Zavrieť

Porady

Koženková sedacia súprava

Prosím Vás nevie mi niekto poradiť čím by som vyčistila kož.sed.súpravu, ktorú mi dnes môj vnuk popísal večným perom ? Žiadnym práškom mi to nejde. Som z toho nešťastná . Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kukučka je offline (nepripojený) kukučka

    kukučka
    Našla som niekoľkokrát vyčistiť pálenkou, nechať vysušiť a až potom vyprať - je to však škvrna na textile.

    anto je offline (nepripojený) anto

    ekonóm anto
    Asi to pôjde ťažko vyčistiť, treba sa zmieriť s tým, že tam bude vnukov podpis, ktorý mu ukážeš, keď bude veľký.
    emoticons.gif  

    pyton je offline (nepripojený) pyton

    pyton
    kukučka, to mi pripomenulo, že vraj Madona má stále pri sebe myslím že FÍNSKU VODKU, aby si mohla škvrny ihneď vyčistiť:p

    Alebo "daj na to okenu" .... /Moja tučná grécka svadba/

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Moj muz zvykne na taketo flaky "poradit" - VYSTRIHNUT. Nechcela som ta odradzat od cistenia, kym sa nevyjadri niekto kto by mal lepsiu radu. Ale mne sa taketo detske podpisy nepodarilo vycistit nicim. Ak sa ti predsa-len podari, podel sa so skusenostou.

    laur12 je offline (nepripojený) laur12

    laur12
    My sme popisanie vecnym perom cistili jemnym samonatom (jar, pur?) alebo mydlom a vodou, dako to sice zislo, ale teraz je to take rozpukane a to ma sedacka len 3 roky. Ale zas presne 3 roky je usilovne drana nasou dcerou, takze neviem, ci je to od toho cistenia alebo len obdrane. Ale je to potrebne cistit asi ihned po popisani pred zaschnutim pera.
    Ta kozenka sa vola ''ekokoza'' a ak ma niekto nejaky navod na jej udrzbu, prosim si ho.

    Bionda je offline (nepripojený) Bionda

    som taká aká som Bionda
    Ekokoža by mala byť čistiteľná buď saponátovými prípravkami alebo benzinalkoholom pri silnom znečistení... ale mali by ste to mať uvedené na štítku , kde je okrem númera zo skúšobne tiež popis čistenia.. ako aj na oblečení... ak to tam nemáte.,.. buď to ešte mohli dať zvlášť a ak vôbec nie.. tak to možno vôbec nespĺňa slovenské normy a výrobca to nemá certifikované... no a ekokoža má tendenciu sa vrásniť a nasledovne prasknúť ako koženky... zo spodku je síce väčšinou bavlna, ale viete si predstaviť polyuretán striekaný na bavlnenú látku (spodok pustí a vrch je neelastický)... to je nevýhoda voči koži....

    edu21 je offline (nepripojený) edu21

    edu21
    Dobrý deň. Vedel by mi niekto, prosím vás, poradiť, že kde by som mohla dostať kúpiť nejakú farbu na takúto koženku? Máme sedačku "leader look" svetlomoderej farby, no po čase farba na najviac namáhanej časti opukala, zošuchala sa a ja by som ju chcela aspoň na ešte nejaký ten čas zachrániť. Čo by ste mi odporúčali, aké máte skúsenosti s domácim farbením? Ďakujem

    Koženková sedacia súprava

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.