Zavrieť

Porady

Usporiadat
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
certik Pozri príspevok
Ahojte, sme dopravcovia a tankovali sme v Polsku PHM. Teraz žiadame o vrátenie DPH z Poľska. Okrem faktúr sme pripojili aj bloky z tankovania. Odpísali, že máme priložiť faktúry k týmto nákupom. Tie samozrejme nie sú. Z blokov nám DPH nevrátia?
Poliaci naozaj nevracajú DPH z blokov.
0 0
blcha blcha

blcha je offline (nepripojený) blcha

Sme stavebná spoločnosť a realizujeme stavby v Belgicku. Môžeme požiadať o vrátenie DPH zo stavebného materiálu? Keď študujem kódy v žiadosti o vrátenie, nachádzajú sa tam vlastne iba nákupy, ktoré vznikajú pri pracovnej ceste. Ani služba, ani tovar....
0 0
Džudi Džudi

Džudi je offline (nepripojený) Džudi

Prajem pekný deň, žiadame si vrátenie DPH z iných členských štátov prostredníctvom SHELL, ale nám prišla výzva na daňovú kontrolu podľa § 55g ods 2. Neviem mám si aj ja viesť nejakú evidenciu k týmto vratkám od SHELL ? V postate som to v evidencii DPH ani nemala, nakoľko do nášho DP to nevstupovalo. Mám len zaevidované prijaté dobropisy od SHELL ale neviem či to stačí ? Ak už má niekto skúsenosť s takouto kontrolou a poradí vopred vďaka.
0 0
zuzanna zuzanna

zuzanna je offline (nepripojený) zuzanna

neviete mi poradit chcem poziadat o vratenie DPH z nemecka na faktúrach sú uvedené ich IC DPH v tvare D... to nebude problem ale mam par blockov za parkovne alebo ked kupovali neico v hotovosti tak blocky z ich registracnej pokladne a tam neni toto cislo vobec uvedene co s takym blockom ??? zauctovat aj tu DPH z toho blocku priamo do nakladov a neziadat z nich DPH lebo pokial neuvediem v ziadosti ich cislo DPH tak mi to ani nezoberie do tej ziadosti ako to robite vy???
0 0
zuzanna zuzanna

zuzanna je offline (nepripojený) zuzanna

zuzanna Pozri príspevok
neviete mi poradit chcem poziadat o vratenie DPH z nemecka na faktúrach sú uvedené ich IC DPH v tvare D... to nebude problem ale mam par blockov za parkovne alebo ked kupovali neico v hotovosti tak blocky z ich registracnej pokladne a tam neni toto cislo vobec uvedene co s takym blockom ??? zauctovat aj tu DPH z toho blocku priamo do nakladov a neziadat z nich DPH lebo pokial neuvediem v ziadosti ich cislo DPH tak mi to ani nezoberie do tej ziadosti ako to robite vy???
nemate taky pripad
0 0
elcom@kremnicka.detronics elcom@kremnicka.detronics
Hotovostné platby: Neakceptujú sa, pri hotovostnej platbe treba vyžiadať "Fakturu VAT", viac na info: www.cesmad.sk ako dopravcovia ak ste registrovaní v Česmade mali by ste mať prístupové heslo na stránku. My Poľsko nejazdíme, ale Taliansko a tankujeme v Slovinsku a Slovinci akceptujú bločky ale musí byť na nich celá adresa firmy, len tak vrátia DPH. A ak máte skúsenosti s týmito vratkami, neviete či po novom keď si môžeme žiadať vratku sami bez sprostredkovateľa sa posielajú bločky do Slovinska na DARS a oni pošlú komplexnú faktúru? Doteraz to tak bolo, lebo neviem si predstaviť nahadzovať všetky tie bločky do zoznamu. M.L.
0 0
toni toni

toni je offline (nepripojený) toni

Pri nákupe v Nemecku a v Rakúsku musí byť na doklade z RP vyznačene ich IČ DPH a daň. Uznávajú len sumy do 150,- € s dph. na vyššiu sumu je už potrebná faktúra. V Čechách je tiež potrebná faktúra.
0 0
zuzanna zuzanna

zuzanna je offline (nepripojený) zuzanna

ja mam blocik z nemecka na sumu 247 EUR s DPH len tam neni IC DPH z nemecka takze si z neho DPH nebudem moct uplatniť tak ho zauctujem priamo do nákladov vrátane nemeckej DPH???? prosím
0 0
uctokrajan uctokrajan

uctokrajan je offline (nepripojený) uctokrajan

tento rok to este mozes tak zauctovat, pokial to je danovy vydavok.
0 0
zuzanna zuzanna

zuzanna je offline (nepripojený) zuzanna

uctokrajan Pozri príspevok
tento rok to este mozes tak zauctovat, pokial to je danovy vydavok.
su to popruhy na zaistenie prepravovaneho tovaru tak je to naklad a preco tento rok co sa zase menilo
0 0
uctokrajan uctokrajan

uctokrajan je offline (nepripojený) uctokrajan

Meni sa danovy vydavok - zahranična DPH z pohladu dani z prijmu - v novelizovanom zakone o dani z prijmu. Teraz presne neviem v akom §. Doplnim.
0 0
zuzanna zuzanna

zuzanna je offline (nepripojený) zuzanna

to je az od 01.01.2011 ze? a podla stareho to je ktory § hladam len som nenasla nevies dat radu
0 0
lokok lokok

lokok je offline (nepripojený) lokok

Nevie mi náhodou niekto poradiť ako to je s vrátením DPH z Luxemburska? Ide o tankovanie PHM. je možné vrátit DPH z bložkov z tankovania alebo musí byť faktúra?

Dakujem
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Od 1.1.2011 bude treba sledovať nákupy podľa štátov
ZDP § 19
(3) Daňovými výdavkami sú aj
...

k) daň z pridanej hodnoty
1. ktorú je platiteľ dane z pridanej hodnoty povinný odviesť pri zrušení registrácie podľa osobitného predpisu6) s výnimkou uvedenou v § 17 ods. 3 písm. d) druhom bode,
2. ak na jej odpočítanie platiteľ dane z pridanej hodnoty nemá nárok, alebo pomerná časť dane z pridanej hodnoty, ak platiteľ dane uplatňuje nárok na odpočítanie dane koeficientom podľa osobitného predpisu, 6)
3. ak platiteľ dane z pridanej hodnoty má nárok na jej vrátenie v členskom štáte Európskej únie, v ktorom mu boli dodané tovary a služby alebo do ktorého doviezol tovar, ak je daňovým výdavkom tovar a služba, ku ktorým sa daň vzťahuje, v tom zdaňovacom období, v ktorom účtuje o nároku na jej vrátenie90b) spôsobom podľa osobitného predpisu1) a ak ide o daňovníka účtujúceho v sústave jednoduchého účtovníctva1) alebo o daňovníka, ktorý vedie evidenciu podľa § 6 ods. 11 alebo ods. 14, v tom zdaňovacom období, v ktorom uplatní nárok na jej vrátenie spôsobom podľa osobitného predpisu,90b)
4. ak platiteľ dane z pridanej hodnoty nemá nárok na jej vrátenie v členskom štáte Európskej únie, v ktorom mu boli dodané tovary a služby alebo do ktorého doviezol tovar, ak je daňovým výdavkom tovar a služba, ku ktorým sa daň vzťahuje, z dôvodu, že suma dane z pridanej hodnoty nedosahuje predpísanú výšku na jej vrátenie, v tom zdaňovacom období, v ktorom došlo k úhrade tovarov a služieb,


Prikladám Smernicu Rady + tabuľku
Naposledy upravil Rozalka : 31.01.11 at 20:58
4 0
Danah12 Danah12

Danah12 je offline (nepripojený) Danah12

Chcela by som sa len spýtať, či nie sú niekde vypísané limity na vrátenie dane z pridanej hodnoty zo zahraničia.
Na stránke DRSR v usmernení som našla informáciu, „že žiadosť o vrátenie dane za jeden rok musí byť najmenej na 50 EUR.“
Nemajú náhodou aj krajiny stanovené limity. Idem mi o Rakúsko.
Ďakujem za odpoveď.
0 0
Marta Žigová Marta Žigová

Marta Žigová je offline (nepripojený) Marta Žigová

Moja skúsenosť je, že nám vrátili DPH aj z bločkov z ERP, ale musia mať všetky údaje na indentifikáciu pre DPH .... ale mám zároveň otázku, ako účtujete o vátenej DPH? ....vie niekto poradiť? ....
0 0
alicacka alicacka

alicacka je offline (nepripojený) alicacka

Ak dobre viem,tak DRSR vydalo usmernenie o účtovaní vratiek DPH tak, že pri platbe ide celá suma do výdavkov a pri vratkách DPH ide vratka DPH do príjmov ovplyvňujúcich základ dane.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Je pravda, že DRSR vydalo usmernenie (FS 4/2006), ale vtedy to bolo za iných okolností, žiadosti boli dobrovoľné.
0 0
optimistka optimistka

optimistka je offline (nepripojený) optimistka

optimistka
ahojte,
ked mám nákupy za rok 2010 v krajinách EU, účtujem v PU, mám nárok na vrátenie z každej krajiny, účtujem to naskôr do nákladov a urobím z sumy DPH pripočitateľnú položku k ZD za rok 2010, ak uplatním nárok na základe žiadosti až v roku 2011
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
optimistka Pozri príspevok
ahojte,
ked mám nákupy za rok 2010 v krajinách EU, účtujem v PU, mám nárok na vrátenie z každej krajiny, účtujem to naskôr do nákladov a urobím z sumy DPH pripočitateľnú položku k ZD za rok 2010, ak uplatním nárok na základe žiadosti až v roku 2011
Daňovými výdavkami sú aj ... daň z pridanej hodnoty...ak platiteľ dane z pridanej hodnoty má nárok na jej vrátenie v členskom štáte Európskej únie, ....v tom zdaňovacom období, v ktorom účtuje o nároku na jej vrátenie90b)
1 0
Načítať ďalšie