Zavrieť

Porady

Psycholog pomoc

Ahojte,
chcem sa opýtať, či sa za psychológa platí.
A aký je asi najlepší psychológ v žilinskom kraji?
Ja by som potrebovala takú tú psychickú pomoc, ale som len študent, takže moc peňazí naňho nemám.
ďakujem za odpoveď

PS: dosť naliehavé
Usporiadat
Nika Nika

Nika je offline (nepripojený) Nika

Danila Pozri príspevok
Hľadám spôsob prevencie, ako nemusieť navštíviť ani psychológa, ani psychiatra. Zdravý životný štýl, žiadne toxíny, vyhýbať sa zrážkam s blbcami, prevádzať dychové cvičenia, občas sa venovať cchi-kung, ...
... + klídek a nohy v teple....
0 0
ludex ludex

ludex je offline (nepripojený) ludex

človek,čo si užíva život.
miramax1 Pozri príspevok
Mám len malú poznámku k červenému textu - príspevok č. 30: psychológ nie je lekár. Môže byť doktor, ale nie je lekár.
Prosím Vás, môže mi niekto vysvetliť,aký je rozdiel medzi lekárom a doktorom? Ešte som sa s tým nestretol. Ďakujem!
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
ludex Pozri príspevok
Prosím Vás, môže mi niekto vysvetliť,aký je rozdiel medzi lekárom a doktorom? Ešte som sa s tým nestretol. Ďakujem!
Doktor práv Ti nevylieči žlčník.....
Naposledy upravil Danila : 15.01.10 at 17:49
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Maňaska Pozri príspevok
Milí poraďáci, Lucia chcela typ na dobrého a asi lacného (alebo zadara) psychológa v žilinskom okrese.
Možno všetko ostatné vie. :-))))))

Možno hľadaním takého psychológa v googli by ste urobili viacej úžitku, ako mrhaním času na písanie doterajších príspevkov.

Poznámka: Je to len rada, nechcem samozrejme nikomu ublížiť, nedajbože sa ho dotknúť.
Googliť vie aj zadávateľka, ale my excelujeme....
0 0
ludex ludex

ludex je offline (nepripojený) ludex

človek,čo si užíva život.
Danila Pozri príspevok
Dokor práv Ti nevylieči žlčník.....
Danilka,to by som ešte pochopil,ale kua prečo psychológ nie je lekár,ale môže byť doktor? Toto Ti ma velmo trápi!
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

ludex Pozri príspevok
Danilka,to by som ešte pochopil,ale kua prečo psychológ nie je lekár,ale môže byť doktor? Toto Ti ma velmo trápi!
Je preto doktor, lebo má pred menom PhDr. A nie MUDr.
0 0
ludex ludex

ludex je offline (nepripojený) ludex

človek,čo si užíva život.
Petra Nová Pozri príspevok
Je preto doktor, lebo má pred menom PhDr. A nie MUDr.
Jáááj! Ďakujem za vysvetlenie! To sú veci!
0 0
lenkam68 lenkam68

lenkam68 je offline (nepripojený) lenkam68

Danila Pozri príspevok
Ale Ty nie si moderátor. A ja som v téme neustále. Hľadám spôsob prevencie, ako nemusieť navštíviť ani psychológa, ani psychiatra. Zdravý životný štýl, žiadne toxíny, vyhýbať sa zrážkam s blbcami, prevádzať dychové cvičenia, občas sa venovať cchi-kung, vrele doporučujem, cvičenie pre ľudí, ktorí hľadajú seba, a snažia sa preto sami niečo aj urobiť... a keď to všetko nepomôže, tak hor sa na nurofeny,lexauriny,diabľoviny a iné......ny.......ideš.....
Danila, Lucia zrejme už problém má ak chce navšíviť psychológa, preto si myslím že hľadať prevenciu v jej prípade už je bezpredmetné. Vôbec nič nevieme o jej probléme, ale čo sa mňa týka určite by mi napríklad pri strate blízkej osoby, alebo inej životnej tragédii, ktorých môže byť nespočetne veľa, nepomohlo ani dychové cvičenie ani utiekanie sa k nejakému čínskemu učeniu. Mňa by skôr posilnila modlitba a návšteva kostola. Až Lucia vyrieši momentálny problém, potom jej môžeme začať dávať rady o prevencii a životných postojoch.Lenže si myslím, že účastníkov porady už o pomoc viac nepožiada.
0 0
kyblik kyblik

kyblik je offline (nepripojený) kyblik

Robotník telom i dušou
Danila Pozri príspevok
Ale Ty nie si moderátor. A ja som v téme neustále. Hľadám spôsob prevencie, ako nemusieť navštíviť ani psychológa, ani psychiatra. Zdravý životný štýl, žiadne toxíny, vyhýbať sa zrážkam s blbcami, prevádzať dychové cvičenia, občas sa venovať cchi-kung, vrele doporučujem, cvičenie pre ľudí, ktorí hľadajú seba, a snažia sa preto sami niečo aj urobiť... a keď to všetko nepomôže, tak hor sa na nurofeny,lexauriny,diabľoviny a iné......ny.......ideš.....
Už dávno som mal prestať reagovať... Toto je moj posledný príspevok v tejto téme. Keďže mojou životnou filozofiou je "Zlaté pravidlo", úprimne Ti držím palce aby sa Ti darilo...


PS: Pretože potom sa bude aj mne...
0 0
Maňaska Maňaska

Maňaska je offline (nepripojený) Maňaska

Polyhistor-diletant
Danila Pozri príspevok
Ale Ty nie si moderátor. A ja som v téme neustále. Hľadám spôsob prevencie, ako nemusieť navštíviť ani psychológa, ani psychiatra. Zdravý životný štýl, žiadne toxíny, vyhýbať sa zrážkam s blbcami, prevádzať dychové cvičenia, občas sa venovať cchi-kung, vrele doporučujem, cvičenie pre ľudí, ktorí hľadajú seba, a snažia sa preto sami niečo aj urobiť... a keď to všetko nepomôže, tak hor sa na nurofeny,lexauriny,diabľoviny a iné......ny.......ideš.....
Prepáč mi Danila, ale musím zareagovať.
Každý žije svoj život, ktorému nikto iný presne nerozumie.
Určite by sa našla skupina ľudí (nurofenyci, lexaurinyci a podobní ....áci..)ktorí by sa nad tvojím príspevkom jemne pousmiali (svoje už prežili, určite by sa nerozčúlili)...
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

lenkam68 Pozri príspevok
Danila, Lucia zrejme už problém má ak chce navšíviť psychológa, preto si myslím že hľadať prevenciu v jej prípade už je bezpredmetné. Vôbec nič nevieme o jej probléme, ale čo sa mňa týka určite by mi napríklad pri strate blízkej osoby, alebo inej životnej tragédii, ktorých môže byť nespočetne veľa, nepomohlo ani dychové cvičenie ani utiekanie sa k nejakému čínskemu učeniu. Mňa by skôr posilnila modlitba a návšteva kostola. Až Lucia vyrieši momentálny problém, potom jej môžeme začať dávať rady o prevencii a životných postojoch.Lenže si myslím, že účastníkov porady už o pomoc viac nepožiada.
Ja keď som ako dôsledok ťažkých životných situáciách mala problém, vždy mi pomohli rôzne veci. Aj taká vitamínova kúra z ovocia, a to neuveriteľne, aj dychové cvičenia, aj dostatok pohybu, aj pitná kúra, atď . Na čínske a iné učenia som sa nezmohla, ale kompenzovala som to hudbou. A to sa dá zahrnúť pod prevenciu, aj pod liečenie.
A prepáč mi môj odlišný názor. Neverím, že ten čo už má problém, tak by mu mohlo uškodiť, ak sa bude držať zásad prevencie. Nakoniec sama tvrdíš, že Ťa posilňovala modlitba a návšteva kostola. To si myslíš, že bola terapia? Ja si zas myslím, že to patrí tiež do oblasti prevencie, tak oko si tam zaradila čínske učenie
To, či Lucia sa do témy vráti a aký má vlastne problém, nikto z nás nevie.
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
lenkam68 Pozri príspevok
Danila, Lucia zrejme už problém má ak chce navšíviť psychológa, preto si myslím že hľadať prevenciu v jej prípade už je bezpredmetné. Vôbec nič nevieme o jej probléme, ale čo sa mňa týka určite by mi napríklad pri strate blízkej osoby, alebo inej životnej tragédii, ktorých môže byť nespočetne veľa, nepomohlo ani dychové cvičenie ani utiekanie sa k nejakému čínskemu učeniu. Mňa by skôr posilnila modlitba a návšteva kostola. Až Lucia vyrieši momentálny problém, potom jej môžeme začať dávať rady o prevencii a životných postojoch.Lenže si myslím, že účastníkov porady už o pomoc viac nepožiada.
A prečo všetci myslíte za Lucinku? Ako, a na základe akej vednej disciplíny čítate jej myšlienky a hovoríte v jej mene? Ja v jej mene nehovorím, ja hovorím za seba, pokračujem v nastolenej doktríne, ktorú som nezačala. Ale som reagovala na predrečníkov. Mám na to také isté právo, ako Ty máš právo reagovať na mňa. Ak som mimo témy, požijem , ak sa tam necítim mimo témy, nepoužijem, ak porušujem ETIKETU, moderátor ma stopne, ak ju poruším neslýchano, nevídano, Richard ma vylúči. V čom a s čím máš problém? Diskutujem, ako práve Ty diskutuješ. Ja Ťa neobmedzujem, prosím, nemoderuj a nenapomínaj ma. Ja som Ťa neoslovila, ale odpovedať je slušnosť. Tak Ti odpovedám. Ja čínske cvičenie, Ty motlitbu. V čom je problém? Kuk do Lucinkinho profilu, a hneť budeš vedieť, o čo všetkom je Porada........ Vieš, v čom som dobrá? V škole hrou....
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
kyblik Pozri príspevok
Už dávno som mal prestať reagovať... Toto je moj posledný príspevok v tejto téme. Keďže mojou životnou filozofiou je "Zlaté pravidlo", úprimne Ti držím palce aby sa Ti darilo...


PS: Pretože potom sa bude aj mne...
Toto je môj posledný príspevok v tejto téme: ČABA NEBLÁZNI...
0 0
lofr lofr

lofr je offline (nepripojený) lofr

kyblik Pozri príspevok
Týmto krásnym obalom nezmažeš svoj príspevok, ktorým si určite zadavateľke pomohol... Neviem, nevolá sa toto náhodou porada? Tak úprimne pomohol si...? Alebo tu iba obhajuješ blbosť, ktorú si dosť nevhodne napísal...
Napisal si sice, ze uz nebudes v tejto teme reagovat, dovol vsak reagovat mne.
To si zle pochopil, ze som chcel vytvarat nejaky obal, alebo nieco mazat. Precitaj si prvu vetu, ktora padla v tejto diskusii. Bola odo mna. "To zavisi, aky problem chces u neho riesit." Uz v tejto vete som priznal, ze som bezmocny jej poradit konkretne, pretoze nic konkretne nenapisala. Vsetko, co som napisal dalej bolo zovseobecnenie, vychadzajuce z mojich skusenosti a nazorov. Nechcel som sa Ta nijak dotknut, ale zjavne sa mi to mojim nazorom podarilo. Napisem Ti rovno, ze na psychologiu ani psychiatriu nemam pozitivny nazor. Za psychiatrom by som nedoporucoval ist nikomu, a pokial niekto pocituje potrebu vyrozpavat sa, i tak by som radsej volil etikoterapeuta (alebo kamarata), nez psychologa. Ale aj to az po pokuse zmenit zivotospravu, cize ako sekundarnu volbu. V akutnom pripade by som spojil etikoterapeuta (kamarata) + zmenu zivotospravy (co bude etikoterapeut samozrejme doporucovat) Cize vidis, to, co som napisal, vychadza z mojho nazoru, ze je zbytocne vkladat svoje zdravie, a to ci psychicke alebo fyzicke, do ruk psychiatra alebo psychologa. Preto som si bez akychkolvek vycitiek dovolil napisat, ze psycholog jej pomoze, len ked ju odkaze za alternativcom (alebo je v tejto veci sam pozitiv, s cim som sa uz stretol, samozrejme kvoli biznisu voli vzdy nieco medzi). Je to moj nazor, ktory si viem obhajit, v inteligentnej diskusii, ktora je vsak casovo narocna, namiesto toho sa tu strhli blesky hromy, zatoze niektori maju ine nazory, a nevedia si udrzat svoje (asi krehke) ego. (bohuzial je medzi nimi prave psycholog, ktory ak chce niekomu pomahat, mal by byt v tejto veci stabilny)
Vec, o ktorej som nevedel, bola, ze za psychologom moze poslat aj obvodna (myslel som ze len za psychiatrom), a moze to byt neplatene, no za to som sa slusne ospravedlnil. V pripade, ze clovek nema peniaze na sukromneho, ostava mu asi iba tato moznost, v tomto pripade je to vsak napomocne, ak sa bude riesit konkretna zivotna situacia (co som tiez v prvom prispevku napisal a zaroven to uzatvara mysticky kruh, preco som zacinal vetou "To zavisi, aky problem chces u neho riesit").
kyblik, a neber to v zlom, ze som Ta tymto prispevkom znovu trochu podpichol, urcite dodrzis svoj slub a nebudes reagovat. ;-)
0 0
lenkam68 lenkam68

lenkam68 je offline (nepripojený) lenkam68

Danila Pozri príspevok
A prečo všetci myslíte za Lucinku? Ako, a na základe akej vednej disciplíny čítate jej myšlienky a hovoríte v jej mene? Ja v jej mene nehovorím, ja hovorím za seba, pokračujem v nastolenej doktríne, ktorú som nezačala. Ale som reagovala na predrečníkov. Mám na to také isté právo, ako Ty máš právo reagovať na mňa. Ak som mimo témy, požijem , ak sa tam necítim mimo témy, nepoužijem, ak porušujem ETIKETU, moderátor ma stopne, ak ju poruším neslýchano, nevídano, Richard ma vylúči. V čom a s čím máš problém? Diskutujem, ako práve Ty diskutuješ. Ja Ťa neobmedzujem, prosím, nemoderuj a nenapomínaj ma. Ja som Ťa neoslovila, ale odpovedať je slušnosť. Tak Ti odpovedám. Ja čínske cvičenie, Ty motlitbu. V čom je problém? Kuk do Lucinkinho profilu, a hneť budeš vedieť, o čo všetkom je Porada........ Vieš, v čom som dobrá? V škole hrou....
Ja som ťa ani nemoderovala, ani nenapomínala, len som reagovala na tvoj príspevok. Na jednoduchú otázku položenú Luciou - kde zohnať lacného psychológa, radíš ako by sa mal človek s problém stravovať a duchovne cvičiť. A čo sa týka môjho spôsobu riešenia problémov (mojej viery), to bola len a len reakcia na TVOJU životnú filozofiu. Ak ti pomáha čínske učenie žiť šťastný a bezproblémový život, tak ti to ozaj úprimne prajem. Ale ja svoju vieru nevnucujem nikomu.
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

No treba skúsiť psychológa ak zlyhali snahy pomôcť si sám, /svojou rodinou, známymi, záľubami...atď./
Psychológovia už vedia ako na to a vedia aj rozoznať, či sa jedná o problém, ktorý sa dá zvládnuť sedeniami, meditáciou, alebo či sa jedná o zdravotný problém spôsobený nevytváraním určitých látok v mozgu /ako je napríklad serotonín/, alebo sa jedná o vážnejší duševný problém.
Dôležité je však obklopiť sa ľuďmi, ktorí dobijú človeka pozitívnom a ktorým to aj vieme spätne vrátiť .
0 0
lenkam68 lenkam68

lenkam68 je offline (nepripojený) lenkam68

Petra Nová Pozri príspevok
Ja keď som ako dôsledok ťažkých životných situáciách mala problém, vždy mi pomohli rôzne veci. Aj taká vitamínova kúra z ovocia, a to neuveriteľne, aj dychové cvičenia, aj dostatok pohybu, aj pitná kúra, atď . Na čínske a iné učenia som sa nezmohla, ale kompenzovala som to hudbou. A to sa dá zahrnúť pod prevenciu, aj pod liečenie.
A prepáč mi môj odlišný názor. Neverím, že ten čo už má problém, tak by mu mohlo uškodiť, ak sa bude držať zásad prevencie. Nakoniec sama tvrdíš, že Ťa posilňovala modlitba a návšteva kostola. To si myslíš, že bola terapia? Ja si zas myslím, že to patrí tiež do oblasti prevencie, tak oko si tam zaradila čínske učenie
To, či Lucia sa do témy vráti a aký má vlastne problém, nikto z nás nevie.
Nevyvraciam pozítívny dopad na človeka po psychickej ani fyzickej stránke, ak zmení životosprávu, alebo ju začne dôkladnejšie dodržiavať. Ale zatiaľ nikto z diskutujúcich nezmenil môj názor nato, že nie všetky životné situácie, ktoré nám spôsobujú rôzne problémy, sa dajú vyriešiť len dodržaním životosprávy a s tým súvisiacimi živtonými filozofiami. Raz v živote (a dúfam, že aj posledný) som nevedela vyriešiť určitú životnú situáciu. Cítila som, že sama to nevyriešim a keďže ako som už písala som veriaca, navšívila som kňaza (ktorý je určitým spôsobom liečitel duší - apoň tí správni kňazi) a s jeho pomocou som sa na problém začala pozerať z iného uhlu pohľadu. Preto stále tvrdím, že nie každému pomôže a nie každý problém odstráni vitamínová, pitná alebo akákoľvek kúra ( ku ktorým nemám absolútne žiadne výhrady, ani k pohybu duchovným cvičeniam a pod. - tiež viem z vlastnej skúsenosti, že sú veľmi prospešné a hlavne preventívne).
V žiadnom prípade sa nemusíš ospravedlňovať za odlišný názor. Nato tu porada je, že každý môže prezentovať vlastný názor a na základe týchto názorov si buď ponechám svoj, alebo sa prikloním k názoru niekoho iného ak je správnejší, alebo ma vyviedol z omylu.
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

lenkam68 Pozri príspevok
Nevyvraciam pozítívny dopad na človeka po psychickej ani fyzickej stránke, ak zmení životosprávu, alebo ju začne dôkladnejšie dodržiavať. Ale zatiaľ nikto z diskutujúcich nezmenil môj názor nato, že nie všetky životné situácie, ktoré nám spôsobujú rôzne problémy, sa dajú vyriešiť len dodržaním životosprávy a s tým súvisiacimi živtonými filozofiami. Raz v živote (a dúfam, že aj posledný) som nevedela vyriešiť určitú životnú situáciu. Cítila som, že sama to nevyriešim a keďže ako som už písala som veriaca, navšívila som kňaza (ktorý je určitým spôsobom liečitel duší - apoň tí správni kňazi) a s jeho pomocou som sa na problém začala pozerať z iného uhlu pohľadu. Preto stále tvrdím, že nie každému pomôže a nie každý problém odstráni vitamínová, pitná alebo akákoľvek kúra ( ku ktorým nemám absolútne žiadne výhrady, ani k pohybu duchovným cvičeniam a pod. - tiež viem z vlastnej skúsenosti, že sú veľmi prospešné a hlavne preventívne).
V žiadnom prípade sa nemusíš ospravedlňovať za odlišný názor. Nato tu porada je, že každý môže prezentovať vlastný názor a na základe týchto názorov si buď ponechám svoj, alebo sa prikloním k názoru niekoho iného ak je správnejší, alebo ma vyviedol z omylu.
OK. A máš pravdu, za názor sa netreba ospravedlňovať. Ani neviem, čo ma to napadlo. Len rozmýšľam, čo by tak bolo vhodné pre Lucinku . Ale , veď ona si už niečo vyberie.
0 0
lenkam68 lenkam68

lenkam68 je offline (nepripojený) lenkam68

Petra Nová Pozri príspevok
OK. A máš pravdu, za názor sa netreba ospravedlňovať. Ani neviem, čo ma to napadlo. Len rozmýšľam, čo by tak bolo vhodné pre Lucinku . Ale , veď ona si už niečo vyberie.
V danej chvíli sa pre ňu už viac asi ani nedá urobiť, keďže nič konkrétne k jej problému nevieme, len hádam zaželať skoré vyriešenie k jej spokojnosti.

Všetkým diskutujúcim prajem dobrú noc a víkend plný oddychu.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Danila Pozri príspevok
Ale Ty nie si moderátor. A ja som v téme neustále. Hľadám spôsob prevencie, ako nemusieť navštíviť ani psychológa, ani psychiatra. Zdravý životný štýl, žiadne toxíny, vyhýbať sa zrážkam s blbcami, prevádzať dychové cvičenia, občas sa venovať cchi-kung, vrele doporučujem, cvičenie pre ľudí, ktorí hľadajú seba, a snažia sa preto sami niečo aj urobiť... a keď to všetko nepomôže, tak hor sa na nurofeny,lexauriny,diabľoviny a iné......ny.......ideš.....
Ach Danila,ako mám rada tvoj zmysel pre humor. Tí čo ho nepoznajú, majú smolu. ukážka v prílohe
A druhého srandistu prosím o vysvetlenie. Ako sa bejsbolkou presadzuje zlaté pravidlo?

http://www.mojevideo.sk/video/149/sh...ch_umenie.html
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať