Zavrieť

Porady

Neziskova organizacia- vyuctovanie dotacie z obce

Dobrý deň sme neziskova organizacia, učtujeme v poddvojnom účtovníctve,

vie mi niekto poradiť, ak sme dostali dotaciu z obce časť som zučtovala na mzdy t.j. 521,524 ale neviem či mám dávať aj 527 z obce?Podľa môjho názoru by tam mohlo ist skor čerpanie zo 472?
A má niekto skúsenosti ako je je s časovým rozlíšenim pretože sa mi tam skresluju náklady v ďalšom roku. Tam sa nezhoduje zákon o rozpočtových pravidlách a zakon o účtovnictve ja by som to dala do daného roku v ktorom sa to zaplatilo z tej dotacie a nepreučtovavala to.

Ďakujem za každú radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    victoria je offline (nepripojený) victoria

    victoria
    Pri uctovani neziskovej organizacie sa neriadite zakonom o rozpoctovych pravidlach ale postupoch uctovania pre organizacie nezriadene za ucelom podnikania. Za mzdove naklady sa pri zuctovaniach projektov alebo dotacii povazuje cena prace zamestnancov, to znamena hruba mzda a odvody zamestnavatela. Pokial prijatu dotaciu nestihete vycerpat do konca uctovneho obdobia je potrebne ju casovo rozlisit prostrednictvom uctov casoveho rozlisenia.

    Kristina27 je offline (nepripojený) Kristina27

    Kristina27
    Minulý rok som robila vyúčtovanie dotácie - v nákladoch som mala:
    521 hrubé mzdy, 524 odvody organizácie, 527 tvorba SF aj zákonný príspevok zamestnávateľa §152/3 ZP /tvorba SF aj 55% z ceny jedla je zákonom stanovené, je to povinnosť, robila som to formou tabuľky podľa príručky od Dobešovej, pretože žiadny postup sme nedostali a mali sme aj kontrolu z mesta a bolo to v poriadku.

    Neziskova organizacia- vyuctovanie dotacie z obce

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.