Zavrieť

Porady

Porotherm alebo ytong

Ahojte

tento rok ideme začat stavbu rod. domu, ale stále sa nevieme rozhodnúť medzi tehlou a ytongom.Projek domu je robeni pre porotherm. Jedna sa o dvojpodlažný dom. Spravili som si rôzne porovnania a vychádza nám to približne rovnako jedno je lepšie v tom ine v inom.

Vie nám niekto poradiť z vlastných skúseností, ďakujeme za odpoved
Usporiadat
mendo933 mendo933

mendo933 je offline (nepripojený) mendo933

pivko Pozri príspevok
Však to je ponuka na brúsenú a zakladacia malta aj lepidlo + dopravaśú v cene. /Košice su najďalej 5.pásmo tak že najmenšia zľava/ TN je 1. pásmo tak tam sa možno dá 35%.
mal som na mysli porovnaj si system klasika+ klasicka malta vs. brusena+ lepidlo ci sa ti to oplati ist do brusenej, lebo ta malta "v cene" to na celom dome vie pekne navysit
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Nič nieje zadarmo.
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
220870 Pozri príspevok
Nič nieje zadarmo.
Samozrejme že nie zadarmo,ale v cene A ako sa Vám pozdávajú tie ceny? to množstvo zakladacej malty a lepidla čo je k tehlám je postačujúce ?,alebo koľko treba dokupovať?
0 0
Snoophy Snoophy

Snoophy je offline (nepripojený) Snoophy

DNes som dostal cenovu ponuku na Ytong a aj na Porfix.
Ytong ponúkli 20% zlava
Porfix Plus 20%
Porfix P3 24%
doplnky 18%
---------------------
To poslali priamo obchodáci...v stavebninách som sa nepýtal ale zajtra sa popýtam koľko oni vedia dať.
Porfix na písal len o doprave do stavebnín.
Ytong doprava do stavebnin zdarma
Na stavbu z výroby bez vykládky 17eur/kamion
Na stavbu s rukou 99eur/kamion
Ytong poslal aj argumenty voči Porfixu prečo si vybrať Ytong a nie Porfix.
STale sa neviem rozhodnúť.
Pravdepodobne si kúpim na garáž (oddelená) porfix a postavím garáž (aspon budem kde mať naradie atd. a nemusim kupovať budu). Uvidím ako sa s ním bude robiť a rozhodnem sa. Dom budem stavať svojpomocne.
Ale na 80% dom bude z Ytongu nakoľko je to časť ktorá nejde tak ľahko vymeniť. To že lepšie izoluje je mi naprd keď budem zateplovať takže plus u Porfixu je ako obyč. Ytong.
Lepšie sa reže čo je vyhovujúce, nemá takú nasiakavosť,
atd....
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Neviem koľko máte zakladacej malty.Spotreba malty závisí od nerovnosti podkladu.Lepidlo dodávané na m3 tehál väčšinou postačuje,presne sa to vyrátať nedá.
Čo sa týka malty určite si môžete na stavbu doviezť 1-3m3 kopaného piesku frakcie 0,2(žltý).Budete ho potrebovať na zahadzovanie dier rýh otvorov po vodároch, elektrikároch, kurenároch a tiež ho môžete použiť na zakladanie stavieb a obsypávanie kanalizačných rúr,elektrikárskych káblov v zemi.K tomu 3-4 vrecká UNI MALT-u.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Snoophy Pozri príspevok
DNes som dostal cenovu ponuku na Ytong a aj na Porfix.
Ytong ponúkli 20% zlava
Porfix Plus 20%
Porfix P3 24%
doplnky 18%
---------------------
To poslali priamo obchodáci...v stavebninách som sa nepýtal ale zajtra sa popýtam koľko oni vedia dať.
Porfix na písal len o doprave do stavebnín.
Ytong doprava do stavebnin zdarma
Na stavbu z výroby bez vykládky 17eur/kamion
Na stavbu s rukou 99eur/kamion
Ytong poslal aj argumenty voči Porfixu prečo si vybrať Ytong a nie Porfix.
STale sa neviem rozhodnúť.
Pravdepodobne si kúpim na garáž (oddelená) porfix a postavím garáž (aspon budem kde mať naradie atd. a nemusim kupovať budu). Uvidím ako sa s ním bude robiť a rozhodnem sa. Dom budem stavať svojpomocne.
Ale na 80% dom bude z Ytongu nakoľko je to časť ktorá nejde tak ľahko vymeniť. To že lepšie izoluje je mi naprd keď budem zateplovať takže plus u Porfixu je ako obyč. Ytong.
Lepšie sa reže čo je vyhovujúce, nemá takú nasiakavosť,
atd....
Len pre zaujímavosť.Ytong a Porfix majú jedného a toho istého majitela.Porfix je omnoho nepresnejší ako Ytong z toho dôvodu musíte rátať aj s väčšou spotrebou lepidiel a omietok.
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
220870 Pozri príspevok
Neviem koľko máte zakladacej malty.Spotreba malty závisí od nerovnosti podkladu.Lepidlo dodávané na m3 tehál väčšinou postačuje,presne sa to vyrátať nedá.
Čo sa týka malty určite si môžete na stavbu doviezť 1-3m3 kopaného piesku frakcie 0,2(žltý).Budete ho potrebovať na zahadzovanie dier rýh otvorov po vodároch, elektrikároch, kurenároch a tiež ho môžete použiť na zakladanie stavieb a obsypávanie kanalizačných rúr,elektrikárskych káblov v zemi.K tomu 3-4 vrecká UNI MALT-u.
Maltou sa vobec nezaťažujem , veď tá sa dáva iba pod prvý rad tehál a urobil som si radosť na staré kolená a mám teraz 17mesačného syna tak že mu urobim pieskovisko hoc aj z 5m3 piesku a 21 ročný syn bude z neho miešať maltu.A čo tie ceny Heluzu? lebo čo som mal sľubenú super cenu na Leier tak to nevyšlo
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

to lepidlo v cene tehal je vraj iba na obvodove mury, na priecky treba dokupit
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Nemám to presne porátané ale to lepidlo na priečky bude podľa mňa pomerne bezvýznamná finančná investícia.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

to mi dnes hovoril kolega ktory minuly rok zhanal tehly. Mozno je to uz inak.. treba sa opytat.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
pivko Pozri príspevok
Maltou sa vobec nezaťažujem , veď tá sa dáva iba pod prvý rad tehál a urobil som si radosť na staré kolená a mám teraz 17mesačného syna tak že mu urobim pieskovisko hoc aj z 5m3 piesku a 21 ročný syn bude z neho miešať maltu.A čo tie ceny Heluzu? lebo čo som mal sľubenú super cenu na Leier tak to nevyšlo
O cenách momentálne neviem nič.V stavebníctve a obzvlášť tento rok je január niečo ako vyčkávacia doba .Všetci vyčkávajú čo urobí konkurencia ,akú cenu dá ,aby ho moholy podliezť a dať ešte nižšiu cenu.Oni dobre vedia že gro ich predaja murovacích materiálov je v marci a apríli.Ak nepredajú vtedy tak za celý rok to potom nedoženú.Ja ak by som mal poradiť ,tak čakajte aj do marca.Sladké rečičky predajcov odbíjajte s úsmevom.
0 0
mendo933 mendo933

mendo933 je offline (nepripojený) mendo933

alltracboy Pozri príspevok
to lepidlo v cene tehal je vraj iba na obvodove mury, na priecky treba dokupit
napr u heluzu aj prieckovky 11.5 su zs lepidlom, brusene inak ani nepredavaju, ved si tam pekne nahadzuju za maltu
0 0
ddr ddr

ddr je offline (nepripojený) ddr

musím suhlasiť s lambdou zabudol kolega však dodať jednu podstatnu vec u tohto Ytongu nie! je potrebné zateplovať mury štruktura ytongu je robená tak že je to perfektný izolant tepla pri dodržaní tecnologie pokladky muriva tj.nevytvarani tepelnych mostov je to najvyhodnejšia alternatíva čo sa tyka ivesticie do vykoruvania a unikov tepla nehovoriac o čase stavby)
0 0
TomasHC TomasHC

TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

ddr Pozri príspevok
musím suhlasiť s lambdou zabudol kolega však dodať jednu podstatnu vec u tohto Ytongu nie! je potrebné zateplovať mury štruktura ytongu je robená tak že je to perfektný izolant tepla pri dodržaní tecnologie pokladky muriva tj.nevytvarani tepelnych mostov je to najvyhodnejšia alternatíva čo sa tyka ivesticie do vykoruvania a unikov tepla nehovoriac o čase stavby)
Clovece, cital som Tvoj prispevok asi 3x, ale nepochopil som ani Ň...
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

musím suhlasiť(priklanam sa k) s lambdou (ytong lambda) zabudol kolega však dodať jednu podstatnu vec u tohto Ytongu nie! je (nieje) potrebné zateplovať mury štruktura ytongu je robená tak že je to perfektný izolant tepla pri dodržaní tecnologie (technologie) pokladky muriva tj.nevytvarani tepelnych mostov je to najvyhodnejšia alternatíva čo sa tyka ivesticie do vykoruvania (vykurovania) a unikov tepla nehovoriac o čase stavby(smajlik))

tomasHC snad pomohlo
0 0
ddr ddr

ddr je offline (nepripojený) ddr

ďakujem kolego alltacboy som si nevšimol bolo rano ospravedlnujem sa thomas povedal by som to aj inak ale linky nemám povolene))
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

Co sa tyka tepelnoizolacnych vlastnosti, Ytong je na tom asi najlepsie, co je na trhu. Ako murivo, nevravim o izolaciach.
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

Pri takom domku 10x12m mi vychadza tepelna strata,ak zateplime Ytong Lambda 10cm polystyren mensia o 0,85MW/h mensia ako bez zateplenia. Financne max.50 eur rocne uspora pri 10cm polystyren. Ma ta Lambda proste cosi do seba.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

ciners Pozri príspevok
Co sa tyka tepelnoizolacnych vlastnosti, Ytong je na tom asi najlepsie, co je na trhu. Ako murivo, nevravim o izolaciach.
heluz zacal robit family tehlu hrubky 38cm a ma pisane lepsie parametre ako ytong lambda.
0 0
mendo933 mendo933

mendo933 je offline (nepripojený) mendo933

ciners Pozri príspevok
Pri takom domku 10x12m mi vychadza tepelna strata,ak zateplime Ytong Lambda 10cm polystyren mensia o 0,85MW/h mensia ako bez zateplenia. Financne max.50 eur rocne uspora pri 10cm polystyren. Ma ta Lambda proste cosi do seba.
pri pouziti lambda 375 uz netreba riesit zateplenie,lebo tam uz vychadzaju velke hrubky aby sa predislo nive
Ked lambdu tak bez zateplenia aj ked to v konecnom stadiu bude stat viac ako tensia tehla+izolant
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať