Zavrieť

Porady

neskuseny zaciatocnik

Pekny vecer Vam prajem! Potrebujem poradit! Som dobrovolne nezamestnany a uvazujem nad zivnostou..... Rozmyslam nad volnym zivnostom konkretne: kupa tovaru na ucely jeho predaja konecnemu spotrebitelovi (maloobchod) alebo inym prevadzkovatelom zivnosti (velkoobchod)
a sprostredkovanie obchodu popripade aj o Údržba motorových vozidiel bez zásahu do motorickej časti vozidla!

Konkretne by som chcel obchodovat s pouzitymi dielami, pneumatikami, kolesami... co kupim napr. od sukromnej osoby a zo ziskom predam dalej...

Prosim poradte co vsetko k tomu potrebujem!!??? Registracnu pokladnu? Aku budovu? Ci staci aj adresa rodinneho domu ako miesto podnikania, alebo musim mat daku budovu na obchodovanie????(kúpa-predaj)

Dakujem za odpovede!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    už čoskoro mamičkou :) andrea palcova
    Pri kúpe a predaji tovaru je potrebná registračná pokladňa. V prílohe prikladám usmernenie, v ktorom sa dá dočítať, pri akých činnostiach potrebuješ mať registračnú pokladňu.
    Kúpu-predaj môžeš vykonávať aj v rodinnom dome. Je to len na tebe, kde si zvolíš miesto podnikania.

    slavka124 je offline (nepripojený) slavka124

    začiatočníčka v jú slavka124
    čauko, ak si ešte nepodnikal- tiež je dobré požiadať úrad práce o príspevok. na rozbehnutie by ti pomohli sumou 3775,24 € za určitých podmienok. skús to

    kpone je offline (nepripojený) kpone

    kpone
    Tak to je dost komplikovane...ja by som chcel mat co najjednoduchsiu zivnost, prosim poradte co mam spravit, resp. naco mam vybrat zivnost!

    ludex je offline (nepripojený) ludex

    človek,čo si užíva život. ludex
    kpone Pozri príspevok
    Tak to je dost komplikovane...ja by som chcel mat co najjednoduchsiu zivnost, prosim poradte co mam spravit, resp. naco mam vybrat zivnost!
    V podnikaní je všetko komplikované! V prvom rade porozmýšlaj nad tým,čo Ťa baví,čo vieš,čomu rozumieš. A hlavne na čo máš peniaze. Neexistuje najjednoduchšia živnosť.

    kpone je offline (nepripojený) kpone

    kpone
    Aj tak potrebujem reg. pokladnu ked budem kupovat/predavat pouzite veci? nestaci faktura? a ked mam predmet "sprostredkovanie obchodu"? aj tam potrebujem?

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    kpone Pozri príspevok
    Aj tak potrebujem reg. pokladnu ked budem kupovat/predavat pouzite veci? nestaci faktura? a ked mam predmet "sprostredkovanie obchodu"? aj tam potrebujem?
    Aj tam, aj tam.

    neskuseny zaciatocnik

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.