Zavrieť

Porady

Porotherm alebo ytong

Ahojte

tento rok ideme začat stavbu rod. domu, ale stále sa nevieme rozhodnúť medzi tehlou a ytongom.Projek domu je robeni pre porotherm. Jedna sa o dvojpodlažný dom. Spravili som si rôzne porovnania a vychádza nám to približne rovnako jedno je lepšie v tom ine v inom.

Vie nám niekto poradiť z vlastných skúseností, ďakujeme za odpoved
Usporiadat
mendo933 mendo933

mendo933 je offline (nepripojený) mendo933

alltracboy Pozri príspevok
heluz zacal robit family tehlu hrubky 38cm a ma pisane lepsie parametre ako ytong lambda.
ono tie parametre treba brat dost s rezervou hlavne u spongie ytongu, kde je R urcenepri 0% vlhkosti muriva, cize mozno tak v laboratoriu v Xelle. Ked z ytongu stavaju taky experti ako som sa stretol minule, co tvarnice mokli cele leto na dvore nezakryte a murar malproblem tvarnicu zodvihnut tak taky dom bude suchy mkozno tak o 10rokov
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

ytong lambda sa da bez problemu zateplit mineralnou vlnou, alebo multiporom
0 0
Snoophy Snoophy

Snoophy je offline (nepripojený) Snoophy

Obyč. Ytong je ako Porfix Plus (odporovo skoro rovnaké.)
Ak by som sa rozhodol pre Ytong tak beriem obyč 30cm + zateplenie.
Ale Ak pre Porfix tak mam brať Plus + zateplenie alebo P3+zateplenie.
P3 má r 2,7
0 0
mendo933 mendo933

mendo933 je offline (nepripojený) mendo933

alltracboy Pozri príspevok
ytong lambda sa da bez problemu zateplit mineralnou vlnou, alebo multiporom
vsetko sa da...otazka je za kolko €
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

no to ja neviem, len pisem , ze ked niekto chce zateplit ytong lambda a boji sa plesne, tak nech da mineralnu vlnu alebo multipor.
0 0
krvak krvak

krvak je offline (nepripojený) krvak

Ja by som dal multipor. Inac ten Heluz family vyzera fakt dost dobre. 44 cm tehla R 5.2. To je pekneeee. To uz ani zateplovat nereba.
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

mendo933 Pozri príspevok
pri pouziti lambda 375 uz netreba riesit zateplenie,lebo tam uz vychadzaju velke hrubky aby sa predislo nive
Ked lambdu tak bez zateplenia aj ked to v konecnom stadiu bude stat viac ako tensia tehla+izolant
Chcel som tym povedat, ze Lambdu uz nema zmysel zateplovat.
0 0
krvak krvak

krvak je offline (nepripojený) krvak

Nema-clovek neriskuje NIVU :-) Ked o 20 rokov budem menit fasadu, hodim na to Multipor 8-10 cm a v klude dozijem do dochodku. Ohladne ceny, ja som mal za m3 s pracou , materialom, lepidlami, dovozom, bla bla bla...cenu 130 eur pri Lambde. Skuste spocitat, alebo si dajte nacenit, kolko stoji tehla + zateplenie s PRACOU. Moj dom potreboval 52 m3.
Tehlu Porotherm 38 som mal nacenenu tiez na 130 eur za m3. V tom este nebolo zateplenie. Jednoducho sa mi nezda, ze by zateplenie vyslo lacneisie ako ytong. Je tam predsa PRACA.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať