Zavrieť

Porady

daň z príjmu- prenájom bytu

ahojte. prosím o radu. mám v úmysle prenajať byt. neviem či ho mám alebo nemám nahlásiť aj na DÚ. nájomné bude vyčíslené na300 eur aj s energiami. kedy mám povinnosť a kedy nie platiť daň z prenájmu? aký je jednoduchý postup na vyrátanie tejto dane? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

    Jarka 1
    toju Pozri príspevok
    ahojte. prosím o radu. mám v úmysle prenajať byt. neviem či ho mám alebo nemám nahlásiť aj na DÚ. nájomné bude vyčíslené na300 eur aj s energiami. kedy mám povinnosť a kedy nie platiť daň z prenájmu? aký je jednoduchý postup na vyrátanie tejto dane? Ďakujem

    Nahlásiť to určite treba. Inak sa môže stať, že to urobí závistlivý sused a bude zle. To, či bude, alebo nebude treba platiť nejakú daň nemá vplyv na nahlásenie.

    toju je offline (nepripojený) toju

    toju
    aha ok . dakujem. môžem to registrovať aj cez net som počula....neviete náhodou link? hladala som na drsr ale nenašla som.

    Anik je offline (nepripojený) Anik

    Anik
    ahojte
    mám prosbu dnes mi volala známa ohľadne prenájmu bytu
    prenajímajú ho cez realitku od 1.10.2009 - zatiaľ sa nenahlásili na DÚ v DP za rok 2009 sa to neobjaví, lebo ten príjem nebude 894,6 eur aj tak si myslím, že sa musia nahlásiť spätne, neviete mi povedať či a hlavne koľko je zato pokuta ?
    za názor - radu ďakujem
    Anika

    daň z príjmu- prenájom bytu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.