac ako jednom štáte, považuje sa za vykonanú v týchto štátoch pomerne k prekonaným vzdialenostiam v týchto štátoch.

Takže na SR je bez DPH, v A a I si musíš zistiť a buď je tiež oslobodená (často), alebo sa registruješ a zaplatíš (napr. Nemecko).
Kde zistím, či sa musím a kde registrovať?
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

ludex Pozri príspevok
To znamená,že keď tranzitujem cez 10 štátov,tak cez každý štát fa. zvlášť km z ich DPH? To je čo?
Novela Zákona o DPH podľa Smerníc Európskej únie, s cieľom aby daň zo spotreby (DPH) aj pri službách ostala na území toho štátu, kde sa vytvorila.
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

mysimis Pozri príspevok
Tak potom ak prepravca vozí tovar napr. do Maďarska, tak sa musí prihlásiť za platcu dph aj v Maďarsku aj na Slovensku?
Pri tovare ide ešte aj o to, kto si prepravu objednal.
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Dav Pozri príspevok
Pri tovare ide ešte aj o to, kto si prepravu objednal.
Oli môžeš to rozpísať?
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

mysimis Pozri príspevok
Kde zistím, či sa musím a kde registrovať?
http://www.euroinfo.gov.sk/index/go.php?id=1177
Žijeme v EU, ako založiť firmu v členskom štáte - tam máš údaje o daňových úradoch, ktoré plnia úlohu hlavného DÚ v ČŠ, u nás je to DÚ Bratislava 1
0 0
kkllc kkllc

kkllc je offline (nepripojený) kkllc

http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danov...hrdoprosob.pdf
Naposledy upravil kkllc : 07.01.10 at 20:40
0 0
ludex ludex

ludex je offline (nepripojený) ludex

človek,čo si užíva život.
kkllc Pozri príspevok
(4) Miestom dodania dopravy osôb je miesto, kde sa doprava vykonáva, a ak sa vykonáva vo viac ako jednom štáte, považuje sa za vykonanú v týchto štátoch pomerne k prekonaným vzdialenostiam v týchto štátoch.

Takže na SR je bez DPH, v A a I si musíš zistiť a buď je tiež oslobodená (často), alebo sa registruješ a zaplatíš (napr. Nemecko).
Myslím,že sa už dostávame k podstate veci! Ktoré štáty sú oslobodené??
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

mysimis Pozri príspevok
Oli môžeš to rozpísať?
Je toho veľa, pripla som link
http://www.porada.sk/t127623-miesto-...ml#post1249618
0 0
kkllc kkllc

kkllc je offline (nepripojený) kkllc

Dopravy osôb sa týka len toto : Doprava osôb
Miestom dodania dopravy osôb je miesto, kde sa doprava vykonáva, a ak sa vykonáva
vo viac ako jednom štáte, považuje sa za vykonanú v týchto štátoch pomerne k prekonaným
vzdialenostiam v týchto štátoch. Pri doprave osôb vykonanou zahraničnou osobou z iného
členského štátu alebo zahraničnou osobou z tretieho štátu zdaniteľnej osobe, ktorá má sídlo,
miesto podnikania, prevádzkareň alebo bydlisko v tuzemsku, je táto zdaniteľná osoba osobou
povinnou platiť daň podľa § 69 ods. 2 zákona o DPH. Táto povinnosť neplatí, ak je
zahraničná osoba platiteľom.
Príklad
Platiteľ dane vykonáva pravidelnú autobusovú prepravu osôb na trase Košice – Praha –
Berlín. Preprava osôb prechádza cez územie Slovenskej republiky, Českej republiky
a Nemeckej republiky. Miestom dodania dopravy osôb je miesto, kde sa doprava vykonáva,
t.j. Slovenská republika, Česká republika, Nemecká republika. Časť prepravy vykonaná na
území Slovenskej republiky za predpokladu, že ide o prepravu osôb z tuzemska do zahraničia
je oslobodená od dane podľa § 46 zákona o DPH s nárokom na odpočítanie dane. Pri
registrácii a daňových povinnostiach týkajúcich sa DPH v Českej republike a v Nemeckej
republike platiteľ dane postupuje podľa českého a nemeckého zákona o DPH.
0 0
kkllc kkllc

kkllc je offline (nepripojený) kkllc


Konečne sa mi to podarilo. Su tu štáty aj weby na DU v týchto štátoch.
0 0
zuzanna zuzanna

zuzanna je offline (nepripojený) zuzanna

takze aj mne poradte preprava zo sr do cr ale pre platitela DPH v cr tak na uzemi sr bez dane aj na uzemi cr bez dane a vychadza mi to ze uzemie sr pojde do DPH v SR riadok 15 danoveho priznania a preprava v CR pojde do suhrneho vykazu nie nahodou?
0 0
kkllc kkllc

kkllc je offline (nepripojený) kkllc

[QUOTE=zuzanna;1249763]takze aj mne poradte preprava zo sr do cr ale pre platitela DPH v cr tak na uzemi sr bez dane aj na uzemi cr bez dane a vychadza mi to ze uzemie sr pojde do DPH v SR riadok 15 danoveho priznania
ÁNO


a preprava v CR pojde do suhrneho vykazu nie nahodou?NIE
0 0
dopravca dopravca

dopravca je offline (nepripojený) dopravca

Prajem pekný deň. Zaujímavá diskusia, preštudoval som aj všetky prílohy, ale aj tak si nie som istý, či som tomu dobre rozumel. Prosím Vás, ak idem pre turistov na letisko do Krakova a priveziem ich na Slovensko, mám nejaké povinnosti voči poľskej DPH? Spomína sa tam 7% a registrácia, ale je tam aj výnimka. Takže ako je to v Poľsku Ďakujem
0 0
zuzanna zuzanna

zuzanna je offline (nepripojený) zuzanna

Slovenský platiteľ dane so sídlom v žiline vykoná pre českú právnickú osobu so sídlom v Prahe, identifikovanú pre daň v českej republike prepravu osôb zo Žiliny do Brna ako budem postupovať?
prosím nikto nemá nejakú predstavu alebo všetci už sviatkujú iba ja nie

nikto mi nevie dat na tento príklad jednoduchoodpoveď ako postupovať od 01.01.2010 proooooosim
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať