Zavrieť

Porady

Danove Priznanie FO-B 2009 - Zivnost+Zavisla cinnost

Dobry den,

v danovom priznani FO-B za rok 2009 uvadzam uhrn prijmov od vsetkych zamestnavatelov (riadok 34) a nasledne ciastkovy zaklad
dane zo zavislej cinnosti (riadok 37).

Pokial nad tym logicky uvazujem, ciastkovy zaklad dane z prijmov zo zavislej cinnosti (za ktore dan odviedol moj zamestnavatel)
z riadku 37 sa premieta do riadku 58, nasledne 68 (celkovy zaklad dane) a nasledne do danovej povinnosti (riadok 91).

Je teda danova povinnost (riadok 90) suma ktoru mam uradu zaplatit ? Pretoze obsahuje aj dan zo zavislej cinnosti ktoru odviedol
uz zamestnavel. To by znamenalo ze prijem zo zavislej cinnosti mi zdania 2x.

prosim opravte ma ak sa mylim.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katka2 je offline (nepripojený) Katka2

    Katka2
    Treba ísť ďalej, zrazené alebo zaplatené preddavky na daň alebo na zabezpečenie dane uvedie daňovník na riadkoch 101 až 103 DP, následne sa uvedie zistený rozdiel riadok 105 - daň na úhradu alebo riadok 106 - daňový preplatok.

    esterjuca je offline (nepripojený) esterjuca

    esterjuca
    Dobrý deň, k 30.11.2009 som prerušil živnosť,
    od1.12. - 14. 12. 2009 som si zaplatiť alikvotnú čiastku do zdravotnej poisťovne a od 15. 12. 2009 som sa zamestnala,
    AKé daňové priznanie mám podávať A alebo B a treba do priznania zahrnúť príjem od zamestnávateľa, teda požiadať o potvrdenie o zdaniteľnej mzde? ALebo ja si urobím len daňové priznanie na A a to od 1.1.-30.11.2009? Ďakujem.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    esterjuca Pozri príspevok
    Dobrý deň, k 30.11.2009 som prerušil živnosť,
    od1.12. - 14. 12. 2009 som si zaplatiť alikvotnú čiastku do zdravotnej poisťovne a od 15. 12. 2009 som sa zamestnala,
    AKé daňové priznanie mám podávať A alebo B a treba do priznania zahrnúť príjem od zamestnávateľa, teda požiadať o potvrdenie o zdaniteľnej mzde? ALebo ja si urobím len daňové priznanie na A a to od 1.1.-30.11.2009? Ďakujem.
    B ako súčet príjmov z podnikania a zamestnania

    marina8 je offline (nepripojený) marina8

    marina8
    esterjuca Pozri príspevok
    Dobrý deň, k 30.11.2009 som prerušil živnosť,
    od1.12. - 14. 12. 2009 som si zaplatiť alikvotnú čiastku do zdravotnej poisťovne a od 15. 12. 2009 som sa zamestnala,
    AKé daňové priznanie mám podávať A alebo B a treba do priznania zahrnúť príjem od zamestnávateľa, teda požiadať o potvrdenie o zdaniteľnej mzde? ALebo ja si urobím len daňové priznanie na A a to od 1.1.-30.11.2009? Ďakujem.
    ako SZCO treba B, vykazuje sa prijem za cely rok z podnikatelskej cinnosti aj z pracovneho pomeru
    od zamestnavatela treba vyziadat potvrdenie o prijme

    Danove Priznanie FO-B 2009 - Zivnost+Zavisla cinnost

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.