Zavrieť

Porady

úprava základu dane z príjmov

Moja klientka štvrťročný plátca DPH mi oznámila, že by chcela mať kladný základ dane z príjmu, nakoľko si chce brať úver. Problém je v tom, že jej vychádza strata, tak ako aj minulý rok. Dá sa nejako legálne základ dane upraviť, tak aby bola v pluse?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

    som len človek katarina.j
    no zalezi od toho, ako jej prebiehali uhrady.nemôzes jej napr.faktury platene v hotovosti vyhodit z uctovnictva a davat len uhrady co isli cez ucet?nepomohlo by jej to v dp aby bolo plusove?

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    "Vyhodenie" čohokoľvek z účtovníctva je porušenie Zákona o účtovníctve, Postupov účtovania.... úprimne by som sa čudovala účtovníčke, keby sa do takého niečoho dobrovoľne namotala. Dnes tu už podobná téma bola.

    Ale dajú sa prerušiť odpisy .

    katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

    som len človek katarina.j
    Johanka Pozri príspevok
    "Vyhodenie" čohokoľvek z účtovníctva je porušenie Zákona o účtovníctve, Postupov účtovania.... úprimne by som sa čudovala účtovníčke, keby sa do takého niečoho dobrovoľne namotala. Dnes tu už podobná téma bola.

    Ale dajú sa prerušiť odpisy .
    ja som len mala na mysli, ze sa to da aj tak, napr.faktury za mobil platene cez postu-v hotovosti nemusia figurovat v uctovnictve, ak tvoria vysoke naklady /napr./ . viem,ze to tak robia firmy ak chcu byt v pluse a nie v minuse, ze povedia uctovnicke, nech ma dan.prizn.plusove, nech tam neda niektore doklady a pod.-nemyslela som faktury napr.za material, ktore nadväzuju na sklad.evidenciu a nasledny predaj

    úprava základu dane z príjmov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.